Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a skorpió jegyű baba viselkedése? fórum

Milyen a skorpió jegyű baba viselkedése? (beszélgetős fórum)


1 2
14. anka2007 (válaszként erre: 12. - Csbobo)
2009. jan. 27. 02:00

Szia!

Ezzel,szerintem,mind így vagyunk,legyen akármilyen a babuci,imádjuk!!!

Köszönöm,hogy írtál:)

Az én kisfiam sokban hasonlít a tiédhez,Ő most volt novemberben 2 éves.Nagyon okos és rengeteget beszél,egy dumazsák:)

Mindent megért és tőmondatokban beszél,sokan 3 évesnek nézik.Enyém is magas 98 cm és nagyon rossz evő:(

Ránéz valamire és,ha nem tetszik a színe vagy az állaga,azonnal azt mondja,nem kérem,bármit tehetek,abból egy falat sem fog lecsúszni ...

Viszont a tésztás-tarhonyás kaja(hús nélkül) ,a gyros hús,a Mc-s krumpli és a Micimackós müzli a DM-ből jöhet:)

Viszont nagyon próbálgatja a határokat,ma is összezörrentűnk,mert az egyik boltban leharapta a kirakati baba cumijának a tetejét..:(

Persze,az eladó volt a lúdas,mert azt mondta neki,hogy..le ne harapd!!!Na,ez az én fiamnak felkérés keringőre:))

Mozgékony,életrevaló kiscsávó és én is örülök,hogy skorpió jegyű:)

Jó éjt!

13. anka2007 (válaszként erre: 12. - Csbobo)
2009. jan. 27. 02:00

Szia!

Ezzel,szerintem,mind így vagyunk,legyen akármilyen a babuci,imádjuk!!!

Köszönöm,hogy írtál:)

Az én kisfiam sokban hasonlít a tiédhez,Ő most volt novemberben 2 éves.Nagyon kos és rengeteget beszél,egy dumazsák:)

Mindent megért és tőmondatokban beszél,sokan 3 évesnek nézik.Enyém is magas 98 cm és nagyon rossz evő:(

Ránéz valamire és,ha nem tetszik a színe vagy az állaga,azonnal azt mondja,nem kérem,bármit tehetek,abból egy falat sem fog lecsúszni ...

Viszont a tésztás-tarhonyás kaja(hús nélkül) ,a gyros hús,a Mc-s krumpli és a Micimackós müzli a DM-ből jöhet:)

Viszont nagyon próbálgatja a határokat,ma is összezörrentűnk,mert az egyik boltban leharapta a kirakati baba cumijának a tetejét..:(

Persze,az eladó volt a lúdas,mert azt mondta neki,hogy..le ne harapd!!!Na,ez az én fiamnak felkérés keringőre:))

Mozgékony,életrevaló kiscsávó és én is örülök,hogy skorpió jegyű:)

Jó éjt!

12. csbobo
2009. jan. 7. 09:46

Hát engem is skorpió babucival áldott meg a sors, de én is az vagyok.

Ahhoz képest meglepően rendes baba.Első perctől rendkívül ügyesen szopizott.Kicsinek hasfájós volt, de össze is kellett csiszolódnunk, hisz első babánk.


Ezt leszámítva, ha jön a foga akkor is csak kicsit nyűgös, nyugodtan alszik, napközben is könnyen elaltatható. Egyedül is jól elvan, eljátszik (bizonyos határokon belül persze).

Nem egy bújós fajta, de idegenekkel barátságos, mindenkire vigyorog,főleg csajokra de másra is. De azért át nem vehetik a kezükbe, míg ő nem nyújtózkodik értük.

Elbűvöli a gyerek társaság, de kell neki bizonyos idő míg felenged.

Amúgy is szemlélődő, mindent megfigyelő típus.Megfontoltan,nézelődés,vizsgálódás után cselekszik csak.

18 hónapos, de nem hisztis, bármiről le tudom beszélni (közben a barátnőim megőrülnek a gyerekeik hisztijétől, nálunk ilyen nincs. Vagy csak később jön? Ezt még nem tudom:))

Vannak ételek, amiket semmiképp sem eszik meg, és nem egy nagy kajás. Néha úgy érzem, ha én nem ültetném oda enni, jól ellenne napi 2 étkezéssel is.

Hosszú, de vékony baba.

Mozgásilag, produkció ügyileg mindent később csinál, mint más babák viszont akkor tökéletesen, és nem kell folyton a nyomában lennem,mert nem ügyetlen a mozgása.

Járni is csak 2 hónapja jár, viszont egyszer sem esett el még, emeli a lábát a küszöbnél stb.

Inkább kisfiú pofija van, nem igazán babás. Már 7-8 hónaposan csak az arca alapján 2-3 évesnek nézték.

Örülök, hogy skorpió és imááádom :)))

2008. jan. 27. 22:18

Sziasztok,

az én kisfiam is skorpió (2006 novemberében született),és ő is nagyon hasonlit az eddig leirt manókhoz a viselkedése.Nem volt eddig vele sok gond,pici korától mosolygós jókedvű baba,és igen kiegyensúlyozott.Makacsnak makacs és kissé erőszakos,amikor valamit a fejébe vesz igen nehéz lebeszélni róla...ilyenkor néha kihoz a sodromból.Azonkivül imádja Ő is a zenét pici korától "rázza"magát a zenére,nagyon jó a megfigyelő képessége és hamar tanul,mindent alaposan végig tanulmányoz.Örökmozgó még evés közben is fészkelődik sokáig nem bir egyhelyben ülni.Amikor nem alszik nagyon aktiv de pont emiatt,nagyon jó az alvókája éjjel és napközben is.Jó étvágyú de megvannak a preferált ételei mást nem nagyon fogad el.Imád babrálni az apró játékaival (kis állatkák,kockák,autók),és mindennel aminek gombja van,azonkivül igazi bohóc mindenkinek szerepel ,szereti az embereket és a nyüzsgést,hamar barátkozik.Igazi kis felfedező.Séta közben ha gyalog megyünk könnyen leblokkol mert mindent alaposan ki kell tanulmányozzon.Igazi állatbarát,minden állat rabul ejti.

10. HViki
2007. dec. 14. 23:50

Sziasztok!

Az én kislányom már 2 éves múlt. Nagyon sokban hasonló a viselkedése az általatok leírtakhoz. Nagyon tud hisztizni, ha nem a tervei szerint alakulnak a dolgok.

Mindenben önállóságra törekszik. Nem lehet neki segíteni, csak ha Ő kéri. Ha a hisztin túljut már lehet beszélni a kompromissumról, de amíg nem nyugszik meg se lát, se hal.

A zenét imádja. Énekel, táncol, meg kell zabálni amikor nekikezd.

Érzékeny, szereti a Tesóját, és nem irigy, de nem tűri, hogy csak úgy elvegyenek tőle bármit is.

2007. szept. 7. 21:59
De édes vagy,köszönöm.Elárulom,néhol,döbbenten olvastam soraid,mert mindha az én 9 hónapos fiamról beszéltél volna.Hát,rá kell jönnöm,tényleg fel kell kötnöm a gatyát!
2007. szept. 7. 11:37
Igen, végül is akarata rendesen van, néha behisztizünk mindketten valamin, amit én szeretnék, ő meg nem és akkor ő visít és földhöz vágja magát, én csapkodok a lakásban a tárgyakkal, apa meg kiborul rajtunk...aztán lehiggadunk mindketten, összebújunk és kicsit duruzsolunk majd végül kompromisszumos megoldással a magam malmára hajtom a kis konokságát :D én halak vagyok, tehát azért jól kijövünk :) a vizet mindketten szeretjük a fürdéstől-zuhanyzástól mindig megnyugszik, kisimulnak az idegei :D meg az enyémek is :D
2007. szept. 7. 11:33

Hű. A fiam öntörvényű, nem lehet ráerőltetni semmit,ha ő akarja majd megteszi. Hisztit vág, ha valaki elvesz tőle valamit egy szó nélkül. Ha viszont elmagyarázza neki röviden, hogy miért nem szeretné hogy azzal a valamivel játszon és elmondja neki, hogy el fogja venni tőle, a hiszti elmarad. Mindig próbálkozik, figyeli, hogy nézem-e, hogy most éppen pakolhat-e, vagy piszkálhat-e valamit amit én nem szeretek ha pakol vagy piszkál (pl. virágföld, kábelek, sütő gombjai...). Nagyon nagy a szociális "hajlama", szereti az embereket, nézi őket, mit csinálnak, mosolyog nekik, ha felveszi valaki hirtelen, annak nem örül, igenis neki tessék szólni, ne csak úgy felkapkodni, odaadogatni idegenek kezébe... Szeret a középpontban lenni, de ha nem rá figyelnek, az sem zavarja különösebben, leköti magát, esetleg kihasználja az alkalmat, hogy megkóstolja a wc-papírt, a virágföldet, vagy kirámolja a kisszekrényt... :D

Izgő-mozgó, nem bír sokat egy helyben ülni, mindig megragadja valami a figyelmét, mindig új és új ingereket keres magának. Szereti az anyagokat, a különböző tapintású dolgokat, az eltérő és érdekes formákat, akár a szőnyegen, akár a falon, vagy csak sok játék együtt is megállásra bírja. Nem ottmaradásra...rácsodálkozik, megpiszkálja, hátha hatással van rá és utána megy tovább. Ő nagyon muzikális, még a legnagyobb bömbölésből is kijebb lehet hozni egy kis zenével, ilyenkor általában a lába vagy a feneke már mozogni is kezd az ütemre :D

Nem haspók, de ha fogára való akad, abból rengeteget bír enni. Nem mindig érzi ha éhes, ha bekakil nem is jelez, anyának kell odafigyelnie a szükségletei kielégtésére...ő 10 hósan ilyen.

2007. szept. 7. 10:36
Senki másnak nincs skorpió gyerkőce,jellentkezzetek,várom a tapasztalatokat!!
2007. szept. 6. 13:14
Juj,nagyon izgalmas,már most is vannak különleges dolgai de imádni való.Köszönöm a hozzászólásokat,remélem,azért sok szeretettel ez az akaratosság mérsékelhető lesz.
4. fe1fe85329 (válaszként erre: 1. - Anka2007)
2007. szept. 6. 12:54

Hát bizony anka...kösd fel jó szorosra..nekem 10éves a fiacskám..egy nagyon érzelmes bűbájos gyerek...de benne van ám a skorpioakaratosság...viszont az eszük a skorpió gyerekeknek mint a borotva..és nagyon elevenek...de ez nem baj!!!

Korlátok közé nagyon nem lehet terelni...de néha muszály na ilyenkor lefáradok rendesen.

2007. szept. 6. 12:13
Nekem Ő a legtündéribb fiam. Tudni kell vele bánni, de babaként is könnyű volt, és most is vele a legkönnyebb minden.
2007. szept. 6. 11:41
Kösd fel a gatyád :DDD
2007. szept. 6. 11:33
Sziasztok,nekem 2006 novemberében született a fiam ,azt mondják a skorpió babák nagyon erős jellemek és akaratosak.Kinek mi a tapasztalata?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook