Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért viselkedik így velem az anyám?...legszívesebben már meghalnék... :((( fórum

Miért viselkedik így velem az anyám?...legszívesebben már meghalnék... :((( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. dec. 15. 10:12
Lányok most el kell mennem a bankba később jövök! :) pusy mindenkinek!
62. monchika83 (válaszként erre: 60. - C7a878c6b5)
2009. dec. 15. 10:09
Az én anyukám is vízöntő.... Nehéz eset nagyon amúgy. Én meg szűz vagyok. Nálunk is így volt hogy nem beszéltünk soha. Csak mamámmal tudtam megbeszélni mindent. Próbálkoztam anyumnál is, de ha elmondtam valamit, akkor később vagdalózott vele, vagy felhasználta ellenem..
61. monchika83 (válaszként erre: 57. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 10:06
Igazad van egyik oldal.... szerinted mi lehet a másik oldalon? Hogy egy anya leszarja a gyerekét éveken át és még neki áll felljebb?
60. c7a878c6b5 (válaszként erre: 53. - Monchika83)
2009. dec. 15. 10:06
Nem. Magunkban őrlődtünk. Én is panaszkodtam a barátnőmnek, meg ő is. Csak a sors iróniája, hogy ugyanaz a barátnőnk. Így sok mindent sikerült megérteni, tisztázni, elfogadni. Beszélgetni azért sosem ültünk le, kivéve egyszer, azt is én kezdeményeztem, és 5 percig tartott. Nagyon nehéz beszélnem a szüleimmel az érzéseimről, dolgaimról, ők sem nagyon közlékenyek ilyen téren. Sosem mondták, hogy szeretnek, még csak nem is utaltak rá!Én meg halak ( febr.21.) lévén nagyon érzékeny vagyok. Anyám vízöntő ( febr.8.).
59. monchika83 (válaszként erre: 56. - 93f8940be5)
2009. dec. 15. 10:05
A hugod is olyan? Uhh, akor vele sem tartod nagyon a kapcsolatot? Gondolom ők jól megértik egymást. De jó neked, ez tényleg jó hogy van 2 olyan ember aki erőt ad! Ezúton is kívánom hogy éljetek boldogan, egészségben és sikeresen! :)
58. cb82b220ce (válaszként erre: 54. - Monchika83)
2009. dec. 15. 10:04
Igen,ez nehéz amikor mástól függ az ember.Próbálj minél hamarabb munkát találni és önállósodni.
2009. dec. 15. 10:04
Azt mindig elfelejti mindenki,hogy ez csak az egyik oldal.......
56. 93f8940be5 (válaszként erre: 52. - Monchika83)
2009. dec. 15. 10:04

Látod, ez egy érdekes párhuzam az életünkben.Engem is csak a Nagymamám szeretett és fogadott el igazán.Amióta ő meghalt, azóta végképp egyedül maradtam, hiába él az anyám és a hugom.A hugom ugyanolyan, mint az anyám.

A párom és a fiam maradt nekem.

55. monchika83 (válaszként erre: 44. - 93f8940be5)
2009. dec. 15. 10:04
Ez a pasi is tök "rendes" volt! komolyan nem hiszem el. Annyit változott a világ. Az enyém ilyet nem csinált de voltak durva húzásai...
54. monchika83 (válaszként erre: 51. - Cb82b220ce)
2009. dec. 15. 10:03
Hát igazából nem tudom magam sem... Érik nagyon bennem a szakítás. De nagyon. Csak hát nem is tudok hova menni igazából... Addig míg nincs munkám nem tudok lépni. De a megszokás is benne van. 5 év.
53. monchika83 (válaszként erre: 50. - C7a878c6b5)
2009. dec. 15. 10:01
Ti is sokat veszekedetetek?
52. monchika83 (válaszként erre: 44. - 93f8940be5)
2009. dec. 15. 10:01
Igen igazad van. Az én pénzemet nem tudta elszedni mert nem ott laktam. De a mamámét folyton zárta külön széfben. Jah és úgy hogy szegény mamikám mindig elfelejtette a kódot, így csak ő fért hozzá... hmmm ennyit a saját nyugdíjról. És névnapra, szülinapra, meg minden ünnepre százezreket kapott mamámtól és pofátlanul elvette.. Szegény mamikám odaadta neki, néha tudott nekem félretenni egy kicsit, azzal kedveskedett... Tudta hogy anyum sosem ad. Egyem meg annyira imádott, az életét odaadta volna értem. De én is érte! Istenem mikor elment, nem tudom leírni az az űrt... Azóta sem...
51. cb82b220ce (válaszként erre: 48. - Monchika83)
2009. dec. 15. 10:00
Miért vagy együtt még a pároddal ha ilyen?
50. c7a878c6b5 (válaszként erre: 49. - Monchika83)
2009. dec. 15. 10:00
Sajnos van ilyen. Az én anyám sosem éreztette velem, hogy szeret, én meg ezt úgy értelmeztem, hogy akkor nem. És ebből nagyon sok konfliktusunk volt.
49. monchika83 (válaszként erre: 43. - Fcb1afbd10)
2009. dec. 15. 09:56
hogy utálhatja egy anya a gyermekét?? Mit mondott neked? Ha nem vagyok indiszkrét... Ne haragudj érte.
48. monchika83 (válaszként erre: 42. - ARIMAMI)
2009. dec. 15. 09:55
Nálam uyganez volt, nem ő nevelt fel és folyton azzal jön hogy neki köszönhetek mindent. A főiskolát, a jogsit, mindetn... stb. Ő is pénzes de tőlem sajnálja a legjobban. A takarítónőnek, meg az idegen embereknek jobban odaadja. De emg nem kérdezné hogy van-e mit ennem.. :( Szomorú dolog. Csak hát nekem nem olyan párom van aki támogat. Sőt. Inkább szarik a fejemre. Folyton magával van elfoglalva, nem is beszélgetünk soha. Meg nem kérdezné ő sem hogy mi a baj... Soha... :((
47. monchika83 (válaszként erre: 39. - Tedin)
2009. dec. 15. 09:52
Igen ezt mondták nekem anno is. Hogy ez így nem megy. És lassan nekem is be kell látnom, hogy tényleg nem megy. Csak nehéz elhinni hogyaz ember jót akar és ezt kapja.
46. c7a878c6b5 (válaszként erre: 45. - Monchika83)
2009. dec. 15. 09:49
Akkor nyugodj meg, lesz itt barátod, több is mint elég! Sikerült Szilvivel beszélni?
45. monchika83 (válaszként erre: 38. - Sz.erzsebet)
2009. dec. 15. 09:47
Én gondolkodtam hogy mi lehet... Talán az abortusza.. mert egyszer volt neki, és szerintem emiatt nem lehetett gyermekük. Lehet ezt nem dolgozta fel? Jó neked, nagyon hiányzik valaki aki mellettem lenne... se a párom...se a barátok... :((
44. 93f8940be5 (válaszként erre: 14. - Monchika83)
2009. dec. 15. 09:22

Kedves Moncchika!Bocs, hogy most válaszolpk, de tegnap már el kellett mennem.Látom azót sokan sok okos dolgot írtak le, amikkel én is egyetértek.Az eddig leírtakból kiderül, hogy a nevelőanyád egy érzelmileg sivár (kiégett?),szeretni képtelen, keserű és pénzéhes, ráadásul szívtelen teremtés.Elszedte az édesanyja, meg a te pénzed is??!!! Undorító! Milliárdos férjat akart neked? Mit gondolsz azért, mert jót akar neked? Nem,nem!Magának akarná, rajtad keresztül. De akkor egyszeriben nagyon szeretne, az biztos, le

se tudnátok vakarni magatokról!

A Karácsonyról csak annyit, hogy inkább egyedül töltöm, minthogy megkeserítse egy ilyen szívtelen ember.Akár az anyám, akár nem.Én az idén sem vagyok hajlandó együtt karácsonyozni anyámmal, egyszerűen képtelen vagyok elviselni őt.

A párkapcsolatodról annyit, hogy amelyik férfi nem áll ki melletted, arra később sem számíthatsz!Mindegy mióta vagytok együtt! Őt is el kéne engedni, de ez csak az én véleményem.Én, amikor államvizsga előtt álltam, három héttel előtte elköltözött tőlem a barátom, azt mondta a barátai fontosabbak.Mindezt azért mert amikor harmadjára jöttek fel tök részegen hajnalban, azt mertem mondni, hogy legközelebb ne idejöjjenek, mert nem engedem be őket.Na, lényeg az, hogy három hétig nem voltam se élő, se holt és csak azért tudtam levizsgázni, mert egész évben rendesen tanultam, nem hagytam mindent a vizsga előtti időszakra.

Szóval gondolkozz el ezeken a dolgokon amiket a többiek és én leírtam, mert velünk ezek a dolgok már megtörténtek.Túl lehet lépni rajta.Nem mondom, hogy nem fog fájni, de ez elmúlik.Utána sokkal teljesebb életet élhetsz egy megfelelő férfivel.

2009. dec. 15. 09:13

Sajnos igen,vannak ilyen anyák....

Én meg kaptam a választ hogy miért ilyen,és bár mennyire is fáj el kell fogadnom!

Tudjátok mikor kislánykoromban mondta hogy utál nem akartam el hinni,hiszen miért utálna?

De később igen el hittem,mert a viselkedése is ezt igazolta!

Persze ez most is fáj,de meg tanultam együtt élni a fájdalommal....

2009. dec. 15. 08:09

Sziasztok Lányok!

Kicsit beleolvastam és néhány sort írok a témáról.

60 éves vagyok,az anyám 79. Mindig kijátszott,rosszat tett nekem és a húgaimmal is.Nagyon gazdag és nagyon irigy,mindent elvinne tőlünk.Mindig azt vágja a fejemhez,hogy nekem könnyű,mert nagyon szeret a férjem,a gyerekeim és az unokáim is rajonganak értem. Csak azt nem érti meg,hogy én,aki amúgy is "Rák" szülött vagyok,imádom és gondoskodom a családomról. Ő soha nem tudta szeretni az unokáit sem,így aztán udvariasan viselkedésen kívül mire számíthatna?

Én tudom,hogy vannak ilyen anyák. Jaaa,és nem Ő nevelt fel,hanem a drága jó szülei,akik csodálatos jószívű emberek voltak.

41. tedin
2009. dec. 14. 22:16
Jó éjt, szép álmokat! Holnapra minden jót mindenkinek!
40. Gordonka (válaszként erre: 38. - Sz.erzsebet)
2009. dec. 14. 22:14
Gratulálok, biztos nehéz döntés volt, de neked sikerült! Ez annyira személyes ügy, nehéz egy fórumon valakit meggyőzni, mit tegyen, ha nem egyenesen lehetetlen...
39. tedin (válaszként erre: 35. - Monchika83)
2009. dec. 14. 22:11
Szerintem el kell szakadnod tőle, mert csak negatív dolgok érnek részéről és az embernek nem erről kell, hogy szóljon az élete...
38. sz.erzsebet (válaszként erre: 1. - Monchika83)
2009. dec. 14. 22:10

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen veled az anyukád, ezt én is átéltem, de nekem sikerült elérnem, hogy megkapjam a miértre a választ. Anyukád valószínűleg olyan dolgon mehetett keresztül ami nagyon megviselte, és nem tudja túltenni magát rajta. Könnyebb neki ha téged bánt, mégha biztos hogy nem is te okoztál neki bánatot. Igaza van a többieknek, nem biztos, hogy erre lehet megoldást találni, hiszen ehhez két ember kell. És ha anyukád nem partner nem tudsz vele mit csinálni.

Nekem könnyebb volt, bár 27 évet kellett várnom rá, de mellettem már ott állt a saját kis családom.

2009. dec. 14. 22:05
Felesleges a körülményeket és a múltat boncolgatni, sehova sem vezet. Az önmegismerés viszont a végtelenbe repít :)
2009. dec. 14. 22:04
Most mennem kell, holnap jövök! Mindenkinek köszönöm, holnap folytatjuk! :) Jó éjszakát és szép álmokat mindenkinek! :) Nagyon aranyosak vagytok! Már jobban is érzem magam! :)
35. monchika83 (válaszként erre: 33. - Tedin)
2009. dec. 14. 21:59
Az a baj hogy szerintem még a mamikám is tartott tőle... a saját gyerekétől félt. Nagyon zsarnoki, borzasztó viselkedése van... A pénzt is elszedi mindenkitől. Tőle is mindig elvette... Nekem is mondta hogy ha ott akarok lakni akkor be kell adnom mindenbe, mondom ok ez még így ok, semmi gond. De hogy még albérletet fizessek abban a lakásban amit én festettem ,meg takartottam ,meg ott laktam??? Fura. Jah és mondanom sem kell hogy tele van pénzel. Nem kell a fogához verni a garast... :((
34. Gordonka (válaszként erre: 31. - Monchika83)
2009. dec. 14. 21:57
Figyelj, az van, és ez személyes élmény, szóval az van, hogy ha az ember körül sok a viharfelhő, a zűrzavar, a fájdalom és a bizonytalanság, akkor érdemes ezektől eltávolodni és megnézni, vajon mi lehet a valódi ok? Mert annak, hogy a másik, jelen esetben anyád, miért ilyen, az tökmindegy, úgyse fogod megérteni, ilyen és kész. De az, hogy miért neked kell átélned ezeket a helyzeteket, na annak tényleg van oka. Ez a kulcs, a környezetünk mindig csupán visszatükröz valamit, amit meg kell oldanunk.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook