Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a mai párkapcsolati szerepek fizetés terén? fórum

Mik a mai párkapcsolati szerepek fizetés terén? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Syria)
2011. jún. 18. 17:58
pontosan.
31. syria (válaszként erre: 29. - 83ff5144bd)
2011. jún. 18. 17:32

Egy régi párommal Horvátországban járva azért nem ülhettünk be egy este egy hangulatos tengerparti kisvendéglőbe, mert neki nem volt rá pénze. Hiába mondtam, hogy a vendégem lesz, nem fogadta el. Inkább enni kellett vacsorára az otthonról vitt konzervet. :(

A mostani párom meg olyan, hogy ha kap tőlem bármilyen értékű ajándékot, gondosan ügyel arra, hogy minimum 4-5-szörös értékkel viszonozza. És soha, de soha nem hánytorgatja fel.

30. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 25. - Sunshine24)
2011. jún. 18. 12:57

Bocs nem kritizálok én senkit. Megpróbálom leírni, miért gondolom másként.

Minden borsó megtalálja a héját! Azaz mindenki azt, akivel tökéletesen összeillik.

Én nem szeretnék külön pénzt, és a férjem se szólt eddig. Nem írtunk házassági szerződést sem, mert ki akarunk tartani egymás mellett egy életen át.

Azt tartom bizalmatlanságnak, ha egy házasságban fenn kell tartani annak a lehetőségét, hogy "adódhat olyan helyzet". Engem nagyon aggasztana, ha már erre is gondolnom kellene. Én vakon bízom a férjemben, és ez természetes. Tudom, hogy sok házasság tönkre megy, de ezért én nem leszek bizalnatlan. Nekünk így jó. Másoknak meg máshogy jó.

Tényleg nem akartam senkit megbántani! Bocs.

29. 83ff5144bd (válaszként erre: 28. - Syria)
2011. jún. 17. 22:07
az én exemnek volt rendesen XD az tuti.. :D
28. syria
2011. jún. 17. 22:05
Manapság ez nehéz kérdés. Nagyon belejátszik a pasi egója.
2011. jún. 17. 19:58
Ez sok mindentől függ... ha valamelyik éppen nem dolgozik kisegíti a másik...Nem? Egyébként én valahogy inkább arra hajlok, hogy a pasi fizessen...Van egy-két barátnőm, akik olyanok, hogy jaj, hát ne már szegény pasi fizessen mindig, és na ők hogyan jártak? Úgy hogy ők fizettek szinte mindent, szinte csak akkor mentek valahová, ha a barátnőm tankolt meg stb...sőt még le is nyúlták több százezer Ft-tal. Szóval nem kell azt hinni hogy csak a nőkbe vannak ilyenek...ááá vannak ám a pasikban is...nem is egy...Egyébként én nem tartom magam pénzéhes kihasználós szukának, mert szeretem a párom, és nem költekezek esztelenül, nem akarok minden hülyeséget, felesleges dolgot megvenni, megnézem mi mennyibe kerül, pedig nem pár forintból élünk...a kihasználás igazából azt takarja, hogy az illető azon gondolkozik, hogy még több csurranjon cseppenjen, irányítsa a másikat, szinte esztelenül költse a másik pénzét....Nálunk a párom fizet mindent, de soha nem vetette ezt a szememre, nem sajnál tőlem semmit, de persze lássa, hogy nem is költekezem össze-vissza, még szokta is mondani milyen jó ruhákat veszek is nem is drágán...:-))
26. 83ff5144bd (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. jún. 16. 22:28

nálunk anno egyik exemnél (katona és tanárnő gyermeke) az volt a baj, hogy én csak néha szálltam be a pénzes dolgokba.. szüleim szegények(apum minimálbért kap,anyukám rokkantnyugdíjas) én pedig diákhitelből és a pár ezres ösztöndíjamból éldegéltem akkoriban.. pár fagyit, forrócsokit, 1-1 koncertet tudtam fizetni,meghívtam.. de nem sokat.. olyan is volt,hogy fizetni akartam, de nem engedte, fizetett helyettem is.. aztán mikor szakítottunk, a fejemhez vágta, hogy mindent ő fizetett, én csak kihasználtam őt... holott nem igaz... további kapcsolataimban sem tudtam sokkal többet beleadni,amíg suliba jártam, mégsem volt probléma.. jelenlegi párommal, most már férjemmel pedig igazából a legelejétől minden pénzt megosztottunk.. tény, ő keresi a többet.. de ebből nem csinálunk ügyet.. volt,hogy kapcsolatunk elején(3. hónap táján..) ő a tartozását fizette ezért az én pénzemből éltünk 2en.. volt,hogy én nem kaptam semmit, akkor az övéből.. és ebből sosem csináltunk problémát és sztem nem is fogunk...

tény, ma a pasik többsége elvárja, hogy te is beleadj a költségekbe.. de sztem azt ne ő döntse el,hogy mennyit.. az a nő dolga, mennyit tud beleadni.. szerintem... :P :)

25. sunshine24 (válaszként erre: 20. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 16. 22:02
Ha elfogadod, akkor miért kritizálsz engem is? Nekem meg az a véleményem, hogy jobb, ha mindenkinek van kis félretett pénze a mai világban.
24. Noorah (válaszként erre: 22. - Dominika33)
2011. jún. 16. 18:52
2 év, szóval ideje! :)
23. Dominika33 (válaszként erre: 17. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:37
Szerintem egyre többen. :)
2011. jún. 16. 18:35
szerintem attól függ,hogy mióta vagytok együtt. Ha kb 2-3 hónapja,akkor itt az ideje,hogy olykor olykor meghívd a párod. De ha friss kapcsolat,akkor had udvaroljon csak,hiszen az a férfi dolga, neked meg majd később az anyaság, háztartás mellette munka stb.
2011. jún. 16. 18:32
Szerintem mindent fizessen a férfi: belépőt pl. moziba, éttermet, fagyizást. Közös nyaralást közösen dobjanak össze, ha még nem élnek együtt. Ha már egy háztartásban vannak, akkor meg tök mindegy, éppen ki adja a pénzt vagy a bankkártyáját , mikor fizetésre kerül a sor, nem?
20. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2011. jún. 16. 18:31

Egy közös számlát olcsóbb fenntartani, mint kettőt. Amikor összeházasodtunk, közös számlánk lett. Nálunk ez jól működik.


Természetesen elfogadom azt, hogy másnál meg más működik jól. Nem vagyunk egyformák.

19. 4c30444687 (válaszként erre: 17. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:20
:) Mások is.
18. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 16. 18:19
Nekünk külön bankszámlánk van. Együtt költünk, de attól még a bankszámla nem közös, és nem is kutakodunk egymáséban. Épp azért, mert megbízunk egymásban annyira, hogy nem feltételezzük, hogy lelép vele.
17. Noorah (válaszként erre: 16. - 4c30444687)
2011. jún. 16. 18:19
Nem igazán értünk együtt semmiben, de meg kell hallanom amit mond, mert még vele élek... És most felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon csak én meg mondjuk a modern amerikai sorozatok szereplői gondolkodnak így, vagy azért mások is? Szerencsére mások is...
16. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:16
Bólints rá, vagy ha piszkál, egyszer mondd meg a véleményed, aztán úgyis azt csinálsz, amit akarsz. Végül is anyádnak sincs sok köze a költekezésedhez, idővel pedig sokkal kevesebb.
15. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 14. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:15
Nem értem...közös a pénz, közösen költjük el. Veszünk rajta műszaki cikkeket és ruhákat. Kinek épp mire van szüksége...megbeszéljük a fontossági sorrendet. Nálunk soha nem volt ebből probléma. Mindenki elégedett.
14. Noorah (válaszként erre: 10. - Sziszi-szöszi)
2011. jún. 16. 18:12
Én koktélruhákra mindenképp tennék el, mert azok a gyengéim! :)
13. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 9. - 4c30444687)
2011. jún. 16. 18:12
Igen! Manapság nem trendi, hogy a nő nem fizet semmit, mert pénzéhesnek tartják.
12. 28031e7f97 (válaszként erre: 4. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:12
Szerintem ez simán belefér.
11. Noorah (válaszként erre: 9. - 4c30444687)
2011. jún. 16. 18:12
Ez is egy véglet, Anyám m ondjuk azért mondja ezt, mert régimódi, kis falusi tanárnő, nem nagyon lát túl ezen a településen, engem meg kikezd az ilyenekkel. Annyira máshogy gondolkodunk...
10. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 8. - Sunshine24)
2011. jún. 16. 18:11
Ez aztán a bizalom! Nekem eszembe nem jutna külön pénzt tartani.
2011. jún. 16. 18:09
Van aki elvárja, hogy a pasi álljon mindent, csak akkor ne lepődjön meg a pénzéhes szukának titulálják.
8. sunshine24 (válaszként erre: 6. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:06
Igen, én is így látom. A házasság megint más dolog. De akkor is legyen az embernek egy kis félretett pénze, ne legyen minden közös. Sosem lehet tudni.
2011. jún. 16. 18:06

Amíg csak randik vannak, én az egyszer egyik-másszor másik fizet híve vagyok. Lehet, hogy nem trendi, de ebből sosem engedtem. :)

Házasságban (komoly kapcsolatban) persze már természetes volt, hogy a férjem "tartott el", amíg nem volt mukám.

6. Noorah (válaszként erre: 5. - Sunshine24)
2011. jún. 16. 18:04
Szerintem is így a normális, házasság előtt, hisz utána persze, hogy egybeolvad szinte minden bevétel.
5. sunshine24 (válaszként erre: 3. - Noorah)
2011. jún. 16. 18:03
Nyaralást, rezsit, kaját felesben. Persze moziba, egy italra hívjon meg a férfi. De nagyobb költségek felesbe mennek.
2011. jún. 16. 18:02

Ma felvetődött ez és le volt döbbenve jóanyaám, hogy nekem ciki, hogy tö9bb pénzem van mint a páromnak jelenleg és mennék ide-oda, épp ezért áén is adnék bele, vagy meghívnám néha kajálni. A párom nem használ ki egyáltalán, eddig mindent ő állt, de engem ez már zavar és szerintem ő sem tiltakozna, ha beszállnék néha. Vagy akkor már nem vagyok teljes értékű nő? Miért akadt ki ezen ennyire anyám?


Vagy 2 év alatt én még soha nem voltam busszal a barátomnál, mindig ő jön kocsival és egyszer felvetette, hogy rosszul esik neki, hogy nem lepem meg néha, hogy ott termek nála (gondolom anyagilag ios könnyebb lenne).

2011. jún. 16. 17:59
Úgy értem, még mindig az a szokás, mint anyám szerint, hogy mindent és mindig álljon a pasi (amíg nem házasok), külföldi utat, vacsorát, fagyit, benzint stb. vagy már nem ciki, ha a nő is belead a nyaralásos költségekbe vagy a benzinpénzbe, ha a párja épp munkanélküli és csak így tudna elmenni többször udvarolni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook