Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell elkezdeni babánknak járni? fórum

Mikor kell elkezdeni babánknak járni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. febr. 19. 13:56

Szia!

Az első tanácsom az, hogy ne nagyon lépegessen kézen fogva. Ha magától nem megy, akkor az izmok nem elég erősek, ha járatod, akkor a láb és a váll izmai túl lesznek terhelve. Ezt egy gyógytornász barátnőm mondta. Ha magától tipeg a gyerek fal vagy ágy mellett, az más.

Nekem a fiam 18 a lányom 16 hónaposan indultak el. Egyszerűen később értek. Most meg alig lehet utolérni őket.

A gyerekorvosod mit mond? Hiszen most kaptátok a 15 hós oltást....

7. borbelya (válaszként erre: 5. - Contu)
2009. febr. 19. 13:55
Teljesen egyetértek, ne járasd!!!!!
6. borbelya (válaszként erre: 1. - Hanzonoemi)
2009. febr. 19. 13:55
Én a másodikat pártolom, várd meg hogy megerősödjön. Majd megától feláll ő érzi hogy mikor kell elindulnia hidd el! Mászik egyébként? És ha feléll akkor lépeget pl.: szekrény mellett?
2009. febr. 19. 13:55
Most jut eszembe, hogy az orvosok szerint nem jó, ha a szülők vezetgetik, felállítják, mert előfordul, hogy még nem elég erős az izomzata vagy a csontozata.
4. Talian35 (válaszként erre: 1. - Hanzonoemi)
2009. febr. 19. 13:55
Mászott rendesen, minden más oké volt a mozgásában? Sztem ne erőltesd még, csak ha úgy érzed hogy a korábbi mozgásfejlődése sem volt "megfelelő". Nagyon nagy eltérések lehetnek! Az enyém mondjuk 6 hónaposan felállt és nagyon hamar elindult, mi meg a lábát féltettük nehogy O-lába legyen :-) Nem egyformák!
3. mutya (válaszként erre: 1. - Hanzonoemi)
2009. febr. 19. 13:55

Szerintem várd meg, amig magától feláll. Amíg magától nem csinálja, addig nem elég erős ahhoz, hogy csinálja.

Szerintem. Mindennek megvan a maga ideje, és nem szabad siettetni.

2. contu (válaszként erre: 1. - Hanzonoemi)
2009. febr. 19. 13:53
Szerintem is magától feláll majd, ha elég erős lesz. A férjem egyik unokaöccse másfél éves korában indult csak el. Nem volt semmi baja, most már szépen jár. A fiam 11 hónaposan szépen, önállóan ment, a lányom pedig 14 hónaposan. Szerintem még nincs elkésve a lányod. Persze, ha megnyugtat, vidd el orvoshoz. A gyerekorvos mit tanácsolt?
2009. febr. 19. 13:50
Lánykám 15hós.Nem áll fell,felállitva,kapaszkodva megáll a lábán,kézenfogva lépeget.Kétféle tanácsot kaptam.Az egyik,vigyem orvoshoz,a másik,hogy várjak,ha elég erős lesz,feláll magától.Véleményeket várok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook