Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért kellett így történnie? fórum

Miért kellett így történnie? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért kellett így történnie?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2012. szept. 16. 22:09
nem örülök ennek a nick névnek...:SS
104. 55875e9863 (válaszként erre: 103. - C34c3bfc47)
2012. szept. 16. 21:48

Ez már haladás, és megtetted az első lépést. :)

Nézd át a jogszabályi részt, mérlegeld a lehetőségeidet! Hátha rájössz hol van a megoldás, és meglátod a kiutat!!!

Ezt csak te tudhatod, te láthatod igazán, hiszen te látod át legjobban a helyzeted, de a külső szemlélődök néha érdekes dolgokra tudnak rámutatni, ami kulcs lehet a megoldáshoz. :)

Sok szerencsét, és hiszek benne, hogy előbb-utóbb sikerülni fog neked is! :)

2012. szept. 16. 20:43
Èn is köszönöm mindenkinek. Nem gondoltam volna, hogy ennyi embert erdekelhet az èletem. Talãn egyszer vàltoztathatok rajta, ez az irás egy kicsit megnyugtatott most.
102. maya999 (válaszként erre: 100. - 4ba64ea65e)
2012. szept. 16. 17:38
Köszi szépen! :)
2012. szept. 16. 17:05
Sleeping with the enemy.
2012. szept. 16. 17:04
Simán ràkerestem a gugliban. De csak angolul találtam, lehet, hogy nálunk nem is volt bemutatva, nem tudom. Nem ùj.
99. maya999 (válaszként erre: 98. - 4ba64ea65e)
2012. szept. 16. 16:35

Szívesen megnézném a filmet.

Hol találtad?

98. 4ba64ea65e (válaszként erre: 97. - Hajgumi)
2012. szept. 16. 14:20

Minden szavaddal egyetèrtek. Bennem is felmerült, hol voltak/vannak a szülök? Mièrt nem vesznek èszre semmit? Szerintem ez a lány ment a saját feje után, a szülök tiltása ellenère. Aztán jött egy veszekedès ès nem is tartja velük a kapcsolatot. Vagy a drága fèrje ezt is megtiltotta, csak ùgy ès akkor találkzhatnak ha megengedi, nem tudom.

A cikk hatására elkezdtem keresgèlni ès találtam egy filmet. A címe Egy ágyban az ellensèggel. A csalàdon belüli eröszak a tèmája, ennek a csajnak az èletèt játszotta el benne Julia Roberts. Èrdemes megnèzni.

2012. szept. 16. 01:33
Ez szörnyű. :s És még mondja azt valaki nekem még akárcsak egyszer is ezek után, hogy az összeköltözéssel az ember jobban megismeri a másikat, aha... főleg ha ott a rózsaszín köd. :S Én nem fogom engedni a gyerekemnek, hogy amíg nem járt valakivel 1 évig, hogy igent mondjon neki az oltár előtt. Mármint 19 éves fejjel. 29 évesen más tészta. A szülők is bedőltek neki, nem csodálom, hogy te szerelemmel szintén ezt tetted. Pedig a drága szülőknek több eszük is lehetett volna, mint neked... Nem értem miért nincs szakmád/ nem akartál tovább tanulni? Én akkor engedném férjhez a lányomat ha van szakmája/ munkája (legjobb ha mindkettő). És lehetne kőgazdag a palija, AKKOR IS!!! EZEK MIATT! Legyen önbecsülése ezáltal és ne válljon függővé. De ez nem a te hibád, a szülőknek kellett volna előre készíteni téged arra, hogy az élet nem rózsaszín álom, hanem kemény küzdelem. Érettségi után mégis csak kezd valamihez magával az ember, nem (szerelem ide vagy oda)? Semmiképp nem lenne ilyen lehetőséged most már, hogy képezd magad? Ha lenne szakmád, utána könnyebb lenne új életet kezdeni, mint így a semmiből. Kérj ehhez pénzt vagy a férjedtől, vagy szülőktől. És talán akkor az önbizalmad is nagyobb lesz ha elvégzel valamit. És mindennap írjál valahova szépeket, kedveseket magadról a gyermekedről, hogy milyen jó dolgok vannak és milyen értékek vannak benned, milyen értékeket teremtettél meg TE! Nem egy senki vagy, nem egy nulla!!! Hidd el, hogy értékes vagy NAGYON!!! A szüleid szeretnek és a gyermeked is feltétel nélkül! És az aljas politikusok akik elavult, ósdi, hamis baromságokat mondanak a parlamentben ŐK érdemelnék ezt a sorsot (kilátástalanság, megaláztatás, kihasználás) ezt a börtönt, nem pedig TE, te naív szerelmes lány!!! A férjed egy végtelenül önző ember, én a helyedben válással fenyegetném, amikor rákezd, hogy ha így folytatja az ócsárlásodat el fogsz válni tőle. Vagy akár fenyegesd öngyilkossággal (DE 1 percig se gondold komolyan az öngyilkosságot!!!), hogy a gyereknek milyen lesz anya nélkül felnőnie. Ha azt mondja a gyerek akkor nála marad, ha elválsz akkor mondd azt, hogy nem, mert a törvény a te oldaladon áll. Ez a barom máshogy nem fog észre térni csak ha sokkolod így vagy úgy, mert ez egy beteges magatartás, amit a férjed követ, akkor te is a módszereiddel alkalmazkodj ehhez, hátha észre tér! Ha NEM (már próbáltad és nem jött be), a legdurvább esetben sem, akkor lépj le szülőkhöz mielőbb!!! Ennek így semmi értelme nincs, hidd el! Főleg a gyermeked miatt kell változtatnod, de magad miatt is bátorítsd magad erre, hogy vagy a férjedet változtasd meg erős fenyegetésekkel (hátha észhez tér, ha érzi hogy valóban elveszíthet), vagy lépj le a kicsivel, ha nem vesz téged semmibe a továbbiakban. Sőt a gyereked nem tudom hány éves, de így nem lesz belőle normális felnőtt ha ilyen légkörben nevelkedik. VÁLTOZTATNI KELL, NE MONDJ LE MAGADRÓL SOHA!!!! A szüleid sem ezért neveltek, hogy szenvedj biztos azt akarják, hogy újra boldog legyél! BÁRMI ÁRON most is valóban boldognak akarnak látni! És ebben sok mulasztásuk van is, hogy nem vagy az! Ha a te gyereked kerülne ilyen helyzetbe jobb lenne ha eltitkolná előled? Akiért annyi áldozatot hoztál, szeretted, nevelted... Na ugye, hogy NEM??? Jobb "békésen" külön élni mint együtt egy pokolban.
96. 4ba64ea65e (válaszként erre: 94. - Horex)
2012. szept. 15. 20:08

Ez is extrèm, mint ahogy ez a cikk is.

Kövezzetek meg èrte, de elsö gondolatom az volt, hogy ez mese.

Aztán az ugrott be, hogy mièrt találna ki ilyet bárki is.

Nagyon sajnálom ezt a lányt, de csak ö változtathat az èletèn. A gyerek miatt muszáj lèpnie.

De annyira beletörödö volt a vège.

2012. szept. 15. 17:54
Túl fiatal vagy ahhoz,hogy feladd.Én tizenhét év házasság után elváltam,mert kb.így gyötrődtem,mint te.Nehéz egyedül,főleg két gyerekkel,de nem kell rettegnem.Gondold át,mit akarsz,azt javaslom.
94. horex (válaszként erre: 83. - Banyaci)
2012. szept. 15. 16:33

Igazad van az "elmenésben"

Egy rövid sztori

Ment a vita, illetve a férfi gyanusitása ,aztán ekézése, mert nem állt fel éppen a farka, nem volt indittatás tornázni

Addig addig, mig a férfi felugrott, felöltözött és bevágta az ajtót, a sajátja, maga mögött

Sétált egyet a környéken, mert bizonyára tettlegesség lett volna

Hazafelé látja hogy a csaj felöltözve a buszmegállóban, éjjel 11 körül van.

Ne huyléskedj, ne menj el, gyere vissza

Nem, mert bizonyára a k**hoz rohantál

Tudta persze a férfi hogy ez csak dühböl jön de elborult a tekintete

A csaj ezt látva "bemenkült" a közeli pizzériába

Fickó utána, rábeszélte hogy jőjjön vissza

Nem jött, elváltak aznapra

És később jött a vád, hogy a pizzériában a férfi megpofozta

Férfi visszament a pizzériába, ismerték őket ott és megkérdezte a pincért hogy csattogott-e ott pofon, mert ő bizonyára ittas volt és nem emlékszik

Nem, semmi pofon semmi veszekedés

A csaj azóta is bizton állitja, legalább is magában hogy ugy volt ahogy ő "gondolja"


Tudom, extrém példa és nem erröl szól a trv.

De ilyen nő is van

93. titzi
2012. szept. 15. 13:49

húúúúúú

ez terror!,sok nőt így tart maga mellett a pasi:1önbizalom teljes lerombolása(lelki és fizikai terror)

2 pénz

gyakorlatilag a str.-ik is így dolgoznak,


akármilyen fiatal is vagy hozzá képest,ez a pali túl fog élni téged, mert iylen terrorban élni ártalmasabb az egészségre,mint a dohányzás vagy az alkoholizmus

a jó házasság viszont olyan,mint a napfény

ezt ne feledd

sőt! bármikor vagy olyan ,mint ő

irány az első családsegítő központ

írtad befolyásos..talán csak van avilágnak olyan szöglete,ahova a befolyása nem ér el

92. Banyaci (válaszként erre: 91. - 4ba64ea65e)
2012. szept. 15. 13:36
Sajnos az élet minden képzeletet fölülmúl. :(
2012. szept. 15. 13:07
Hol lehet az irò? Remèlem olvasni azērt tud majd minket. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen lètezhet a filmeken kivül...
2012. szept. 15. 12:57
Valamit akkor is cselekedni kell, senki sem érdemel ilyen életet!!!!
2012. szept. 15. 12:54
Drága Noranna! Senki sem ilyen életre hivatott. Értékes vagy, fiatal vagy, van egy gyönyörű gyermeked!! És mit fog ez a gyönyörű gyermek látni? Tanúja lesz, ahogy apa szeretettel megsimogatja anyát vagy szépen beszél hozzá? Mert nekik az a lelki egészség, ha a szülők békében élnek. És megérzik, ha anya szenved, hidd el nekem. Ha elhagyod ezt a poklot, fel fogsz lélegezni és sokkal erősebb leszel. Az ilyen ember meg legyen boldog magában, úgyis csak azt szereti. Egy kedves ismerősöm mondta nekem, hogy amíg csak a savanyú cukrot kóstoltam, nem tudom, milyen finom is a bonbon. Hát rajta, menj és kóstold meg! És dobd ki nagyon gyorsan a savanyú cukrot!!! Az első barátom mellett 18 évesen én is szenvedtem (mondjuk nem ennyire), nehezen hagytam el, és aztán jött a férjem és a boldogság. Neked is ez jár!!! Sok erőt és kitartást kívánok!
88. Jane3
2012. szept. 15. 11:37

[link] Meg regebb neztem meg ezt a filmet, hasonlo a te tortenetedhez, csak ennek a vegkimenetele nem epp pozitiv, vegul a no is olyanna valt, mint a ferje, persze ez ertheto hiszen a cel erdekeben barmit..

Mondanam, hogy probalj beszelni vele, de nem hinnem, hogy sokat segitene, vagy meghallgatna.

De gondolkodtal valaha is el azon hosszutavon mennyire fogod birni ezt, hogy egy eletet igy elj le, mikor ott lehet a lehetoseg egy jobb eletre !? En ugy latom, ha egy hatarozott not latna, aki kepes akar megvedeni magat, (itt most ne fizikai ertelemben ertem, de ha kell akkor ott is) kiallni magaert akkor nem kotekedne keresve mindig a konfliktust. De valoszinu a megismerkedesetekkor tudta, hogy iranyithato vagy, es foleg, hogy jo anyagi hatterrel rendelkezik nyilvan ugy erzi o az ur. Talan jo lenne beszelj az anyukaddal, szuleiddel, akikre szamithatsz ha lepni szeretnel, vagy csak egyszeruen kiadod magadbol a feszultseget.

Fontos, hogy ne hagyd el magad, bizz magadban, es a jobb jovoben, mert neha az ember negativ helyzetben is megtanul remelni, mert a boldogsag mindenkinek kijar !

[link] Ertelmezed, ahogy szeretned ez a filmet, az biztos, hogy en jo szandekkal kuldtem, oszinten remelem, ha aldozatokkal is de egyszer elhatarozod magad es kilepsz ebbol a kapcsolatbol. Veheted inspiracionak, megerossitesnek, egy biztos a hitnek hatalmas ereje van, egyszoval semmi sem lehetetlen, csak hozzaallas kell.

Talan szakertohoz sem artana fordulni, akivel akar csak elbeszelgethetsz. Mindenesetre akik irtak ide biztos tamogatnak, es a legjobbat remelik, kivanjak neked.

2012. szept. 15. 10:37

Nagyon szomorúnak és gusztustalannak tartom, hogy egy ilyen cikk elolvasása után akadnak emberek, akik nemhogy egy kis támaszt adnának inkább még rúgnak egyet a szerencsétlen cikkíróba.


De én is hibás vagyok, hogy egyáltalán megírom ezt a hozzászólást. Egyszerűen figyelmen kívül kellene hagyni az ilyen jellemtelen embereket!!!

2012. szept. 15. 09:52
Fontos, hogy ne hagyd magad terrorizálni és mégfontosabb, hogy ne hidd el amiket mond, hogy értéktelen, haszontalan ember vagy!EZ NEM IGAZ!A világ egyik legnehezebb dolgára kell felkészülnöd: felépítened újból magad, miközben a háttérben folyamatos rombolást kapsz.Legyen egy terved és határozd el magad, hogy kilépsz ebből a pusztító spirálból, ami egyre csak lejjebb húz!Minél előbb teszed ezt meg, annál hamarabb leszel te és a gyermeked boldog és kiegyensúlyozott!Nem lesz könnyű, de mérlegeld, hogy mit adnál anyaként azért, hogy a gyermekednek ne így kell kelljen felnőnie, hogy csak a terrort látja otthon!
2012. szept. 15. 08:26

Horexnek van igaza,bárkiből ki lehet hozni az állatot,meg az ellenkezőjét is!

Azt nem értem erre miért nem hoznak törvényeket és paragrafusokat? Na és az miért is számít enyhítő körülménynek a bíróságon ha egy nő olyankor gyilkol amikor menstruál?

Nem lehetséges hogy a férfiben is túltenghet a tesztoszteron? Egy cukorbetegnél pl;biztosan hamarabb felmegy a pumpa.

2012. szept. 15. 08:06

:D


[link]


Na és még mennyi ilyen van?

Természetesen faji hovatartozástól függetlenül! :DD

83. Banyaci (válaszként erre: 78. - Horex)
2012. szept. 15. 07:40
Ilyet még nem hallottam. Olyat ige, hogy a vita hevében csattant a pofon. Viszont ez akkor is bántalmazás. Igen egy nő úgy fel tudjamagát fújni, mint egy mérges pulyka és megállíthatatlan szóáradatot tud zúdítani férje nyakába. Megy az adok kapok. Na most egy FÉRFI(!) ha úgy érzi szakad a cérna elmegy lehiggadni. Ha nem tud ilyet, akkor az már dühkezelési probléma. Ha egy FÉRFI(!) ismeri magát akkor tudja, hogy meddig hagyhatja magát sodorni egy ilyen helyzetben és tudja mikor kell lemenni egy kört futni. Soha, semmi nem indokolja, hogy megüssön egy férfi egy nőt (és fordítva). A férjnek nem dolga megnevelni a feleségét.
82. nyau82
2012. szept. 14. 23:14
mindenkinek van gyenge pontja,csak meg kell találni!!!tudom könnyű így okosságokat írni,de valamin keresztül biztosan meg lehetne fogni,én a pénzre tippelek.valahogy elérni,hogy tönkremenjen.kisemmizni,vagy megzsarolni.a lényeg,hogy elterelni rólad a figyelmét,te pedig megszöknél a gyerekkel.ez olyan filmbeillő,de a maga a történet is az.jó példája annak,hogy a pénz nem boldogít.az én férjem nem gazdag,de legalább normális.
81. 55875e9863 (válaszként erre: 79. - Horex)
2012. szept. 14. 22:20

:D nem baj, így is vágjuk a témát amit írtál! :D:D

persze, benne van bizonyos esetekben ez is, amit leírtál...

De attól, mert nekem például egy nő vagy férfi leáll dumálni, pl egy üzletfél, akit nem csípek alapból, vagy a szomszéd... mondja a magáét, de akkor sem fogom megütni, vagy lepofozni, mert nem vagyok képes arra semmit se szólni, vagy megvédeni magam érvekkel.

Ennyi erővel én személy szerint naponta verhetnék agyon embereket, mert szóbelileg támadólag állnak felém... A páromról nem is beszélve, amikor rá jön az 5 perces veszekedhetnék-kötekedhetnék, és 2 órája hallgatom csendben a litániáját, nem vágom nyakon a sodrófával, hanem megmondom neki szép magas C# hangon a véleményem, mert az olyan jól megy a baritonjához, és le van tudva...

1 óra múlva pedig ugyanúgy beszélgetünk, mintha semmi sem történt volna.


Ugyan ez az exemmel nem is működött volna. Ő már akkor szájba vágott, amikor még meg sem szólaltam. Ha pedig az éjjel közepén nem volt kedvem jókedvűen szexelni akkor jól megerőszakolt...(azóta kipofoztam az önbecsülésem, és talpra álltam, amennyire csak lehetett, hogy bármikor kitudjak végre állni önmagamért, mert másra úgy sem számíthatok)


Az ilyen és hasonló aberrált emberekből kellene egy munkatábort csinálni, és fellendíteni a hanyatló mezőgazdaságunk... szerintem. -.-"

2012. szept. 14. 22:03

hoppá a hozzászólásom duplán jelent meg. :D


De amúgy hozzáteszem, a delikvens férfiak sem tökéletesek. Az agresszivitás, alkoholizmus, aberráltság, és egyéb finomságok általában megjelennek az olyan pároknál, ahol mély probléma van. Persze nem csak az egyik fél a hibás. Mindkettőben ott lehet a hiba, hiszen közös párkapcsolatban, mindkét félen múlnak a dolgok.

De nem mindegy, a mérleg nyelve hova billen.

Hozzáteszem ritkán hallani férfi verő nőkről. Max ilyen Brünhilda nagyságúak, akikben több a tesztoszteron mint kellene...

Meg kell tanulniuk az agresszív típusú férfiaknak, hol a határ. (sajnos a többségük gyerekkorából kapta a képet, hogyan bánnak egy nővel szégyenszemre) Ezért kell kisgyermekkel együtt elhatárolódni minél hamarabb az ilyen közegből, ne ismételje a történelem önmagát...

79. horex (válaszként erre: 78. - Horex)
2012. szept. 14. 22:01
Már megint "hírt" írtam :)
78. horex (válaszként erre: 76. - 55875e9863)
2012. szept. 14. 22:00

Teszem hozzá

a gyengébb meg ne feszitse a hírt, ha a másik azt mondja, fejezzük be


Bizonyára hallottál olvastál olyanrol amikor egy nő órákig mondta a magáét míg férfi csak ült, szinte szótlanúl

Aztán egy idő után felugrott és kiosztott egy pofont


Szegény védtelen nő!

77. horex (válaszként erre: 74. - 55875e9863)
2012. szept. 14. 21:58

A poszttolóval egyetértek alapvetően és a nézeteddel is

DE

A nők meg tudják találni azt a pontot ahova ha szúrnak elszakad a cérna

Nem agresszív hajlam kiéléséröl beszélek

Megy a vita , a nő nem is hallja meg az érveket csak fújja a magáét egy olyan témában amiben nincs igaza

Aztán "kínjában" odavág valami keményet és kész a pofon


Alapvetően békés vagyok, de elérték nálam azt a fokot amikor elcsattant egy pofon

Lehet érte megkövezni, így utólag sajnálom én is, de érzem most is hogy hiába mondtam, hogy hagyjuk, nem ér az egész annyit, fejezzük be

Nem és nem, csak fújta a magáét és tett férfire igen sértő megjegyzést

Meg volt a baj és persze ő volt a sértett fél


De ismétlem, nem a témabeli agresszív kisajátitásrol és dresszírröl beszélek

76. 55875e9863 (válaszként erre: 71. - Horex)
2012. szept. 14. 21:55

Egyértelmű, részben egyetértek veled... mindenki alap joga, hogy bántalmazásban ne részesüljön...

Másrészt a női nemet annyira azért tisztelnie kellene minden embernek, hogy ne a gyengébbiken élje ki agresszivitását.


"LEGYEN AKÁRMILYEN HISZTIS EGY NŐ, LEGYEN HÁRPIA VAGY HÁZI SÁRKÁNY, ANNAK IS MINDIG MEG VAN AZ OKA! DE EZ AKKOR SEM JOGOSÍTJA FEL A FÉRJÉT ARRA, HOGY MEGÜSSE, AKKOR INKÁBB HAGYJA EL.

NEM TULAJDON A MÁSIK EMBER, NEM SZIÁMI IKREK, VAN DÖNTÉSI JOG, ÉS INTELLIGENS EMBEREK MÓDJÁRA ELLEHET VÁLNI, HA MÁR AZ NEM JÓ AZ EGYIK FÉLNEK SEM."


Amúgy az én párkapcsolatomban is vannak viták, nem is akármilyenek. Viták/veszekedések mindig is lesznek, de inkább az asztalt csapkodjuk, minthogy egy másik élőlényt bántsunk, önös sértettségünkből kifolyólag. Inkább veszekedjenek 120 decibellel, akkor sem érdemli meg egy gyengébb azt, hogy megüssék...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook