Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik az esélyeim ha a férjem és szülei anyagiakkal akarják elvenni a gyerekeket?! fórum

Mik az esélyeim ha a férjem és szülei anyagiakkal akarják elvenni a gyerekeket?! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
76. Diandra (válaszként erre: 72. - Sylvia81)
2010. szept. 4. 22:41
a bíróság számára egyértelműen látszani fog az első megnyilvánulásból, hogy anyuka higgadt, okos nő aki szereti a gyerekeit és igazán akarja őket. apuka meg egy bunkónak lesz titulálva, ha úgy fog viselkedni ahogy várjuk a leírások alapján. elhihetitek ez nagyon gyorsan lecseng. nagyon sok emberrel találkoznak a bírák és nem hülyék. nyugodtan viselkedj ahogy szeretnéd, nyert ügyed van. minden szempontból. ha nem kisgyerekek sorsáról lenne szó fogadást is kötnék rá.
75. Sylvia81 (válaszként erre: 71. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:40

Örülök, hogy így gondolod.

Már más fórumon is futottunk össze, ott is tetszett a látásmódod. :)

74. mágnes74 (válaszként erre: 69. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:39

Sajnos, én is így csináltam, és túl toleráns vagy. Bár, nálunk más okból hagytam el, de eljöttem a gyerekekkel, mindent otthagytam neki.

Azóta sem fizet gyerektartást, most megyek a bíróságra.

Sokat van a gyerekekkel, nem akarom ezzel zsarolni.

Ő pedig kihasználja a jó szívemet, és ott tesz keresztebe, ahol csak akar.

Harcolnod kell, utólag tudom, hogy nekem is ezt kellett volna tennem.

73. Diandra (válaszként erre: 69. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:38
okos. a lóvé mehet start kártyára, de le nem mondj róla!!!
72. Sylvia81 (válaszként erre: 69. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:38

Le a kalappal előtted, hogy ezt így gondolod. Ritka a mai világban. Csak az a baj, hogy szerintem ez nem kölcsönös, és hiába akarsz te normális lenni, ha ő szemétkedni fog. Márpedig ahogy a szavaidból kiveszem, ő nem olyan gerinces, mint te...

Vigyázz nagyon vele, nehogy rajtad csattanjon az ostor!!!

71. bd37ba754f (válaszként erre: 66. - Sylvia81)
2010. szept. 4. 22:37
nem elnéztem egy ejnye bejnyével neki hanem szóltam 2 hónapja hogy még egy ilyen és elmegyek a gyerekek érdekébe,most megint megtörtént igy ott hagytam.Nem nézem mosolyogva tétlenül mert én ebbe nőttem fel köszönöm ezt nem viszem tovább
70. Diandra (válaszként erre: 65. - 111e183830)
2010. szept. 4. 22:37
szerintem nem sajnálja, csak keresi az okokat, az értelmes magyarázatot, hogy a szeretett férfiból, miért és hogy lett állat. nehéz lehet ezt a részét is feldolgozni. a hozzáállása pedig nagyon jó, attól, hogy szitkozódna, köpködne a férjére nem lenne előrébb, a gyerekek legfőbb érdeke a szülők közötti normalizált kapcsolat,még ha esetleg az egyik meg sem érdemli, a gyerekek megérdemlik. ha nagyok lesznek úgyis látni fogják milyen ember az apjuk és milyen az anyjuk. az meg, hogy nem laknak már együtt azt mutatja menti a gyerekeit ahogy tudja. minden eset egyedi és egyedi megoldásokat kíván. nagyon drukkolok, sok sikert!
69. bd37ba754f (válaszként erre: 64. - Diandra)
2010. szept. 4. 22:35
ez természetes nem belőle akarok élni most is ugy jöttem el hogy csak a gyerekek dolgait és az én ruháimat hoztam magammal,ő olyan anyagiak vissza fizetését kérte ami röhely én egy szóval se kértem semmit tőle csak engedjen el s engem ne zaklasson semmi bánatos bocsás meg-el.Kifejezetten jeleztem a gyerekekhez bármikor jöhet,elviheti ha a megbeszélt időre vissza hozza én nem akarom a gyerekeket rángatni és veszekedni előttük,ő megtette tavaly télen.Én képtelen vagyok szemét lenni.Sőt azt mondtam ha a biróság amikor eljutunk a váláshoz és mégis itél gyerektartást azt a start számlájukra küldje hogy ne az legyen hogy másra költöm,18 évesen nagy segitség lesz a kicsiknek.Most ha bajba vagyok segitenek a testvéreim étlen nem halunk:)és nem a pénzére van szükségem csak arra hogy szeresse a gyerekeit s hagyjon élni
68. 504d3546bf (válaszként erre: 67. - 504d3546bf)
2010. szept. 4. 22:33
hegyek lanya
2010. szept. 4. 22:32
szia hegyek lany.csak koszoni szeretnek,mivel a temahoz nem ertek.Tallan mond nekked vallamita tepes ibi vagy az ibilidia nev
66. Sylvia81 (válaszként erre: 63. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:31

Tudom, hogy nehéz most neked, de akkor sem lehet agresszívnek lenni egy gyerekkel! Az, hogy néha odacsap egyet az ember, persze mértékkel, az még bele is férhet, na de hogy megrúgja, meg a fejét verje, ahogy korábban írtad, arra nincs magyarázat!

Ha nem bírja feldolgozni a problémáit, forduljon pszichiáterhez!!!

2010. szept. 4. 22:31

"tudom hogy az agreszivitása a kicsik felé miért alakult ki, tudom hogy neki se könnyü csak nem bizok benne"---nincs elfogadható indok és ok ha egy felnőtt bántalmaz egy gyereket(és nem 1 atyai pofonról beszélünk)

ha te még leállsz sajnálgatni ezek után a szíved joga,csak majd 20 év múlva tudj a gyereked szemébe nézni,mikor megkérdezi,miért nem menekítetted meg az apjától


részemről kikapcs

64. Diandra (válaszként erre: 63. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:28
a tartásdíjról nagy butaság lemondani és ilyen egyezséget kötni. sose tudod mit hoz az élet, a gyerekeid érdekében nem szabad lemondani róla. az más kérdés, hogy normális keretek között kéred, azaz nem akarod a gatyát is leszedni róla. ez nagyon intelligens dolog. és ritka az ilyen helyzetekben :-)
2010. szept. 4. 22:26
nem akarom távol tartani a gyerekeket tőle,joga van hozzájuk szerelemből születtek,nem ez a célom csak az hogy velem legyenek mert megőrülök nélkülük,mondtam hogy bármikor jöhet hozzájuk,nem kell semmi tőle,se vagyon se semmi csak hagyjon nyugodtan élni,tudom hogy az agreszivitása a kicsik felé miért alakult ki,tudom hogy neki se könnyü csak nem bizok benne most vissza akar kapni azt mondja ennek ellenére összeköltözik a szüleivel mikor tudja hogy egy fedél alá nem megyek a családjával,tehát ellent mond a viselkedése a tetteivel.
62. 111e183830 (válaszként erre: 55. - Csigu77)
2010. szept. 4. 22:24

mint írtam nem bántani akrlak

csak arra próbáltam rávilágítani,hogy más a helyzet ha apika nem is akarja igazás elvenni a gyereket csak fenyegetőzik,de a bíróságon kussol

és más ha a bíróságon is fellép értük

61. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - Csigu77)
2010. szept. 4. 22:24

Basszus... :(

Mondjuk lehet, hogy a gyerekek miatt, nem? Végülis ők nem tilthatók el az apjuktól. A max. ugye, ha családvédelmis előtt láthatják csak egymást.

60. Sylvia81 (válaszként erre: 54. - Erikpipi)
2010. szept. 4. 22:23
Ez pontosan így van. Amíg az anya normális, nem drogos, piás, stb., pusztán anyagiak miatt nem veheők el a gyerekek. Még akkor sem, ha anyaotthonban vannak pillanatnyilag.
59. Diandra (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2010. szept. 4. 22:22
lehet, de ennek a gyakorlata nagyon akadozó nálunk...sajnos.
58. Diandra (válaszként erre: 49. - Diandra)
2010. szept. 4. 22:22
azaz kellene engedni, hogy apa láthassa őket DE én oda nem adnám. majd a bíróságon megdorgálnak érte, de az agresszivitásra nyugodtan hivatkozhatsz. a későbbiekre is lehet kérni, ahogy vki már írta is, hogy a kapcsolattartás is 3. személy (családsegítő) jelenlétében történhessen.
57. csigu77 (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2010. szept. 4. 22:21
2 éve kértem a távoltartási végzést, még mindig nem kaptam meg.
56. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - Diandra)
2010. szept. 4. 22:21
Na igen... Van róla lelet, meg röntgenfelvétel? Szerintem nincs, úgyhogy nem dobálózhat ezzel. Akkor meg aztán főleg, ha otthon sem voltál.
2010. szept. 4. 22:21

Azt tudom mondani, én végigjártam mindent.

Nem úgy van, hogy ő akarja, és a bíró azt mondja: oké, akkor vigye őket az apa.

1 éve mondták ki a válást. Előtte meg azt mondták, 6-7 év is lehet. Ha nálatok máshogy volt, arról én nem tehetek. Amit leírok ,az mind igaz.

2010. szept. 4. 22:20

A családvédelmi törvény ,úgy rendelkezik, hogy anyagi okok miatt gyereket szülőtől nem lehet elvenni.

Ha egyéb indokuk nincs a férjedéknek, feleslegesen bérelték a házat.

53. Diandra (válaszként erre: 44. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:20
bíróságon a panasznapon, segítenek is megírni az erre irányuló keresetet!
2010. szept. 4. 22:19
Amúgy ha az apa agresszív, lehet távolságtartásit is kérni, nem?
51. Diandra (válaszként erre: 41. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:19
az 5 ftos téma ellened 5 ft-ot nem ér :-D
50. 111e183830 (válaszként erre: 46. - Csigu77)
2010. szept. 4. 22:19
szóval:kérte a bíróságon hogy nála helyezzék el a 4 gyereket?
49. Diandra (válaszként erre: 40. - Csigu77)
2010. szept. 4. 22:18
nem köteles. de láttam nem egy esetet ahol apuka ellopta a gyerekeket. és nem volt mit tenni.
48. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - 111e183830)
2010. szept. 4. 22:18
Ez viszont igaz. :( Az otthon mindkettőtök felelőssége.
47. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - Bd37ba754f)
2010. szept. 4. 22:17

Kezdj a családsegítőben, amint lesz rá időd!!!

Nekik van egy csomó tanácsadójuk, sőt, még ügyvéd is van, akihez lehet kérdésekkel fordulni.

Nálunk anno heti egyszer volt tanácsadása a családsegítőben, egyetlen óra. Nem sok, de be lehetett jutni hozzá. (Más miatt volt szükségem rá. De családjogban tutira otthon kell legyen!)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook