Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a hordozókendőkről? Könnyű a használata? fórum

Mi a véleményetek a hordozókendőkről? Könnyű a használata? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 29. 16:10

én betűröm a nadrágomba a kendő szárait is, vicces, hosszadalmas, de legalább nem lett koszos.


ma vásárlásnál a csípőn hordozást gyakoroltuk, de ez valószínű még korai, kicsi Rozi hozzá az 5 és fél hónapjával. nincs egy olyan hely ahol az összes kötési mód össze van szedve? és az is milyen korcsoportnak és súlycsoportnak való?

31. drnéni (válaszként erre: 30. - Malkata)
2010. ápr. 29. 13:09
Én találtam videót a youtube-on arról, hogy kocsiból kiszállva hogyan lehet söprés nélkül felkötni. Sokkal egyszerűbb a mt, én pl. recsegek-ropogok, ha kendővel kell hátra tennem, ezzel gyorsabb és könnyebb. Ezzel is lehet söpörni, de én ma pl. egy padra tettem le a szárakat, amíg átkötöttem előre (ő remekül érezte magát hátul, csak nagyon a fejére sütött a nap).
30. malkata (válaszként erre: 29. - Drnéni)
2010. ápr. 29. 09:44
sokkal egyszerűbb a MT? kendőt csak itthon jó felkötni, pl. kocsiból kiszállva elég macerás, mindenhol söprögetek vele:S már gondolkodtam a varrásán, nem lehet ördöngősség, ráadásul szép maradék anyagaim is lennének hozzá.
2010. ápr. 29. 09:22
Tegnap felavattuk a mei-tait is (Gremese), mindkét gyerkőc kipróbálta. Azért vettem, mert én pl. játszótéren nagyon nehezen tudom a hátamra visszakötni a picurt, ha valamiért le kell tennem közben (pl. evés). Mivel még csak 5 hós, nem tud segíteni, bár annyit már megtesz, hogy nyugton fekszik a hátamon, amíg megcsinálom a kötést. (Bezzeg a 3 évest pikk-pakk felkötöm, csak ő meg kicsit már nehéz nekem!) Szóval jól sült el a dolog, közel 3 órát töltött el a mei-taiban, egyszer etettem közben, és pici segítséggel vissza tudtam tenni a játszón is. Azon kívül legalább rajtam nem volt annyi anyag, így ne,m volt olyan melegem benne. Nyilván nem lehet olyan kényelmes, mint egy szuper kendő (jpmbb), de más szempontból nagyon jó! Ha valaki nem mer kendőre vállalkozni, tudom ajánlani.
2010. ápr. 29. 08:47

Nekünk elöször kengurunk volt kölcsönbe,aztán azt hamar kinöttük,bár szerettem,de rossz volt a vállamon a súlyelosztás.Aztán nyertem egy hordozókendőt.Mivel már 9 hónaposan szaladt a fiam,nem is maradt meg a babakocsiban.Arra nagyon jó volt ha elfárdadt magamra kötöttem és ott pihent,aludt a hasamon.Ja és a táskámba belehajtogattam amikor nem kellett,alig van súlya.

Ha lesz még egy baba,hamarabb használni fogom.

2010. ápr. 29. 08:40
Én azért kezdtem kendőzni, mert a babakocsit utálja a kicsi. Se aludni nem bír benne, se nézelődni, 5 perc után sírva fakad, míg kendőben órákat elvan.
26. gyopár (válaszként erre: 24. - Sajert)
2010. márc. 4. 15:40

Lehet, hogy nem jó példát láttál :)


De: miből gondolod, hogy a babakocsi kényelmes, és miből gondolod, hogy egy babának jó, ha nincs testközelben az anyjával?


Ha valóban érdekel a dolog, számtalan helyen utána tudsz nézni annak, mikortól lett divat a babakocsizás és miért. Annak is, miért jó az embergyereknek, ha minél közelebb lehet, konkrétan ha testközelben van az anyjával. És persze miért jó ez az anyának is.

25. drnéni (válaszként erre: 24. - Sajert)
2010. márc. 2. 17:00
Hál'istennek már millió meg egy helyen utánanézhetsz, pl. a hoxán is van cikk.
24. sajert (válaszként erre: 22. - Hayna71)
2010. febr. 25. 21:04

Én nem akarlak lebeszélni róla, csak leírom, amit tegnap láttam:

Anyuka hátán hordozza a pár hónapos gyereket, a gyerek feje felfeszítve, és a nő haja meg varkocsba összefogva. A haja vége "birizgálta" a gyerek felfeszített fejét. Nekem ne mondja senki, hogy ez a gyereknek jó.


Azt én soha nem értettem - ez nem támadás, csak költői kérdés - miért lenne jobb a gyereknek az anyjuk mellkasán vagy hátán gúzsba kötve "állni", mint a kényelmes babakocsiból nézelődni.

23. Angyalka29 (válaszként erre: 22. - Hayna71)
2010. febr. 25. 19:53

szia, én azt tanácsolom neked, saját tapasztalat, hogy előbb próbáld ki, ne vegyél, mert lehet a kicsidnek nem fog bejönni. nálunk sajna így van, még várok egy-két hónapot, és ismét megpróbálom, mert nagyon szeretném hordozni a picit:)

vannak klubok, ahonnan tudsz kölcsönözni... sztem inkább kölcsönözz, aztán vegyél, meg kérdezz meg olyat, aki ért a kendőkhöz, rengeteg fajta van, mit ajánl. de a lana tényleg jó, igaz van ára is.

2010. febr. 25. 15:28

Sziasztok!


Új vagyok itt köztetek, segítségeteket szeretném kérni. Március 13-án lesz 4 hónapos a kislányom, 7,5 kg, és szeretnék beruházni egy hordozókendőre. Kaptam kölcsön egy kengurut, de nyaklik benne és nem is tetszik neki. Mit ajánlotok ebben a korban,milyen márkát és fajtát. Kérlek írjatok!

2009. máj. 14. 14:02
Senkinek?
2009. máj. 13. 19:14

Fanny 5in1 kendővel van valakinek tapasztalata?


És akik a drága márkákat preferálják: miben tudnak ezek többet a Nandunál? Mert nekem semmi gondom nem volt vele, leszámítva a nyári meleget, de mivel az első nyarunkon hetekig tartó 35-40 fokos kánikula volt, szerintem másban se lett volna jobb.

2009. márc. 16. 00:22

Hello!

Találtam egy jó cikket, arról h miért sírhat a kendőben a gyerek: [link]

2009. márc. 12. 23:21
A kendőnek még az is az előnye, az előrevarrta hordozókkal szemben, h 'könnyebb'-nek tűnik, mivel nagyobb felületen oszlik el a gyerek súlya. Láttam néhány kengurut szinte hajszálvékony pánttal, iszonyat kikészíti a derekat. Plussz olyan tapasztalatokat hallottam, h lifeg benne a gyerek. Pontosan úgy, mintha lazán lenne a kendő megkötve. Összességében én nagyon meg vagyok elégedve a kendővel. És nem szabad feladni, próbálkozni kell.
2009. márc. 12. 23:15

A gyerekek kendőben való sírásának tapasztalatom szerint az az oka, h rosszul van megkötve. Én is ebben a helyzetben voltam. Nem egyszerű rájönni, h hogy is a kényelmes. Meg az anyuka is most tanulja még a dolgot. Ismételten a youtube-ot tudom ajánlani.

Én feltehetőleg fel is adtam volna a dolgot, ha a babakocsiban hajlandó lett volna megmaradni. De amint beletettem pánikrohamot kapott, és remegve üvöltött.

A kendővel meg a szüleimnek van gondja. Szégyenlenek miatta. Mi egy kisvárosban lakunk, és való igaz, mindenki gúvadt szemmel bámul. Többen kérdezték, h nem telik babakocsira? Jah ... hát igen az a kendő "csak" 30eFt-volt.

Szóval néha van belőle kellemetlenség.

16. drnéni (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2009. márc. 12. 22:14

Nem tudom, mennyit próbálkoztatok, de először az én lányom is nagyon sírt a kendőben, 1 perc múlva ki kellett venni. Másodjára megint sírva fakadt, de fél perc múlva elaludt. Többet nem volt gond.

Most jutott eszembe, hogy hasfájós gyereknek is jó, mert nem egész vízszintesen van a kendőben, könnyebb böfizni.

15. drnéni (válaszként erre: 14. - Diveron)
2009. márc. 12. 22:11

Nekem nem jelentett egyeltalán gondot a cipelés, pedig csaászáros voltam, és nagyon súlyos vérszegény. Nemhogy nem ártalmas, de az ortopédián a doki körülhordozott minket a gyerekrendelő folyosóján, hogy "anyukák, így kell csinálni!". Nekem azt mondták állandóan, hogy nem félek-e, hogy meg fog fulladni (kicsi korában a feje se látszik ki a kendőből).

És egyébként a kendőt mosz is használjuk: ha nagy sírás, vagy hiszti van, a fejére teszem, hogy ne lásson ki, és magamhoz szorítom, a mai napig megynugszik tőle.

2009. márc. 12. 16:50

Sziasztok!

Apró észrevételek a hordozókendő használatához:

-én a Lana márkát preferálom, kicsit drágább, de bőven megéri. Abból is az 5,2m-eset. Azt aztán úgy kötöd meg, ahogy akarod. Mert ugye a különböző kötések eltérő hosszt igényelnek.

-a kötéseket én a youtube-ról néztem le. Keresőszavak baby carrier, wrap. A videok nem magyarnyelvűek, de a képek magukért beszélnek.

-ha kisebb városban laksz ... hmmm úgy fognak bámulni Rád, mintha két fejed nőtt volna. Fenyegetőzni fognak azzal, h mostmár örök életen keresztül így kell hordanod a gyereket. Pedig minden vizsgálat azt támasztja alá, h az így hordott gyerekek egyáltalán nem lesznek anyámasszonykatonái, sőt. Elvileg így nagyobb ön és hozzád való bizalommal indulnak.

A másik: azt károgta midndenki, h a gyerekem mozgásfejlődésének, csípőjének ártalmas. Gyerekorvos emiatt be is utalt ortopédiára. (Ez csak az ő tájékozatlanságát bizonyítja.) A tények viszont nem éppen ezt támasztják alá. Hordozott gyerekem 2,5 hónapos kora óta fordul, 5 hónapos kora óta ül és mászik. Hét hónaposan meg kezd felkapaszkodni. Lehet, h csak genetika. De ez azért mindenhez képes korainak számít.

Azért azt hozzáteszem, h a hordozás azért némi lemondással, áldozatvállalással jár. Legalábbis nekem nem volt egyszerű elfogadnom, h fizikailag egy perc szabadidőm sem marad. De egyébként nem olyan szörnyűség ez. Kicsit olyan, mintha az ember továbbra is terhes lenne.

2009. febr. 14. 10:27

Én is csak ajánlani tudom!


Először nagyon ódzkodtam a használatától, könnyebb megoldást kerestem a hordozásra (találtam is), de a kendőzés is nagyszerű dolog. Nekem annyira nem volt egyszerű megtanulni, de annyira sokoldalú a használata, hogy érdemes megtanulni.


A használatával kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy sajnos a használati útmutatók, amiket a kendőkhöz mellékelnek, nem biztos, hogy elegendőek. Részben bonyolultan vannak leírva, részben vannak bennük nem biztonságos megkötési módok, és nem adnak apró trükköket arra, hogyan lehet valóban kényelmesen, a baba és a mama számára is, és biztonságosan megkötni. Én előre kötni még nagyjából meg tudtam a használatiból tanulni, de csípőre és hátra már nem: ehhez már elmentem egy tanfolyamra. Ugyan pénzbe került, de úgy gondolom, megérte.


Egyébként videómegosztó oldalakon lehet nagyon jó instrukciókat találni, mindenféle praktikákat.


Voltál azóta tanfolyamon? Bevált a kendő?

12. sztun
2009. jan. 14. 15:40
Hoppá, most nézem, hogy nem írhatok be más honlap címeket ide?
11. sztun
2009. jan. 14. 15:36

Az én tapasztaltom ez:

[link]

10. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - 9cb35398ff)
2008. aug. 22. 15:25
Az én fiam egyszerűen tiltakozott elenne, pedig még azt sem tudta, hogy mi fán terem a babakocsi (december elején született, jó pár hetet töltöttünk a négy fal között az első babakocsikázásig). A kendőt alapvetően itthoni használatra vettem. Az enyém nem megkötős, hanem karikás, de végülis mindegy, mert nagyon nem jött be.
2008. aug. 22. 15:20

A lányom 2 hetes korától kb. 3 hónapos koráig szinte benne lakott a kendőben, egyszerűen imádta! Azt se tudtam, mi az a gyereksírás, annyira elvolt benne. Ha rajtam volt, mindent meg tudtam csinálni a lákásban, amit kellett, bármikos bárhova el tudtam menni. mert kiválóan aludt benne. Ilyen életkorban szigorúan csak fektetve szabad hordani, szerintem könnyű megtanulni a kiskönyvből. A fekvőhordáshoz csak egyszer kell megkötni, utána csak bele kell tenni. Télen is jó, ha hosszú kendőt veszel, és körbecsavarod rajta, nem kell plusz takaró. Sajnos gyakran látom, hogy pár hetes csöppséget is függőlegesen hordanak, aztán csodálkoznak, hogy nem szereti.

A kendőben szoptatni is lehet, bárhol meg tudod etetni, ha elég bátor vagy, mert a kendő ápol s eltakar.

Kb. 8 hónapos koráig vittem kendőben, akkor már olyan mozgékony lett, hogy nem maradt meg.

Nem is tudom, mi lett volna velem nélküle, napi 2-3x 3. emeletre gyalog fel-le, a kocsi meg nem fért be a tárolóba.

Csak ajánlani tudom.

8. 9cb35398ff (válaszként erre: 7. - Szabk)
2008. aug. 21. 11:11
Akár 2 éves koráig is lehet, én ajánlamám a babakocsit is, mert nekünk a kendő nem igazán vált be. Nem szeret benne lenni a pici, igazából ő nagyon babakocsis, és nem szeret sokáig függőleges helyzetben lenni, vízszintes fekvő pozícióba viszont el sem fér a kendőben.
2008. aug. 21. 10:26
sziasztok! meddig lehet ilyen kendőt használni? azért kell mellé babakocsi is, ez csak ilyen kiegészítő, nem?
2008. aug. 2. 09:42

Igazából már vettem egyet, Nandu hordozókendőt, nekem kicsit nehezen megy a megkötés és még a babát is beletenni.

Azt hiszem ebből tanfolyam lesz !

Köszönöm a válaszokat!!

2008. aug. 2. 06:20
Biztosan nagyon jó - én is gomdolkodtam, hogy vegyek-e - , mert a pici jól érzi magát benne. Csak azért nem vettem, mert nem lehet túl sokáig használni, az én gyerkőcöm meg téli. Mostanra már bele sem férne, vagy leszakadnának a tagjaim a súlya alatt. Egyébként elég vaskos ára van!
2008. aug. 2. 06:13
A lányomékna is van. Nagyon szeretik használni és a pici is jól érzi magát igy közel a szülőkhöz!!
2008. aug. 1. 23:35
Én használtam, és nagyon szerettem, akárcsak a pici. Könnyen megtanultam megkötni egy 1,5 órás tanfolyamon (pl a MIni Manóban folyamatosan tartanak). Előnye a babakocsival szemben, hogy könnyen tudsz vele közlekedni. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook