Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik okozhatnak túlzott nyáltermelődést, és annak mik lehetnek a következményei? fórum

Mik okozhatnak túlzott nyáltermelődést, és annak mik lehetnek a következményei? (tudásbázis kérdés)


11. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Életkezdés)
2012. jún. 6. 14:36
Gyereknek is lehet refluxa, egyik jele, ha már nagyobbacska, hogy pl. könnyen hányós, hányingeres, vagy épp az is lehet, hogy annak ellenére, hogy gyakran mos fogat, mégis több lyukas foga van, ilyesmik. Szóval a reflux lehet teljesen veleszületett is, és van olyan, hogy családon belül is, egyiknek van, másiknak meg nincs.
2012. jún. 6. 13:23
valaki esetleg még tipPET?
9. Életkezdés (válaszként erre: 8. - B-zs)
2012. jún. 6. 12:10

köszönöm akkor célszerű fül orr gégére is menni...évekkel ezelőtt ezek végig lettek járva de azóta eltelt pár év volt fogváltás stb....


savtermelődést is kizárom szerintem,de köszönöm azt a tippet is,hangosan gondolkozok ha nem baj:)

8. b-zs (válaszként erre: 2. - Életkezdés)
2012. jún. 6. 12:08
tavaly nyáron volt hasonló problémám:) Voltam is vele a gégészeten, mert más gondom is volt, no és a doki mondta, hogy meg van duzzadva a nyálmirigyem, valami vírus okozta..
7. Életkezdés (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2012. jún. 6. 12:08
nem feltétlenül kóros,de roppant zavaró lehet ha beszéd közben elől habosra keveredik:D
2012. jún. 6. 12:07

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Konkrétan nem rólam van szó hanem egy kisgyerekről,csak nyomozok:) és próbálok kizárni dolgokat illetve amiket úgy gondolok azoknak utánajárni....


fogorvos az fel lesz keresve konkrétan emiatt,ő mit mond rá mert olvastam hogy az állkapocs nem megfelelő formája stb is okozhatja.....


az ivásnak is utánanézek köszönöm,bár sok folyadékot fogyasztó gyerek,saját kútfőből azt lehet kizárom....

5. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Életkezdés)
2012. jún. 6. 12:02
Személyes tapasztalat: mikor refluxom kiderült, akkor ez is egy tünet volt, és amúgy savtúltengés, reflux esetén gyakori a túlzott nyáltermelés, mert a nyál lúgos és semlegesíti a gyomorsavat egy picit, ezért természetes reakció, hogy többet termelsz. Másik ok lehet, ha közelmúltban fogaidat kezelték, ha az implantáltat a nyálmirigy közelébe tették, akkor is ott zavarhatja és fokozott a nyáltermelés (ez családban fordult elő és ki is kellett neki szedni)
2012. jún. 6. 12:00
De kóros nyáltermelődésről még nem hallottam :O
2012. jún. 6. 12:00

Szimplán az is okozhatja, ha nem iszol eleget!

Furcsa, de így van!

2012. jún. 6. 11:59

Várom a hozzászólásokat túlzott nyáltermelődés témakörben:)


Leginkább tapasztalatok érdekelnek,mi okozhat túlzott nyáltermelődést,mit lehet tenni ellene stb


Köszönök minden jóindulatú választ,a személyes tapasztalatból fakadókat pedig külön köszönöm!

2012. jún. 6. 11:57
Mik okozhatnak túlzott nyáltermelődést, és annak mik lehetnek a következményei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook