Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ilyen mogorvák és beképzeltek az emberek mostanában? fórum

Miért ilyen mogorvák és beképzeltek az emberek mostanában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 11:31
Én fel szoktam ölteni a műmosolyt, mert van úgy, hogy sok probléma nyomja a vállamat, amivel nem akarok másokat terhelni. Nem akarom, hogy elmenjen az életkedvük pusztán attól, hogy a depressziós ábrázatomra néznek. Inkább mosolygok, így mások nem kérdezik meg sem őszintén, sem kényszerből, hogy mi a bajom. Helyette lehet nem lehangoló témákról beszélni.
48. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. nov. 10. 11:25
Ott a lényeg. Hogy egy saját kaliberű pasival nem csinálta volna. Ergo lehet, hogy épp élete legrosszabb időszakát éli, ezért szörnyen stresszes, de azért annyira még önuralmánál van, hogy csak a gyengébbre meri ráokádni a feszültségét. Vagyis van még benne annyi erő, hogy megválogassa, mikor és hogyan adja ki magából. Vagyis egyáltalán nem jogos a nénivel szemben. És ez nem ítélkezés. Csak egy halvány és dekadens elvárásféle lenne.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - ,zumba)
2022. nov. 10. 10:44

Igen, vannak ilyen hozzád hasonló lelkületű emberek.

Nem tudom, hogy csinálják.:-)

46. ,zumba (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2022. nov. 10. 10:39
Én is ezt vallom, amit az utolsó mondatodban írtál. Mondjuk én természetemnél fogva mosolygós vagyok, és bárhol szóba elegyedek emberekkel(idegen bolt eladója, posta, stb).
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Auróra2010)
2022. nov. 10. 10:20

Sajnos igazad van!

Átbillent a társadalom, hogy ezt vissza lehetne csinálni.

Ez lenne a jövő...?


Ugyanakkor van, aki máshogy látja.

Lásd lejjebb...

Pl. az 5. fórumozó. :-)

44. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 10:11
a lányom apja is mosolygósabb,volt mint én.
43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
2022. nov. 10. 10:08

Hát ez az! Egyik ember mosolygósabb, másik nem. Nem is kell a mosolyt erőltetni.

Nem megyek messzire. Nálunk a férjem mosolygósabb nálam.

Nem attól jobb egy ember a másiknál, hogy mosolygósabb.

2022. nov. 10. 10:08

EZ olyan, mint egy járvány. Régen az üzletekben hivatalokban kedvesek udvariasak készségesek voltak a betérőhöz, közlekedés közben ha kocsival vagy biciklivel történt valami pérobléma, perceken belül megjavitották, akik látták. Egyik legkedvesebb emlékem, hogy 15-20 éve este 8kor a jakabszállási erdő mellett defektet kaptam, 1/4 órrán belül intéztkedett egy jó szándékú ismeretlen sőt többen megálltak, hogy mit segithetnek.


Enbből már sajnos egyik sem áll. Amilyen az adjonisten... -ből kiindulva eluralkodott a barátságtalan kicsit durva tempó.Ma ugye az a módi, hogy " jó ember nincs, csak hülye".

Évekkel ezelőtt készséges kedves és ügyes voltam idegenekhez, de ma már nem, Miért ? meg sem értenék, hogy mit akarok, még zaklatásnak vennék a segitókészséget,

41. dfc04c70e4 (válaszként erre: 37. - Libikóka)
2022. nov. 10. 10:06

Szerintem meg igenis meg lehet tapintani minden zöldség,-és gyümölcsfélét. Azzal, hogy megtapintom, nem rontok a minőségén. Nyilván nem fogom szétnyomni, nem teszek kárt a minőségében.

A citromot is megfogom, mert ha kőkemény, nem veszem meg. Annak szinte csak héja van, leve szinte semmi. A citrom tapintásából érzem, hogy lesz-e leve. Ebben már szakértő vagyok. De ez csak példa. Én tapogatós vagyok. Még soha nem szólt rám a kereskedő.

40. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 10:05
én nem tudok mosolyogni,mikor eltévesztettük a dátumot a wellnessen,amit nyertem,megkínáltak egy pohár pezsgővel tán rajtam nevet?a lányom nem rám hasonlít,a szép mosoly az arcán,az szívből jön.
39. dfc04c70e4 (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2022. nov. 10. 10:02

Én is megtapogatok szinte minden gyümölcsöt. Szerintem ebben semmi kivetnivaló nincs. Többnyire egy kiskereskedőhöz járok. Drága, de szép áruja van. Éppen a múltkor (tényleg véletlen, hogy pont szilváról beszélek, de így igaz) tapogattam meg a kirakott szilvát. Nekem egyik kedvenc gyümölcsöm. Na, az a szilva pedig éppen nagyon puha volt. A petyhüdt gyümölcs pedig nem az én ízlésem. Csodálkoztam is, hogy nem vették észre, mert nem jellemző, hogy nem szép, friss áruval vannak feltöltve. Ilyenkor akciós áron szokták adni. Banán gyakran akciós náluk, amikor kezd pöttyösödni a héja.


Lényeg az, amit írtál. Aki emberekkel foglalkozik, uralkodjon magán. Egyetértek azzal is, hogy a megalázó, üvöltöző, másokat sértegető embereket semmi nem menti fel. Ugyanígy gondolom.

38. tumbo2
2022. nov. 10. 09:58
én mogorva vagyok,a szomszédoknak viszek sütit,adok,ha valamiből sok termés van,beszélgetek is néha az utcán,de senkit nem akarok látni,mikor itt volt a lányom barátnője,tudod,hogy nekem milyen nehezemre esett,a vejemmel szerencsém van,elég bőbeszédű,de,hogy mi a bozon,gőzöm nincs.amiről előadást tartott,
37. libikóka (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2022. nov. 10. 09:50

Nem vinném el a fórumot a tapogatás témakörbe,,de végül is van benne igazság..


Itt sosem lesz egyetértés ,,mert egyrészt ne tapogassunk,,másrészt honnan tudjam hogy a mandarin nem rottyant e vagy az alma nem ütődött,,vagy a szilva nem kemény e mint a kő,,ha épp nem egy hét múlva enném.

Csapda mert kicsit ,,finoman mindenki megnézi.

36. dfc04c70e4 (válaszként erre: 9. - _Berry_)
2022. nov. 10. 09:50

Ugyanígy látom: sok emberen a tiszteletlenség és agresszív viselkedés kezd eluralkodni.

A másik, amivel maximálisan egyetértek: én sem bírom a műmosolyt, és jó érzékem van ahhoz, hogy megállapítsam, ki mikor mosolyog erőltetetten.


Attól pedig, hogy egy ember (mindegy, hogy nő, férfi vagy gyerek) alapjáraton nem mosolygós, még lehet barátságos. Vannak olyan emberek, akiknek az arcberendezése eleve olyan, hogy egy mosolygós ember képe köszön vissza ránk. Én pl. nem ilyen vagyok. Tudok mosolyogni szívből jövően, de alapjáraton nem vagyok az a mosolygós típus. Semmivel sem tartom magam rosszabb embernek a mosolygósoknál. Viszont soha nem erőltetek magamra műmosolyt. A műmosolytól és művigyortól a hideg ráz. Nap mint nap tapasztalok ilyet. Ez kb. olyan, mint a hazugság. Színészkedés az egész, valódi érzelmek nélkül.

35. 55Judit (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. nov. 10. 09:47
Igazad is van.
34. libikóka (válaszként erre: 31. - 55Judit)
2022. nov. 10. 09:43

Tisztelem a boltosakat és a szolgáltatókat mert valóban nekik sem könnyű a sok mindenféle emberrel,,nyelhetnek sokat.

Nem ítélkeztem ,,leírtam egy esetet ami passzolt a fórum témához és azt a véleményemet hogy ez jóval felül múlta azt hogy a vásárlót elküldi a búsba.


Hozzáteszem nyilván egy saját kaliberű pasival nem csinálta volna meg ezt.

Ennyi,, nincs több hozzátenni valóm.

33. liliom10 (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2022. nov. 10. 09:27

Pont a szilva az, amit nem szoktam keményen megvenni. Mindig minden db-nál megfogom picit jobban, hogy kezd-e puhulni. Minden nagyobb boltban kedvemre válogatom a zöldséget, gyümölcsöt, és olyat veszek, ami nem rohad, nem sérült. Nagyon nem mindegy a nyugdíjamból, hogy ki kell-e dobni.

Szegény néni lehet, hogy pl. székrekedéses, szeretett volna egy fél kg szilvát venni, de keménynek találta, azért nem vette meg, amit megfogott.

Aki emberekkel foglalkozik, az uralkodjon magán !!! Lehet rendesen is szólni valakihez, még kérdezni is : " Miért nem tetszik megvenni ? Valami baja van a szilvának ? Szívesen válogatok Önnek puhábbat." A néni is elmondta volna a problémáját.

Semmi nem menti az ilyen megalázó, üvöltöző, letegező stílusú embereket ! Én sem mennék oda többet !

Nagyon sokszor kerültem én is olyan helyzetbe, hogy beolvashattam volna, de nyeltem egyet. Nem tettem. Ha mégis muszáj volt reagálnom, akkor higgadtan, megfelelő emberi hangon tettem, akármilyen volt a másik fél.

Ez a zöldséges még a hatalmávalis visszaélt, nemcsak nem tud uralkodni magán "szegény" ember.

32. 55Judit (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2022. nov. 10. 09:06
Úgy kéne hogy legyen.
2022. nov. 10. 09:05

PöttyösPanka, Libikóka, Léna nagy százalékban egyetértek veletek. De emberből vagyunk. Ha valakinek nagyon rossz az idegrendszere előfordulhat hogy mond olyat amit nagyon nem kéne. Az is lehet hogy nem csak azok a negatív körülmények voltak jelen amikre először gondoltam. Az is elképzelhető éppen közel áll a csődhöz, majd meg zavarodik kétségbeesésében. Nem tudhatjuk mi volt. Persze hogy nem megengedhető az a viselkedés. De aki idegileg kivan, előfordul sajnos bármi. Olyan is van aki nem csak kiabál. Hogy ő éppen boltos? Kevesen tehetik meg hogy azonnal átlépnek egy számukra megfelelő munkába amint a meglévőben alkalmatlanokká válnak.

Nem védem, megértelek titeket, de nagyon sok körülmény befolyásolhat minket. És aki még nem járt a másik kalucsnijában, nem tudja milyen benne. Ítélkezni viszont a legkönnyebb.

30. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Libikóka)
2022. nov. 10. 08:48
Sőt. Alapjában véve egy felnőtt ember legyen képes kordában tartani, és megfelelő keretek között levezetni a feszültségét.
29. Léna123 (válaszként erre: 27. - Libikóka)
2022. nov. 10. 08:39
Én is így gondolom.
28. libikóka (válaszként erre: 26. - Léna123)
2022. nov. 10. 08:38
Az említett kifejezés, mint írtam a legfinomabb volt.
27. libikóka (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. nov. 10. 08:37

Ezt a viselkedést nem menti semmi,,semmi.


Kereskedő,,de legyen bármi szolgáltató szakma,,vannak alapok amiket nem tehet meg,,akkor sem ha szar napja van.

26. Léna123 (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2022. nov. 10. 08:29
Azt, hogy a néni mit mondhatott, amit Libikóka nem hallott, azt nem tudom, sem azt, hogy hányadik volt aznap, aki az árut tapogatta. De én nem találok arra mentséget, hogy egy eladó szitkozódva, k@.va anyázza a vásárlót. Intelligensebben is el lehetne intézni.
25. 55Judit (válaszként erre: 23. - Libikóka)
2022. nov. 10. 08:24
Lehetséges, hogy a néni már a sokadik volt aki tapogatta a szilvát, ezért kezdett feszültté válni az eladó. E mellé nem ismerjük az alap lelkiállapotát se amiért nem tudta kedvsen megkérni a nénit hogy ne nyúljon a gyümölcshöz. Tatán ezek összeadódtak, mikor nem a legudvariasabban mondta a néninek hogy most már vegye meg amit összefogdosott. Valószínűsíthető, hogy a néni ugyanúgy, vagy egy árnyalattal bántóbban reagált a boltosnak erre. Ettől ő még inkább kezdett begerjedni, mert már tökre elege van az árút fogdosó és visszabeszélő emberekből. A néni csendesen is bizony mondhatott olyat amivel kihúzta a gyufát. Ebben a kor nem határoz. Én egy intelligens ember vagyok, de ha akarnék, tudnék én is nagyon bunkó lenni. lehet hogy a nénike is az volt. Mivel már távol voltál, nem tudhatod mi indította el azt a durva lavinát. Csak az egyik felet hallottad.
24. de82bd5a12 (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2022. nov. 10. 08:19
Ez egyébként garázdaság.
23. libikóka (válaszként erre: 22. - Léna123)
2022. nov. 10. 07:58

Nagyon gáz volt,,már arrébb voltam jóval,,de bevallom nehezen mertem volna beavatkozni.Pedig kellett volna.

De a pasi teljesen elborult.

22. Léna123 (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2022. nov. 10. 07:55
Jézus, ez azért durva, hogy egy tulaj ilyen szitkozódást megenged magának. Oké, hogy nem kellene tapogatni az árut, de normálisan is rá lehet szólni, hogy ne tegye. Én se mennék oda többet, ha ilyennek fül-szemtanúja lennék.
21. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 07:27

Tény hogy van ilyen is,,múlt héten épp belefutottam,,egy nagyon csúnya utcai jelenetbe.Ilyet még nem láttam/ halottam.

Kisbolt elé kitéve a zöldség ,gyümölcs,,egy néni kicsit megtapogatta a szilvákat(jó tudom nem kéne),,a tulaj épp kint volt,,,mondta neki hogy most vegye is meg.Pár lépéssel haladtam tovább,,,már torka szakadtából üvöltött,,ami a csövön kifért mindennek lehordta a nénit,,,csak hogy érezni lehessen a k,,va anyád volt a leggyengébb azok közül amiket kiokádott.

Komolyan megrázó volt.Mindenesetre engem mint vásárlót elveszített,,,tudom ez nem sok,,de be nem teszem a lábam oda.


Szerencsére,,ilyen ritkán van ,,inkább normálisan viselkedő emberekkel találkozom.

20. de82bd5a12 (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2022. nov. 10. 06:53
Hajjaj, tüzépre bementünk (még amikor az építőiparban dolgoztam) és az alkalmazottak arra nem méltattak, hogy fogadják a köszönésünket. Mire fel nézik le a fizikai munkásokat? Belőlünk élnek. Arról nem beszélve, hogy egy jó szobafestő/burkoló az ő havi fizetésüket egy hét alatt megkeresi. Vicc.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook