Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért közösítik ki a gyerekek a visszahúzódóbb társaikat? fórum

Miért közösítik ki a gyerekek a visszahúzódóbb társaikat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
22. Sirga (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 19:13

Fájdalmasan ismerős, amiről írsz!

Miért bántják? Mert nem értik. Egy barátnőm szerint: mert színes (nem unalmas, szürke egér).

Megoldással szolgálni nem tudok, de mivel ugyanígy kiközösített voltam, és minden szándékom ellenére egy önbizalomhiányos, kedves, segítőkész, kiközösített lánykával áldott meg a sors, leírom a saját tapasztalatunkat.

A pszichológus - 10 éves korában - megerősítette abban, hogy nincs vele gond: egy okos, értékes emberke. Anno a lányom döntött úgy, hogy ne váltsunk sulit, mert a tanárokat szerette. (Megesett, hogy az osztálytársai rugdalták hazafelé jövet, vagy kővel dobálták az udvaron. Ilyenkor nehéz volt elfogadnom a döntését.) Bekerült egy szakgimnáziumba, ahol csodálatos osztálytársai vannak. 3 évbe telt, mire elkezdett "kinyílni", mert tényleg nem bántják. (Osztályfőnöke szavai csengenek a fülemben: "De hát az a normális, hogy nem bántják!" - Igen, így kéne lennie.)

Az iskolai helyzeten nem, de a lánykád önbecsülésén sokat segíthet a Vadaskert. Csodálatos szakemberek, hozzá hasonló gyerekek - és egy kicsit kiszakadna a suliból is. ;) Nézz utána, érdemes!

21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 19:07

Egész élete meneküléssel fog telni?

Védje meg magát!

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 19:07

Nem tudom tudsz-e még valamit ez ellen tenni, de amikor őj iskolába megy, beszéld meg vele, hogy ne húzódjon vissza. Az osztártarsai, vehetik ezt annak is, hogy lenézi őket, nem tartja őket arra méltónak, hogy leereszkedjen hozzájuk.

Ezért kellett volna társasághoz szoktatni, hogy kellő önbizalma legyen.

Nem ördögtől való, amikor a gyerekhez hívunk hétvégére, színházba, moziba, vagy játszóházba, netán kirándulásra, ovis, később iskolatársat. Közvetlenebb lesz a kapcsolat. A kislányod most nagyon rossz korban van, beszélgess vele, nehogy valami komolyabb következménye legyen.

Én biztos bemennék az iskolába is és a segítségüket kérném a pedagógusoknak. Ők pl. egy közösen elvégzendő feladattal összetudnák a gyerekeket kovácsolni.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 184481d874)
2021. máj. 12. 19:05

Köszönjük!

Sajnos a suliváltáson már túl vagyunk. Vagy megint meg kéne próbálni? Még két éve van általánosból.

18. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 19:05
Ja és tanitsd meg arra,hogy vissza kell vágni,tudodm, nehéz lesz,de muszáj.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 12. 19:04
Ezzel az a baj, hogy azokat a gyerekeket biztos nem szeretné meghívni akik bántják. Őszintén én sem látnám őket szívesen. Viszont vannak akik nem bántják, ugyanakkor nem is barátkoznak vele.
16. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 19:03
Ezt látják a szülőktől, nézd meg milyenek a felnőttek.
15. 184481d874 (válaszként erre: 2. - Nemsüti)
2021. máj. 12. 19:02
Nem értek egyet veled.Nem kell ahhoz ok ,hogy a "hangadók " rászálljanak egy csendesebb gyerekre.
2021. máj. 12. 19:01

Egyáltalán nem kell ok ahhoz ,hogy egy gyerekre rászálljanak.Miért? Mert nem olyan ,mint a többség.A "hangadóknak" sajnos ezek a csendesebb gyerekek a céltábláik.Nagyon elitélem a pedagógust aki nem foglalkozik a problémával!Semmiképpen ne hagyja magát a gyerek.Mindig van egy pont amikor azt mondja majd ,hogy elég!Talán próbáljatok meg egy újabb sulit és oda iratni ahol van ismerős,jóindulatú gyerek.


Kivánok minden jót nektek!

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Auróra2010)
2021. máj. 12. 18:57

Csinosnak csinos, de vannak más helyes ányok is az osztályban, velük miért nem csinálják?

Okos, de a tanulmányi eredménye is romlott, szinte biztos, hogy a helyzet miatt. Idén sok hármast szedett össze.

Átlag felett sem élünk. Erről mondjuk keringenek sztereotípiak, mert a férjem külföldön dolgozik és hallottam már vissza ezt-azt. Ettől még nem hinném, hogy a korabeliek ezzel törődnének.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 18:53
Nem tudom mit szólna hozzá, természetesen az ő döntése lesz. Viszont az biztos, hogy így nyitna a többiek felé, aki elmegy hozzá valószínű már nem bántaná.
2021. máj. 12. 18:52
nem lehet, hogy irigylik a lányodat, esetleg a magas csinos külseje miatt vagy okosabb értelmesebb mint a többi , vagy átlag felett éltek, igy áll bosszút csőcselék
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 12. 18:47
Kérdés, hogy ő mit szólna hozzá. Kicsit odébb, augusztusban van a szülinapja. :)
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. máj. 12. 18:44

Onnan jön ide, hogy lentebb megemlítették a külsejét.


Ha sikerült is belenevelnem, nem direkt tettem. Pont azt nem szerettem volna, hogy ő is úgy járjon, ahogy én jártam annak idején.


Több mint 2 éve jár ide, 4. osztály félévében vittem át. Az előzőben volt egy barátnője. Vele jól megvoltak, de ennek ellenére piszkálták a többiek. Mint mondtam akadt egy fiú, aki le akarta vetkőztetni. Azt hazudta a lányomnak, hogy az eméített barátnő is megmutatta neki magát meztelenül és nem lesz többé a barátnője ha ő nem tesz így. Volt a lányomnak elég esze, ott hagyta a fiút és mint kiderült a másik lány sem csinált ilyet. Emellett megrongálták rendszeresen a dolgait. Egyszer nekilökték az üvegajtónak a gyereket. A kedves ofő a lányomra lett mérges, amiért betörött az ajtó, az nem is zavartatta, hogy meg is sérülhetett volna. Tudnék még mesélni...

Jártunk pszichológushoz egy időben aztán félbemaradt. Nem sok változást láttam.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 18:38

Egy jó taktika, amikor a kislánynak pl. van szülinapja, hívjon meg magához x osztálytársat.

Hidd el változni fog a helyzet.

2021. máj. 12. 18:36

Nem is értem, hogy jön ide a magas, vékony, csinos, stb. jelző.

Mit számít az egy 12 éves gyereknél?


Én arra gondolok, hogy sikerült mindent belenevelned, ami benned van. Az önbizalomhiánytól kezdve mindent.


Ő az akit lehet piszkálni, mert nem szól vissza, nem veri meg az illetőt, nem mószerol be senkit a tanárnak, sőt! félrevonul, amivel szintén táptalajt ad a többieknek.


Mióta jár ebbe az iskolába? Az előzőbe sem volt barátja? Miért nincs neki barátnője? Miért nem barátkozik senkivel?


Pszichológusra nem gondoltál még?

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. máj. 12. 18:31
Ezt a lépést megtettem még az ősszel. A testnevelés tanár büntiből a többi gyereket egész órán futtatta. Ennek az lett a vége, hogy mégjobban rászálltak a lányomra. Ő se szeretné ha megint szolnék. Más megoldás viszont nincs. Én sem szeretnék megint új iskolát kezdetni vele. A környékünkön három suli van, ebből már kettő nem jött be...
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Nemsüti)
2021. máj. 12. 18:29

A külsejével nem piszkálják! Magas, vékony, csinos csaj, semmi kirívó nincsen rajta.

Értelmetlen beceneveket kap. Tényleg nem tudom mi az oka. A sajátomét sem sikerült még megfejtenem, gimiben már nem volt ilyennel problémám. Egy biztos, hogy ő nem piszkál senkit. Olyat meg nem értem minek bántani, aki téged nem bánt.

4. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Nemsüti)
2021. máj. 12. 18:25

Lehet ok nélküli szívatás.

Bárkit kiközösíthetnek, bármiért.

Nem lehet a gyereket évente új suliba íratni.

A f.i. helyében én mindenképp beszélnék a gyerek osztályfőnökével.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 18:19

Sajnálom!

A gyerekeknél gonoszabb a világon nincs.

Sajnos ezt túl kell élnie. Testileg lelkileg.

A tanárok sem segítenek.

2. Nemsüti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 18:19

Huhh..ez de nehéz. Valami oka van, hogy nem csípik. Ez biztos, mert ok nélkül nincs szivatás. Nyilván neked ő a legszebb, de ugye azért is szoktak valakit kiközösíteni, mert nem olyan szép, csinos, vékony.

Én a helyedben abba a suliba iratnám, ahol legalább 1 barátnője van, pl edzésről valaki.

2021. máj. 12. 18:07

Egész gyerekkoromat a kiközösítés tette ki, mert sosem voltam nagyszájú, barátkozós kislány. Sajnos a lányomnak is hasonlókon kell átmennie. Már egyszer váltottunk iskolát miatta, de a helyzet nem szűnt meg. Most 6.-as. Ma van 3. napja, hogy újra járnak iskolába és már sírva jött haza. Nincs egy barátnője se, senki aki megvédné. Elmondása szerint direkt külön vonul, hogy ne kössenek belé, de még így is megteszik. Érdekes, én annak idején ugyan ilyen voltam és ezeket tapasztaltam.

Nem bántott senkit, ő az a kislány aki rendes mindenkivel. Annyi a hibája, hogy nem mer/nem tud reagálni a beszólásokra. Ma is feleltették és közben gúnyneveket ordítottak rá az osztálytársai. A tanár nem foglalkozott velük. Szünetekben belerúgnak, piszkálják, szivatják. Tegnap a ruháit dugták el testnevelés után. Egy tanárnő segített neki megkeresni. Online oktatás alatt kivirágzott, boldog volt, most megint kezdődik a reggeli bőgés amiért nem akar iskolába menni. Valahol meg is értem, csak hát egyszer ami muszáj, az muszáj. Már egyszer váltottunk iskolát, mi lenne a helyes lépés? Ott is ilyenek történtek vele, a tanárok nem tettek semmit, 4.-ben megesett, hogy egy fiú le akarta vetkőztetni, ezek után vettem ki onnan. Hasmenés és hányás kombóval indult minden reggelünk, szörnyű gyomoridege volt.

A jelenlegi iskolában jól indult minden, lettek barátnői, most minden kezdődik újra.

Nem hiszem, hogy a gyerekkel lenne a gond. Edzésekre jár, ott vannak barátnői.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook