Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem lehet ebben az országban munkát találni? :( fórum

Miért nem lehet ebben az országban munkát találni? :( (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Tixtina)
2013. aug. 23. 15:19
A hozzászólásodból is kiderül, hogy te nem is akarsz dolgozni, mert ha akarnál, akkor bizony találnál...;S
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Panonimo)
2013. aug. 23. 15:17

Ha nem itthon vagy, akkor miért mondod azt, hogy Pesten könnyű állást találni, de vidéken nem.

Én csak erre reagáltam.


Nekem van állásom, nem keresek, mármint időnként igen, de nem tudnak megfizetni...


És a kérdésem újra: ha olyan könnyű Pesten állást találni, akkor minek a nyelv tudás és minek mentél ki külföldre? Ha itt könnyű, akkor itt kell elhelyezkedni.

Én meg sokkal jobb vagyok sokaknál és még is nehéz volt állást találnom.

2013. aug. 23. 15:16
ki kell húzni az országból... nem lehet otthon megélni.. :(( Tök szomorú.
39. Toulouse (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2013. aug. 23. 15:14
Kereskedelmi végzettségem van és igen magas szinten tanultam gazdaságot, marketinget, áruforgalom tervezést és lebonyolítást, szóval nem sima érettségi.
2013. aug. 23. 15:13

"Aki akar,az talál" Persze-nyilván találnék mondjuk vagonmosást,vagy hasonló munkát:o Még takarítónőnek is ismeretség útján vesznek fel!

Elvégeztem a dajkaképzőt,mert az igazgatónő megígérte,hogy lesz állás-nyugdíjba megy két kolléganő,és az egyik helyet nekem tartogatja.

Több,mint 100 ezerbe került a suli,és most itt állok munka nélkül,mert azt elfelejtette közölni a kedves főnöknő,hogy leépítések vannak,megszűnnek a konyhás állások,és nem lesz felvétel.

Kiírtak pályázatot,kertész állásra-de oda is kétszáz jelentkező volt,és egy diplomás,ötgyerekes férfit vettek fel.

Több tucat helyre beadtam az önéletrajzomat,több hónap gyakorlattal két ajánlólevéllel sem mentem semmire-még csak nem is értesítenek.Ez van:oo

37. panonimo (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2013. aug. 23. 15:07

Haha. ezen jót mosolyogtam.

Nem értem mi a kivetnivalód? az hogy írtam,hogy nyelv szerintem a legfontosabb ,hogy megtanuld? Nyelvel nem csak otthon tudsz elhelyezkedni, hanem a világban is, ha életrevaló vagy.

Utcaseprőnél azért jobbnak tartom magam, nem tudom,hogy hogy próbálsz munkát keresni, .újságban csak, vagy interneten, vagy járod a várost.. Én most kint lakom cipruson 1 éve, sajnos most megyek majd haza, itt mégis el tudtam magam adni. Kérdezték h tudok-e görögül. ( 2 hete voltam akkor kint). Mondtam nekik,hogy "alapot "tudok, de tanárom van. Ez kamu volt. :)

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Cilumiluci)
2013. aug. 23. 15:03
Te tudod, én tudom és sokan szintén tudják, mert már voltunk ilyen helyzetben, akiknek a szája jár az még talán munkát sem próbált keresni...
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Panonimo)
2013. aug. 23. 15:02

Hát akkor nosza próbáld ki az állás keresést, ha már olyan egyszerű szerinted!


Ha olyan egyszerű, akkor minek az idegen nyelv? Utcaseprőnek nem kell nyelvtudás és ha épp van hely lehet felvesznek majd téged és a gyereket is. Igaz keveset keresnek, ciki, de te nem hüppögnél nagyon, mert Pesten csak az nem talál munkát, aki nem akar dolgozni.

Szánalmas az ilyen felfogás....

34. panonimo (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. aug. 23. 14:57

én szerintem is , aki akar az talál.Pesten. Vidéken ezt nem mondom, ott hiába keresel, mázli , ha felvesznek.

Az más kérdés ,hogy mire elég... semmire, egyetlen dolog, ami kisegítene a bajból, az nem az egyetem, hanem a nyelv. Ha lesz gyerekem, engem az nem fog érdekelni,hogy matekból meg töriből , fizikából hányas. Nekem mindegy, viszont nyelveket tudjon!

33. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Cilumiluci)
2013. aug. 23. 14:55
Értem ám, miről beszélsz ;) de ez nem az az eset. Egy érettségivel, nyelvtudás nélkül meg minek azt megtanulni hozzáállással nem a világ hibája, ha nem jut egyről a kettőre.
32. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. aug. 23. 14:54
Igazad van.Sajnos :(
2013. aug. 23. 14:52

Kíváncsi lennék, hogy az okosok, akik azt hajtogatják, hogy aki akar az talál melót, próbálta e már?

Nem, nem egyszerűbb Budapesten sem és sehol sem. Áll a gazdaság, illetve megy a béka feneke alá, bár a politikusok nem ezt hajtogatják. Egy csomó céget tönkre tesznek, államosítanak, aminek az az eredménye, hogy megszűnik egy csomó ember munkahelye. Pl. Állami bank lett egy bank, ami azzal jár, hogy a kiszolgáló cégek mind meg fognak szűnni. Pl. a szoftver szállító cégek is, mert ugye az egységes szoftver egy szoftverfejlesztő céget kíván, ahol persze nem lesz szükség azokra, akik eddig dolgoztak, mert kell a meló a tűhöz közel ülőknek. Emiatt legalább 200 ember az utcára fog kerülni és még meg sem említettem a bankban dolgozókat, az ottani vezetőket, illetve a "fiókban" dolgozókat és vezetőket. Ez persze nem csak a pesti munkavállalókat fogja érinteni, hiszen a "fiókok" főként vidéken vannak.

Persze mondhatjátok, hogy könnyű lesz nekünk, mert az ismeretség meg van. De ez nem igaz.A legtöbb egyszerű beosztottnak nagyon rossz lesz.Hiába a diploma, a tapasztalat, nehéz állást találni és azért az ember első körben igyekszik megtartani azt a fizetést, amit eddig kapott, illetve ott elhelyezkedni, ahova meg van a megfelelő képzettsége, tudása. Ha meg lejjebb akar lenni, mert már nagyon kell a bevétel, akkor hazudnia kell, mert ha elmondja, hogy bankban dolgozott, ennyi fizetésért és ilyen és ilyen végzettsége van, akkor elhajtják és még egy lidl-be sem veszik fel, így nem talál állást.

Tudom miről beszélek. 2 évig voltam munkanélküli és hiába vállaltam volna el én bármit, ha nem kellettem oda sem.Voltam pincér, konyhalány, de pl. CBA-ba, lidl-be nem vettek fel. Amit ezeken a helyeken kerestem az a megszokott bérem harmada volt, ami persze nem volt elég semmire. Nem tudtam fizetni a lakáshitelemet, rezsimet, így mindent el kellett adnom és innentől számítva 4 évbe telt mire új életet tudtam kezdeni.

Tehát nem túl egyszerű sehol.

30. Cilumiluci (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2013. aug. 23. 14:50

Nem,ezt nem is írtam:) Nem is írhatnám pont én,aki 27 éve dolgozik a kereskedelemben:)

Csak ismerek pályakezdő diplomásokat akik nem tudnak elhelyezkedni,ez a keserűség jött ki belőlem,bocsi.

2013. aug. 23. 14:48
Hol laksz?
2013. aug. 23. 14:46
semmilyen nyelvet nem beszélsz?
27. spinneli (válaszként erre: 2. - Toulouse)
2013. aug. 23. 14:42
Sima érettségid van?
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Cilumiluci)
2013. aug. 23. 14:39

Ha CSAK a tapasztalat hiányzik, akkor azért valahogy azért csak el lehet indulni. Nem elérhetetlen célról volt szó, hanem ruházati eladóról. Ha valamilyen eladói tapasztalata már van és nyelv tudása, nem hiszem, hogy örökre esélytelen, de ugye ez már eléggé más helyzet, mint ahol most tart.

Szerinted jogos megkérdőjelezni, hogy miért kell tudni kommunikálni a vevővel?

25. bb1976
2013. aug. 23. 14:34
Hopppppsz, ezt nem is lehetett volna kiírnom. Bocsi szabályzat!!!! Nem direkt volt!
24. bb1976 (válaszként erre: 7. - Toulouse)
2013. aug. 23. 14:32
23. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. aug. 23. 14:28
Csakhogy ha fiatal és pályakezdő hogyan legyen gyakorlata valakinek,ha nem adják meg neki az esélyt??
2013. aug. 23. 14:26
Mert egy állásra 100-an jelentkeznek :(
21. fd338ca636 (válaszként erre: 20. - K_t_anett)
2013. aug. 23. 14:16

Azért nem mindegy,hogy az ország melyik részén él az ember.Én egy nagyvárosban élek,keleten,másfél év álláskeresés után egy ismerősöm ajánlott munkát,így tudtam elhelyezkedni.

A mekitől a takarításon át,az eladó,recepciós,mindenhová beadtam az önéletrajzom,sikertelenül.

2013. aug. 23. 14:08
szerintem ha valaki nagyon el akar menni dolgozni, akkor talál melót. ne hogy azt hidd hogy egyből álom melód lesz. valahol el kell kezdeni!!!!!! akármi van el kell fogadni!!!! aztán utánna már tudsz tovább lépni, ha találsz másikat!!! ha annyira kell a pénz, akkor elfogsz vállalni jó pár olyan melót amit nem akarnál, pedig muszáj elsz. ez az én szerény véleményem!!!!
2013. aug. 23. 14:05

A munkahelyek bezárása látványosan csak 2008 után történtek. Szinte menekülésszerűen, egymás után zártak be, bármerre mentem, mert újra felkerestem őket, de a 2008 előtti munkahelyekből hírmondónak csak néhány maradt meg.

A fizikai munkahelyek száma csökkennek. Rendszerváltozástól napjainkig eltapsolták a pénzt. Most meg növelik a bürokráciát. A munkaerőket pedig furcsán szelektálják....

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Toulouse)
2013. aug. 23. 14:01
Talán a hozzáállásod lerítt rólad, és ez sem előny. Azért kellhet a társalgási szintű nyelvtudás, hogy a külföldi vevőt is ki tudd szolgálni. A több éves tapasztalat meg azért nem árt, hogy ne csak nézz, mint borjú az új kapura, ha valaki megkérdezi, hogy van-e ez a modell kámzsa nyakkal, vagy ha valakit kiüt a műszál, akkor ne csak pamut, hanem viszkóz blúzt is ajánl neki. Ha taknyosként úgy mész oda, hogy a főnökség seggfej, és nem tudja mi kell az eladáshoz, nem csoda, hogy nem vesznek fel.
17. bumburka (válaszként erre: 13. - Toulouse)
2013. aug. 23. 13:55

Pont erről írtam az előbb.

Ne várd a sült galambot,hanem cselekedj!

A világ folyamatosan fejlődik,neked is haladni kell vele.

16. ina87
2013. aug. 23. 13:52
Ha környezetedben nem találsz,talán probálj valahol másik falu/városban,ha modvan rá ezt neked kell mérlegelned.
15. bumburka (válaszként erre: 7. - Toulouse)
2013. aug. 23. 13:51

Nekem is ruházati eladó+ érettségim van.Elvégeztem egy angol- majd egy számítógépes tanfolyamot.Most egy harmadikat kezdek el.Ezek az EU által támogatottak,4500-ba került.

Lépni kell,és nem sopánkodni.

A férjemnek érettségije van,és Katonai Tiszthelyettesi Főiskolája is van.Most egy pékségben dolgozik kiszállítóként .Muszáj,mert pénzből élünk.

Beadta az igényét a helyi honvédséghez.Amíg nem szólnak,addig is dolgozik.

2013. aug. 23. 13:49
A szüleim egyáltalán nem tudnak támogatni, nem is velük élek, ezért is szeretnék minél előbb munkát találni...
2013. aug. 23. 13:47
Régebben annyira szerettem volna tanulni, de ma már semmi kedvem hozzá, mert az látom, hogy diplomával és nyelvvizsgával sem ér semmit az ember...minden a szerencsén és a kapcsolatokon múlik...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook