Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért találok nehezen olyan embereket, akik szeretni tudnak? fórum

Miért találok nehezen olyan embereket, akik szeretni tudnak? (beszélgetős fórum)


15. tien
2022. jún. 27. 22:09

Mikor önző voltam, cinikus ,lenéző ,abszolút empátia mentes ,akkor is vonzódtak hozzám az emberek.

Soha nem vártam el ,tehernek éreztem ,és mégis kedveltek.



Manapság ,a házi angyalom(férj) hatására jobb ember lettem. Nem lett több azok emberek száma akik kedvelnek.

Érthetetlen .

14. Charlize (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2022. jún. 27. 13:42

Igen, ez egy tipikus hiba.

A segítéssel próbálja magát nélkülözhetetlenné tenni. Csak ezt már olyan mértékben tolja, hogy akár teher is lehet. Kifelé azt mutatja, hogy ettől boldog, hogy segít. Emellett az ő személyisége, társasága nem nyújt semmit. Ezért lesz szolga, lábtörlő.

13. Charlize (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2022. jún. 27. 13:38

Azt gondolom én is, hogy valahol arrafelé lehet a válasz, amit te írsz.


Van, aki érdekes, szórakoztató, van aki nem az. Van akin látszik, van akin nem.

Ha érdekes vagy és látszik is, akkor érdeklődni fog a környezeted. Ha nem lászik, akkor nehéz ismerkedni.

Ha nem vagy érdekes csak annak lászol, akkor hamar "dobnak" rövid ismeretség után.

Ha nem is vagy és nem is látszol érdekesnek, max. találsz egy hasonló szerencsétlent és erősítitek egymást.

12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2022. jún. 27. 13:20

Én csak konkrét példát tudok erre a környezetemben. Van olyan ismerősöm, aki nagyon igyekszik mindenkinek segíteni, mindenki helyett mindent megoldani. Nagyon igyekszik, jó ember lenni, akinek az élete a szolgálat. De mindezt nem kedvességből teszi, hanem azért, hogy a zászlajára tűzhesse, ő mennyire segítőkész. Ez egy olyan energia, amitől lábtörlővé válik. Mert megfelelésből cselekszik, nem segítőkészségből.


És nagyon csodálkozik, hogy mindenki menekül előle.

11. loch ness (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2022. jún. 27. 13:16
Igazad lehet, tényleg sok mindenből tevődik össze egy ember személyisége. Akikre konkrétan gondolok, ott a segítőkész az egy elég önbizalomhiányos valaki, de nem ezért segít, hanem mert örömét leli abban, ha segíthet, és egy elég dinamikus, érdeklődő személyiség. A másokat kihasználó valaki meg elég sótlan valaki... Mégis az utóbbit favorizálják. Igaz, ő hihetetlen módon tudja adminisztrálni magát, és mindig kimagyarázza, ha valamit rosszul tesz, és az kerül pácba, akinek ő ártott... Szóval továbbra is vannak benne érthetetlen dolgok.
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2022. jún. 27. 12:48
Azért, mert emellett mindkettőnek van egy rakás más jó és rossz tulajdonsága, amik együtt kiadják a személyiségét, amit a többiek vagy szeretnek, vagy nem. Lehet, hogy az altruista egy sótlan alak, az önző meg teli van életenergiával, és másokra üdítően hat a társasága. Vagy az előbbi azért próbál mindig adni, mert önértékelési problémája van, nem tudja elfogadni magát, ezért így próbálja meg másokkal elfogadtatni magát. De ezt mások megérzik, és rendszerint nem kedvelik. Lehet, hogy az önző társasága szórakoztató. A derű vonzza az embereket. Ezt így általánosítva nem lehet megmodani, mert mindenki más.
9. loch ness (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2022. jún. 27. 12:38

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Aki szereti a sört, az még lehet rossz ember. De az tényleg érthetetlen számomra, hogy ha valaki szépen és becsületesen él, igyekszik mindenkinek a segítségére lenni (nem tolakodva, hanem amikor kell), és akarattal senkinek nem tesz rosszat, azt miért utálják vagy legalábbis lenézik sokan. Aki meg utálatos és erőszakos, és mindig másra tolja a saját munkáját, azt meg körberajongják.

Ez most nyilván általánosítás, mert nem minden esetben van így, de körülöttem is vannak ilyenek, és én sem bírok rájönni, mi lehet a megfejtés. Annyira nem tűnik logikusnak.

8. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Loch ness)
2022. jún. 27. 10:23
Mert nem ezen múlik. Egy személyiség ennél sokkal összetettebb. A kapcsolatok pedig sokkal árnyaltabbak. Nem lehet egy kiragadott tulajdonság alapján meghatározni, hogy kit kedvelnek és kit nem. Ebben kábé annyi összefüggés van, mintha azt mondanád, hogy akik szeretik a sört, azok rosszak az ágyban.
2022. jún. 27. 09:55
Nem tudom.
6. loch ness (válaszként erre: 1. - 9cb978c6de)
2022. jún. 27. 08:55
Nekem is ez a tapasztalatom. Illetve van olyan ember, aki így viselkedik és mindenki szereti, és van, aki szintén így, és az emberek csak arra használják, hogy beletöröljék a lábukat. Régóta töröm a fejem azon, min múlik a dolog, mi lehet az oka, de nem sikerült rájönnöm. Nagyon érdekel, ír-e itt valaki valami használhatót.
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 9cb978c6de)
2022. jún. 27. 08:29
Itt valami más összefüggés lesz. Alapvetően elsősorban nem a tisztessége miatt szeretnek vagy nem szeretnek valakit.
2022. jún. 27. 08:12

Dobbal verebet fogni??? Ugye hogy nem lehet.

Aki valóban becsületes, tisztességes, és tiszta szívből szeretni tudó ember, az szerény is. És jól tudja, hogy először alaposan meg kell ismerni a másikkal ahhoz, hogy ezeket a tulajdonságokat, megtaláljuk a másikban.

Hát ismerkedj, és majd idővel kiderül, hogy az a másik megfelel-e ezeknek az elvárásoknak.

3. Főnix3 (válaszként erre: 1. - 9cb978c6de)
2022. jún. 27. 07:47

Nem hiszem, hogy ők jobban szeretve vannak, csak a “nyáj” meg akar felelni nekik és hozzájuk akarnak tartozni, mert félnek! Felszínes barátság!

Akik ilyenek, menjenek is! Nem hozzád való!

2022. jún. 27. 07:45
Ez nem igaz.
2022. jún. 27. 07:15
70+ nő vagyok, életem folyamán sikszor tudtam szeretni , de engem már ezek az emberek nem szerettek viszont.Tisuzeséges ember vagyok, senkinek nem teszek akarattal rosszat, munkával boldogultam és mégis úgy vettem észte azokat az embereket mindenki jobban szereti akik nem "becsületesek"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook