Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire kell odafigyelni gyümölcscentrifuga vásárláskor? fórum

Mire kell odafigyelni gyümölcscentrifuga vásárláskor? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 14. 12:34

Sziasztok!

Látom régi a főrum de hátha vki pont mint én most akar ilyesmibe fektetni:)

Szóvval én kinéztem egy philips-et a media marktban, és volt egy ugyan olyan csak scarlett márkáju, egyharmad áron. Egy ismerősömnek ilyen scarlett van, elkértem kölcsön, kipróbálni és megnézni milyen működés közben.

És tuti hogy az olcsobban veszem meg mert ennél nem tudhat többet a drágább sem.

Száraz az anyag amit visszamarad, könnyű tisztitani, mosoatógét frankón elmossa de folyóviznél is hipp hopp tiszta lesz minden apró luk a szűrön.

Szóval nekem ez bevált, nagy a betöltöje belefér egy alma egyben.

14. albert9876 (válaszként erre: 13. - Fda58604ed)
2010. jún. 16. 20:15

Szia!


Ez a Philips valóban jó?

Nem ragad be a szűrője 3 szál répa után?

Az a baj ezekkel, hogy azt a nyavajás szűrőt fél óráig kell vakarászni, hogy tiszta legyen.

Az embernek elmegy az életkedve is, nem még a léfacsaró kedve :)

2008. szept. 19. 10:56
Pl. Philips HR 1865
12. a9e1c02a7b (válaszként erre: 11. - Fda58604ed)
2008. szept. 19. 10:12
Melyek a még jobbak?
2008. szept. 19. 10:10

Nekem a legfontosabb szempont a nagy betöltő nyílás volt, régen hülyét kaptam anyukám gépétől, amibe, lényegében atomokra szedve kellett a cuccot betömködni.

Pár éve vettem Power Juicer-t (tv shop), és nekem bevált. Azóta vannak jobbak, de nekem, amíg ez meg nem hal, megmarad.

Másrészt találtam egy csomó pl. muffin receptet, amibe fel lehet használni a kiköpött gyümidarabokat. Sőt, volt, hogy zöldséglevet csináltam, és a darálékot a spagettiszószba tettem.

10. winny
2008. máj. 26. 15:26
Nekem is nagyon kellene egy szuper gyümölcscentrifuga.A lé miatt!
2008. márc. 11. 16:43

Köszönöm eddig is mindenkinek!

De még jöhetnek további infók...

2008. márc. 5. 14:08

természetgyógyászattal, bio cuccokkal foglalkozó magazinokban láttam már hirdetést, amiben hatékony gyümölcscentrifugát hirdetnek (amivel füvet is lehet préselni). sajna nem raktam el az elérhetőséget, mert én nem akarok venni, de esetleg újságosnál érdemes belelapozni néhány ilyen magazinba, hátha van ilyen hirdetés.

vagy a google-ban rákeresni, esetleg más felhasználók véleményeire is...

2008. márc. 5. 14:06

csatlakozom én is az előttem szólók véleményéhez.

1. nagy betöltő nyílás (hogy ne kelljen órákat tölteni az aprítással)

2. könnyű tisztíthatóság (könnyű szétszedni, ezt a boltban is meg lehet nézni)

3. hatékony működés, tehát hogy jól kifacsarja a levet, és tényleg csak a száraz részeket köpi ki a "szemetes" tartályba. ezt mondjuk nem lehet kipróbálni a boltban, de szerintem általános szabály, hogy minél professzionálisabb egy gép, annál valószínűbb, hogy jól présel.

nekem moulinex van, azt nem annyira ajánlanám...

2008. márc. 5. 13:38

Én már 2 gy. centrifugát is kipróbáltam, de sajnos nem igazán jók. Rengeteg a hulladék, nem hasznosítja megfelelően az alapanyagokat.

Ha valaki tudja, hol lehet olyat kapni, ami pl a s.répát és más egyéb zöldségeket is ki tudja centrizni, akkor szóljon.

Bp-en az Árkádban láttam az éttermek közelében egy helyet, ahol lehet mindenféle friss gyümi és zöldséglevet kapni. Ott jó masina van! :))

Csak azt nem tudom, hol lehet olyat beszerezni...

2008. márc. 5. 11:37
Én még az őskorszakban vettem az enyémet, de nagyon fontods, mennyire csavarja ki a levét a gyümölcsnek, és ami nekem sokat számított, mennyire nehéz tisztogatni. Mert én elhámozgatom, vagdosom a gyümölcsöket, nem izgat, de a mosogatását némelyiknek nem vállalnám. Könnyű legyen szétszedni, és könnyen lehessen tisztítani. Nekem ez volt fontos.
2008. márc. 4. 16:40
Kösz szépen, várom mások tapasztalatait is!
2008. márc. 4. 15:39

Amire jó odafigyelni, hogy a "torok", amibe beledugod a zöldséget, gyümölcsöt, stb., az jó nagy legyen. Ha egy kisebb alma egyben belefér, az már jó méret. Különben a fél életedet eltöltheted zöldségpucolással, darabolással.

Nekem ez fontos volt, más majd biztos mást is tanácsol.

2008. márc. 4. 15:34
Szeretnék gyümölcscentrifugát venni, és tanácsokat várok, mire kell odafigyelni vásárláskor. Egyszemélyes kell, gyümölcs mellett zöldségeket (répából, céklából) is szeretnék levet facsarni. Mire kell odafigyelni, pl. mekkora legyen a teljesítménye, honnan tudom, hogy kibírja a keményebb zöldséget, eléggé kifacsarja-e, kell-e, hogy legyen külön hulladéktartó... ilyenek érdekelnének. Nameg hogy kinek mi jött be. A másik két fórumban ezekre a kérdésekre nem találtam választ, azért indítottam el ezt a kérdést.
2008. márc. 4. 15:34
Még egy kérdés a gyümölcscentrifugához. Tapasztaltak segítségét várom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook