Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lesz valakiből gyermekpulmonológus? fórum

Hogy lesz valakiből gyermekpulmonológus? (tudásbázis kérdés)


2019. máj. 30. 03:26

És akkor még mindig ráér tájékozódni a szakosodás felől.

És persze az is lehet, hogy addig még változik az érdeklődése és másik szakirányt fog választani.

16. Bless the child (válaszként erre: 14. - Naturistvak)
2019. máj. 29. 17:51
Emelt biológia érettségi is kell, az se egy sétagalopp. Ha meg be kerül, bent is kell valahogy maradni. A nagy feladat átjutni az anatómia szigorlaton, de ezt már írtam
2019. máj. 29. 17:40
Úgy, hogy elvégzi az iskolákat:)
2019. máj. 29. 17:25

- Úgy kezdődik,hogy általános iskola.

- Majd gimnázium, aminek a befejezése az érettségi. Nagyon-nagyon jól kell tanulni, mert a diák a gimnáziumban elkezdi a pontokat gyűjteni, amik majd az egyetemi bejutáshoz kellenek.Érdemes tanulmányi versenyekre járni , mert ez plusz pontokat jelent. De, minderre a gimnáziumi tanárok odafigyelnek és egyengetik a diák útját. 2 nyelvvizsgát is meg kell csinálni, amiben a tanárok szintén segítenek.Minden egyetem előírja, hogy az adott egyetemre hány ponttal veszik fel a diákot. Ha tehát a gimnáziumi évek alatt összegyűjtötte a pontokat és elérte a ponthatárt, akkor aggodalomra nincs ok, bejut az egyetemre. Az Orvosi Egytemen 6 éves az ÁOK (Általános Orvosi Kar) képzés. Ha tehát sikerrel elvégezte a 6 évet, akkor már általános orvos lesz. Ezután következik a szakosodás pl. gyermekgyógyász...stb.Erről az előttem írott hozzászólásokban bővebben olvashat.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Ori90)
2019. máj. 24. 16:08

Mert az egyetemek nem érhetőek el egyetlen mail-címen, azért.

Egy középiskola még simán.

12. Ori90 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. máj. 24. 08:20
Mert az egyetem,az nem iskola?Én nem tudom,rosszul vannak néhányan,ha nem köthetnek bele semmibe..Miért ne lehetne érdeklődni valamiről bárhol?Köszönöm szépen a válaszokat,azóta futottunk pár kört.Igyekezni fog nagyon.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2019. máj. 21. 16:49
Majd ha eljut odáig, nehogy emiatt is "e-mailt írjon az iskolának".
10. Bless the child (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. máj. 21. 16:35
Ha meg bejut, tegye le az anatómia szigorlatot. Onnantól megkönnyebbülhet
2019. máj. 21. 16:27

Az egyetemi képzések a Felvi.hu oldalon elég részletesen megtalálhatók.


[link]

8. semleges (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2019. máj. 21. 16:23
jah:)
7. Guruljka (válaszként erre: 3. - Ori90)
2019. máj. 21. 15:49

A "ráépülő képzés" mindig az alap szakra épül rá.

Hogy mikor, mit, hogyan lehet felvenni, azt majd az egyetemen megtudja. Először csak jusson be az orvosira.

6. Bless the child (válaszként erre: 3. - Ori90)
2019. máj. 21. 14:36

Általános orvosi elvégzése után 5 év rezidens képzés, majd csecsemő és gyermekgyógyász szakvizsga+24 hónap ráépülő szakvizsga.


Nem az iskolának kell írni emailt, ezt egyetemnek hívják:)

2019. máj. 21. 14:26
4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Ori90)
2019. máj. 21. 14:25
Elvégzi az általános orvosit, majd erre ráépül a csecsemő- és gyermekgyógyászat (24 hónap, első alapszakképzés), majd erre a gyermek tüdőgyógyász szakképzés (25 hónap).
3. Ori90 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2019. máj. 21. 14:16
Köszi,igen,ilyet találtunk mi is,de nem látjuk át,hogy először is mire ráépített képzés...vagy általánost kell elvégezni és utána ez,vagy közben is felvehető,meddig tart,milyen követelmények vannak a szak felvételéhez.. :( Gondolod,hogy írjak e-mailt az iskolának?
2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. máj. 21. 14:10

Ez pl. a PTE-n

[link]

2019. máj. 21. 14:04
Sziasztok!Unokahúgomat érdekli ez a téma és felmerült,hogy esetleg ezt választaná,viszont semmit sem találunk arról,hogyan lesz valakiből Gyermekpulmonológus.Esetleg tudna valaki segíteni leírni azt,hogy hova mire kell jelentkeznie majd és azután hogyan tovább.Nem vagyok otthon ebben a témában,gondolom,először általános orvosnak kell tanulnia,ilyet találtunk,meg egy hivatkozást arra,hogy az tud ezen a szakon tanulni,akinek van gyermekgyógyászat képzése,viszont hogy azt hol,mi után következően vagy meddig kell tanulni,nem találtuk meg.Ebben tudna segíteni esetleg valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook