Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miket meséltek fejből egy kétévesnek? fórum

Miket meséltek fejből egy kétévesnek? (beszélgetős fórum)


27. Serry
2011. márc. 6. 08:41
Én a madárka és a kórót, piroska és a farkast, ordas farkast, három kismalacot szoktam.
2010. nov. 2. 15:27
Anyukám az unokáinak egy gurigáról mesélt, aki az útja során mindig valami kalandba keveredett; persze a mesében mindig belefoglalta az unokáival történt eseményeket. Ezek voltak a "Guriga" mesék !
2010. okt. 24. 11:21
Van egy speckós mesénk,estére.De a napjait szoktam elmesélni,mit csinál...stb
2010. márc. 11. 15:16
Mi mindhárom gyerkőcnek kitalált meséket mondtunk/mondunk. / éves lányom kimondottan azt kéri, meséljek arról az időről, mikor ő volt baba.
23. a3028ee38c (válaszként erre: 19. - 2c2de63135)
2010. márc. 11. 15:14
Az én 2 éves fiam is fél tízkor dől ki. Délután jókat alszik, ha felébreszteném utána estig nyüglődne. 9-kor tente, fél óra múlva alszik.
2010. febr. 27. 22:48
Eszembe jutott,hogy azt is nagyon szerették,ha elváltoztatod a hangod mese közben......kis iskolásnak tényleg lehet ismeret terjesztő dolgokat is mesélni.Mi imádtuk a Tudod-e című könyvsorozatot.Rövid részek,rajzokkal illusztrálva.......oktató jellegű könyvek,érdekességek állatokról,autókról,illemtan,közmondások,biblia,tudomány stb.......nagyon szerették a fiúk és az iskolában is hasznát vették.
21. puritan (válaszként erre: 20. - Jucus99)
2010. febr. 7. 09:24
Konkrétan meséltem még Csukás Istvántól a Sün Balázst, amit imádtam, lehet fejet vakarni közben megfelelő részeknél és olyan jól elő lehet adni, hogy a gyerek kifárad kacagás közben. Néhány alkalom után tudták kívülről, ha valahol megálltam, folytatták. Jópofa volt, hogy egyszer a porzik a vén gyalogút helyett a fiam azt mondta: porzik a vén farkas :) Gondolhatjátok, hogy azontúl mindig szándékosan eltévesztettük.
2010. febr. 5. 23:21

9-kor kerül ágyba, ált. fél 10 mire elalszik. Így is fél 7 - 7 körül ébred. Így tud reggel felkelni - ellentétben velem:-) Ja, és már akkor is kéri, hogy olvassunk. Látván, hogy ez nem nagyon fog menni anyának ahogy kinéz, elkezdi: Egyszer volt, hol nem volt... - jó lesz neki fejből is:-)


Amúgy este a kiságy mellett fekszem, úgy kéri a mesét, ezért - ezt eddig nem írtam- sem kellene túl "akciódús", bonyolult. A J.A altatót régebben szoktam - tényleg!


Kisiskolás! Miért venném okoskodásnak? Örülök, hogy a szakember is hozzászól:) Szóval kis egyszerűeket keresek. A nyulacska harangocskája - hirtelen rákerestem - ilyenkor már túl bonyi. Persze ez attól is függ, hogy éppen milyen állappotban van, mennyit aludt délután. Köszönöm szépen az ötleteket, majd a többire is rákeresek.

19. 2c2de63135 (válaszként erre: 12. - Jucus99)
2010. febr. 5. 22:34
szia! csak egy kérdés: este fél 10-kor még hogyhogy nem alszik a csemetéd? szerintem egy ekkora gyereknek már rég ágyban a helye ilyenkor, hogyan tud reggel felkelni?
2010. febr. 5. 22:15
remélem nem veszed okoskodásnak az írásomat
2010. febr. 5. 22:14

József Attila: Altató

de ezeketz a netről letöltheted ha nem akarod megvenni

de a gyerekek imádják a nagy képes és színes könyveket

és persze a kreativitásukat és a képzelőerejüket is növelik az ilyen könyvek

és ezek a leporelló könyvek nagyon olcsó

én egy csomót a teszveszról szereztem

de persze lehet őket csak úgy mesélni

de pl az ilyen Ki lakik a házban? azt jobb könyvel együtt

2010. febr. 5. 22:11

pl

hápi és barátai

círmi és barátai

a baromfiudvar kedvence

A 3 pillangó

Egy kisegér kalandja

Mi a kedvenc eledele?

ezt azért szeretem mert a gyerőc megtanulja, hogy melyik állat mit eszik

Ki lakik a házban?

ez is jó mert megtanulja, hogy mik a háziállatok meg ilyenek

ha nem elég szólj és nyomom a többit

de vannak altatók is

de azok inkább versikék

2010. febr. 5. 21:58

vagy lehet kapni a boltokba olyan könyveket melyeknek a címe 3 perces mesék

vagy mint írtam a leporelló könyvek nagyon klasszak

csípik a picik

2010. febr. 5. 21:57

gondolhatod nekünk óvónéniknek mennyi mindent kell megtanulni

vagyis mennyi mesét

és persze mind átéléssel kell mesélni

de rettentően élvezem és a gyerekek is

13. 3b816157ed (válaszként erre: 12. - Jucus99)
2010. febr. 5. 21:54

de korai még neki

mi azokat kiscsoportba olvassuk


próbálkozz pl: nyulacska harangocskája

rövid és írtó érdekes

vagy írtam a kismadár és a kóró

lehet közben játszani

eljátszod a kis karján, hogy a nyulacska elment a fejszéhez, hogy vágja ki a fát

itt végigmész az ujjaiddal a kis karján és így tovább

igaz, hogy ez anyutól egy kis tanulást követel

de párszor elolvasod és kész

de írok még egy párat

jó?

2010. febr. 5. 21:23
Köszi mindenkinek - engem az érdekelne, hogy konkrétan miket meséltek, persze jó a sztori zanzásítva is:-) Este fél 10-kor már sokszor nem nagyon forognak a kerekeim, minden vagyok, csak nem kreatív - jó lenne "készülni". Szóval kisiskolás: igen, igen érdekel! A Jancsi és Juliska, a 3 kismalac még nem korai? utóbbit olvastam neki - nem nagyon érdekelte. Jelenleg az Anna-Petik mennek minden mennyiségben, tehát még az egyszerűbb történetek, semmi cselszövevény, ilyesmi... A Piroska és a farkas megvolt: Piroskát elkísérte a farkas a nagymamához - ennyit vállaltam be:-) (részletesen taglalva a kosár tartalmát és hogy kikkel találkoztak az erdőben és persze szamócát is szedtek - csak semmi horror egyelőre)
11. d0b7178f40 (válaszként erre: 9. - Praktikati)
2010. febr. 5. 08:06
A nyugtató hang ez nagyon igaz.És a szag.Az anya szaga.
10. d0b7178f40 (válaszként erre: 5. - A106211d56)
2010. febr. 5. 08:05
Erről nem is hallottam.Bár az enyém szinte mindegyik mesét ismeri a képekről.Van amikor Ő mesél.Igaz afelét nem értem.De halgatom.Nagon élvezi a saját hangját, hogy egyre többet tud velünk kommunkiálni.
2010. febr. 5. 00:54
Az én gyerekeim nagyon imádták az olyan meséket amiket én találtam ki.....évekig kellett mesélnem a huncut kis cica kalandjait,aki mindig valami kalamajkát okoz......később meg megkértem őket ,hogy most anya fáradt és ők meséljenek nekem....irtó édesek voltak a mesélési próbálkozásaikkal,ugyanazokat a szófordulatokat,kalandokat mondták,amit én :-))) Kicsit nagyobb (ovis )korban csak olyan meséket kértek,ami valóságos volt és őróluk szólt,hogy pici babaként miket csináltak.....Szóval kreativitás és semmi idegeskedés az egész mese dolog arról szól hogy mellette vagy és hallgathatja a legmegnyugtatóbb hangot a földön:az édesanyjáét!!!! :-)))
2010. febr. 5. 00:27

ha érdekel szívesen mondok még 2 évesnek való meséket

és gyorsan megtanulható szülő számára is élvehető:)

7. 3b816157ed (válaszként erre: 1. - Jucus99)
2010. febr. 5. 00:22

ebben a korban az állathangutánzómeséket (már 2 éves korban)kell nyomatni

halmozó mesék, lásd kóró és a kismadár ezt már 3 éves korban lehet mondani vagyis a formula meséket,

vannak ezek a leporelló könyvek színesek és kevés a szöveg

és játszhat is vele a gyerek(a könyvel)

maj 1-2 év múlva pedig ha elmondtál egy mesét zárásként mondj neki egy csalimesét lásd rinci ráncos szoknya vagy az égig érő jegenyefa


a gyerekeknek kb 4-5 éves korukban alakul ki a kettős szimultáns tudatuk ami azt jelenti, hogy addig nem tudják a valóságot a mesétől megkülönböztetni

ekkor már jöhetnek a folkrol állatmesék

lásd kiskakas gyémántfélkrajcárja 7 kecskegida

de ezeket már inkább középsős korba


remélem tudtam segíteni

2010. febr. 4. 23:15
Égből pottyant kitaláltra szavazok én is. Szóljon kicsit róla is, ha van kedvenc állata, vagy játéka az is beleszőhető a mesébe. A gyerekeim imádták.
2010. febr. 4. 22:30
"Égből pottyan meséket"-amit épp kitalálsz!Ebben az életkorban ne legyen tul hosszú,de ha visszakérdezel,legyen emlékképe....És mindíg kérdezz vissza!
2010. febr. 4. 22:20

a farkas a bűnöző a nyúl meg a rendőr vagy fordítva.A 3 hismalac, és a mindennajainkat kicsit kicifrázva állatokkkal helyettesítve.Aztán elkezdtünk mesekönyveket összeszedni és akkor ár Ő választotta ki mit meséljek.DE a mese után az este jó este jó nem maradhat el.Még rekedten sem.

ami bejött az a Félix és barátai.aztán a thomasos könyvek.

2010. febr. 4. 22:18

Én leginkább a klasszikusokat kicsit átírva. Pl: Piroskáéknál a farkas csak bezárja a szekrénybe a nagyit és Piroskát, a vadász felébreszti a farkast, kiengedi a csajokat és büntetésből 1-2 hétig a farkasnak kell a kosárkát vinni a nagyihoz. És barátságban, boldogan éltek...

Szóval így átírva még:

3kisgida és a kobold

7 gida és a farkas

Jancsi és Juliska

Rosszcsont Kata és a 3 mackó

Holle anyó

stb...

Valamint a tv-ből látott Micimackó és barátai és Mickey egér játszótere keverve (mármint általam)


Több engem is érdekelne, mert nagyon szeretjük mi is a mesét és már kezd kicsit uncsi lenni ez a 15-20 db

2010. febr. 4. 22:14

A fiamnak mindig ugyan azok kellenek. Jancsi és Juliska, Piroska, A három kismalac, A 7 kecskegida


(kicsit farkasfüggő:)

2010. febr. 4. 22:10
Lányom újabban hármasával kéri ezeket, a harmadiknál este 9-kor már gondban vagyok... (Persze negyedik már nincs!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook