Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó iskolatáska, mire kell figyelni a vásárláskor, mennyibe kerül átlagosan egy jó iskolatáska? fórum

Milyen a jó iskolatáska, mire kell figyelni a vásárláskor, mennyibe kerül átlagosan egy jó iskolatáska? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
63. 372f7e7275 (válaszként erre: 60. - Tiduj30)
2008. aug. 26. 14:54
nálunk az elsősök könyve ingyen van,a második osztályost ma hoztam el,3000ft önkormányzati támogatással amit megadtak mindenkinek akinek nincs extrán nagy fizetése,5500ftot fizettem,akinek ját gyermekvédelmi és kettő gyereke van az 920ftot fizetett érte...ennyit tudok konkrétan:)
2008. aug. 26. 11:49

Hello!


Megvettük a könyveket, bár szerintem nem minden suliban ugyanazt használják, de ezek nagyon gyerekbarát könyvek! Szinte mindből 2 db van. Első és második félévre külön, ami ugye megkönnyíti. Meg elég vékonyak, én úgy gondolom nem lesz nehéz a táskában sem vinni!

61. virgilius (válaszként erre: 60. - Tiduj30)
2008. aug. 20. 18:55
Szerintem se kell túlzásba esni. Tankönyvekkel együtt 20 ezer alatt van, amit költünk a cuccokra.
2008. aug. 15. 20:46
Szancsesz: Nagyon jól csináljátok!:) Nekem egyenlőre nem tűnik nagy kiadásnak az első osztály. Ma pld. 300 ft-ért vettem tornacipőt és még kényelmes is! A könyv nem tudom mennyi lesz, de szerintem az se sok én max. 10 e-re tippelek!
59. 14775640c4 (válaszként erre: 57. - Fzita5)
2008. aug. 15. 16:42
köszi majd megnézem. a véleményekre én is kiváncsi leszek kinek mi válik be, mert 2009 ig még van egy kis idő, de most is nyitvatartom a szemem
58. Pocy88
2008. aug. 15. 16:21

Sziasztok!


Az az igazság, hogy nagyon nehéz jó iskolatáskát választani, mivel szegény gyereknek ígyis-úgyis naponta több kilót kell cipelnie.

Szerintem a régi hagyományos táskák a jók, azok a téglatest formájúak, amiben van merevítő és nem lesz 6 évesen a gyereknek gerincferdülése.

Sajnos ma már sokan inkább a divatra figyelnek és minden korosztály számára elkészítik a tervezők a lehető legegészségtelenebb használati cikkeket.

Mondjuk én mindig mindenben a hagyományos dolgokat szeretem, mert igazából bármit megfigyelsz, látod, hogy az új hamar elszakad- eltörik - elreped...

57. Fzita5
2008. aug. 15. 16:09

Sziasztok!


Ezt most találtam, ha még valaki nem vette volna meg az "igazit"

[link]

Mi még arrébb vagyunk az iskolakezdéstől, de mire odakerülünk minden egy vagyon lesz.

A barátnőm lánya megy most neki nézegetek.

Mostanra a Hama, Topgal mellé bekerűlt a Scheiners is.Szerintem a 3 kb egy kategóriájú.

Kíváncsi leszek a szeptember utáni véleményekre kinek melyik válik be.

Az a jó ezekbe a táskákba ( az anatómiai kiképzést most nem is említve ), hogy mindegyikhez lehet kapni külön kiegészítőt vagy már eleve együtt árulják őket.

Sok sikert a keresgéléshez.

56. 14775640c4 (válaszként erre: 55. - Tiduj30)
2008. aug. 15. 07:58

jó lenne, köszi, mert már most eldöntöttük a párommal hogy 1 éva alatt minden hónapban 5000-et félreteszünk a gyerek beisjkolázási költségeire. nem akarok egyszerre egy fizuból mindent.

és igy nem is megerőltető

2008. aug. 14. 22:03
Szancsesz: Majd megírom, hogy jött be a Hama...mint írtam én kicsit nehéznek találom, de az is lehet, hogy mivel tényleg jól ki van merevítve ez lesz a jó!:) De majd szeptemberben kiderül!
2008. aug. 14. 09:32

szaisztok!

nekem ugyan jövőre megy suliba a gyerkőc de már most szeretnék félretenni egy jó iskolatáskára valót. én sem tudok dönteni. a Budmil, a Hama, és a Topgal között.ki mit ajánl?

53. virgilius (válaszként erre: 52. - Fzita5)
2008. aug. 12. 13:20

"1. osztályba megy a gyerekem" c. topikra gondoltam.


Köszi! Igen, azt láttam, amit feltűntetnek a honlapon, de valahogy élőben egy Hama táska jóval könnyebbnek tűnik nekem a miénknél, pedig elvben épp hogy nehezebb. Érthetetlen ez számomra. Azért is szerettem volna, ha valaki tényleg megméri, akinek ilyen vagy olyan van. De lehet, hogy inkább az számít, hogy mennyire kényelmes, mennyire illeszkedik a háthoz?

52. Fzita5 (válaszként erre: 51. - Virgilius)
2008. aug. 11. 12:36

Szia virgilius!


Tudnál nekem abba segíteni, hogy melyik az első topic?

Különben a Topgal súlyait megtalálod a honlapon,mindegyik táska mellé van írva, hogy mennyi.

[link]


A Hama-ét pedig itt:

[link]


Remélem segítettem.

2008. aug. 10. 20:21

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Megmérnétek nekem a gyerkőcök táskáinak súlyát? A mi Budmilunk 750 g körül van, és mégis nagyon nehéznek érezzük, de könnyen lehet, hogy a cuccaik a nehezek, vagy rossz a súlyelosztása, mert ez úgy objektíve nem tűnik soknak. Nagyon köszi, ha segítetek! Kérlek, írjátok hozzá, hogy milyen márkájú táskáról van szó! :)

Ezt beírom az elsős topikba is. :)

2008. aug. 7. 18:19
Megrendeltem a Topgal CHI134-es iskolatáskát. Ez csúcs szuper! Nagyon szép a táska, az egész táska kidolgozása nagyon igényes és tényleg hátgerincbarát! Ajánlom mindenkinek! Ja, és ajándékba kaptunk hozzá egy kis tornazsákot, egy esővédőt a táskára és egy biciklis mellényt.
49. Fzita5
2008. aug. 5. 22:55

Megnéztem ezeket a topgal iskolatáskákat, hát valami szuperek!!!

Szerintem jobbnak tünnek mint a Budmil.

Mondjuk nekem még nem aktuális, mert a lányom még egy kicsit arrébb van az iskolakezdéstől, de szerintem én topgal vagy hama táskát vennék.

A hama drágábnak tűnik, de ha összeados, hogy abba mi minden van és azt megveszed a topgal-ba akkor kb. egy árba jön ki.

Sajna nem tudnék én se dönteni, közel ugyanazokat írják mindkettőről.

Jó válogatást, kiváncsi vagyok melyik lesz a nyerő.

2008. aug. 5. 17:31
Tavaly érettségiztem, és amit általános iskolában másodikban kaptam budmil táskát még midnig jó,az a legjobb táskám. Azota volt már nike táskám is de az fele olyan jó volt kb, a budmil sokkal kényelmesebb cipelés és pakolás szempontjából is.
2008. aug. 5. 17:09
Valaki tudja, milyenek a topgal iskolatáskák? Én csak az internetes honlapon láttam, élőben nem. Melyik jobb ez vagy a Budmil?
2008. júl. 20. 06:24
www.gabol.hu ezek a táskák sem rosszak! Camponában van 2 fajta!
2008. júl. 18. 23:31
Ja, bocsánat! A topgal táskákat nem láttam élőben, azt hittem a hama-t kérdezed...:)
44. Tiduj30 (válaszként erre: 42. - Helium)
2008. júl. 18. 23:30
Lurdy házban ...na most a neve nem jut eszembe, de a mozgólépcső mellet van egy táskabolt! Én kicsit nehéznek találom ezt a HAMA táskát, viszont amit én láttam mást, abból egyet sem vennék meg...ráadásul azok is 9-10 e ft-ok voltak.
2008. júl. 17. 16:37

Mindenképpen merevítős hátfalú, könnyű, könnyen tisztítható legyen. legyen széles hátpántja.

Én (mint tanítónéni) a legjobbnak a Herlitz és a Budmil táskákat tartom.

42. helium (válaszként erre: 40. - Tiduj30)
2008. júl. 17. 14:06
És nem tudod véletlenül, hogy élőben hol lehet megnézni ezeket a táskákat? Szeretnénk kézbevenni, felpróbálni megvétel előtt, de telefonon azt mondták, írjak e-mailt, arra meg több napja nem válaszolnak...
2008. júl. 1. 01:58

A táskát a gyerekhez kell venni.


Általános iskolában a gyerekek vékonyak, kicsik voltak. Megnéztem a legnagyobb könyvüket, az órarendjüket. Összeraktuk az asztalra mi mindennek kell beleférnie, s a következő megállapításra jutottam:

Az iskolatáskák kb 20 cm-rel magasabbak, mint amilyennek kellene lenniük.

Hiperaktív lányomnak nem jó a túl sok zseb, elfelejti mi van benne, ki sem nyitja a felét.


Legyen a táska jó erős.---> Minőségi boltok.


Ezért a Samsonite márka mellett tettük le a voksot. 2 év teljeskörű garancia van rá.

Már 6 éve használja, de meg sem látszik rajta.

A mérete az A4-nél alig nagyobb, minden belefér.

Más márkákban is lehet gondolkodni, de szem előtt jó tartani az igényeket:


Mire kell,

mekkora kell,

mekkora gyereknek kell,

az a gyerek szereti-e a sok zsebet...


Jó vásárlást!


Kb augusztus végén a legolcsóbbak.

2008. jún. 30. 22:41
Ezt most találtam: www.topgal.hu klasszak, bár picit drágábbak mint a budmil!
39. Magdi8
2008. jún. 27. 23:18
Szerintem fontos az is, hogy a vállpántja is párnázott legyen. Egyébként nekünk is budmill volt elsőben, nem volt olyan nehéz. Másodikban azért kialkudott egy benettont, most harmadikban pedig egy gagyi táskát. Mind a három megvan, egyiknek sincs semmi baja. Most megbeszéltük, hogy negyedikbe nem veszünk újat, majd hordja felváltva a hármat. Amúgy mind a háromnak félig merev a hátulja és több fakjuk van. Nekem fontos volt a választásnál mint írtam a vállpántja is. Ami szivacsos és széles, nem vágja úgy a vállát.
38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2008. jún. 15. 21:58
ezt akartam ép mondani...:(
37. virgilius (válaszként erre: 36. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 15. 21:57
Arrafelé biztos nincs ennyi kátyú. :)
36. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2008. jún. 15. 21:36
Abba nem gondoltam bele, csak lattam, hogy gyerekek huzgaljak a taskajukat az utcan.
35. virgilius (válaszként erre: 34. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 15. 21:33
Ja, csak nincs olyan minőségű járda, amin végig tudnád húzni utad során...
2008. jún. 15. 20:48
Szerintem jo otlet, hogy kaphatoak mar olyan iskolataskak, amik ugy funkcionalnak, mint a borondok, kihuzhato foggantyujuk van valamint kerekuk es nem kell, hogy a gyerek gerincet feleslegesen huzza.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook