Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó hordozókendő? fórum

Milyen a jó hordozókendő? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen a jó hordozókendő?

16. babahordozas (válaszként erre: 15. - Anyuci91)
2010. máj. 15. 22:05

Kedves Ágnes!

Azért aki hordozni szeretne, mindenképp megtalálhatja a pénztárcájának megfelelő és használható eszközöket. Mellesleg egy olcsó/középkategóriás babakocsi árából csúcsminőségű hordozóeszközt tudsz vásárolni. Szóval a babakocsi egyáltalán nem olcsó. Sőt!

A hordozásnak egyébként a könnyebb közlekedésen kívül más előnyei is vannak. Itt is olvashatsz ezekről: [link] vagy itt: [link]

2010. máj. 13. 19:39
Kedves fórumozók, ha valaki nézte közületek a Babavilág cimű műsort éppen a hordozókendőről beszéltek, lehet, hogy ami tényleg jó, az megfizethetetlen nem tudom sajnos eldönteni melyik a praktikusabb, de véleményem szerint jobb babakocsiban cipelni a csöppséget kinek melyik a megfelelőbb. Csak az a gond a mai gyermekkocsik elég nagyok és sokszor,nem minden esetben alacsonypadlos a busz, akkor elég nehéz vele felszállni főleg tömegben. Mindenki olyat válasszon, ami a pénztárcájának jó. Üdv.Ágnes
2010. máj. 13. 19:38

jó cikk:)

nekem lana kendőm van:) imádjuk kislányommal:) párom is hordoz, anyum is:)

nem szabad rá sajnálni a pénzt, mert én már egy napot sem bírnék ki nélküle, akkora segítség, meg a babának is nagyon jó:)

eleinte sírt, mikor kisebb volt, de most már nevet, ha meglátja, ezt sem hittem volna 2 hónapos korában, most lesz 6 hós:)

13. babahordozas (válaszként erre: 12. - Vikasz)
2010. máj. 13. 19:26
Értem, persze. Te ismered a lehetőségeidet. Azért írtam, hogy a szövésre mindenképp érdemes figyelni és a hosszra is. ÉS bele kell számítani, hogy a pamut mosáskor kicsit összemegy.
12. vikasz (válaszként erre: 11. - Babahordozas)
2010. máj. 6. 21:50
Köszi! Még gondolkodom rajta, melyik lenne nekünk praktikusabb. Viszont huszonezret akkor sem adnék ki érte, még ha jobb minőség is, sajnos nem megy.
11. babahordozas (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2010. máj. 5. 16:18

Kedves Vikasz!

Kisebb-nagyobb testvér esetén tényleg különösen jól jön a hordozás!

Ha kenguru és kendő közt hezitálsz, én mindenképp a kendőt ajánlom. A kenguruk többsége sajnos nem teszi lehetővé az anatómiailag helyes hordozást (túl keskeny az ülőrésze, lóg benne a baba lába, nem tartja jól a fejét, hátát, gerincét, csípőjét stb.), ezért nem jó a babának, és többnyire a hordozó személynek is kényelmetlen.

A kendő mindig meg tud felelni az igényeiteknek. Egy feltétel van: meg kell tanulni a helyes használatát. Ebben hordozókendő tanfolyamokon is kaphatsz segítséget ( [link]


A hordozókendőkre is igaz, mint szerintem minden termékre, hogy a minőségnek ára van. Ha kendőt választasz, a cikkben szereplő szempontokra figyelj (elsősorban szövés és hossz nagyon fontos, aztán szélesség és szegés is).


Tapasztalatom szerint melegben nincs jelentős különbség a kendők között. Nem a kendő melegít igazából, hanem ti egymást a babával. Vannak gyártók, akik árulnak ún. nyári kendőket. A vékony kendők viszont nagyobb súlynál sajnos már vághatják a válladat és a babát is.


Ha van még kérdésed, tedd föl bátran itt vagy akár priviben is.

10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2010. máj. 5. 13:55
nekem nandu kendőm van,mást még nem próbáltam,friss dolog de tetszik,anyaga,szövése,,megkötni sem nehéz jó a szegése stb,és a többihez képest szerintem nagyon jó az ára is.
2010. máj. 4. 23:47

Sziasztok!

Én is gondolkodom valami hordozóeszköz beszrezésén. Két hónapos a kicsi, két éves a nagy lányom. A kicsi állandóan igényli, hogy kézben legyen, sokszor a játszótéren is. Így nehezen tudok a nagylányommal foglalkozni.

Viszont tanácstalan vagyon, hogy milyen fajtát és márkát vegyek. A vastagságot sem tudom, hogy nyárra mit praktikus beszerezni.

az ár sem mindegy, hisz nem fogok huszonezret kiadni ilyesmire, nekem az túl drága lenne.


Tudna valaki tippeket adni, hogy kengurut vagy kendőt válasszak? Milyen márkát? (gondolom ezt csak priviben lehet megírni.)

Előre is köszönöm!

8. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 9. - Babahordozas)
2010. máj. 4. 10:02
:)köszönöm!többségében egyedül vagyok három gyerekkel,a pici két hónapos,így el sem tudom mondani mennyire hasznos nekünk,estefelé ha amúgy nyűgös is már,el tudom végezni a dolgomat,vacsiztatni,rendezni a nagyobbakat,játszani velük az udvaron vagy akár bent stb...amúgy sem hagyom soha letéve sírni,úgyis felvenném,így összehasonlíthatatlanul könnyebb nekem is a kendővel,arról nem is beszélve hogy sokkal hamarabb megnyugszik mintha csak kézben hordoznám....sétákra is jó,a postára pl nem férek be babakocsival stb
7. babahordozas (válaszként erre: 10. - Otli)
2010. máj. 3. 21:54
Gratulálok! :)
2010. ápr. 30. 12:10
a hordozókendő azért más mint a kenguru,sokkal kényelmesebb
2010. ápr. 30. 09:52
Mi kengurut kipróbáltuk 3x asszem elég volt bőven,cipelni a derekam leszakadt.Úgyhogy ez nem jött be,de akinek jó!
2010. ápr. 29. 15:01
pár napja érkezett meg a neten rendelt hordozókendőm,imádjuk mindketten babám és én is,,egyszerüen szuper!!!
2010. ápr. 29. 13:09
Kar, hogy annak idején nem volt ill. nem tudtunk róla, de jó, hogy van, majdani unokáim anyjának majd javaslom.
2010. ápr. 29. 12:28
Hurrá :)
2010. ápr. 29. 10:03
A szövött hordozókendő a legsokoldalúbb és legjobban variálható hordozóeszköz, ezért a kisbabák és kisgyermekek egyaránt kényelmesen és biztonságosan hordozhatóak benne, és mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb kötési módot.
Nem mindegy azonban, hogy milyen hordozókendőt választunk gyermekeink hordozásához.

Ugrás a teljes írásra: Milyen a jó hordozókendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook