Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatós kismamákról....elmegy a tej vagy sem? fórum

Szoptatós kismamákról....elmegy a tej vagy sem? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 6. 07:06
Azért egy megjegyzés még a szoptatás-terhesség témához: ha valaki újra terhes lesz, miközben szoptat, nagyobb az esélye a vetélésnek a prolaktin hormon nagy mennyisége miatt. Ezért, bár magától nem apad el a tej, a nőgyógyászok az elválasztást javasolják ilyen esetben.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - Vivibogi)
2007. aug. 6. 09:18
Szia! Sztem kocoghatsz nyugodtan, de ne erőltesd meg magad. Szoptatás alatt teherbe lehet esni, és nem apad el a tejcsi a terhességtől. A terhesség alatt is lehet szoptatni, ha nem érzel apró görcsöket. Nem okoz koraszülést, sem vetélést. A tejcsi pedig az új babának is tökéletesen megfelelő lesz. Tapasztalat!
9. DODICA (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2007. aug. 6. 08:10

Jól teszed, hogy nem idegeled magad ezen!


Bár nem ismerem a családfád szoptatási történetét, de saját tapasztalatból mondom, hogy az "elmegy a tej magától" nem igaz! Én is így tudtam, emiatt a fiamat nem is sikerült jó sokáig szoptatnom. A lányommal megjártam a lelki poklok poklát, míg végre elhitettem magammal, hogy igenis tudom szoptatni! Tartott éveken át.... :))


A tej 40 nap alatt apad el teljesen (kivéve drasztikus betegség), ez alatt az idő alatt bármikor visszahozható és a mennyisége megfelelőre növelhető!!! Az a baj, hogy a bébitápok megjelenésével egy időben (kb. úgy nagyanyáink korától fogva) szépen elfelejtették tájékoztatni erről az anyukákat, míg végre kialakult az az általános hozzáállás, hogy nem mindenki tud szoptatni, semmi gond... Anyáink korában meg egyenesen divatba jött a nem szoptatott, hanem tápszerezett baba. :((


Megfelelő akaraterő, önbizalom, de elsősorban nyugalom kérdése, s mindenki tudhatna szoptatni!

2007. aug. 6. 07:57
van akinek minden nélkül elmegy a teje. a családban eddig én szoptattam vagyis szoptatok a legtobább, pedig csak 2,5 hónapos a babám. nagymamám mind3 lányát kb 3-3 hétig tudta szoptatni. anyum egyikünket se tudta. nagynénémnek az egyik szopi után csak úgy eltünt a teje. kerianyum se sokáig szoptatott.. mindenkinek elapadt.. nem is gondolkodok ezen, nehogy a félelem miatt én is így járjak...
2007. jún. 19. 20:36

En a szoptatas alatt estem teherbe, es a hugom is, 5 honapra szules utan.

A teje nem minden kismamanak megy el, de sokan panaszkodnak,hogy kevesebb. Szerintem, nem lehet gond egy kis kocogassal, de a folyadekbevitelre igy megjobban oda kell figyelni. Ha eszreveszed,hogy kevesebb a tejed, akkor abbahagyod a kocogast, de egyik naprol a masikra ugysem fog elmenni a tejed.

2007. máj. 22. 21:46

Teherbe lehet esni, ha már újra beállt a menzeszed.

Ezt azért írom mert nekem mindkét fiam születése után 9 hónappal jött meg először. A NAGYOBBAT NEM IGEN TUDTAM SZOPTATNI, DE A KICSI 2,5 ÉVES ÉS MÉG MINDÍG SZOPik, bár a napközbeniről már leszoktattam.Bocs csak közben megnyomtam a Caps Lock gombot.Az én fiaim között 22 hónap a különbség.Ha te szeretnél teherbe esni akkor hajrá!

2007. márc. 21. 21:43
Igen teherbe szeretnek esni!Nagyon ! Olyan jo erzes a terhesseg,es kislanyom utan tudom ertekelni a kisbabakat!Probalkozunk,es szeretnem ha mar terhes lennek,holnap megyek dokihoz ,lehet mar az vagyok:)))de jo lenne!!
4. a900f63755 (válaszként erre: 3. - Vivibogi)
2007. márc. 20. 14:30

Nehezebb teherbe esni?

Attól függ mennyire vagy fogékony és hogy tulajdonképpen teherbe akarsz-e esni ilyen hamar.

Én nekem sikerült, első két gyermekem közt 14 és fél hónap a korkülönbség, kb. 4 hónapos volt a fiam, mikor kiderült, hogy ismét baba lesz.

Szoptatás alatt is lehet fogamzásgátlót szedni, ha nem akarsz teherbe esni.Nekem a Cerazette-t írta fel a doki.Az a lényeg, hogy ha már elapad a tejed és nem szoptatsz tovább fel kell íratni egy erősebb hormontartalmú gyógyszert, mert ez a baba miatt és a szoptatás miatt gyengébb hormontartalmú.Hacsak nem akarsz ismét babát.

2007. márc. 16. 22:47

Koszi hogy irtal! 4 honapos a kisbabam!sjnos rajtam van meg het kilo felesleg de ha nem megy el a kocogastol a tej akkor kocgok,mert azt hallottam elmehet.

De nehezebb teherbe esni ugye?

Szerencses vagy 3 gyerek es 55 kilo:)en nem tudom hogy tunek lefogyni...

Gratulalok a szep csaladodhoz!

2007. márc. 16. 12:07

Szia.Szerintem nyugodtan lehet kocogni szoptatós kismamának is,bár nekem nincs erre szükségem nincs semmi gond a súlyommal 3 gyerek után 55kg vagyok.

Igen szoptatás alatt is teherbe lehet esni.Ismerek olyan anyukát aki a terhessége alatt is szoptatta a gyermekét.Bár szerintem ez nem egy egészséges dolog főleg miután megszületik az újszülött baba is mivel a szoptatás ideje alatt a baba igényei alapján változik az anyatej állaga, tápértéke.Tehát másra van szüksége az újszülöttnek,mint a nagyobb testvérének.

Remélem tudtam segíteni:)

Mennyi idős a babád?

2007. márc. 15. 15:50

Szoptatos kismama futhat?Nem megy el a teje?

Szoptatas alatt ismet terhes lesz?Akkor elmegy a tej?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook