Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen hajápoló házi kutyulékokat ismertek? (Töredezésre, szárazságra,puha,sejmes hatás elérésére?) fórum

Milyen hajápoló házi kutyulékokat ismertek? (Töredezésre, szárazságra,puha,sejmes hatás elérésére?) (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 13. 17:37
Langyosított ricinus a hajra, 2-3 naponta egy babszemnyi élesztő. Nem fogsz tőle felpuffadni, és pótolja a B-vitamint.
2010. febr. 4. 05:50

RICINUSOS PAKOLÁST CSINÁLOK 2 HÓNAPJA, NAGYON JÓ! A HAJHULLÁS A SZOPTATÁS MIATT VOLT, NAGYON SOKA HAJAT VESZITETTEM,DE MOST BEINDULTAK A HAJHAGYMÁK:))

AJÁNLOM MINDENKINEK ! ( ANAPLÓMBAN IROK RÓLA, ÉS KÉPEK IS VANNAK) JA ÉS CSAK RICINUST KENEK RÁ NEM KEVEREM TOJÁSSAL,MÁS OLAJJAL...

2010. jan. 27. 12:20

Sziasztok, ezt most találtam a neten. Hátha merítetek belőle valami hasznosat!:-)


• Hajpakolás (ricinusolaj + tojássárgája): a tojássárgájához, melyről leválasztottuk a vékony hártyát is, cseppenként hozzákeverjük a ricinusolajat, úgy, mintha majonézt készítenénk, egészen addig, amíg kemény állagú krémet kapunk. Ezt a pakolást egyszeri hajmosás után felvisszük a törülközővel alaposan megtörölt, de még nedves hajra, és jól belemasszírozzuk a fejbőrbe, fésűvel kihúzzuk a hajszálakra, koncentrálva a hajvégekre. Ezt követően betekerjük a fejünket folpackkal, és rácsavarunk egy törülközőt (ezt hívjuk dunsztolásnak). 15-20 percig hagyjuk hatni a pakolást, majd samponnal újra megmossuk a hajunkat.


• Figyelem! Ha nem vagyunk elég óvatosak az olaj adagolásával a pakolás kikeverésénél, akkor kicsapódik a tojássárgája. Ilyenkor a pakolás hatása nem a legkedvezőbb, ráadásul nehezebb is kimosni.

Korpásodás: naponta mossunk hajat zsurlófőzettel! Egy teáskanál zsurlót negyed liter vízben felforralunk, és letakarva állni hagyjuk, amíg hőmérséklete annyira lehűl, hogy a fejbőrnek kellemes. A gomba okozta tüneteket gombaellenes samponokkal is hatékonyan kezelhetjük. Fontos, hogy a tünetek megszűnésével a kezelést ne hagyjuk azonnal abba, hanem utána még néhány hétig használjuk a szert!


• Hajzsírosodás: kamillateával öblítsük le a fejbőrt és a hajat! Egy liter vizet egy púpozott teáskanál kamillával forraljunk fel, és letakarva hagyjuk állni, amíg hőmérséklete annyira lehűl, hogy a fejbőrnek kellemes!


Hajvégek: a tört hajvégeket azért kell levágni, mert egyrészt esztétikailag csúnya, másrészt ezek okoznak a hajban olyan gabalyodásokat, amiktől tovább roncsolódik a haj szerkezete. Tévedés azt hinni, hogy a hajvágástól erősödik a haj, hiszen a hajszál élettelen anyag! Ám azáltal, hogy az elvékonyodott végeket levágatjuk, a frizura optikailag sűrűbbnek, rugalmasabbnak látszik, a hajszálak erőteljesebbnek hatnak. A hajhullás csökkentésében a hajvágásnak csak akkor van jelentősége, ha valakinek hosszú, erős szálú, sűrű haja van, és sokat hordja feltűzve, kontyban, lófarokban. Ilyenkor a haj súlyából eredő folyamatos húzóerő károsítja a hajhagymákat, tehát, ha az illető látványos mértékű hajvágásra szánja el magát, nagy tehertől mentesíti fejbőrét.


KUKORICAOLAJ. . . .

A napi kétszer, szájon át, adagolt egy-egy kanál kukoricaolaj visszaállítja a haj fényét, azt újra fésülhetővé teszi. Ezzel a kezeléssel a korpa is eltüntethető 1 - 2 hónap alatt.

A kukoricaolajat bedörzsölésre is használják. Megmelegítjük az olajat és az egész fejbőrt, bemasszírozzuk vele, utána melegvízbe mártott és kicsavart törölközőt teszünk a fejre. A műveletet 5-6-szor megismételjük, utána a fejet szappannal és tejjel bedörzsöljük. A haj csillogóvá válik. Néhány anya megmutatta gyermeke haját fenti kezelés után, úgy csillogott, mintha valami ezüstös anyaggal lett volna bevonva.

2010. jan. 3. 21:40
Langyos ricinusos hajpakolás éjszakára 10 naponként. Reggel több soron átmosni lehetőleg esővízben samponnal. Nem hajszárítóval szárítani, hanem a meleg szobában ilyenkor télen. Elég, ha frottírtörölközővel jól megdörzsölöd és lazán kifésülöd és beigazítod. Ha eszel hetente 1x2x egy csipetnyi élesztőt, olajos magvakat, diót, mogyorót pisztáciát stb. szezámmagot, pótolja a B-vitamint. Néha egy kis citromleves pakolást is lehet tenni rá, amit néhány perc múlva leöblítesz.
2008. szept. 12. 11:24

Sziasztok!


Tojássárgája és olaj szerintem is. Én még a sörről is hallottam, mint csodaszerről, de attól azt hiszem csak fényes lesz, nem puha, már nem emlékszem. :)

22. cel
2008. szept. 12. 10:10

Sziasztok!


A tojássárga + olívaolaj keveréket használom. Nekem bevált. De gondolom függ a hatás attól is, hogy festett, dauerolt vagy ősz hajról van e szó, vagy alapból száraz, töredezett.

Az énhajam erősen őszül és színezem.

2008. szept. 12. 09:11

Szia!


Nekem a fodrászom javasolta, hogy keverjek össze hajbalzsamot, olívaolajat és egy tojássárgáját. (fontos, hogy csak a sárgáját, mert a fehérje szárítja a hajat)

Ezt a kulimászt kend a fejedre, fóliázd be és hagyd rajta 1-2 órát, aztán alaposan mosd ki a hajadból.

Én a fóliára még egy téli sapkát is szoktam húzni, hogy jól bedunsztoljam a fejem. :-)))

2008. szept. 12. 06:45
Hajmosás előtt olivaolajjal kend be a hajad,fésüld bele,majd kb 1-2 órán át hagyd hatni.Az utolsó halöblítésnél használj citromlevet,vagy ecetet.
19. e.e.
2008. máj. 10. 08:45
Száraz hajra, tojássárgája pakolás, ricinus olaj.A törölköző legyen forró. Öblitésre sötét hajra,csalán tea,szökére hárs tea.
2008. máj. 10. 08:36
Száritott csalánlevél tea.A hajat mosás után öbliteni vele.Fényes lesz és kevésbé hajlamos a korpára.
2007. aug. 11. 22:51
méz, tojássárgája, olivaolaj, citromlé(friss), hagyd rajta egy-két órát, jó melegen. Tegyél a fejedre fürdősapit, meg törölközőt is. Hagyd dunsztolódni. Én mindig ezt használom!
16. Mókica (válaszként erre: 15. - 67796372eb)
2006. nov. 6. 12:05

Igy tényleg kivitelezhető;)

Megpróbálom jövőhéten:)

Köszike

15. 67796372eb (válaszként erre: 14. - Mókica)
2006. nov. 6. 11:47

Szija!


Pedig érdemes megpróbálni, mondjuk hétvégén. Pl. énis péntek este, vagy szombaton szoktam:)

14. Mókica (válaszként erre: 12. - 67796372eb)
2006. okt. 11. 12:08
Na ez gondolom sokkal hatásosabb, de én nem tudom sajna rajtahagyni egy éjszakán át...Nincs időm reggel hajatmosni, száritani!:(
13. Mókica (válaszként erre: 17. - Juniperus)
2006. okt. 11. 12:07
Köszike:)
2006. okt. 11. 08:26

olivaolajos pakolás a hajvégekre tök jó! puha lesz tőle a hajad, csak arra kell figyelni, hogy csak a hajvégekre kend mert különben olyan lesz mintha két hete nem mostad volna meg a hajadat:)

Én egy éjszakára hagyom fent utánna megmosom.

11. Mókica (válaszként erre: 8. - 991217)
2006. okt. 10. 21:09

ezt én is kifogom próbálni;)

Amúgy milyen időközönként kell ilyen pakolásokat feldobni a hajra???

10. 991217
2006. okt. 10. 19:30
Köszi!
2006. okt. 10. 14:09

Szia Nwem vagyok tisztában, ezekkel a sjatolásokkal, nekünk extra szűz van itthon, az van ráírva, hogy melegen vagy hidegen sajtol e az nem tudom. Vagy ezeket nem is boltban lehet kapni, étkezés céljára hanem kifejezetten ilyen dolgokra, segíts!

Köszi!

2006. okt. 9. 09:36

Sziasztok!


Kipróbáltam ezt a méz+tojássárgája receptet, nem rossz, mintha nem lenne már annyira száraz a hajam, de mennyi ideig hagyjam rajta, mert nekem csak 10 percig sikerült, ugyanis a zacskó alól is olyan szinten folyt kifelé hogy muszály voltam lemosni, amúgy 1 tojássárgáját+2 mokkáskanál mézet kevertem össze.

Az olívaolajos is érdekelne, a hagyoményos is megteszi, bármilyen jó, amit ételhez is használok?

2006. szept. 2. 12:56
köszi nektek is csajok;)
2006. aug. 8. 09:07

Próbald ki ezt a keveréket:1 csomag majonéz (200gr) 5-6 csepp ricinusolaj és 4-5 csepp citom .

Jol oszlasg el a hajvegeken es tegyek egy zacsit a jfejedre amit jo rakotozol.Kb 40 percig hafgyd a pakolast rajta,utana jol mosd ki ,de azert nem artana egy keveset elotte a hajvegekbol levagatni.

A majonez legyen a legegyszerûbb semmi adalékos uborkás meg stb.

2006. aug. 7. 15:43

Szőke hajra ajánlott a kamillás öblítés, mivel az a szőke színt visszaállítja. Korpásodásra a csalán samponos lemosás és teás leöblítés az egyik legjobb. A sör is csodákat tud művelni a sprőd hajjal, ha utána még van erőd a hajad átöblíteni vagy kétszer háromszor.

Ha valami még eszembe jut, akkor írok...:))

4. Mókica (válaszként erre: 3. - Mikormarta)
2006. aug. 6. 23:17

Hú, ez nagyon kecsegtetőleg hangzik...:)

Egy kis életrekeltés az én hajamnak se ártana;)

köszike

pusza

2006. aug. 6. 23:06
Nagyon szép fényes és egészséges lesz a haj olívaolajos pakolástól. Egy deci olajat maszírozz bele a hajas fejbőrödbe, majd egy kendővel kösd le a fejed, s hagyd rajta legalább egy egész órát.Utána rendesen moss hajat, meglátod milyen szép lesz a hajad.Én főleg nyári szezon után szoktam ezt a hajkúrát alkalmazni, mikor kiszívja a nap a hajam színét és olyan mattos hatású lesz. Az olajos pakolás után életre kel a hajam.
2. Mókica (válaszként erre: 1. - Juniperus)
2006. jún. 26. 11:21

Ezt a mézes tojásos pakolást kifogom próbálni, bár igaz ami igaz egy kis vágás se ártana már;)

Csak ne akarnám ennyire, hogy szép hosszú legyen a hajam...most olyan szép már! De mindegy, igy meg töredezettek a végei ...szal egye fene, vágassunk belőle...


Köszöm a tippet:)))

Pusza

2006. jún. 23. 11:51
Milyen hajápoló házi kutyulékokat ismertek? (Töredezésre, szárazságra,puha,sejmes hatás elérésére?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook