Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen esetben kap egy újszülött transzfúziót? fórum

Milyen esetben kap egy újszülött transzfúziót? (tudásbázis kérdés)

15. Kmeli (válaszként erre: 14. - Perseida)
2014. jan. 3. 09:31
Igen,azt mondani kell feltétlenül,nálam már volt is rá példa.De egyébként ezt meg is kérdezik,ha valamilyen kórházi beavatkozásra kerül sor.
2014. jan. 3. 00:03
Én is 8 hónapra születtem, és én többször is kaptam újszülöttként transzfúziót. Anyukám szokta is mondani, hogy ha kórházba kerülök, ezt mindig mondjam el az orvosoknak.
13. igazság hol vagy? (válaszként erre: 10. - Kmeli)
2014. jan. 2. 23:38
A transzfúzió nem jelent vércserét.Vér,plazma adása stb.Egyébként írd be google-ba,ottszakszerű felvilágosítást kapsz.egyébként tévedsz.
12. arrival (válaszként erre: 10. - Kmeli)
2014. jan. 2. 23:15
Igen, a ketto nem egy.
11. tixtina (válaszként erre: 9. - Igazság hol vagy?)
2014. jan. 2. 22:44
Igen, a vércserére gondoltam- elnézést.
10. Kmeli
2014. jan. 2. 22:37
Akkor most tisztázzuk. A transzfúzió vérátömlesztést jelent,magyarul teljes vércserét.Teljesen mindegy hogy vérCSERÉNEK,vagy vér ÁTÖMLESZTÉSNEK nevezzük szerintem. Vagy tévedek?
2014. jan. 2. 22:28
Transzfúziót vérszegénység,vérvesztés miatt adnak.Ami nem azonos a vércserével.Tixtina jól írta,Rh.összeférhetetlenség miatt van vércsere és nem transzfúzió,ebben tévedett.
8. igazság hol vagy? (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2014. jan. 2. 22:23
Ebben az esetben van vércsere.
2014. jan. 2. 22:17
Igazából semmi különöset nem akarok megtudni,csak kíváncsi vagyok.
6. Kmeli (válaszként erre: 2. - Arrival)
2014. jan. 2. 22:16
teljes vércsere-> vérátömlesztés
2014. jan. 2. 21:56
Ez a legtobb koraszulott babaval megtortenik. Tulajdonkeppen minek akarsz utana jarni? Mit akarsz megtudni?
2014. jan. 2. 21:55
Ha jól tudom ,akkor Rh összeférhetetlenség miatt szoktak transzfúziót adni-de ennek pontosan utána kéne nézni.
2014. jan. 2. 21:54

Amikor kijottel akkor kaptal zarojelentest, ez lehet megvan a szuleidnek.

Ha nem akkor a korhaz irattaraban megtalalhato- kerdes mikor volt ez, mert ha jol tudom 40 evig tartjak meg az iratokat.

2. arrival (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2014. jan. 2. 21:52

A transzfuzio az nem teljes vercseret jelent.

Olyan nincs, hogy teljes vercsere.

Valoszinuleg anemias voltal, kellett egy kis ver potlas.Ebben nincs semmi kulonos, sokszor van ilyen.

2014. jan. 2. 21:47
Koraszülött voltam,8 hónapra születtem és állítólag csodával határos,hogy életben maradtam.Olyan beteg voltam,hogy transzfúziót,azaz teljes vércserét hajtottak végre rajtam. Ennyit tudok,de azt,hogy miért történt mindez,azt nem,és nagyon kíváncsi lennék rá.Eddig nem érdekelt annyira,de mostanában egyre többször eszembe jut, hogy megtudakoljam.Utána tudok ennek járni valahol,nyilván van ez tartva,pl a helyi véradóállomáson,vagy bárhol???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook