Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem fűti be az egyébként forró radiátor a gyermekem szobáját? fórum

Miért nem fűti be az egyébként forró radiátor a gyermekem szobáját? (beszélgetős fórum)


1 2
8. ab4b6bc17d (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2009. jan. 3. 18:24
Erre én is gondoltam, de mindenhol ugyanekkora méretűek vannak. Érdekes, a mellett levő szobában sokkal melegebb van :( ami a jövendőbeli tesójának készült (most rakodószoba). Ezt a szobát csak egy oldalról övezi a nyitott terasz. Lehet, hogy tényleg ez számít? Már gondolkodtam rajta, hogy ide átköltöztetem szegény gyereket. Jó, tudom, a legkisebb gondunk legyen, hogy az ő szobája rózsaszín, itt meg zöldek a falak...
7. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Mreich)
2009. jan. 3. 18:21

Köszönöm a válaszokat. Azt elfeledtem írni, hogy új a házunk, s természetesen minden új rajta, két éve építettük.

Az viszont tény, hogy az egyébként kis szobáját egyik oldalról a nyílt terasz, másik oldalról az udvar övezi. Ez lehet baj?

2009. jan. 3. 11:25
A hiba minden bizonnyal a radiátor teljesítményében (méret, ill. hőleadó felület) vagy a szigetelésben keresendő.
5. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Moncsiga)
2009. jan. 3. 11:24

Alacsonyabb páratartalom (alacsonyabb vízgőz-koncentráció) mellett a párolgás (azonos külső és bőrhőmérséklet mellett) - a fizika törvényeinek megfelelően - nagyobb mértékű (gyorsabb), így a bőrhőmérséklet jobban csökken, ami a hidegérzetet növelHETi (részletek alább).


Fontos azonban hozzátenni, hogy nem csupán az abszolút hőmérséklet a döntő a hideg-meleg érzet kialakulásában; a hőmérséklet-változás is számít, bizonyos hőmérséklet-tartományban az a döntő.

2009. jan. 3. 11:17
Olvastam róla, hogy alacsony páratartalom mellett ugyanazt a meleget hűvösebbnek érezzük. Bár ha ennyire hideg van, nem hinném, hogy ez a gond...
2009. jan. 3. 11:07
Nem lehet,hogy az ablakok alatt kiszökik a meleg.Nekünk is ki kellett cserélni a nyílászárókat.
2009. jan. 3. 11:05

Lehet, hogy kicsi a radiátor a szoba méretéhez képest. Az is lehet, hogy a szobának sok külső fala van, amiket nagyon nehéz felmelegíteni. A szoba melegéhez ugyanis nem elég, ha a levegője meleg,a falak hőmérséklete is nagyon fontos. Esetleg a nyílászárók a ludasak.


Mi az egész lakásban megpróbálunk egyenletesen fűteni, hogy a levegő keveredjen és minden fal átmelegedjen. És persze az északi fekvésű kisszobában - ami harmadakkora, mint a nappali - ugyanakkora radiátorunk van, mint a nappaliban.

2009. jan. 3. 10:56

Tud valaki segíteni? Ért valaki ehhez a kérdéshez? Esetleg a férjeitek, vagy más rokonotok? Volt már hasonló problémája valakinek?


Kandallóval fűtünk, minden szobában van radiátor. A kandalló a nappaliban van, azt általában jól befűti, itt le is kapcsoljuk a radiátorokat, hogy minél több menjen a lakórészekbe.

Hátul is forróak a radiátorok, mégis olyan hideg van mindig, mint egy jégveremben. Így a lányom nem is tartózkodhat a szobájában, nem hogy ott aludjon. S nem értjük, miért?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook