Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen jó szemüvegek vannak, amik jók olvasáshoz és állandó használatra is? fórum

Milyen jó szemüvegek vannak, amik jók olvasáshoz és állandó használatra is? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. jan. 29. 22:08
Köszönöm mindenkinek a segitséget
44. Channa* (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2021. jan. 20. 23:49

Fogalmam sincs.

Én pont februárban csináltattam a szemüvegemet, és még nagyon időben.

Hétfőn voltam az optikában, mert akkor volt ott a doki. Megvizsgált, kiválasztottam a keretet, pénteken küldték az SMS-t, hogy kész van a szemüvegem. Progresszív lencse és 40 eFt volt az ára.

2021. jan. 20. 23:33

Persze nyilván máshol más lehetőségek és szokások vannak.

Most nyilván az előjegyzési idő is még hosszabb, mint máskor, pedig utoljára is sokat kellett várni a szemüveg-íratásra. Úgy emlékszem, a járvány előtt is több hónapot.

2021. jan. 20. 23:02

Hát még jó,hogy a szemnyomás mérését nem asszisztens végzi. De a computeres szemvizsgálatot igen. Az eredményt odaadja a szakorvosnak, aki ezen felül még lencséket is próbálgat.

De ha az optikában van ilyen készülék, akkor ott is megcsinálják. És szokott lenni. Ott nemigen van szakorvos.

A Szemklinikán sem szakorvosok ülnek egész nap az OCT gépeknél, de lehet, hogy ők hallgatók és nem szak-asszisztensek. Pedig az OCT vizsgálat nagyon fontos.

Igaz, ők csak a felvételt csinálják, a kiértékelést a szakorvos végzi.

41. Channa* (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2021. jan. 20. 22:41

Lehet, de nálunk az sztk-ban szakorvos végez mindent.

Nekem szoktak x időnként szemnyomást, stb. is nézni a pajzsmirigyem miatt, és még a szemeim nagyságát is az orvos centizi le, meg a könnycsatorna vizsgálatot is és mindent.


Az asszisztens gépeli, amit a doki diktál és előkészíti a vizsgálatokhoz a "kellékeket".

40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. jan. 20. 22:25
Végezheti, mert a computeres vizsgálatot a Szemklinikán sem a szakorvos végzi.
39. sanyinak (válaszként erre: 36. - New(l))
2021. jan. 20. 22:02
Igazából az egyedi neve alapján utólag kerestem meg a Facebookon és ott láttam, hol tanult. Az optometrista pedig az átadott vizsgálati lapon szerepelt.
38. Channa* (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2021. jan. 20. 19:54

Csináltatni az optikussal kell, de a vizsgálatot nehogy már ő végezze.


Hát enyhén felmenne a vérnyomásom, ha egy OKJ-s végzettségű optikus vizsgálná meg a látásomat;)


Vizsgáljon meg a szemorvos, írja le az ambuláns lapra, azzal elslattyogok az optikushoz, hogy csinálja meg a szemcsimet.


Ha nem orvos néz meg, akkor bemegyek a kínaihoz és veszek egy szemüveget 500 Ft-ért...

37. New(l) (válaszként erre: 36. - New(l))
2021. jan. 20. 18:27
Illetve most mondja párom, hogy 20-25 éve volt egy rövid időszak, amikor eü. végzettségű egyéneket kiképeztek optometristának, valóban nem felsőoktatásban, de elvileg fel kéne tüntetniük hogy nem diplomások. Elég kevesen vannak, de lehet akkor aki téged vizsgált is így végzett.
36. New(l) (válaszként erre: 34. - Sanyinak)
2021. jan. 20. 18:21

Ez viszont nagyon gáz. Nem értetted félre a hölgyet? Csak mert szóban forgó céget nagyon jól ismerem, csak diplomás optometrista vizsgálhat, ezt nagyon komolyan veszik. Az optometristák ráadásul egészségügyi dolgozóknak minősülnek kamarai tagsággal, morális felelősségük is van.

Én 2019-ben jelentkeztem optikus tanfolyamra, valóban okj-s másfél éves levelezős képzés lett (volna).

Az biztos, hogy nagyon felhígult az a szakma is, alig van gyakorlati oktatás. :/

35. Guruljka (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. jan. 20. 18:14

Mivel a makula degeneráció miatt a pesti szemklinikára árok, ott kérdeztem meg.

A körzeti szemészeten végezték a szürkehályog műtétet, később az utóhályog lézerezését Kerepestarcsán, és a makula degenerációt is itt diagnosztizálták, ők küldtek át Pestre. Hát ezért is kérdeztem meg, hol írassak szemüveget. A doktornő mondta, hogy optikussal csináltassam.

Nyilván, akinek egyébként egészséges a szeme, annak egyszerűbb, és tényleg érdemes a szemészetre menni először.

34. sanyinak (válaszként erre: 31. - New(l))
2021. jan. 20. 18:03

Miután a múltkor voltam az OpticWorld-ben szemvizsgálaton, ahol a mérést egy kisasszony végezte, aki optometristaként írta magát alá és akiről tudom, hogy az egyik Kft-nél tanfolyamon tanulta a szakmát, ezért írtam a korábbiakat.


Most viszont utána néztem és az említett optikai szakembereket képző cég optimetristát valóban nem, csak optikust képez, így be kell látnom, megvezetett az Opticworld.

Furcsa, hogy olyan címet tüntet fel a vizsgálatot végző cég dolgozója, amire nem lenne jogosult.

33. michelle.r (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2021. jan. 20. 11:38
Jól tudod. Hülyeségeket beszél. Optometristákat a SOTE-n képeznek. És jobban is értenek a szemüvegekhez, mint a szemészek. Utóbbiak a szem betegségeihez, de a látáskorrekcióhoz számos esetben optometristákhoz küldik a pácienseket.
32. NomNom (válaszként erre: 31. - New(l))
2021. jan. 20. 09:42
Így így! Na ezt nem sikerült megfogalmaznom, köszi. 😄
31. New(l) (válaszként erre: 21. - Sanyinak)
2021. jan. 20. 09:25

Dehogy is. Optometristákat a SOTE-n képeznek, korábban 3 éves főiskola keretében, pár éve 4 évesen.

Ami változott, hogy míg korábban látszerész (azaz optikus) végzettség és gyakorlat kellett ahhoz, hogy egyáltalán jelentkezhess optometristának, most már ez nem feltétel.

Amikor 13 éve a párom végezte a fősulit, még az is kellett, hogy a képzés ideje alatt látszerészként dolgozzon, ezért csak esti képzés volt.

Az optometristák magasan képzett szakemberek, akik a látást vizsgálják, ezért sokszor jobban is értenek hozzá, mint a szemorvosok. A szemész orvos a szem betegségeit ismeri jobban, ezért a két szakma gyönyörűen kiegészíti egymást.

Fórumindítónak tökéletesen elegendő egy optometrista, sőt, kívánatos.

Szóval ne keverjük az optikust és az optometristát ha lehet.

2021. jan. 20. 08:05
Mi elmentünk optikushoz aki csinált szemvizsgàlatot. Egyet mindennapi használatra , egy napszemüveget vezetéshez. RayBan. A kettő 100 ezer körül volt, de vannak olcsóbbak is.
2021. jan. 20. 07:59

Az éves munkaalkalmassági vizsgálat (nálunk) kiterjed a szemészeti vizsgálatra is, ahol szemész orvos vizsgál.

Való igaz, hogy nem receptet ír fel, de ő is elvégez egy csomó vizsgálatot. Méri, hogy milyen korrekcióra lenne szükség, illetve lencsékkel kell olvasni nála.

Fontos, hogy lássa a szem egészségét esetleges magas vérnyomás vagy cukorbetegség esetén.


A látás korrekciója más dolog.

Itt nem foglalkoznak azzal, hogy milyen az ér- és idegrendszer a szemben. Csak a látást korrigálják.

Ehhez pedig elég, ha az optometrikus lelkiismeretesen kivizsgálja és leméri, hogy mi az amivel éleslátást tud előidézni.


Ha a fórumindító egy szemüveggel szeretné kiváltani az olvasó és általános szemüveget, akkor a progresszív lencséket ajánlom.

Igen, drágább, mint a szimpla lencsék és nehezebb is hozzászokni. Viszont viszont teljesértékűen kiváltja a két szemüveget. És máris olcsóbb lesz, ugye?

2-3 évente vagy szükség szerint szoktam szemüveget készíttetni és akkor oda szánom rá a pénzt.


A bifokális nekem nem tetszett, mert olyan "nagyis".

28. sanyinak (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2021. jan. 20. 07:08

[link]


Azóta még több helyen végeznek gyorstalpaló tanfolyamokat.

27. Channa* (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. jan. 20. 06:52
Nem a támogatás miatt, de orvos vizsgáljon és mondja meg, hogy milyen szemcsi kell.
26. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kaktusz3)
2021. jan. 20. 00:15

Azon is múlik,mennyi pénzt tudsz a szemüvegre szánni. A progresszv lencse nagyon drága, a bifokális sem olcsó.

És akkor jön még a keret ára. Én mindenütt hallom, hogy egy-egy keret több tízezer forint, de eddig még mindig sikerült vennem olcsóbbat, ami erősen hasonlított a drágább keretre, amit először mutatott az optikus.

Kicsit szívósnak kell lenni. Volt, hogy az optikus otthagyott, mondván, a falon ki vannak rakva a keretek, megmutatta, hol vannak azok,amelyek alkalmasak a nekem szükséges lencse becsiszolására. Nézelődjek. Akkor is találtam 7 ezerért keretet.

Most van Ofotért akció is: (a legalján)

[link]

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. jan. 19. 23:57

6 dioptria alatt nem jár semmi:

[link]

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:56

De már nem írnak fel szemüveget. Nincs már támogatás rá.

Megnéz a szemorvos esetleg, javaslatot is ír, de nem receptre, csak egy üres papírra. Azt az optikus elfogadja.

2021. jan. 19. 23:21

Ezen most teljesen ledöbbentem.


Így nem is csináltatnék szemüveget ilyen helyen, azaz tuti, hogy akkor elmennék a szemészetre, ahol felíratnám...

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Sanyinak)
2021. jan. 19. 22:37
Én úgy tudom, hogy csak az orvosegyetemi főiskolai kar képzésén.
21. sanyinak (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. jan. 19. 22:31
Nincs mindenhol szemorvos. A legtöbb helyen csak optometrista dolgozik. OKJ-s képzésben elérhető.
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - NomNom)
2021. jan. 19. 21:50

Én is ilyeneket ismerek.

Az egyikbe, konkrétan tudom, heti egy vagy két alkalommal kijár a szemorvos.

Sőt, az is csak sima optikus volt, aki egy időben a falvakba járt ki évente egy alkalommal, és vállalt szemüvegeket. Ide vagy két éven át olyan vizsgálókerettel jött (amibe a lencséket illesztik próbaképpen), ami középen törött volt és ragtapasszal fogták össze.

19. NomNom (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. jan. 19. 21:29
Délkelet-Mo-n és Finnországban:) abszolút nem is szokott menni oda szemorvos. Valamelyik optikában mondták, hogy szokott de ott nem vásároltam végül.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - NomNom)
2021. jan. 19. 21:24

Tényleg!?


Nem tudom merre jártál. Itt Pesten az optikusokhoz (ahová én járok: IV., XV. VIII. kerület) hetente 3 alkalommal az SZTK-ból megy ki orvos elvégezni a vizsgálatokat és a géppel a szemfenék vizsgálatot végzi, azaz mindent vizsgál.

17. NomNom (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. jan. 19. 21:19
Én jártam. Mo-n és külföldön is. Nem feltétlenül szemész orvos vizsgál meg. Nyilván nem is olyan alapossággal, nem fog pl szemfenék vizsgálatot végezni stb.
16. Channa* (válaszként erre: 11. - Janszi)
2021. jan. 19. 20:54

Az optikusoknál szemész szakorvos vizsgálja meg az embert, ugyan úgy, ahogy szakrendelőben, azaz géppel is, olvastat is, lencséket cserélget, stb., majd megállapítja, hogy hányas szemüveg kell és javaslatot tesz a szemüveg típusára is.


Én még olyan optikusnál sosem jártam, ahol ne orvos vizsgált volna meg...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook