Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen az injekciós fogamzásgátlás? fórum

Milyen az injekciós fogamzásgátlás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. febr. 27. 02:07

Én nemsokára megyek a második szurira. Még mindig semmi gondom nincs vele... Bár a menszesz hiányzik a kicsi lelkemnek, de azért az is jó, hogy nincs. :)

Hol lehet kapni 1067 Ft-ért???? Én 5000-t fizetek a nőgyógyásznak, hogy beadja!!!

2007. febr. 11. 17:07
Persze, értelek, használd nyugodt szívvel, nincs is ezzel semmi baj... :))))
2007. febr. 11. 08:06
Én használom továbbra is, nyugodt szívvel. (amúgy ismerem a depo horroros oldalakat, nem sokat adok rájuk).
18. 2ab728965c (válaszként erre: 17. - Bb2f4e28dd)
2007. febr. 11. 07:49

Szia!

A neten találtam róla 325 oldalt a "depo-provera horror stories" címszó alatt. Ha tudsz angolul, nyugodtan olvasd el.

Nem, nem én találtam ki, én csak figyelmeztetni akartam volna azokat, akik még nem döntötték el a dolgot.

Az az internetes doktor meg, akiről Te beszélsz, írt már egy-két "kuszaságot"(finoman fogalmaztam).

De ez is csak magánvélemény!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem szeretnék ebből semmiféle vitát vagy félremagyarázást,részemről nekem nem jött be a szer, és én elolvastam azokat az oldalakat is, ám aki szeretné megkapni a 150 egység tömény progeszteronját reklám áron,(!) hajrá, semmi akadálya.

Váljék egészségére.

2007. febr. 11. 05:25

Fáni,

forrásod mennyire hiteles? Ugyanis az indexen van egy Amerikában élő, magyar származású nőgyógyász, aki 20 éve alkalmazza, ő jó szívvel ajánlja, ahogy szokta mondani, a saját lányának is beadná.

Szerinte nagyon sok fél- és fals információ kering a szerről.


Én inkább hiszek egy gyakorló nőgyógyásznak, mint a ,,hallottam" és ,,olvastam valahol" téziseknek.


Ha maga lenne a tömény méreg a szer, mint a te írásodból kitűnik, akkor gondolod, még forgalomban lenne???

2007. febr. 10. 13:26

Vigyázzatok vele!!!! 2 évnél tovább tartó alkalmazása csontritkulást okozhat, és cisztákat a májban.

Amerikában már komoly "ellenreklámja" van, szeretnék kivonni a forgalomból, mert hízlal, sokaknál okoz vérzészavart és komoly kedélyingadozásokat.( a többi tünetről nem is beszélve)


Az ára azért ilyen kedvező, hogy minél többen "lépre menjenek".

Én rápacsáltam, de persze mindenki döntse el saját maga hogy kipróbálja-e, avagy sem.

15. 278c85ecf4 (válaszként erre: 14. - Zsuzso100)
2007. febr. 6. 16:57
Igen.
14. zsuzso100 (válaszként erre: 12. - 278c85ecf4)
2007. febr. 6. 16:46
MIndhármuknál ezek voltak a tünetek?
2007. febr. 6. 14:29

Akkor leírom az én tapasztalataimat:

semmi gondom vele.

Szoptatás mellett alkalmazom, nincs tőle több kilóm, pecsételő vérzésem, szőrösödésem, kedélyingadozásom stb. Tkp. semmi hatását nem érzem.

2 adagot döftek már belém, eddig meg vagyok elégedve.

2007. febr. 6. 11:16
Nekem 3 ismerősöm használta! Az eredmény: 10-15 kg plusz fél év alatt, hetekig húzódó mentruáció, ami után pár napra rá újra megjött nekik!
2007. febr. 6. 09:38

Engem érdekelne a dolog, valaki más is leírhatná a tapasztalatát.

3 hónapra ennyi?

Előre megveszem és a doki beadja, vagy hogy működik?

10. bb2f4e28dd (válaszként erre: 9. - Zsuzso100)
2007. febr. 6. 05:50
1.067 Ft.
9. zsuzso100 (válaszként erre: 8. - Mandylion)
2007. febr. 5. 23:34
És mennyibe kerül?
2007. jan. 9. 18:35

Sziasztok! Nem tudom mennyire olvassátok ezt a topicot még, de azért írok, hátha valakinek hasznos lesz.

Mielőtt ezt használtam volna, gyógyszert szedtem (Yadine) December 4.én kaptam meg az első "adagot". Most január eleje van, kicsit megijedtem, mert nem jött meg időben, de egy kontroll teszt után megnyugodtam. Nekem eddig semmilyen mellékhatás nem jött ki (lekopogom), nem volt menszesz előtti migrénes fejfájásom, nincs semmilyen folyás ilyesmi.

Úgy gondolom, hogy mindenki másként reagál a gyógyszerekre, ami meg a hízást illeti, természetesen oda kell figyelni a hormongyógyszerek mellett, hogy mennyit és mit eszünk, és hogy mennyit mozgunk, és akkor nem lesz probléma.

2006. okt. 14. 10:31
Van valaki másnak is tapasztalata ezzel a szerrel?
2006. szept. 14. 06:49
Ha tudsz angolul , üsd be a keresőbe hogy "depo-provera horror stories" ,ott 365 oldalon keresztül ecsetelik e remek szer mellékhatásait.
2006. szept. 13. 20:30
Hogy milyen a depo-provera? Én jan. 11-én kaptam egyet, jan. végére 5 kilót híztam, kihullott a fele hajam, depressziós lettem, február 4-március 16-ig pedig megszakítás nélkül véreztem tőle. Mikor visszamentem "reklamálni", a kedvenc doktornőm csak édesdeden mosolygott és azt mondta, 6 hónap míg kiürül a szervezetből, menjek és kapartassam meg magam. Na ilyen.
4. dee (válaszként erre: 3. - 189e7a0266)
2006. szept. 6. 18:55

Gratulálok, ez aztán alapos.Én mégis félnék tőle.Mi van akkor ha kínoznak a mellékhatások.Az injekciót már beadták azt kivenni nem lehet.Abba se hagyhatom mint a gyógyszert.Nagyon jó hormon mentes fogamzásgátló szerek vannak forgalomban.Pl

Pharmatex.Többféle formában és az ára se veri az eget.Recept se kell hozzá, a patikában segítenek a megfelelő kiválasztásában.

2006. aug. 27. 21:28

Szia! Nem a DEPO PROVERA 150-re gondolsz?


Ezt a fogamzásgátló injectiot 3 havonta kell adni, és szinte 100%-os biztonsággal véd.

A hatóanyaga 150 mg medroxiprogeszteron -acetát, gesztagén hatású gyógyszer, melynek nincs ösztrogén hatása és androgén hatása is csekély.

Megfelelö adagok a reproduktív korban lévö nökben gátolják a gonadotrop hormon termelését, ezáltal a tüszöérést és anovulációt idéznek elö.



1. MIKOR JAVASOLT

Hosszú vagy rövid idore tervezett fogamzásgátlás.

Az injekció folyamatos alkalmazásával a menstruációs ciklus kívánt idotartamig felfüggesztheto és így a teljes fogamzóképesség visszatérése késleltetheto.

Rövid távon alkalmazva hatásos védekezés arra az idore, amíg az egyik vagy másik partner sterilizációja mellett nem döntenek.


2. TUDNIVALÓK A DEPO PROVERA 150 INJEKCIÓ ALKALMAZÁSA ELÕTT

Ne alkalmazza a készítményt, ha Ön:

• túlérzékeny a medroxiprogeszteron-acetáttal szemben,

• vélt vagy fennálló terhesség,

• ismeretlen eredetu nogyógyászati vérzések,

• az emlo vagy a nemiszervek szöveteinek bizonyított vagy feltételezett

hormonfüggo burjánzása esetén.


Tájékoztassa orvosát az injekció alkalmazását megelozoen: kórelozményében szereplo

• agyi ér, ill. szív-érrendszeri megbetegedésérol, szembetegségérol (pl. retina thrombosis),

• magas vérnyomásáról,

• cukorbetegségérol,

• csontritkulásáról.


Terhesség, szoptatás

Ha a kezelés megkezdésekor nem tudott már bekövetkezett terhességérol és a terhesség elso 4 hónapjára esett az injekció beadása vagy a kezelés idotartama alatt esett teherbe, fennáll a magzatkárosodás veszélye.

A szoptatás, noha a gyógyszer kiválasztódik az anyatejbe, a csecsemore nézve nem káros.

A készítménynek nincs negativ hatása a gépjármuvezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre


3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A DEPO PROVERA 150 INJEKCIÓT?

Háromhavonta 1 injekció izomba adva. A terhesség biztonságos kizárása érdekében az elso injekciót a normál menstruációs ciklus kezdetét követo elso 5 nap folyamán kell kapnia, ill. a szülést követo 5 napon belül, ha nem szoptat. Ha szoptat, a szülés után 6 héttel.



4. MELLéKHATáSOK:

A gyakorlatban nagyon ritkák. Szubjektiv mellékhatás ritkán jelentkezik, a kisfoku vízvisszatarto hatásból eredöen teltségérzés lehet.

Külön érdemes megemlíteni, hogy a menstruációs ciklusra milyen hatása lehet.

A leggyakrabban rendes, szabályos menses jelentkezik.

Ritkán elofordulhat szabálytalan, pecsételo vérezgetés ( bár ilyenkor semmilyen kóros eltérés nem található, általában az ultrahanggal mért nyálkahártya is vékony 2-3 mm ). Ez a tünet magától szokott rendezodni, vagy átmeneti oestrogen kezelésre elmulik.

Relative elég gyakori és inkább positiv mellékhatásnak tunik a menses elmaradása. Ez akár hónapokig, vagy akár a kezelés ideje alatt végig fennállhat. Ez egy átmeneti, a kezelés után magátol rendezodo következmény nélküli mellékhatás.

Itt szeretném megemlíteni, hogy gyakran elofordul pozitiv mellékhatásként, hogy az injectio elotti kínzó migrénes fejfájások gyakran elmulnak a kezelés alatt.



internetcím: [link]


Remélem segítettem.

2006. aug. 24. 17:20

Sziasztok!

Olvastam valahol egy ijekcióról, amit 3 havonta kell beadatni és teljes védelmet nyújt. Sajnos nem tudom a nevét, de nagyon érdekelne. Azt hiszem, volt egy szám is utánna írva: 150.

Használt már valaki ilyen fogamzásgátló injekciót? (Talán 90 napos injekciónak is nevezik)

Állítólag sokkal kevesebb a mellékhatása, dohányosoknak, duciknak és azoknak, akiknek volt rákos beteg a családban jobban ajánlják.

2006. aug. 24. 17:16
Injekciós fogamzásgátlás
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook