Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem fogadjuk el a másik véleményét, kritikát? fórum

Miért nem fogadjuk el a másik véleményét, kritikát? (beszélgetős fórum)


1 2
11. ea010c7029 (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. febr. 8. 14:49
Vitatkoznék!:)
2012. febr. 8. 14:47

Marha unalmas lenne, ha mindenki mindenkivel egyforma lenne és egyetértene:)

Akkor van a ronda vita, ha az egyik fél úgy gondolja, hogy ő, vagy az érdeke sérül a másik szemszögéből, vagy az által, ha a többség azt fogadja el valóságosnak, így kétségbeesetten (kulturálatlanul) küzdeni kezd.

Szerintem nincs baj magával a vitával, jó olvasni is időnként, mert mindig tartalmazhat bármelyik oldal értékes információkat. Viszont a vita módja simán lehet bicskanyitogató, meg az is, amikor a legfőbb érv az, hogy "mert én tudom, te meg hülye vagy ehhez is"

9. 9f98008a3b (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2012. febr. 8. 14:40

Aham.


Mert képtelenek némely emberek elfogadni a tényt: hogy mindenki más!



De ettől még holnap is így lesz kerek a világ! :P

2012. febr. 8. 14:38
Élni és élni hagyni.Én ezt vallom.Elfogadom más véleményét,de én is a sajátomban hiszek,mivel az az én utam.Kritika?Sosem pazarlom az energiámat mások kritizálására.Szerintem mindenkiben meg lehet látni a jót.Nem értem azokat az embereket akik mindenkit kritizálnak,ahelyett hogy hasznosabb dolgokra fókuszálnának.De elfogadom hogy vannak ilyenek is.
2012. febr. 8. 14:37
nyilván azért, mert ütközik a miénkkel.
2012. febr. 8. 14:36
én pusztán csak azt nem szeretem, ha eltér mástól a véleményem, akkor időnként alpári stílusban támadnak le
2012. febr. 8. 14:35
Én is elfogadom a mások véleményét,de nem kell egyet érteni mindennel.Nyilván vitázni lehet és kell is,azért fórum ,az nem mindegy milyen stílusban tesszük.
2012. febr. 8. 14:30
Én elfogadom más véleményét, de csakis az enyémben hiszek. Ha nem így tennék, miért mondanék bármiről is véleményt?
2012. febr. 8. 14:29
...mert ezt a proli mentalitást látták otthon. (A "proli" szót én mindig szigorúan a mentalitásra értem, nem a származásra, mielőtt még...)
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - JUL17)
2012. febr. 8. 14:28

Más szemszögből nézve, mint a Hoxa portálon induló topicok, de nagyon húsba vágó most ez a téma.

Nagyon érdekelnek a válaszok engem is...

2012. febr. 8. 14:25

Egy nagyon szép idézetet szeretnék megosztani veletek, egyik kedvenc írómtól. Sajnos többször olvasom itt a fórumokon, hogy nem tolerálják az emberek a másik nézetét, véleményét,tapasztalatát.Többnyire olvasó vagyok és elképedek,hol tartunk. Ez a mai kulturált világ?Én nem szoktam ilyenekhez hozzá sem szólni nem tartom érdemesnek arra ,hogy véleményemet osszam egy ilyen emberrel.Szidkozódnak, csúf szavakkal dobálóznak. Miért?. . . . .Sokan azért vannak itt,hogy tanácsot kérjenek.Nem azért ,hogy ilyeneket olvassanak.Hiányzik ez valakinek?

Mindenkinek saját élete van ,azt úgy éli ahogy szeretné vagy ahogyan tudja.Nem akarok senkit megváltoztatni ,csak mindenki egy kicsit gondolkozzon el az alábbi sorokon....:)



Nem haragszom soha az emberekre, ha másképpen vallják a dolgokat, mint én, mert tudom, hogy az ő igazságuk is éppen olyan igazság a maguk szempontjából, akár az enyém. (. . . ) Az élet sok apró igazsága között talán nem is az igazság a fontos. Hanem a békesség, mellyel megszorítjuk egymás kezét az igazság fölött. ´


(Wass Albert)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook