Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem olvassa be a cdolvasóm a lemezeket?Mi lehet az oka? fórum

Miért nem olvassa be a cdolvasóm a lemezeket?Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


21. wanda8
2009. dec. 8. 21:26
sziasztok,megoldodott a problémám szerelő nélkül.
20. wanda8
2009. aug. 29. 14:07
megnéztem az eszközkezelőben és ott a sárga felkiáltójel a cd meghajtó mellet,és a tulajdonságoknál ezt írja ki:az eszköz konfigurációs információi nem teljesek vagy sérültek.Nos ez mit jelent?És javíthatom e én?
19. wanda8
2009. aug. 29. 13:50
a gép hp.Nem volt vele semmi gond eddig!!!
18. giorcub (válaszként erre: 17. - Wanda8)
2009. aug. 29. 13:16

hat ha lemezt nem porgeti fel akkor az lejatszo gondnak tunik. latatlanba nem sokat lehet ra mondani mert a laptopot nehez megbontani. van olyan hogy az egesz lejatszo kiveheto es mas illesztheto a helyire (pl potaksi), ha ilyen akkor ki lehetne szedni kicsit aztmozgatni es vissza. ha nem ilyen akkor szerviz.

lehetne meg olyanokat is probalni, amihez valamennyire erteni kell hogy egy bootlemezt szerezni es biosban beallitani hogy bootoljon rola. akkor egybol ra van kenyszeritve a gep hogy hasznalja (azaz az op rendszer nem szol bele semmibe hisz el sem indult). a bootolasnal a bios uzeneteibol is lehet okoskodni. de ha telleg lejatszo gond akkor az csere.


egy sima asztali gepbe a lejatszo, 7-8e fttol mar megveheto (persze ez meg nem iro v csak cd), laptobba ugyenz a 15e. persze az se mindegy milyen a csatlakozoja mert az eddig standard pata egyik naprol a masikra kihalt, alig kapni, szinte mar csak sata van ami nem csereszabatos a masikkal.

17. wanda8
2009. aug. 29. 12:56
LAptop.Nem pörgeti fel sem a lemezt,a led az villog egy darabig aztán abbahagyja.Megsem nyitja a lejátszó ablakot.Windowst használok igen.
2009. aug. 29. 12:54
nem, mégse nyílik ki és nem is világít :( teljesen meghalt
2009. aug. 29. 12:42
nekem egyébként kinyilik sőt inditáskor nézi is a meghajtót, ha dvdt teszek bele akkor is csak éppen lejátszani nem. A gép sem hozza ki hogy új cd ahogy szokta. Benn van és kész, nem ismeri fel. Mondjuk az enyémre dvd író-lejátszó erre tényleg mondták hogy gyárilag ilyen gagyi sok esetet olvastam másnál is tönkrement pár hónap után. Szerencsére én gariban javíttatom.
14. giorcub (válaszként erre: 13. - Wanda8)
2009. aug. 29. 12:40

laptop vagy asztali gep lejtszoja? mert a laptopnal kinyitasnal kijon a fej is (az a fenyes buborek kozepen). azt kell finoman attorolni valami tiszta cuccal (szemuvegtorlo, v ecset). miutan becsukod az ajtajat utana hallani hogy felporgeti? ledje villog? lehet hogy kabel jott le vagy eloxidalodott a csatlakozo vege, azokat is meg kene mozgatni (persze ha hozzafersz).

windows-t hasznalsz? megjelenik a lejatszo betujele az intezoben? v az eszkozkezeloben? egyaltalan az eszkozkezeloben nincs rajta sarga felkialtojel vagy egyeb figyelmeztetes?

es meg a vegtelensegig tudnam sorolni mit lehetne megnezni... ;)

13. wanda8
2009. aug. 29. 12:36
Köszi megpróbálom a lejátszó progit újratelepíteni
2009. aug. 29. 12:35
nálam is ez volt.1 év után be szart mert a gyáriak nagyon gagyi.Pörgette csak.Cirka 15 ezerért újat raktak a gépembe és azóta jó!Ez 2 éve volt.
2009. aug. 29. 12:33
Első pár alkalommal nekem sem volt gond vele, de mióta durván visszatuszkoltam a helyére a tálcát(sehogyse akart bezáródni) azóta meg se mukkan.
10. whitehill (válaszként erre: 9. - Whitehill)
2009. aug. 29. 12:32
mármint cdolvasó a rossz, nem a lejátszó pogi:P
9. whitehill (válaszként erre: 7. - Wanda8)
2009. aug. 29. 12:31
Igen ez szokott lenni nálam is, akkor töröld le a lejátszót, és tedd fel újra, ha ez se megy, akkor a lejátszó a rossz.
2009. aug. 29. 12:29
Vírusos nem lehet a géped?
2009. aug. 29. 12:29
eddig ez is lejátszotta,csak most régóta nem használtam és betettem egy lemezt és el se indul
2009. aug. 29. 12:28
Karcos a cd, poros a leolvasó feje, ha új típusú a leolvasó, akkor gyárilag ilyen vacak, mert már direkt nem csinálnak tartósat, hogy sűrűn cserélgesd, vagy a programmal van a hiba. Telepítsd újra a lejátszót.
2009. aug. 29. 12:28
próbáltam és másik gép lejátssza
2009. aug. 29. 12:22
probald meg egy masik gepben. ha ott megy akkor az olvasonal van a gond, ha nem akkor a lemezzel.
2009. aug. 29. 12:21
Eddig nem volt vele gond,de hogy most miért?
2009. aug. 29. 12:14
Nekem is ugyanez a gondom, laptopon. A jövő héten viszem szerelőhöz.
2009. aug. 29. 12:13
Miért nem olvassa be a cdolvasóm a lemezeket?Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook