Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kéri meg a pasim a kezemet? fórum

Miért nem kéri meg a pasim a kezemet? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 19. 23:06

Ha mindketten romatikus típusok vagytok, akkor menj el egy dvd-kölcsönzőbe, vegyél ki egy filmet, aminek esküvő a vége, nézzétek meg, és aztán kérdezd meg hogy mit gondol az eljegyzés, és esküvő témáról.


Nekem mázlim van, mert a vőlegényem nagyon házasságpárti :) Augusztusban megkérte a kezem, és májusban lesz az esküvő.


Ezt a kérdést mindenképpen meg kell beszélned vele, akármennyire is félsz, vagy cikinek érzed.

Hajrá! :)

16. rohiani (válaszként erre: 14. - 2ce679405c)
2008. okt. 19. 22:59

A 3 év alatt soha nem beszéltetek arról, hogy kinek mi a véleménye a házasságról? Nálunk kb. 1 hónap után felmerült, na nem a mi házasságunk, hanem úgy általában a véleményünk róla. A páromnak semmit nem jelent, és úgy igazán nekem sem fontos. 13 éve vagyunk együtt és van egy 4 éves kisfiunk, néha eszembe jut, hogy mi lenne, ha... De aztán azt mondom, hogy nem akarok férjhez menni, mert szerintem így jobb. Engem jobban motivál, hogy nem egy papír köti hozzám, hanem azért van velem, mert ezt akarja. A közvetlen környezetemben szinte minden lány amikor férhez ment felszedett 15-20 kilót, mert minek fogyózon már úgy is elkelt. Nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy már jó leszek úgy ahogy vagyok, mert már feleség/férj vagyok.


Ha neked ennyire fontos ez a dolog, akkor beszélj a pároddal, csak úgy általánosságban, hogy mi a véleménye a házasságról.

15. access
2008. okt. 19. 22:51
Ne sürgesd őt, talán ő sem meri megtenni a lépést.
14. 2ce679405c (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2008. okt. 19. 22:12
mert nem merem!...
2008. okt. 19. 10:29
Miért nem tőle kérdezed meg feketén -fehéren?
2008. okt. 19. 10:28

Én is 17 voltam,mikor megismerkedtem az első férjemmel. 7 év után kérte meg a kezemet! (Vagy én az övét...lényegtelen.) Tehát,nekünk ennyi idő kellett ahhoz,hogy mindketten érezzük,hogy ezt szeretnénk. Ha csak az egyik fél akarja,ott kár erőltetni,meg kell várni,hogy mindketten egyformán gondolják!

Aztán később úgy alakult,hogy elváltunk....most egy nagyon jó kapcsolatban élek,van közös gyermekünk is,és ennek ellenére sem érzem,hogy hiányozna a "papír"! :)

11. 2ce679405c (válaszként erre: 10. - Viktorin)
2008. okt. 19. 08:49
Ugye? Ennyire egyszerű! Én is így gondolom!
2008. okt. 18. 21:38
Nem értem, hogy miért van az, hogy ha nagyon szeret valaki valakit, miért nem tudja elvenni??? Tudom, hogy sokan vannak olyanok akik boldogan élnek és nem házasodnak össze, de miért jó ez...ha ennyire szeretik egymást miért nem lehet megpecsételni????
9. 2ce679405c (válaszként erre: 8. - Efa181b264)
2008. okt. 18. 18:33
aha, én erre nem is gondoltam!!!
2008. okt. 18. 18:30

Elolvastam amikor azt mesélted, hogy a nagyon várt színházba menést párod úgy tette fényesebbé, hogy kérte had menjen az anyja.

Nem is értem miért vagy meglepődve, hogy nem kéri meg a kezedet.

Még nem szakadt el az anyjától teljesen.

Ami neked nagyon rossz lehet.

:(

Kitartás!!

7. 2ce679405c (válaszként erre: 6. - Judit0625)
2008. okt. 18. 18:21

Jó, persze! Csak tudod, én már fejben az esküvői menüt is össze állítottam. A ruháról, a dekorációról stb. nem is beszélve. Mind a ketten romantikus alkat vagyunk, és ezért nem értem én ezt az egészet. Mindig olyan hevesen ver a szívem mikor azt mondja "Drágám, van számodra egy kis meglepetésem!" Már ezerszer, ezerféleképpen elképzeltem, ahogy megkéri a kezem!Van egy érzésem, hogy a saját esküvőm csak egy gyönyörű álom marad...

És már potyognak is a könnyeim....

6. judit0625 (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. okt. 18. 18:14
Egyébként vannak olyan pasik, akik "félnek" a házasságtól. Lehet tökéletes párkapcsolatuk bármeddig is, de csak addig érzik jól magukat, amig "szabadok". De inkább papir nélkül legyetek boldogok!!!!
5. judit0625 (válaszként erre: 2. - Efa181b264)
2008. okt. 18. 18:12
Mi épp igy vagyunk.Lassan 18 éve vagyunk együtt, van két gyermekünk, és még mindig nem házasodtunk össze. Amikor a nagylány született, a védőnénink azt mondta, hogy:" házasodjanak össze, mert hogy fog kinézni majd az oviba, hogy nincsen apja a kislánynak?"Nahát én erre nagyon felháborodtam. Nincs apja??!! Egy gyereknek attól van apja, hogy a szülők összeházasodtak?? Nem baj, ha alkoholista, üti-veri a családját, csak az a lényeg, hogy papiron a szülők összeházasodtak!!!???A lényeg, hogy tökéletes boldogságban élünk mi igy is!!
2008. okt. 18. 17:53
:-)))
3. winny (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. okt. 18. 17:45

Nem érdemes erőltetni.

Ha kifogástalan a kapcsolatod akkor jó igy is,ha meg nem akkor meg pláne:))

2008. okt. 18. 17:38

Szia!

13 éve vagyunk együtt a párommal, 2 szép gyermekünk van,van egy fél házunk, és rengeteg adóságunk,ja és hajadon vagyok.

Semmiféle kisebbséget nem érzek, hogy nem vagyok se menyasszony se feleség.

Sőt, szinte minden házasság és eljegyzés felbomlott a környezetünkben.

Mi meg boldogok vagyunk és még mindig nagy a szerelem.

Hát ez a lényeg nem a gyűrű és nem a papír.

Fel a fejjel, mert ha erölteted és ő nem akarja még elszalad.

2008. okt. 18. 17:34

Van esetleg aki ugyanebben a cipőben jár, hogy nem tudja rá a választ?

Mi már 3 és fél éve együtt vagyunk és nem történik semmi!Hiába utalgatok rá, semmi.

Körülöttünk már minden nőnek megkérték a kezét, de nálunk semmi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook