Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért van az, hogy a hölgyek rossz házasság vagy együttélés esetén nem tudnak változtatni? fórum

Miért van az, hogy a hölgyek rossz házasság vagy együttélés esetén nem tudnak változtatni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
27. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2018. dec. 9. 14:58

Ha az egyik fel "semmit vagy nem sokat" tesz bele, az azert ne vihesse mar az en kemeny munkaval megkeresett javaim felét vagy azt amiert teszem azt az en szuleim dolgoztak meg..



Pl van egy lakasom, amit a szuleim segitsegevel es x ido munkaval es lemondassal vettem.


Jon valaki, akivel kozos kasszan vagyunk, stb. Par ev mulva megcsal; elhagy vagy en dontok ugy, hogy legyen vege.


Milyen jogon vinne a fele lakasomat???

26. Amaunet (válaszként erre: 23. - Channa*)
2018. dec. 9. 14:39

Igen, az. De vannak, akik úgy gondolják, hogy nőnek születtek mást sem kell tenniük, csak férjhez menni és gyermeket szülni.

Azok az idők elmúltak, mikor a férj tartotta el a családot, és a nőknek el kell fogadniuk, hogy nem lesz férfi, aki őket a két szép szemükért eltartja.


(Persze, van ilyen is, csak az a nő nem akar szabadulni a házasságból)

25. Guruljka (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2018. dec. 9. 14:32

Nem csak a férjééből, örökölhet is vagy ajándékba is kaphat akár ingó, akár ingatlan vagyont.

Kerülhet jó állásba is, még ha csóróként ment is férjhez, de tanul.

24. Guruljka (válaszként erre: 9. - Dd9dec5381)
2018. dec. 9. 14:30

Én is ismerek emberpárt, akik "a gyerekek kedvéért" tartoták a látszatot, míg a kisebb, a lány is 18 éves nem lett.

Őt kaptam egyszer telefonvégre, a szülei válását így közölte: Elváltak, hálistennek!

Pedig értelmes emberek voltak, a gyerekek "csak" érezték a feszültséget, nem volt üvöltözés sem.

23. Channa* (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2018. dec. 9. 14:30
Ez gusztustalan...
22. Channa* (válaszként erre: 10. - Epervirág)
2018. dec. 9. 14:28
De miért nem tud? Miért hagyta magát elnyomni? Vagy jó neki, ha nem kell semmit tennie?
21. Channa* (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2018. dec. 9. 14:26

Na de, miért hagyták, hogy ez így legyen? Miért nem dolgoznak, tanulnak és teremtik meg azt, ami elég az önálló életre?

Én 30 éve vagyok férjnél, de mindig kerestem annyit, hogy vígan eléljek egyedül is.

Illetve a barátnőm mindig is egyedül nevelte a gyerekét, de ő is vígan el tudja tartani magukat a saját lakásukban.

Hogy lehet, hogy van olyan, aki beletesped egy kapcsolatban és annak örül, hogy nem kell dolgoznia, tenni a boldogulásáért?

2018. dec. 9. 14:22

Egy kapcsolatban mindkét fél részéről fennáll az anyagi függés, nem? Már ha eltekintünk a házassági szerződéstől, ami a gyakorlatban szinte nem is létezik.

Közös családi kassza, közös ingatlan, közös ingók.

Nem látom itt a függést. Mindkét fél viszi a felét és ennyi.

Itt most nem térnék ki a gyermekekre, de ők is közösek, nem? Az esetek többségében miért is nem lehet az apánál elhelyezni őket?

Igen, tudom. Az esetek többségében a férj a hibás, ő a szemét.

2018. dec. 9. 13:48
Anyagiak a téma? A cimből csak félig éreztem ezt.Az anyagi függés komoly dolog és akadálya a szétválásnak.Bár van egy-kettő ismerősöm aki azt mondja : ő ugyan addig el nem válik amig a gyerekeket ki nem tanittatja.Ebből is látszik,hogy bizony nem mindegy egy kereset vagy kettő.A többiről már nem is beszélve.Én nem ezt az utat választottam.Akkor már azt mondtam,most már magam miatt válok el,pedig nem voltak felnőtt koruak még a fiaim.Valamilyen szinten "meg kell fizetnünk az árát" ha változtatni akarunk.Én nem bántam meg.
18. Amaunet (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2018. dec. 9. 13:26

Nem jellemző, hogy szerződést kötnének. Max. ott, ahol valóban vagyonról beszélhetünk.

Ott, ahol még a szép, nagy esküvőt is hitelre rendezik (ez viszont egyre jellemzőbb), csak az adósságon osztozkodhatnak.

Csak be kéne vállalni a döntést.

17. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Semleges)
2018. dec. 9. 13:21
De szép is lenne!
16. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2018. dec. 9. 13:20
Vagy nem! Főleg ha házassági szerződést kötöttek.
2018. dec. 9. 12:46
Mindig azt az álláspontot képviseltem és tartom ma is, hogy egy feleség se legyen kiszolgáltatva semmiben a férjének.
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Gabbbicica)
2018. dec. 9. 12:33
Ha valaki úgy ment bele a kapcsolatba, hogy egyébként sem volt képes fenntartani magát, az valóban függ valamilyen szinten. Viszont a kapcsolat alatt szerezhet jogot ingatlanra, vagyonra. (a férjééből).
2018. dec. 9. 12:30
Aki nem tud változtatni, annak még nem elég rossz a kapcsolata.
12. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 6057f05179)
2018. dec. 9. 12:12
A legtobbszor azert mert nincs penzuk es nem tudnak hova menni. Es anyagilag fuggenek a ferjuktol.
11. ab61752c45 (válaszként erre: 10. - Epervirág)
2018. dec. 9. 11:44
ez a legnagyobb probléma.mikor a szomszéd lány elvált,az anyja azt mondta,nem fogadja vissza.lehet,hogy jól tette,igaz szülői segítséggel kifizette a fél ház árát,a saját lábára állt.de akinek semmi segítsége?
10. epervirág (válaszként erre: 1. - 6057f05179)
2018. dec. 9. 11:20
Vagy mert nem tudnak hova menni erre nem gondoltál?
9. dd9dec5381 (válaszként erre: 8. - Ariana)
2018. dec. 9. 11:04

Én meg azért fohászkodtam, hogy váljanak már el végre. De a csonka család mindennél rosszabb, inkább a bántalmazó szülő... Hát valakinek biztos.

Aztán azóta sem hiszek a gyűrű aranyában, sem a szavak igazában".

8. ariana (válaszként erre: 1. - 6057f05179)
2018. dec. 9. 10:52
A férfiak sem másabbak. Sok csalja a feleségét, de elválni nem mer, nem akar. Nem adja fel a biztost a bizonytalanért.Na meg mit szólna a család, lehet elfordulnának, és annyit meg nem ér meg.Ismerek olyat, hogy a gyerekek haragszanak a szülóre amiért elvált, pedig ő volt akit megcsaltak.
2018. dec. 9. 10:28
Ez a kérdés így hülyeség.
2018. dec. 9. 09:21
Mert a legtöbb nő ki van szolgáltatva anyagilag, függ a férjétől. Ismerek pár nőt, a rokonságban is van aki nem tud kilépni a házasságból mert az teljesen a padlóra vinné. Se lakás, se pénz, se új barát ahova lehetne menni. Ha gyerek van akkor még rosszabb a helyzet. Tudjuk milyen nehéz helyzetben vannak a gyereküket egyedül nevelő asszonyok.
2018. dec. 9. 09:21
És az urak?
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 6057f05179)
2018. dec. 9. 09:16
Ez így túlzottan általánosító, ezért nem is igaz. Bizonyára szép számmal vannak ilyen hölgyek, de olyanok is akik épp az ellenkezőjük. Valamint mivel egy párkapcsolat mindig két emberes, így ugyanezekben a rossz házasságokban vagy együttélésekben a férfi is ugyanúgy benne van, és ő sem változtat.
2018. dec. 9. 09:13
tegnap láttam egy régi részt a maunikából.egy nő úgy tombolt,két embernek kellett lefogni.megöllek,mind kettőtöket,a rák egye ki a szemeteket.hisz már elváltatok jó pár éve.a hülye férfi ilyennel élt 20 évig.a férfiak is élnek rossz kapcsolatban,azt mondják a rossz is jobb,mint a semmi.hát,hogy egyik sem százas.de,hogy reggeltől estig valakinek a szidását,lamentálását hallgassam,inkább mennék a Dunának.
2018. dec. 9. 09:06

a nők is emberből vannak...néha belefáradnak a kilátástalanságba...


amúgy a kiírás javítását kérd a moditól, mert némi helyesírási korrekció kellene..

2018. dec. 9. 08:57
Mert nem is akarnak, vagy túl gyengék, vagy csak már bele törődtek ebbe a helyzetbe.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook