Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért néznek rossz szemmel a fiatal kismamákra, anyukákra? fórum

Miért néznek rossz szemmel a fiatal kismamákra, anyukákra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. babszibobó (válaszként erre: 27. - Letty18!)
2010. márc. 8. 21:29
Nekem a szüleimet nézik a gyerekeim szüleinek!Majd a nagyfiam szokta kijavítani:Ő MAmó, nem Anya
31. spinneli (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 21:29

Az én értékrendem szerint szükségesek az alapok ahhoz, hogy az ember felelősen belevágjon a gyermekvállalásba (anyagiakon kívül pedig persze egy biztos alapokon nyugvő, tiszteletteljes párkapcsolat.)

A minimum egy lakás, és két jól fizető munkahely.

Nem plazma TV,vagy nercbunda de a fentiek szerintem fontosak.

30. babszibobó (válaszként erre: 26. - Tündi anya)
2010. márc. 8. 21:28
DE csak egy pár évig azután rájönnek, milyen szerencsések, persze bulizni akkor sem fognak velünk, de a mellkasukat büszkén fogják domborítani!
29. babszibobó (válaszként erre: 24. - Letty18!)
2010. márc. 8. 21:27
Anyukám anno 26 évesen késő szülő nőnek számított, akkor őt nézték ki.Sok minden változik!
2010. márc. 8. 21:27

tény, hogy előfordul.. baby sitterkedtem a fősuli mellett és sokszor megnéztek minket.. de a második mondat után (amiben nem szerepelt, hogy "nem az én gyerekeim") már semmi rosszallást nem láttam senkiben, mert látták, hogyan bánok velük..


szerintem azzal semmi baj nincs, ha az ember megpróbál normális egzisztenciát teremteni a születendő gyereknek.. és ez 20-hoz közelebb szerintem elég ritka.. én 26 vagyok, igen, szeretnék gyereket és a barátom csodálatos apa lesz... de csak hogy aktuális maradjon a hozzászólásom: ő 21 lesz.. még egyetemre jár, csak én keresek.. és én is az első munkahelyemen vagyok pályakezdő... azért a sulik után érdemes pár évet eltölteni a szakmában (és ez még bőven nem a karrierista kategória) különben nagy hátrányban leszel, ha pár évvel később el szeretnél helyezkedni.. a 2-3 év tapasztalat mindenhol ott van a hirdetésekben...tehát szerintem igenis érthető, hogy egyre későbbre tolódik.. mert ellehetetlenedett egy kicsit az egész..


szerintem vannak felelőtlen, gyermeteg fiatal anyukák, akiknél nem korfüggő a dolog, 30 évesen sem kellene még szülniük, mert túl önzők vagy nem látják be mivel jár egy gyerek... de vannak olyan 20 évesek, akik mintha csak erre születtek volna... és szerintem innentől kezdve senki nem ítélheti meg az ilyesmit "pofára"...

27. Letty18! (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 21:27
Nekünk néha azt mondják anyu a nővérem :D
26. Tündi anya (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 21:27

Jó is lenne együtt bulizni a gyerekekkel. De amire oda jutnánk addigra a gyerekek szégyelni fogják a "öreg" szülőket.


Bele gondolok én sem mennék anyámmal bulizni.

25. babszibobó (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2010. márc. 8. 21:25

Ez maximálisan igaz,de inkább sokan arra hivatkoznak, hogy még ezt is azt is meg kéne, azután meg kifutnak az időből (persze csak jót akarnak a leendő családjuknak, a legjobbat biztosítani), és ilyenkor igazából nem is tudsz mit mondani, segíteni.

Az megint más ha nem érzi magát készen rá valaki, csak azért mert már ketyeg az óra, persze ne szüljön,de ne is általánosítson.

2010. márc. 8. 21:25

Anyum dokija azt hitte első baba,38 évesen.Mikor mondta neki hogy nem,akkor meg azt mondta minek Önnek még egy gyerek pff pedig normális életünk van.

Engem 19 évesen szült,akkor meg azt mondta a doki miért nem vetet el,akkor is voltak már ilyenek.

23. babszibobó (válaszként erre: 21. - Tündi anya)
2010. márc. 8. 21:22
Bohóckodva szoktam azt mondani, hogy majd megyek a fiammal bulizni és leszek annyira jó bőr hogy a csajának néznek,persze ez csak vicc,de tetszik.
22. spinneli (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 21:21
Semmi, de a tapasztalatokat, ha jól csinálod nem veszi el senki.
2010. márc. 8. 21:21

23 éves voltam amikor megszületett a kisfiam. 25 éves amikor megszületett a kislányom. Engem is megszóltak a faluba, hogy ilyen fiatalon anya lettem. Engem nem érdekelt a sok vélemény. Imádom, hogy már 5 éves nagy fiam lesz.


Szerintem senkinek semmi köze, hogy ki mikor lesz anya.

2010. márc. 8. 21:20
Mi a garancia arra, hogy 10 év múlva minden jobb lesz (karrier, anyagiak)?
19. spinneli (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 21:20
Ma már nem az az általános, hogy ebben a korban szüljenek a nők, ennyi.
2010. márc. 8. 21:18

Az teljes igazsághoz hozzá tartozik hogy 19 évesen szültem először és, bár úgy van vele az ember, hogy nem érdekel más, főként negatív véleménye, kritikája, mégis csak közöttük élünk.

Őszintén szólva én büszke vagyok magamra, megcsináltam, nem sültem fel, de még mindig furán néznek, ha azt mondom van egy 4 éves fiam, meg egy 4 hónapos.

2010. márc. 8. 21:17

ja és amikor rólam is kiderült, hogy babó lessz, és mentem a dokihoz azt mondja az asszisztens csaj, hogy nem korai ez a baba?Én meg mondtam neki, hogy 28 évesen már csak lehet gyerekem???Vagy nem???

Szóval a kinézet nem minden.

2010. márc. 8. 21:15
29 vagyok, 3 fiúgyerekkel. Képzelheted, kaptam már hideget , meleget. Pedig nagyon jó. Én örülök, hogy nem leszek 50 mikor érettségiznek:)
15. MMMaya
2010. márc. 8. 21:15

19 évesen szültem, a tervezett babánkat.


Szerintem egy kezemen megtudnám számolni, kik voltak azok akik valóban elhitték, hogy tervezett a csöpp, nem pedig becsúszott.


Volt olyan 3 gyermekes anyuka, aki azzal kezdte volna a beszélgetést, látom becsúszott baba...

2010. márc. 8. 21:15
Nem tudom miért furcsa, de nekem inkább a 30-40 évesek gyermekválalása az. Anno természetes volt, hogy a nők 20 éves korban már szültek. Én a 20-30 év közöttre tenném a szülést továbbra is.
2010. márc. 8. 21:14

Én azt mondom, hogy ez mndíg helyzet függő.Kell hozzá egy olyan pár aki teljes mellbedobással melletted van.a 24 az nem olyan fiatal.Én annó biztosan nem tettem volna.Nem volt olyan érett még a párkapcslatom.Ja és munkanélküli voltam.

De ha a párod ott van melletted, és a szülők is olyanok, mint amilyennek egy jó nagyszülőnek kell lennie, akkor hajrá!!!!Jó anyának lenni.Néha nehéz de jó.

A megrökönyödés azért van, mert sok nő már előbb a karriert és a biztos hátteret akarja és aztán a gyereket.

12. Kima21
2010. márc. 8. 21:14
én 18 évesen lettem anyuka és nem bántam meg:)
2010. márc. 8. 21:13

Néha azt hiszem egy saját kép van az emberek fejében pl...biztos anyuciék tartják el.

vagy nézd már, biztos úgy maradt egy buli után, de béna

-tuti a szülei nevelik a gyereket...

És így ilyen gondolatokkal az emberek fejében elég nehéz kommunikálni

10. spinneli (válaszként erre: 8. - Ametiszt19)
2010. márc. 8. 21:13
ez azért nem teljesen így van, sokat számít az életmód mind fiatalabb mind idősebb anyukáknál.
2010. márc. 8. 21:13
Szerirntem ez hülyeség.Én még ilyet nem is hallottam,hogy bárki elitélné a fiatal anyukákat.Ja jó persze ha látszik, hogy nincs pénze kajára sem meg szivja a cigit na akkor ütni kéne de ha normálisan szocializált embernek tűnik,akkor nem hiszem, hogy bárki rossz szemmel nézne rájuk.
2010. márc. 8. 21:12
Minél fiatalabb vagy, annál nagyobb az esély, hogy egészségesebb a baba :) Sz tem nincsen ezzel baj :D
2010. márc. 8. 21:12

Én nem nézek rossz szemmel, mindenki akkor szül, amikor érettnek gondolja magát hozzá.


De nálunk sem a szűkebb, sem a tág környezetemben nem jellemző, hogy ilyen fiatalon szülnének a nők.

6. Rékibogyó (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 21:11
Én most vagyok várandós! 23 éves leszek, de sosem bántam meg, mindig is fiatalon szerettem volna Anya lenni és teljesül úgy látszik:) Nem érdekel mások véleménye, de tény, hogy engem pl. 16-nak néznek mert mindig is fiatalabbnak néztem ki a koromhoz képest.
2010. márc. 8. 21:11
Én meg ugyanígy vagyok a harmincas anyukákkal, és tisztelet a kivételnek!
2010. márc. 8. 21:11
ja amúgy 1 hnap múlva szülinap:(
2010. márc. 8. 21:11

én is 22 évesen szerettem volna, de nem sikerült, remélem mire 24 leszek legalább teherbe esek

semmi baj, nincs a fiatal anyukákkal

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook