Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen káros hatása lehet annak, ha egy alig 7 hónapos babát folyton "jártat" az anyukája? fórum

Milyen káros hatása lehet annak, ha egy alig 7 hónapos babát folyton "jártat" az anyukája? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 22. 16:04

Ezek után már csak az a kérdés, hogy hogyan szóljak neki. Nekem van három, de azt hiszem, ez neki egyáltalán nem számít. Sosem csináltam velük ilyet, pedig a fiam csak 15 hónapos korában indult el. Nem a barátnőm, csak egy ismerős. De a kicsit nagyon sajnálom. Látom a kis fejletlen lábacskáit, amire leteszi. Nem tudom az anyukája (vagyis a nagymama) miért nem figyelmezteti....

Sok más fura dolog is van, amit rosszul csinál. De megégettem már magam a kéretlen tanácsok adásánál...

2011. máj. 22. 08:53

Semmit nem kell siettetni.

Nem egyformák a gyerekek, valamelyik előbb tud valamit, a másik később..De aztán úgyis megtanulja mind, amit kell..:D

Káros hatásai lehetnek, ha valamit siettetünk ilyen picúrkáknál...

2011. máj. 22. 07:53

A kismajmokat sem jártatják, mégis milyen ügyes a mozgásuk... és a végén két lábon is tudnak, ha kell. Vegyünk példát a rokonokról :)

Amúgy az ember szerkezetében egy csomó dolog van, ami a négy lábon járás mellett szól - vénás billentyűk elhelyezkedése és egyebek.

2011. máj. 22. 07:11

Szia!

Nekem is első gyerek, szintén 7 hónapos. sosem siettetem semmivel...azt meg szinte elhinni sem tudom, hogy "nem tud vele mit kezdeni", mert ennyi idősen szinte minden leköti őket. Akár egy zokni, vizes üveg, de még egy kosár ruha is, amit kipakolhat:) Biztos örülne a baba is, ha leülne mellé a szőnyegre, és játszana vele.

Káros hatása pedig: terheli a gerincét, járásra készteti, így kimaradnak a fontos mozgásformák(kúszás, mászás, felülés), a hóna alatt fogástól pedig így akár meg is ránthatja valamelyik pici izületet.

Aztán a korai járás (mint ahogy ezt előttem már írták) később tanulási zavarokhoz vezet majd.

Én még kompba sem teszem, pont ezek miatt.

7. tündér74 (válaszként erre: 1. - Szabokisandi)
2011. máj. 21. 22:38

Szia! Szerintem fontos, hogy a baba a saját ütemében fejlődjön és nem szabad kézen fogva vezetgetni /vagy a hónaljánál fogva/, amikor magától még nem tud járni. Az ő életkorában még a mászás a legfontosabb, így fejlődik ki az egyensúlyozáshoz szükséges izomzat és idegrendszer.

Diszlexiás is lehet a gyerkőc, ha anyuka idő előtt járni tanítja és nem várja ki a mozgásfejlődés fázisait.

2011. máj. 21. 19:13

Nem szabad...következmények lehetnek:

gerincferdülés...bokasüllyedés, és társai!!!másszon az a pici baba, ne álljon!!!!!

állhat még egész életében sokat.

De ennek következményeképpen kérdőjel alakban...úgyhogy ne tegyék vele!!!

millió egy módon le lehet foglalni egy ennyi idős gyereket. terítsen egy plédet a földre, és ösztönözze kúszásra és mászásra.

2011. máj. 21. 18:38
Nem csak a gerincének, de még a lábának se jó. Mindkettő hosszú távon károsodhat!
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Szabokisandi)
2011. máj. 21. 17:51

jó nagy butaságot csinál a kismama!


a gyerek gerincének nagyon nem tesz jót

3. Szabokisandi (válaszként erre: 2. - 864c5534c9)
2011. máj. 21. 16:38
Nem a kezét, a hóna alját. Nekem az az érzésem, hogy nem tud vele mit kezdeni (első baba), nem tudja hogyan foglalja le és valamiért épp ezt találta ki.
2011. máj. 21. 16:37

Mármint fogja a kezét, s járni tanítja?

A gerincét terheli ezzel, s azzal lesznek problémái.

Csak akkor ajánlatos tanítgatni, mikor már feláll magától a kiságyban, s kapaszkodva elindul...

2011. máj. 21. 16:35
Milyen káros hatása lehet annak, ha egy alig 7 hónapos babát folyton "jártat" az anyukája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook