Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen hordozókendőt vegyek? fórum

Milyen hordozókendőt vegyek? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 27. 20:58

Itt van egy jó kis cikk hordozásról

[link]

29. Mágika75 (válaszként erre: 27. - Vvicus)
2010. jún. 27. 20:52

A hordozó MagyarInda-Katánál az ssc-t jelenti.


Az SSC body része hasonló a Mei Tai hordozókéhoz. A különbség abban áll, hogy a pántokat nem megkötni kell, hanem csatokkal egyszerűen összepattintani.

28. vvicus (válaszként erre: 24. - Mágika75)
2010. jún. 27. 20:16
Légy szíves erről is világosíts fel! Gondolom, ez csak háton hordozásra alkalmas. Előnyök? :-)
27. vvicus
2010. jún. 27. 20:06
Azon a MagyarIndás oldalon, amit küldtél, a babahordozó megfelel a mt-nak?
26. vvicus
2010. jún. 27. 20:04
Hú, Mágika, nagyon jó ez a MagyarIndás, tetszik, hogy van rajta zseb, vagy kis táska, vagy mi.
2010. jún. 27. 19:15
SSC = csattos mt
24. Mágika75 (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2010. jún. 27. 19:15

És ha Apácska nem lenne kiakadva az állandó új szerzeményektől.... MagyarInda ssc-nk is lenne.

:-)))

23. Mágika75 (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2010. jún. 27. 19:14

Elől is lehet.

Háton nem próbáltam, de láttam már olyat is.

22. vvicus
2010. jún. 27. 19:13
Elviszem sétalni Pocakot! :-) Aztán még leszek, és továbbra is várom a hasznos tanácsokat mindenkitől, akiknek bármilyen horzodóval kapcsolatban vannak tapasztalatai!
21. vvicus (válaszként erre: 19. - Mágika75)
2010. jún. 27. 19:11
Ó, hogy Nektek kétféle mt is van?
20. vvicus (válaszként erre: 18. - Mágika75)
2010. jún. 27. 19:11
Karikással csak csípőn lehet hordozni? Azért fontos ez nekem, mert 12 éves korom óta gondok vannak a csípőmmel, nehezen bírja a strapát, főleg, mióta megrepedt a medencecsontom.
19. Mágika75 (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2010. jún. 27. 19:10
Gremeséből nekünk Gica III-as van.
18. Mágika75 (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2010. jún. 27. 19:09

Egyszerűbb kezelni mint a kendőt.

Nem kell kötözgetni. Beállítod magatoknak, hogy kényelmes legyen, és utána akár séta közben is bele lehet tenni a csemetét.

Nem lóg "kilométernyi" anyag rajtad - nyáron nem mindegy, hogy hányszor vagy körbetekerve.

Én akár egész napos hordozáshoz is kényelmesnek, praktikusnak tartom.

17. Mágika75 (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2010. jún. 27. 19:06

A Gremese nagyon vékony, nyárra való. Tartása is alig van.

A MagyarInda egy álom!!! Inkább azt ajánlom. Elérhetőségről ment a privi.

16. vvicus (válaszként erre: 13. - Mágika75)
2010. jún. 27. 18:53
A karikás kendőnek véleményed szerint milyen előnyei vannak a mt-hez képest? Ez alkalmas arra, amit írtam, hogy autóba be, autóból ki a célpontig?
15. vvicus (válaszként erre: 13. - Mágika75)
2010. jún. 27. 18:51
Gremese oldalán is 3 fajta mei-tai van, klasszikus, karcsúsított, keresztpántos. Jaj, nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz a döntés, hogy hol és milyet válasszak...:-)
14. vvicus (válaszként erre: 13. - Mágika75)
2010. jún. 27. 18:48
Szia! Köszi, hasznos, amit írsz! A MAgyarInda oldalt én nem találom, nem linkelnéd be nekem az oldalát, akár priviben?
2010. jún. 27. 18:43

Sziasztok!


Nekünk mt-unk (MagyarInda és Gremese - mind a kettő magyar, ezen a néven megtalálható a gyártó honlapja) van és karikás kendőnk (Girasol - német).

A mt-t 5-6 hónapan kezdtük használni, a karikást talán 10 hónaposan. A MagyarIndában még a 15-16kg-s 4 évesemet is megsétáltattam egyszer.

A 8kg-s Csongort még a karikásban is elhordozom akár egész nap is csípőn. Mind a kettőnknek (csemetének és nekem is) nagyon bejött a mt és a karikás is. Kendőt nem próbáltunk.


Az erszényt inkább újszülötteknek javasolják, a mt-t 3 hónapos kortól ajánlják.


A Nanduról azt hallottam, hogy nem megbízható, állandó a minősége: néha vastag, kezelhetetlen, alig lehet megkötni. A JPMBB-ről jókat hallottam.

Hordozással kapcsolatban sok tanácsot, tudnivalót találhattok a mamami pont hu-n.

12. vvicus (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2010. jún. 27. 18:39

Óóóóó, hát mi földi vagyunk!!! :-DDD Ennek azért is örülök, mert nézegettem a kendős tanfolyamokat, és Pomázra lehet kihívni olyat, aki tart tanfolyamot, de azon filóztam, valahogy hírverést kellene csinálnom neki, hogy több kismama/anyuka összejöjjön, és így olcsóbbá tegyük a tanfolyamot.

Nem érdekelne a dolog?

11. vvicus (válaszként erre: 9. - Eperlevél)
2010. jún. 27. 18:37

Szia! :-) Nem, még nem. Szegény férjemet is fárasztom ezzel a dologgal elég gyakran...


Milyen szövöttre gondolsz, és miért szükséges a JPMBB mellé szövött is? Mei-tai nem jó? Nekem annyira szimpatikus...:-)

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2010. jún. 27. 18:37
talán félek tőle, jobban érzem magam, ha a kezemben van a baba. volt, hogy felcsúszott a csomó és attól féltem, kiesik.
9. eperlevél (válaszként erre: 1. - Vvicus)
2010. jún. 27. 18:35

Szia!


Akkor még nem döntöttél a témában? :)


Ha nem számít az ár, akkor 1 jpmbb mindenképp és egy jó minőségű szövöttet mellé!

8. vvicus (válaszként erre: 7. - 78c0bbf1e6)
2010. jún. 27. 18:32
Megköszönöm! Amúgy ezt erszény helyett ajánlod?
2010. jún. 27. 18:30
Nekem Prémaxx Baby Bag-em volt, nagyon szerettem, kényelmes, nem kell kötözgetni, mint egy nagy táska ! Nézd meg a honlapját, ha gondolod elküldöm privátban!
2010. jún. 27. 18:23
Nandu miért nem vált be? Olvasgattam róla is, de nem győzött meg. Nagyon fontos nekem, hogy rugalmas legyen.
2010. jún. 27. 18:22

A JPMBB azt hiszem, ötméteres.


Mindenféleképpen meg akarom tanulni tanfolyamon a dolgot. Most még nem kezdenék bele, bár jól fog az agyam, de novemberig még elfelejteném, nagy pocakkal meg nem tudom, érdemes-e.

2010. jún. 27. 18:19

engem is érdekel a téma, nekem nandu kendőm van de nagyon keveset használtam, akkor is itthon, hogy ne sírjon, mert a kezembenm tartani nem tudtam annyi ideig, míg nálam akart lenni, mert nagyon fájt a hátam.

a leghoszabb fajtát tudod a legtöbb módon megkötni, de elárulom, nem egyszerű:-)szóval nekem öt méteres van - ez nem a leghosszabb - de elég macerás megkötni, ha benne van a baba, előre meg valahogy sosem úgy sikerült, ahogy kéne, szóval kezdj el gyakorolni:-)

2010. jún. 27. 17:59

Eddig annyiban tájékozódtam, hogy rugalmas kendővel kezdeném, hogy előre meg tudjam magamon kötni a kendőt, hogy csak bele kelljen tenni a babát.


A Mei-tai is nagyin szimpatikus megoldás, viszont abból meg úgy olvastam, hogy sokféle van.


Eddig a liliputin nézelődtem, az ottani mei-taik tetszenek is, érdekelnének a tapasztalatok erről!


Láttam ott rugalmas kendőt is. Viszont sokan ajánlották a JPMBB kendőt, nagyon szemezek vele, erről is érdekelne pro és kontra is.


Aztán ott van az erszény. Ez azért mozgatta meg a fantáziám, mert autóval is járok, ha azzal megyek, akkor csak a ház-autó-célpont közt kell használni valamit, erre nekem nagyon alkalmasnak tűnik az erszény.

2010. jún. 27. 17:56

Sziasztok! 20. hétben járó kismama vagyok. Még terhes sem voltam, már elköteleztem magam a hordozás mellett.


Csakhogy olyan sokféle hordozási lehetőség van, hogy csak kapkodom a fejem.


Babakocsit nem veszünk, igaz, kapok egyet a nővéremtől használtam, hogy azért mégis legyen, de sokat használnám, tehát fontos a strapabírósága.


Első babánkat várjuk, de biztos, hogy nem állunk meg egy gyerkőcnél, jelenleg 2 babát terveznénk még, szóval ezt is figyelembe veszem.


Talán nagyképűségnek hangzik, de az ára nem mérvadó, hajlandó vagyok komolyabb összeget is áldozni rá.

2010. jún. 27. 17:53
Milyen hordozókendőt vegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook