Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért kell a Windows kikapcsolásához a START gombot használni ? fórum

Miért kell a Windows kikapcsolásához a START gombot használni ? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 34. - Sti4)
2011. dec. 18. 10:51
Van a laptopon olyan gomb,hogy VOL - és VOL + Értelemszerűen a lefelé gombot nyomd meg.Vagy a tálcán a hangszóró ikonnál húzd le a csúszkát,addig,amilyen hangerőt szeretnél.
34. sti4
2011. dec. 18. 09:32
kérlek benneteket írjátok meg nekem hogyan vegyem le a hangot a laptopon elöre is köszönöm
33. s.Laca
2008. jún. 25. 14:37
de mindenki ugy használja a számitógépét ki kapcsolásra ahogy jól esik!
32. s.Laca
2008. jún. 25. 14:36

Sziasztok

bár hogy ki lehet kapcsolni a gépet ,de ez a célszerü eljárás! és ez egy idő mulva sem tesz kárt a számitógépben ;)

kinek hogy tetszik, ki okos ki nem ki a saját elvét vallja! ;)

csak mikor gázvan a számitógépel, és nagyon muszáj szervizbe vinni, akkor az emberek 95% sosem mondja meg hogyan kapcsolja ki a gépet!

:DDDDDD

honénnt tudom?? számitec.boltunk van :D

2008. jún. 3. 14:32
Én nem a start gombal kapcsolom ki a gépet. Hanem a billentyűzeten van egy power gomb és ott.
30. MelisUK (válaszként erre: 27. - A74de3d08a)
2008. jún. 3. 14:26
Szerintem is nagyon okos ember az, aki önerőből el tudja végezni az alább említett szakokat és ez igaz más szakokra is, de nem az a lényeg, h kinek milyen a végzettsége. Egy okos ember is lehet nagyon buta... sajnos.
29. MelisUK (válaszként erre: 25. - A74de3d08a)
2008. jún. 3. 14:23
Azért nem a saját gondolataim írtam, mivel nekem valóban nincs ilyen jellegű végzettségem, a párom a programozó matematikus, de ő jelenleg dolgozik, nem tudtam az ő véleményét kikérni, butaságot pedig nem szeretnék írni.
28. MelisUK (válaszként erre: 26. - A74de3d08a)
2008. jún. 3. 14:21

Tudom, h a laptop nem asztali PC, de a kérdés nem is arról szól, h asztali gépeknél miért kell...stb.

Pusztán Windowsrol van szó.

27. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. jún. 3. 13:27

Szerinted vélhetőleg azért nincs különbség, mert te nem ezt a szakot végezted. Amúgy pedig nagyon is van, méghozzá elég jelentős.

Szintén "ööööö": egy programozó matematikus vagy egy programtervező matematikus nemcsak, hogy nem hülye, de szinte biztos, hogy nagyon okos.

26. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2008. jún. 3. 13:25
Igazad van nem kell, csak KELLENE! A laptop nem asztali gép! Ne keverjük össze a kettőt, számos tulajdonságát illetően eltérések vannak.
25. a74de3d08a (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2008. jún. 3. 13:23

Nem tudom, ezt mikor írta az illető, de már most sincsen. :-( Csak programozó informatikus BSC szak van. Persze még vannak jópáran a hagyományos képzésben, akik még nem fejezték be a progmat vagy progterves tanulmányaikat, ők még a régi diplomát fogják megkapni.

Öööö, miért nem a saját gondolataidat mondod?

2008. jún. 3. 13:18

Kérdés:

ha a Start gombot KELL használni a kikapcsoláshoz, akkor miért van olyan funkció, h be lehet állítani, h ha lehajtom a laptop tetejét, akkor újraindul, hibernál, kikapcsol? Ilyenkor nem használom a Start gombot, mégis kikapcsol.

2008. jún. 3. 13:14

Megint más tollából:


Jövőre már nem lesz programtervező mat. (PTM) és programozó mat. (PM), csak programtervező informatikus (PTI). Úgyhogy mivel foglalkoznak ezek a szakok, mind ugyanazzal PROGRAMOZÁS, INFORMATIKAI RENDSZEREK, + EGY JÓ ADAG MATEMATIKA.

2008. jún. 3. 13:13

Olyan tollából, aki mindkét szakot végezte:


Programozó matematikus (PM) vs programtervezó matematikus (PTM):


Ez egy ideológiai vita, hogy mennyivel több egy PTM-es, mint egy PM-es. Megmondom: semmivel. Ne a kék könyvet olvassátok, hülyeség ez a "programozó a beosztott kóder, a programtervező meg a nagy rálátással rendelkező tervező/vezető" szemlélet. Szerintem ezt is azok nyomják akik még egyetemre járnak. A gyakorlat teszi az embert, jó programozó az lesz, akit szeret programozni, sokat programozik. Aki nem szerti a programozást szerintem ne menjen programozónak, mert az ugye nem fog igazán fejlődni, mert nem érdekli az egész. Ha valakit nem érdekel, az kínlódva szerez új ismereteket, akit érdekel, annak meg fel sem tűnik, hogy már órák óta valami probléma megoldása után olvasgat. Beosztásban, munkahelyi előmenetelben nincs semmi különbség a PM és a PTM között, tapasztalatból mondom. Szerintem a legcélszerűbb elvégezni a PM-et és utána minél hamarabb munkába állni, mert a valós feladatok fejlesztik igazán az embert nem az iskolai mintapéldák, bér tény hogy az utóbbinak az alapozásban nagy szerepe van. Nemrég csináltam egy ismerősöm egyetemi beadandóját, egy C progi volt, nekik több hét állt rendelkezésre, egy gyakorlott programozó 1-2 óra alatt összeüti az egészet. A kollégákkal beszéltük, hogy egyetemen mi is mennyit gányoltunk egy ilyen beadandóval és most tök egyszerűnek tűnik az egész, érthetelen, hogy akkor mi tartott ennyi ideig. Szóval a lényeg: minél előbb élesben gyakorlatot, referenciákat szerezni, ha valakit meg érdekel az elmélet az munka mellett is elvégezheti azt a plusz két évet. A PM/PTM diploma egyfajta garancia arra, hogy nem vagy tök hülye, bár kivételek mindig vannak.

Szerintem annak sincs az életben nagy jelentősége, hogy Szegeden, Debrecenben vagy Pesten végeztél, ez is inkább egyetemisták egymás közti vetélkedésének tűnik.

2008. jún. 3. 12:47

Bocs, de ez nem így van. A programozó matematikus főiskolai végzettség, és ha valaki ezt megszerezte, akkor végezheti el a programtervező matematikus szakot, ami egy ún. ráképzés a progmatra, és egyetemi szintű képzettséget adott. Amúgy pedig ilyen szak manapság már nincsen, csak programozó informatikus szak, ami kicsit más, mint a régi progmat! Egyébiránt honnan tudod, hogy starflo hol végezte az egyetemet, amikor Magyarországon több egyetemen is meg lehetett szerezni ezt a diplomát?

És a lényeg: a topic nyitó kérdésre starflo megadta a helyes választ! :-)

20. MelisUK (válaszként erre: 17. - Starflo)
2008. máj. 25. 22:25
Kedves párom is tanulta, amit leírtál és azon az egyetemen, ahol ő tanult, azért lett programtervező matematikus a szak neve, mert így "jobban el lehet adni", de totál ugyanazt tanulják.
19. MelisUK (válaszként erre: 17. - Starflo)
2008. máj. 25. 22:22

:) Ha még egyszer elolvasod a hozzászólásom, akkor butaságot írtál az első pontodban.

Felőlem téma lezárva, engem nem izgat.

2008. máj. 24. 22:39

Vesszetek már össze,hogy ki az okosabb,meg kinek van több diplomája,a kérdés nem ez volt,ha visszalapoztok meglátjátok.Ezért kár volt itt tépni a szátokat,ti meg az asszony.

A kérdés,miért kell a start gombot megnyomni kilépéshez?

Erre kell válaszolni,ehhez nem kell diploma !

2008. máj. 24. 21:50

Ti meg mégnagyobb hülyék vagytok:

1:A programtervező nem a programozó legújabb neve, hanem egy teljesen más szak! Többet tudunk, mint egy programozó (tanultam a gépek hardware-es megtervezését is)!!!

2:Ha tudsz számolni, kiderült volna számodra, hogy már elvégeztem az egyetemet!

3:Te kezdtél engem leírni, nem én kezdtem hahaha felirattal a mondandómat! Ha a párod engem tart hülyének, akkor nézzen más foglalkozás után!

4:Ez a téma nem kettőnkről szól, és nem is szeretek vitatkozni szóval én ezzel ezennel lezártam!

16. MelisUK (válaszként erre: 14. - Starflo)
2008. máj. 24. 12:47

Te meg egy átlaton fölüli hülye vagy (mondja a párom rád).

Egyébként programozó matematikus szakra, újabb nevén programtervező matematikus szakra bárkit fölvesznek, mert olyan alacsony a ponthatár az egyetemeken. A fontosabb az, h el is tudod-e végezni. Az én párom már elvégezte, talán ez jelent valamit, nem? Te pedig 1985-ben születtél:) Tudom nagyon jól, h milyen nehéz az a szak és h csak a legjobbak tudják megcsinálni.

Egyébként én sem egy átlag ember vagyok, csak én nem vagánykodom vele, h hány diplomám van és mikből, de azért annyit akkor is le kell írnom, ha már így leírsz másokat, h mindig is az évfolyam élén jártam!

15. MelisUK (válaszként erre: 14. - Starflo)
2008. máj. 24. 12:40
Egy programtervező matematikus nem ezzel foglalkozik, hacsak nem specializálódott ilyenekre. És nem kell "menőzni" vele, h mi a végzettséged, az én párom is programozó matematikus és ő mondta azokat, amiket írtam.
2008. máj. 24. 10:24
Tudom mit csinál a gép kikapcsoláskor, mivel programtervező matematikus vagyok, és én a legújabb generációs gépeket is igen jól ismerem! És bizony nekem van igazam, ha elhiszed, ha nem. Az hogy kilép a programokból, az már egy más tészta, amit elég nehéz elmagyázni egy átlag embernek, de te akkor is az áramkört szakítod meg!
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Starflo)
2008. máj. 23. 22:04

hahahahahahaha


Nem tudom melyik korban vetted a gépedet, mert akár a laptopok akár az ATX-es PC-knél ha megnyomod a gombot, akkor a Windows úgy érzékeli, mint ha a kikapcsolás gombot nyomtad volna meg akár a Start menün belül v a billenyűzeten. Próbáld ki, h megnyomod a gombot és ki fog lépni minden programból és leállítja a Windowst és próbáld ki azt is, h 3 mp-ig nyomod, akkor pedig kikapcsol úgy ahogy van. (Bocsi, az előző hozzászólásom kicsit téves volt...)

2008. máj. 23. 12:03
Mármint nem az oprendszer a leállítás, hanem azon belül a kikapcsolás progi :)
11. starflo (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. máj. 23. 12:02
De bizony gond lesz, mert nem használ a hardwareknek. Az operációs rendszer egy leállítási folyamat, ezért kell azzal kikapcsolni. A gomb megnyomása viszont az áramkört szakítja meg, ami nem szerencsés. Gondolj bele, te se úgy kapcsolod ki a tv-t, hogy kihúzod egyből a konektorból :)
2008. máj. 22. 20:47

Nem kell azt használni, be lehet állítani h másra kapcsoljon ki. A mi laptopunk pl arra kapcsol ki, h lezárjuk a tetejét.

De a mostani asztali gépeket már úgy is biztonságosan ki lehet kapcsolni, hogy 3 mp-ig benyomva tartod a kikapcsol gombot. Ekkor bezár minden programot (nem is kell neked bezárni mindent, ami meg volt nyitva) és nem lesz helytelen a kikapcsolás:) Nem lesz gond újraindításkor. Az már a múlt:)

2008. máj. 22. 18:10
mert ez a célszerű használat!
2008. jan. 18. 16:15
Biztonsági okokból, adatok ne sérüljenek... De nem muszáj először kijelentkezni, ki is lehet kapcsolni...:)
7. emagdi (válaszként erre: 2. - Abigél97)
2007. júl. 13. 20:59
mert ELINDÍTOD a kijelentkezési folyamatot :)))
2007. júl. 13. 20:25
Nem kell azt használni.Ki lehet kapcsolni anélkül is, csak legfeljebb a Windows rendszernek nem tetszik a dolog és legközelebb enyhe korlátozásokkal fog elindulni, vagy egyáltalán nem indul el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook