Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól adtok a babátoknak forralt tehén tejet? fórum

Mikortól adtok a babátoknak forralt tehén tejet? (beszélgetős fórum)


14. struki
2010. nov. 21. 13:42

Fokozza a tehéntejfehérje-allergia kialakulásának kockázatát.

A tehéntejfehérje-allergia leggyakoribb tünete - véres széklet - mellett az esetek kb. egyharmadában légúti tünetek formájában jelentkezik. Ide tartoznak az olyan tünetek, mint a sokáig nem gyógyuló nátha, köhögés, visszatérő hörghurut, esetleg rendszeres kruppos rohamok.

Sajnos ismerősi körben rengeteg az olyan 5-6-10 éves gyerek, akiknél most derült ki a tejfehérje allergia. Sőt van olyan 2 éves gyerek is, aki asztmás lett, és valószínű a korán elkezdett tehéntej adás volt a kiváltó ok. És kb egy évesen kezdte el kapni a doboz tejet.

Miután nálunk ennyire sok a tejérzékeny ismerős, nekem eszembe sem jutott megkérdőjelezni a védőnő és doktornő szavát, amikor is azt mondta, hogy két éves korig semmi esetre sem adjak tejet a gyermekemnek.

10 hónapos korig szopott, utánna másfél éves koráig kapta a tápszert, és utánna a nestle junioritalt egészen 26 hónapos koráig. Most kezdtük el nemrég a tehéntejet, hál isten nincs tőle baja, és nagyon remélem, nem is lesz.

Az meg hogy esetleg házitejet adjak a gyereknek, meg sem fordul a fejemben.

13. Bettyna78 (válaszként erre: 11. - Struki)
2010. nov. 20. 14:59
évek múlva milyen allergiát okozhat korai tehén tej adása? tudsz vlmit?
2010. nov. 19. 10:17
10-12 hó
11. struki
2010. nov. 19. 07:34
Már elmúlt két éves, amikor adtam. A baj az, hogy nem most lesz tőle baja, hanem évek múlva. És talán nem lenne ennyi allergiás beteg, ha mi sem kaptunk volna annak idején két éves korunkig tejet.
2010. nov. 19. 07:32
de igazi házitejet adok neki nem boltit
2010. nov. 19. 07:32
Nekem tegnap lett a kisfiam 1 éves, 2 hete már tehén tejet kap
2010. nov. 19. 07:30
én 13 hónaposan adtam a kislányomnak először
2010. nov. 19. 07:26
Egy éves kortól.
2010. nov. 19. 07:05

Én 1 éves koruktól adok nekik, minden nap, és soha nem volt semmi bajuk tőle.

Amúgy mi is azon nőttünk fel és még élünk....

5. e552983a4b (válaszként erre: 1. - Bettyna78)
2010. nov. 19. 07:04

SZia!

Ahány ember, mind mást mondd, igaz?! Nehéz kiigazodni:)

Gyerekorvos nem javasolja 1,5 éves kor elött, de a te babád már elég nagy. Egy próbát megér, figyeld meg milyen hatása lesz rá. Ha nem jön be neki, azt úgy is észre fogod venni...

2010. nov. 19. 07:01

tehéntej....

ami boltban kapható az nem az :( az tejpor és víz!

a házitej az az igazi tehéntej!

én a lánykámnak házitejet 2 évesen probáltam adni, (felforralva és felesbe hígítva) és megfogta a ahasát.

amikor már nem lett baja az majdnem 2,5 áves.

2010. nov. 19. 06:23

Szia.

Iker fiaim már 6hónaposan kaptak tehén tejet. Gyerekorvos mondta hogy nem kell higítani,mert elég vizes a tej. 8hónaposan már mindent ettek.Soha semmi bajuk nem volt.3.fiam szopizott neki nem kellett tehéntejet adni csak később mint az ikreknek. 4.fiam hát Ő lusta volt szopni,neki le kellett fejni és üvegből adtam.3 hónapos koráig volt erőm 3 óránként etetni,fejni következő etetéshez.Ő viszont tápszeres baba volt. Sajnos elég beteges. Többet volt beteg mint a 3 testvére összesen. 6 hetesen befulladt,virusos tüdögyulladást kapott. És szinte 2-3 hetente beteg volt. Étel alleriája volt amit 5 éves korára kinőtt.

2010. nov. 19. 06:15
Lassan 22 hónapos és még nem adtam neki most sem.
2010. nov. 19. 06:06
Sziasztok ti mikortól adtok tehén tejet a babátoknak? Az enyém 8 és fél hónapos.Miket csinál a babucitok ennyi idősen és mit adtok neki enni?Ötletek ,tapasztalatok!!!köszi puszi mindenkinek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook