Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor mutassuk be az "új anyukát"? fórum

Mikor mutassuk be az "új anyukát"? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. Augustus (válaszként erre: 41. - Rony33)
2010. júl. 5. 10:35

Igen igazad van 2 hónap elég rövid idő. De volt párod, közölte, hogy beszeretné mutatni barátosnőjét a gyereknek, ez azt jelenti, hogy igenis számít neki valamennyire a véleményed. Az enyém, nem jelentette be, mindent utólag tudtam meg.

A nő pedig, lehet, hogy kapcsolatuk megerősödését látná abban, ha a gyereknek be lenne mutatva, és szeretné magát megkedveltetni a gyerekkel.Ezért sürgeti annyira.

Én mindenesetre kíváncsian várom a fejleményeket, majd számolj be, hogy sikerült.

41. Rony33
2010. júl. 2. 08:09
Akkor nálatok elég "simán" ment.De ahogy írod 1-2 év az már bőven elég idő,hogy megismerjen más nőt is. De 2 hónap???? Sok múlik a nőn, hogy az első találkozásnál, hogyan viselkedik. Neked azért szerencséd volt, ha így viszonyult elsőre a gyerekedhez. Én nem ismerem és az aggaszt egy kicsit, hogy nincs gyereke, ennek tudom be azt is, hogy "sürgeti" a találkozást ilyen hamar. Talán, ha egy elvált nő lenne, aki már átélte azt, hogy mit éreznek ezek a gyerekek ilyenkor, jobban megértené, hogy még nem szeretném ilyennek kitenni a lányom. Remélem a későbbiekben azért jól alakulnak a dolgok köztük.(már ha meglesz még addig a nő).Nagyon kis bölcs fiad lehet, ha ezt mondta az első reggel után:)Miután nekünk még nagyon friss a különválás, így ottalvásról meg főleg szó sem lehet.(mármint, ha a csaj is ott van) Természetesen, ha ketten vannak, akkor viszi amikor akarja az apja.Kemény dió ez, és csak az tudja átérezni, aki volt már ilyenben, szerintem!
40. Augustus (válaszként erre: 39. - Rony33)
2010. júl. 1. 08:38

Nálunk ez a dolog, az új anyuka bemutatása most történt meg, de mi már 1-2 éve külön élünk.

De mi sokat beszélgettünk arról, hogy elfog jönni ez a pillanat. Teljesen lazán vette /9 éves fiú/és lelkesen beszélt az új csajról. Örülök neki. Ha pedig pár hónap múlva újabb anyuka érkezik, hát istenem, az a férjemet minősíti. Anyukája úgy is csak egy van neki és ha érzelmileg stabil hátteret biztosítunk neki.Nem lesz gond.Szerintem nálatok sem.

Még annyit nálunk a nagyszülők és unokatesók is jelen voltak akkor mikor megismerte az új lányt.A többiek már ismerték.

Igy történt:

-B... /a fiam neve/ Ő itt K. Egy nagyon kedves barátom. A csaj megpuszilta, kedvesen mondott néhány szót, majd elvegyültek a tömegben.

És valahogy azt is megértette, hogy este nem aludhatott apával./ezen kicsit kiakadtam,/igaz kicsit elszontyolodott volt reggel.Fel is hivott

de azt mondta:Anya ez van,majd megszokom. Én nem lehetek mindíg apa mellett.De a többi napon már csak apával aludt.

39. Rony33
2010. jún. 30. 12:39
Biztos nem lesz nagy gond, ha megtörténik. Próbálom szép óvatosan előkészíteni a "találkozást".Egyenlőre még nem tudom, hogyan tálaljam,mert nem volt nagy baráti mozgás az életünkben,így nem biztos, hogy nagyon hiteles,hogy ismerősként mutassa be neki.Ezek gyerekek, már olyan okosak,biztos felmerül benne, hogy eddig, hol volt ez a barát? A szituációt sem tudom elképzelni,hogy hárman ülnek valahol,csak remélem, hogy normálisan tud viszonyulni a gyerekemhez.Lehet, hogy két-három órára összeszedi megát, de ez úgyis csak később derül ki milyen lesz a viszonyuk(a nőnek nincs gyereke).Nagyon nehéz ez a helyzet. Szivesen ott lennék légy formájában:))
38. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Rony33)
2010. jún. 30. 08:47

igazad van

2 hónap múlva meg majd egy újabbat mutat be?

37. Augustus (válaszként erre: 36. - Rony33)
2010. jún. 30. 08:44
Szia! Azt hiszem, hogy nem lesz nagy gond, ha megtörténik a találkozó sem. Úgy tünik Te jól látod a dolgokat és, ha lesz valami törés a lányod lelkében Te be fogod forrasztani.Számíthad Rád a lányod.
36. Rony33 (válaszként erre: 35. - Augustus)
2010. jún. 29. 10:28
Szia!Köszönöm a véleményedet és mindenkinek, aki eddig hozzászólt:)Ahogy már lentebb is írtam, nem áll szándékomban "keresztbe tenni" nekik. Elfogadom, hogy van/lesz másik nő a lányom életében.Egyedül a korai időponttal van bajom.egy olyan félévet tartanék megfelelőnek.Az is teljesen távol áll tőlem, hogy a gyerekkel éreztessek valamit.Azon vagyok, hogy a lehető legkevesebbet sérüljön ebben a történetben:)Azt gondolom a büszkeséget ilyenkor félre kell tenni és azt nézni, hogy mindenkinek a "legjobb" legyen.
2010. jún. 29. 08:58

Szia Rony! Először is nagyon furcsa, hogy a csaj érdekeit előrébb helyezné a gyerekénél.Ez olyan papucsos tulajdonság, és nem jelent jót a gyerekre nézve a későbbiekben.

De lehet, hogy igazából a férjed is szeretné mielőbb bemutatni a gyerekét. Előfordulhat, hogy az apai büszkeség áll a háttérben.

Az hogy ismerőseként mutatja be a csajt, szerintem csak akkor hihető, ha ezelőtt is volt barátikörötök, voltak alkalmi ismerősök akik jöttek mentek az életetekben. De ha eddig apát soha nem látta más idegen nővel beszélgetni, akkor nem biztos elhiszi csak egy barát.

De ha végül mégis találkozni fognak, sok múlik azon, hogy Te hogy fogod fel ill. hogy állsz hozzá.

Teljesen természetesnek kell tartanod és ne éreztesd a kicsivel,hogy még ezt nem tartod helyénvalónak.Lássa rajtad, hogy Te elfogadtad ezt a helyzetet.

2010. jún. 29. 07:32

nekem első gondolatom az ,hogy biztos nem 3 hete ismeri


sogórnőmet pár hónapi ismeretség után mutatta be a pasija a gyereknek

8 és 10 éves gyerköcök voltak -tavaly-

33. Rony33 (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. jún. 28. 17:49
Hát, hogy az új nő sietteti a dolgot és,szerinte nem lenne gond,mert megbeszélték, hogy csak mint ismerőst mutatja be.Ami egy kicsit aggaszt,az, hogy elhangzott a szájából ilyen: "most két tűz között van"(mármint a gyerek és a nő között)Hát ezt egy kicsit furcsáltam, hogy felmerül ilyen benne.
32. spinneli (válaszként erre: 30. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:45
Férjed mivel érvelt, mikor mondtad neki, hogy szerinted korai?
31. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 30. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:41
Vannak férfiak, akik az átlagnál érzékenyebbek, és gyermekcentrikusabbak, ők azonnal érzik, hogy mi az amire elsőként egy gyermeknek szüksége van: és az nem más mint a biztonságérzet, a szeretet után.
30. Rony33 (válaszként erre: 24. - Krisztine2)
2010. jún. 28. 17:24
Persze, elmondtunk neki mindent őszintén.
29. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 28. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:22
25.hsz
28. Rony33 (válaszként erre: 21. - 13cb38c7e0)
2010. jún. 28. 17:21
Azt gondolom nem érted a lényeget,(persze nem is lehet, mert nem ismered az előzményeket)nem erről van szó, hogy meg vagyok sértődve ezen, hogy van egy másik nő, és az sem igaz, hogy nem tudtam megemészteni, hogy nem engem választott,mert közös döntés volt, hogy külön menjünk.Normálisan tudunk kommunikálni amikor találkozunk, csak ebben most nem értünk egyet, hogy megfelelő-e az idő már, hogy megismerje a gyerek az a nőt.
2010. jún. 28. 17:20
Topikinditó, még egy javaslat: ne ragaszkodj a 2 hetenkénti láthatáshoz, hanem találkozzon az apjával amikor csak tud és akar a gyerek.
26. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 24. - Krisztine2)
2010. jún. 28. 17:19

nem lenne pofon, hanem pont ellenkezőleg, pár hét és az ügyben megnyugodna a gyerek, hogy nem veszti el az apját.

Gondolom a topikinditó irása alapján korrekt módón áll a helyzethez, és az első ami ilyenkor egy gyerekben felmerül a válás szó hallatán-az elvesztés. Ezt próbálja szerintem az extárs biztosítani, hogy a gyerek ez ügyben biztonságban érezze magát.

25. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 23. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:17

Szerintem nem sietteti az exed, csak egyszerűen szeretné a gyerekkel beállítani a ormális kapcsolatot, ami most ebben a helyzetben gondolom megritkult az elmult x hónapban.


A gyerek miatt teszi szerintem:) de ez csak az én véleményem.

24. Krisztine2 (válaszként erre: 20. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:14

Beszéltetek a gyerekkel vagy csak külön költöztetek?

Értelek,a gyerek lelkivilága így sincs rendben sajna:(

Beszélgess vele sokat,és szeresd őt nagyon:)

Elöbb-utóbb feldolgozza majd,de nem lesz könnyű neki.

Szerintem most nem kellene neki bemutatni a férjed barátnőjét.Még egy pofon lenne a kislánynak...

23. Rony33 (válaszként erre: 19. - 13cb38c7e0)
2010. jún. 28. 17:13
Jaj!lehet, hogy félreértettél. Szó nincs róla, hogy megakarom akadályozni a találkozást és játszmázzak. Nem sajnálom magamat sem. Tudomásul vettem,hogy valami véget ért és tovább kell lépnünk mindkettőnknek,de akkor is korai még szerintem. A másik nőt nem ismerem és nem itélkezek felette. Csak furcsállom, hogy sietteti a találkozást.
22. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 20. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:10
Egy év, és rengeteg átbeszélgetett nappal-este kell, hogy ne zárkózzon be, és kitudja mondani azt ami a kislelkében van, és eltudja fogadni, hozzátudjon állni a külön élethez.
21. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 17. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:07

légy őszinte önmagadhoz is: ha a férjed 2 évet mondott vona-számodra jelen állásban az is kevés lett volna, mert még nem tudtad megemészteni, hogy nem téged választott.


Tudod néha sokkal gyógyitóbb a kiméletlen őszinteség, mint a kegyes hazugság és sajnálás.

20. Rony33 (válaszként erre: 18. - Krisztine2)
2010. jún. 28. 17:07
Hááát....eleinte azt gondoltam nem viselte meg "annyira".Most veszem észre a változást.Egy boldog, kiegyensúlyozott, vidám kiscsajszi volt. Most nagyon komoly lett, és látom a szemén, hogy szomorú, mégha nevet is:(
19. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 16. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:06

Ha normálisan, egyenesen, nem játszmázva segíted,nem önmagadat sajnálod(hisz egy házasság megromlásához 2 fél szükséges) akkor minimális lesz az amúgy is nagy törés.

Ha játszmázol előtte, és a férjeddel szemben, akkor a törés megsokszorozódik.


Te választasz, te vagy az anyja.


a másik nő nem tört a lányod életére, nem ártott neki (ha mindezt megtette volna, akkor én sem engedném a találkozást-de gondolom nem voltál ilyen helyzetben), egyszerűen az exed uj életéhez és egy uj korszakhoz kapcsolódik.


Tudom, ez leirva nagyon "száraz", de talán igy jobban érthetőbb.


Ha egy apró tanácsot elfogdsz: sosem játszmáznék a gyermekemmel kapcsolatban.

18. Krisztine2 (válaszként erre: 17. - Rony33)
2010. jún. 28. 17:03
Hogyan viseli a gyerek hogy külön vagytok?
17. Rony33 (válaszként erre: 15. - Krisztine2)
2010. jún. 28. 17:00
Nem bántottál meg. Lehet, hogy nem ilyen "friss" ez a kapcsolat. De, ha még 3 hónapja tart, akkor is gáz, mert mi két hónapja mentünk külön, és ez a gyerek szempontjából nem mindegy!!
16. Rony33 (válaszként erre: 14. - 13cb38c7e0)
2010. jún. 28. 16:58
Segíteni is fogom, hiszen az a cél, hogy boldognak lássam a gyermekemet, és csak boldog szülőknek(még ha külön is)lehet boldog gyereke. Mitől félek? A gyerekem lelkivilágát összetörve látni. Ennyi!
15. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Rony33)
2010. jún. 28. 16:54

Korai.Nagyon korai.

Én azt gondolom erről,hogy a férjednek több mint 3 hetes a kapcsolata...:(

Nincs az a barom aki 3 hét után ilyet tenne.3 hét alatt még meg sem ismeri egymást két ember.


Ne haragudj ha megbántottalak.Ami a szívemen,az a számon:)

14. 13cb38c7e0 (válaszként erre: 13. - Rony33)
2010. jún. 28. 16:52

Ezt csak te gondolod így.. Kettőtök között lezáródott valami, inkább segitsd a gyermeked és az apja kapcsolatát. Mitől félsz?


Igen van gyermekem.

13. Rony33 (válaszként erre: 12. - 13cb38c7e0)
2010. jún. 28. 16:48
Nem szeretnék vitatkozni veled,de nem arról van szó, hogy kicsi-e vagy nem a gyermekem. Arról van szó, hogy még azt sem dolgozta fel, hogy többé nem vagyunk egy család és most jönne az "változás".Van gyermeked?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook