Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érzi egy nő, hogy anya akar lenni? fórum

Mikor érzi egy nő, hogy anya akar lenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 25. 13:03
Van, aki soha...én terhesen éreztem először, úgy kb. a 3. hónap tájékán, de akkor már nagyon.:DDD Pedig a fene se tervezte ezt a gyereket.
23. 177a5bd706 (válaszként erre: 17. - Dd874e511d)
2012. jan. 25. 13:03
hát ez már csak így van. amikor nagyon szeretné az ember lánya, akkor nem jön össze könnyen
22. 83e25137af (válaszként erre: 12. - Erika1988)
2012. jan. 25. 13:02
áá ez tuti nem az. ja és magadra erőltetni se próbáld, abból semmi jó nem sül ki :)
21. Erika1988 (válaszként erre: 8. - Csak mi)
2012. jan. 25. 13:01
Akkor nem vagyok egyedül ezzel a dologgal!:)
20. csak mi (válaszként erre: 12. - Erika1988)
2012. jan. 25. 13:01
Ez még szerinteem se az az érzés..majd ha mindig arra gondolsz és egyre szomorubbb vagy a sok babás láttán... szerintem!!én igy érzem!egy folytában!!!És igen is irigy vagyok..
19. vica66 (válaszként erre: 1. - Erika1988)
2012. jan. 25. 13:00

Szia!

Valóban úgy van, ahogy mondják, megérzi az ember, mikor jöhet az a baba. :) Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, mi 3 éve voltunk, amikor éreztem, hogy jó lenne egy közös gyermek. (Addig nem mondhatnám, hogy nagyon gyerekcentrikus lettem volna.) Egyre többet gondoltam rá, hogy jó lenne, ha nem csak ketten lennénk. Hogy milyen jó apa lenne a párom. :-) Amikor anyákat láttam az utcán, babákkal, jobban megnéztem őket, mint azelőtt. Ilyesmik... Én későn szültem, akkor már 33 éves voltam.

A második gyerekemnél egyértelműbb volt ez a vágy, amikor a nagy kb. négy éves volt eszméletlenül elkezdtem vágyni rá, hogy megint "babázhassak", megint átélhessem, amit vele. Ha gyereksírást hallottam valahol, máris hegyeztem a fülem, irigykedve néztem a babakocsit tologatókat, a kisgyerekkel sétálókat.

Biztos hogy tudni fogod te is, amikor eljön az ideje.

A szülésről.

Nem érdemes félni tőle. Sok millió nő túlélte. Ez persze közhely, de tényleg érdemes erre gondolni, no meg arra, hogy ha fáj is, ez nem olyan fájdalom, ami monjuk betegségből adódik, hanem olyan, aminek értelme, eredménye van, és elmúlik.

Én egyáltalán nem féltem a szüléstől, mert azzal vigasztaltam magam, hogy nem érdemes olyasmitől félni, ami elkerülhetetlen. Végül is nem maradhat bennem az a gyerek, a repülő se marad fenn, ugye... :-)

Ha majd egyszer sor kerül rá, és várandós leszel, eszméletlen sok szüléstörténtet olvashatsz, hallhatsz. De ne ijedj meg, minden ember, minden szülés más. Én arra gondoltam, hogy nem lesz semmi probléma, "megcsinálom". S úgy lett.

Kinek könnyebb, kinek nehezebb, de mindenképp megéri.

18. Kuttus
2012. jan. 25. 13:00
Nálam másfél éve kezdődött úgy igazából! Miután rájöttem, hogy a párommal mégsem annyira egyszerű együtt élni, mint gondoltam ( eléggé kritikus eset :D ), és ennek ellenére minden nap után úgy éreztem, hogy ő a legjobb az életemben, na akkor...Egyre többet jutott eszemembe egy kisbaba, mikor megláttam egy gyereket az utcán képes voltam elbőgni magam, minden gondolatom ekörül forgott, már rögeszme lett! Éreztem, hogy most!! Hála égnek páromban is megébredt a vágy egy baba iránt, így hát nekiálltunk! Ami csodálatos az az, hogy első hónapban sikerült!! Áprilisban fog megszületni, nagyon várjuk!! :))
17. dd874e511d (válaszként erre: 9. - 177a5bd706)
2012. jan. 25. 13:00
Nekem is igy volt. 20 vesen volt egy terhességem, véletlen sikeredett, eszembe se jutott megtartani, utána 1 évvel meg elkapott a gépszij,de csak ugy ovatosan,aztán meg feleségül mentem ahhoz akitől 20 évesen terhes voltam és azóta is boldogan élünk:))) épp babát szeretnénk a meglévők mellé csak sajna most meg nem jön az a fránya gólya.
16. Shanee (válaszként erre: 7. - De Luca)
2012. jan. 25. 12:59

:))))))))))


Én kb 20-21 voltam, amikor először éreztem, hogy most aztán kell nekem egy gyerek. Pedig akkor pasim se volt, ergo gyerek se lett. Most 10 éve vagyunk együtt a férjemmel, 9 hónapja próbálkozunk, de még nincs eredmény (vagy lehet, hogy van, majd jövő héten kiderül).

2012. jan. 25. 12:59
Köszi hogy írtok,nagyon aranyosak vagytok!!!:)
2012. jan. 25. 12:59
én is 24 leszek és kb.1 éve érzem ezt!!
13. dd874e511d (válaszként erre: 12. - Erika1988)
2012. jan. 25. 12:59
Szerintem amit te irsz az pontosan csak egy pillanat. és ez nem igazi gyermek akarás csak egyszerűen ilyen az emberi természet, másnak már van gyerek, nekem is kell:) De ez nem AZ az érzés.
2012. jan. 25. 12:57
24 leszek márcban!!:)) Néha mikor nézem a volt osztály társaimat közösségi oldalon,látom 2-3nak nemrég babája lett,néha én is elkalandozok,de ez csak egy pillanat.. de tény hogy többet gondolok babára mint mondjuk egy évvel ezelőtt
11. dd874e511d (válaszként erre: 7. - De Luca)
2012. jan. 25. 12:56
ott a pont
2012. jan. 25. 12:56
Amikor itt az idő és tényleg akarod akkor abban a pillanatban nem fog szerepet játszani az hogy fájni fog e a szülés. Utána ha már bekövetkezik, lehet ujra félni fogsz tőle, de ez embre függő. De az biztos , hoyg amikor majd a terhességet elérkezettnek érzed és vágyod is yugy igazából, nem fog eszedbese jutni , hogy fáj e vagy hasonlók.
2012. jan. 25. 12:55
szia. én 21 évesen kezdtem el azt érezni, hogy gyereket szeretnék. azelőtt nem is szerettem a gyerekeket. 20 évesen terhes voltam, de eszem ágában sem volt megtartani. egy évre rá komoly kapcsolatom lett és akkor kezdődött. azután már szerettem gyerekek közelében lenni, én is akartam babát. aztán ez a kapcsolat véget ért, a babás érzés azért megmaradt. nemsokkal később lett is egy babám. a szüléstől nem igazán féltem, pedig én nagyon parás vagyok.
2012. jan. 25. 12:55
Nekem sajnos nincs gyerekem de nagyon szeretnék!!azt nem lehet elmondani csak érzed!!Mindig arra gondolsz , vágyakozol!!és a félelem az nincs már/még legalább is bennem...de én könnyen beszélek még nincs gyerekem sajna!bocsi ha hosszu lett!én is kiváncsi vagyok más véleményére!!
2012. jan. 25. 12:53
Olyan ez, mint az orgazmus: aki azt mondja, hogy talán volt neki, annak nem volt, aki pedig átélte már, az tudni fogja, hogy mit érzett. :-)
2012. jan. 25. 12:53
Szóval ezt egy nő érzi. Nem tudom neked megmondani miből. Én pl kb 21 éves koromtól 24 éves koromig olyan 2-3 szor éreztem, legalábbis azt hittem, hogy érzem, közben csak elkapott a hév. De utána mikor 24 voltam ugyan ugy rámjött a dolog de akkor már tudtam, hogy tényleg akarom.
5. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Erika1988)
2012. jan. 25. 12:53

valószínűleg elkattan majd valami az agyadban hogy neked kell :)

közelebb a 30-hoz mint a 20-hoz semmilyen késztetést nem érzek szóval nem törvényszerű hogy 25 év alatt ez bekövetkezik.. :)

4. 83e25137af (válaszként erre: 2. - Dd874e511d)
2012. jan. 25. 12:51
idén márciusban lesz 24... nem?
2012. jan. 25. 12:51
jajj bocsi félre olvastam. akkor leszel 24 :) bocsi
2012. jan. 25. 12:51
Bocsi de számomra nem világos mióta vagytok együtt.Mi az a '12.03 ?
2012. jan. 25. 12:48

Sziasztok!

24 éves leszek,most '12.03hóban!Komoly kapcsolatom van,úgy érzem a páromat mindennél jobban imádom és ez viszont is így van!Elég bonyolult volt a kapcsolatunk kezdete,egy igazi szappanopera gyűlölet->barátság->IGAZ szerelem!Szóval rajongunk egymásért!Persze voltak hullámvölgyek nálunk is mint minden kapcsolatban de szóra sem érdemes!babáról még nem gondolkodunk.Igazából arra volnék kíváncsi,hogy miből veszi észre egy nő ,hogy gyermeket szeretne?!Mert nekem sokan mondták már,hogy megérzi azt az ember ha gyermeket szeretne!De miből,és hogy?Többet gondol arra,hogy milyen lenne ha...??Kérlek írjatok nekem a témával kapcsolatban!Ti anyukák ,hogy voltatok ezzel?A másik az,hogy kicsit tartok a szüléstől,hogy fájdalmas lesz meg ilyenek..kérlek írjatok minél többen írjátok meg a tapasztalatokat,kinél milyenek voltak ezek a dolgok,hány évesek voltatok?!Köszönöm..:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook