Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor jön vissza az íz/szag érzékelésem? fórum

Mikor jön vissza az íz/szag érzékelésem? (beszélgetős fórum)


20. Channa* (válaszként erre: 17. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 20. 09:55

Szerencsére ez a gázolaj nálam kimaradt, bár a rothadó étel íz sem volt jobb:(


Egyébként, már nekem is sikerül különbséget tenni a felvágott ízekben. Már nem gyanúsítom meg a boltost, hogy gagyi téliszalámi utánzatot adott:DDDD


De rengeteg felvágottat még mindig nem eszek meg, mert nem annak érzem, amit szeretnék. Pl. a párizsit, ami nagy kedvencem volt, de már nem is tudom, hogy mikor próbáltam utoljára enni. Szerintem fél év biztos eltelt azóta.

19. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 20. 09:51
Én se az elején éreztem. Ez már 1 éven túl volt...
18. andilaci (válaszként erre: 17. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 20. 09:04
En is igy valahogy
17. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 09:41

Két és fél éve voltam először covidos. Máig nem érzem úgy a szagokat és az ízeket, mint előtte.

Hazudnék, ha azt mondanám nem javult sokat a helyzet, de még mindig nem az igazi. A hagymát azóta is úgy pucolom, hogy nem könnyezik a szemem. Néha, kicsit pár másodpercre csíp, majd utána, mintha krumplit, vagy almát pucolnék.

De már érzem séta közben az elpusztult halak, a szennyvízcsatorna szagát. Micsoda öröm. :)))

Valamit, már ha pörköltet főz a feleségem, ahhoz hasonló illatot érzek, nem pedig olyant, mintha fellocsolta volna a konyhát gázolajjal.


Az ízérzékelésem is javult sokat. Már meg tudom különböztetni az egyik felvágott ízét a másikétól. De messze nem azokat az ízeket érzem a kedvenc ételeimnek, mint a betegség előtt. Mondhatni újra tanultam az ételek ízét, de lassan hozzászokok.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. márc. 19. 09:33
Most eszem a rántotthúst. Semmi de semmi pedig agyon sóztam már. :-(
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. márc. 19. 09:32
Én már túl vagyok az 1 héten szerintem. De nekem ilyen nincs hogy rossz ízeket érzek. Pont az hogy nem érzek semmit, vagy csak nagyon gyengén. :-(
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 18. 13:26

Sokáig voltam én is így, aztán valamennyire rendeződött.

engem az ízek hiánya, illetve a rossz ízek zavartak.

1,5 évig vajas kiflin és kávén éltem szinte, mert bármit próbáltam enni, mindennek éreztem valami rossz ízt, illetve rossz szagot, ami persze nem létezett.


A kollégáim rendesek voltak, mert mindig megkérdezték, hogy ehetnek e az irodában, mert forgott minden nem létező szagtól a gyomrom. De ez 1,5 év után volt, de lehet, hogy már több is volt.

Ha véletlenül bent ettek, akkor én inkább lementem sétálni az utcára.


Szerencsére ezen már túl vagyok, maradt a szaglás problémám, ami időnként jó, de leginkább nem.


Van előnye is! Simán elücsörgök hajléktalan mellett;)

Amióta ilyen bajom van, nem kellett még leszállnom BKV-ról;)


Kovid előtt sokszor le kellett szállnom a szagok miatt.


Nálad, nem lehet tudni, hogy meddig tart. A férjemnek és a fiamnak kb. 3 hét után rendeződött, volt ismerősöm, akinek 1 hét alatt.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. márc. 18. 12:09
Jézusom 😓 sajnálom..
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - K-né Zsóka)
2023. márc. 18. 12:04
Nekem is!! Én a csokit se érzem jól. de főleg a só..
11. Limor
2023. márc. 18. 00:43
December elején voltam covidos, és még mindig nem jött vissza teljesen. Főleg a szaglásnál van gond. A kamasz fiam meg is jegyezte: Anya, hogy hogy nem szólsz mostanában, hogy büdös a pólóm?
10. Anyagi (válaszként erre: 3. - K-né Zsóka)
2023. márc. 17. 20:04
Ez az!!! nagyon ismerős!!!!
9. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 17. 20:01

Tartok tőle, hogy ez nem influenza volt!!!!


Az első Covidom alatt nagyon beteg voltam!!!!

A másodiknál, ha nem tudom, hogy pozitív a tesztem, simán mentem volna dolgozni.. mert egy kis megfázással, köhögéssel az ember nem marad otthon!


Nem ment el teljesen az íz és szagérzékelésem, de gyengült, megváltozott. És így is maradt... Évek óta.


Akinek teljesen elment, annak van lehetősége rá, hogy újra megtanítsák érzékelni ezeket.

Bár úgy hallottam, nem egyértelműen sikeres a dolog.

2023. márc. 17. 19:57
Januárban voltam covidos, nekem 4-5 nap múlva fokozatosan visszajött, először a szaglás, majd rendeződött az ízlelés is. Teljesen rendben vagyok ezekkel.
7. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 17. 19:54

Dettó...

Se ízeket, se szagokat nem érzek lassan három hete. Nagy ritkán mintha visszajönne valami, de a következő pillanatban már megint nem érzem.

Náthával indult 3 hete. Hörgőgyulladás lett belőle, nagyon csúnyán köhögtem. Antibiotikumot kaptam, már jobban vagyok, de főleg a szaglásom ami nem nagyon akar visszajönni.

Nagyon ijesztő tud lenni.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Papája)
2023. márc. 17. 18:01

Én is így vagyok vele.

Ha jól emlékszem egyszerre voltunk szinte. Nem tudom, hogy melyiket kaptuk meg, de jól kicsinálta a szaglásunkat.

De legalább az ízek szinte rendbe jöttek...

5. papája (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. márc. 17. 17:47
Sajnos nálunk is ez a helyzet még most is. 2 lépés előre 1 vissza.
2023. márc. 17. 17:39

Akkor ez nem influenza volt, hanem inkább kovid.

Az meg kinek mikor. Mindenkinél más. Nekem lassan 3 éve volt és még mindig nem az igazi...

2023. márc. 17. 17:38
Nem tudom. Én lassan egy éve voltam ugyanígy, és a mai napig gondban vagyok a sóval. Többnyire a párom kóstol és sóz, mert nekem valahogy semmin nem érződik a sós íz.
2023. márc. 17. 15:03
Erre senki nem fog tudni pontos választ adni.
2023. márc. 17. 14:39
Influenzás voltam/vagyok. De már csak köhögök és náthám van. 11 napja kezdődőtt. És fokozatosan elvesztettem az ízérzékelést. Nagyon gyengén érzek mindent. És már nagyon hiányoznak a finom ízek, illatok. Meddig tart ez még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook