Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ilyen mogorvák és beképzeltek az emberek mostanában? fórum

Miért ilyen mogorvák és beképzeltek az emberek mostanában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
79. liliom10 (válaszként erre: 20. - De82bd5a12)
2022. nov. 10. 16:58

Vajon honnan jön az emberekbe ez a lenézés ? Mi diplomások vagyunk, építkeztünk, sok építőipari szakival, segédmunkással beszéltünk az életben, és általában jót tudtunk beszélgetni abban az 5-10 percben, amikor nem a munkáról volt szó, hanem csak az élet dolgairól.(Persze, nem lehet mindenkivel, de az nem rajtunk múlt.) És mindenféle szakmáról írtam ezt, nemcsak arról, ami az építkezéssel kapcsolatos.

Nekem vannak középfokú végzettségű, nagyon kedves, jó természetű, szeretnivaló barátnőim is. Sosem a végzettség alapján barátkoztam !

Hát, volt olyan, még a szocializmusban, hogy a munkások, mikor megtudták, mennyi a fizetésünk, és ők azt a pénzt pár nap alatt megkeresték, nevettek rajtunk : " Ezért tanultak annyit ? :)"

78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Tien)
2022. nov. 10. 16:58

Már aki ostoba, már aki tanulatlan, már aki mogorva.


Talán nincs még egy ilyen ország, ahol ennyi keserű ember van, aki alulbecsüli a saját hazáját.


Van ilyen is, meg olyan is, de olyan ez, mintha a gyerekünknek azt mondanánk mindig. Hülye vagy fiam! Ettől nem fog öntudatra ébredni, nem fog pozitívan gondolkodni, hiszen megmondták neki, hülye.

77. tien
2022. nov. 10. 16:31

Tanulatlan ,ostoba ,szélsőséges és nem utolsósorban mogorva egy nép vagyunk./Még büszkék is vagyunk erre./


Mondhatnám, hogy a körülmények és a kilátástalanság az oka ennek.De neeem,mi ilyenek voltunk és leszünk.

Valami átok ,balsors van ezen a jobb sorsra érdemes népen.

76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 15:11

Szerintem te (is) változol, nem látom annyira borúsan a dolgokat, nem volt az jobb 15 éve sem. Szerintem nem.


Nyugatabbra az eladóknak a vevőkért kell lenni, mert gyorsan utcán találhatják magukat.


Te szoktad motiválni a kedvenc eladóid? Néha egy pici csokit leteszel a pultra csak úgy, hogy hoztam egy csipet boldogsághormont?



írtál már a vásárlók könyvébe , hogy x eladó nagyon jól látta el a feladatét?

Én szoktam írni oda is. Ás én is boldog vagyok, ha jön a levél, hogy köszönik a pozitív visszajelzést és továbbították a dolgozójuknak.


Ha elvárunk, adjunk mi is. És akkor igaz lesz a mosolyogj....

75. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 14:22
Én nem mosolyogtam volna, hanem egyenesen kiröhögöm, hogy mennyire primitív.
74. libikóka (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 14:17

Úgy nőttem fel hogy bolt fölött laktunk,,mindenki ismert mindenkit ,beszélgetések voltak,,nagy nevetések,,kis zsörtölődések,,jó volt:))


Ha kiskoromba elmentem "vásárolni" akkor szóltak anyunak,,hogy el/vettem egy körtecukrot,,anyu meg kifizette.

Én meg fel lettem világosítva otthon hogy is megy ez.

2022. nov. 10. 14:10

Még 10-15 éve, olyan tündér eladók voltak!

Nem tudom, miért terjedt el ez a flegmaság?

Talán az amerikai filmekből.

Pedig:


"Vannak olyan nagy emberek, akik társaságában mindenki kicsinek érzi magát. Viszont az igazán nagy emberek társaságában mindenki nagynak érzi magát."

72. libikóka (válaszként erre: 69. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 14:04

Kevés az eladó,,legalábbis azt látom sok helyen kiírva hogy keresnek ,,keresnek ,,,

Nyilván érzi hogy tuti a helye.

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Ildi)
2022. nov. 10. 13:53

Nem kell félni.

"Úgy, még nem volt, hogy nem lett volna valahogy." :-)


Egy kis gyerekzene!


[link]

70. dfc04c70e4 (válaszként erre: 68. - Libikóka)
2022. nov. 10. 13:52
Inkább lapozzunk. 🙂
69. dfc04c70e4 (válaszként erre: 67. - Libikóka)
2022. nov. 10. 13:51

Az összes sorban álló arcába tolta. Senki nem reagált rá.

Egyébként én is csak azért álltam a sorába, mert amikor néztem a kasszákat, akkor a mellette lévőben ült egy srác, de nem nyitotta még meg. Mire zöldre váltott, akkor már a díszpinty sorában álltam. És tényleg hirtelen lett nagy a sor, gondolom, a többiek hasonlóképpen jártak, mint én.


Ez a nő egyébként zömében ilyen. Nem tudhatom, miért, de szerintem lehet rossz napja sorozatban, akkor sem engedhető meg az ilyen hang a vásárlókkal szemben.

68. libikóka (válaszként erre: 66. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 13:46
Ki állna beléd emiatt?Nincs is miért.
67. libikóka (válaszként erre: 64. - Dfc04c70e4)
2022. nov. 10. 13:44

Huh,,bocsi azért így elmesélve nevettem:D


Na persze ott ha ezt arcomba tolja,,atya ég.

66. dfc04c70e4 (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 13:43

Na, tök véletlen, hogy disznózásról beszéltem. Amikor írtam, ezt a hszt-még nem is láttam.

Nem mintha magyarázkodni akarnék, csak nehogy már emiatt is belém álljon valaki.

65. Ildi (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 13:42
Pont az vág galyra mindenkit
64. dfc04c70e4 (válaszként erre: 58. - Globus)
2022. nov. 10. 13:41

Szerencsés vagy, ha durvaságot a való életben nem észlelsz.

Én többször is tapasztaltam. Vásárolni ugye muszáj, leggyakrabban 2 üzletben felváltva vásárolok. Az egyikben van egy pénztáros. Legutóbb nála fizettem, épp végeztem, amikor elordította magát, hogy miért nem mennek a másik kasszához? Várnak itt, mint a disznók a moslékra. Ha nem én hallom, el sem hiszem, hogy valóságban történhet ilyen. Legszívesebben reagáltam volna, hogy emberek állnak sorba, nem disznók. De inkább elfordultam.

Nem tudom, hogy létezik, hogy egy ilyen ember még ott dolgozhat. Többször volt már nagyon bunkó, lekezelő, de néha muszáj hozzá mennem fizetni, mert nála vannak legkevesebben. Gondolom, nem véletlenül.


Na, azért azt megnézném, hogy létezik-e olyan ember, aki ekkora durvaság hallatán és láttán tudna-e mosolyogni egy ilyen nőre.

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Ildi)
2022. nov. 10. 13:39
Az Új Világrend megoldás lehet!?
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Libikóka)
2022. nov. 10. 13:38

Igen, nem mindegy, hogy hol élünk, kik vesznek körül minket.

Más egy jó környék, és más egy lepukkant kisvárosi pályaudvar, stb.


"Aki disznók közé keveredik, ne csodálkozzon, ha megeszik a disznók." :-D

61. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 13:37
2020 óta globálisan szivatnak minket.Kovika,mesterséges háború,mesterséges válság. Kinek van oka vigyorogni amikor már tervezni sem tudsz hosszú távra mert a jövő még carabb lesz.
60. libikóka (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 13:28

Nem,,én inkább valami felszabadultságot éreztem ,,de lehet hogy csak magamból indultam ki:)


Meg nem mindegy mennyi ember van körülötted,,pl.egy nagyvárosi tömegközlekedést használva lehet más lenne a véleményem.

2022. nov. 10. 13:22

Talán 1 éve, mikor levettük a maszkokat, akkor volt nagyon szembeötlő ez a sok, haragos tekintet.

Ti nem érzékeltétek?

58. globus
2022. nov. 10. 13:16

Én a durvaságokat csak interneten észlelem, való életben nem. Környezetemben nincsenek mogorva emberek.

FB-on gyakran látom, teljesen kivetkőznek magukból néhányan. Talán azt hiszik, ha ők nem látnak a számítógép előtt, akkor őket sem látják? Pedig névvel mennek az üzenetek, és minden ismerőse látja, mit művel.

57. dfc04c70e4 (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2022. nov. 10. 13:10

Nincs ember, akinek időnként ne nyomná teher a vállát.

De én akkor is azt vallom, hogy nem fogok műmosolyt erőltetni magamra. Attól, hogy nem mosolygok valódi érzelem nélkül, még nem depis az ábrázatom.


Szerintem tegyen mindenki úgy, ahogy szeretne. Ha valaki akkor is tud mosolyogni, amikor belül mardossa valami, az jó dolog. Sok mindenen túlsegíti.

Amikor lentebb azt írtam, hogy engem kiráz a hideg akkor, amikor valakin látom, hogy nem igazi a mosolya vagy a nevetése, akkor azokra az emberekre gondoltam, amikor színészkedésből mosolyog kényszeredetten - csak azért, hogy kifelé megfeleljen.


Semmi kifogásom a mosolygós emberek ellen. Én nem vagyok egy nagy mosolygós, más az arcberendezésem. Viszont spontán, őszintén tudok mosolyogni spontán helyzetekben, ha úgy adódik. Őszintén, igazi érzelemmel.

Egyébként pedig az, hogy nem vagyok egy mosolyalbum, az nem jelenti azt, hogy mogorva lennék. Se azt nem jelenti, hogy barátságtalan vagyok.

56. libikóka (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2022. nov. 10. 12:49

Szerencséd van,,ez a könnyebbik oldala.Ha tudod hogy mindíg rendben a cucc.

A hentessel vagyok így,,tudom mit kapok.


Erről eszembe jutott hogy itt egy már megszűnt kisboltban,,virslit kértem.Az eladó csak rámnézett és megcsóválta a fejét,,így nem vettem virslit.

Viszont valaki megkapta.Lehet hogy szépen mosolyogva kérte.

55. libikóka (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2022. nov. 10. 12:43

Igen inkább én is így ha tehetem,,minthogy magamra zúdítsam a kérdések özönét.

A kis mosoly még ha nem is olyan igazi,,segíthet helyrebillenni.Nem én találtam ki,,olvastam .Többször bejön mint nem.

54. 785c64a729 (válaszként erre: 53. - 785c64a729)
2022. nov. 10. 12:37
ha olyan szituációba keveredek, hogy valakivel egy rugóra jár az agyunk, vagy a lelkiállapotunk (ez többnyire humor) akkor azonnal felengedek akár idegennel szemben is, de ez állati ritka
53. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 12:35

én magamat lassan közönyösnek mondanám. régebben érzékeny voltam a környezetemre, de csak nekem ártott. már fel sem tűnik, ha bunkó az eladó vagy pofákat vág a pincér. nyilván igy én sem vagyok egy szimpatikus ember, de ez a része sem izgat. Ha egy étterembe jó a kaja, de bunkó a pincer, az nem érdekel visszamegyek, régen tiltólistás lett volna


régen sok szervezetet támogattam, iskolát, karitativ szervezeteket, jogvédőket... játékokat, ruhákat adományoztam... ma már semmi ilyesmi. csak a családdal foglalkozom, szüleimmel, testvéreimmel


semmi jövőképem ebben az országban, utálok híreket olvasni, mindenki veszekszik, mindenki utálkozik, ebben nem tudok részt venni.


nem mutogatok autóvezetéskor, ritkán van konfliktusom, de ritkán vagyok udvarias is. Nem érdekelnek az udvariatlan emberek, már nem szánom ha egy idősnek nincs pénze valamire a pénztárnál, nem zavarnak a gyalogosok a bicikliuton, egy csomó olyan dolog mellett elmegyek amin más dühöng.


A barátaim mind vidám emberek, velük teljesen más vagyok.

52. tumbo2 (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2022. nov. 10. 12:31
a lányomnak is mindig mondom,nincs abban semmi szégyen,ha valaki megkérdezi a hentest,miből mit főzzön.nem mindenki a régi magyar konyhákon szocializálódott,mint én.
51. ,zumba (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 10. 12:20
"Gyárilag" ilyen vagyok, pedig volt kemény időszak az életemben.
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Libikóka)
2022. nov. 10. 12:10

Én ezt úgy oldom meg, hogy 1 eladóhoz járok általában. Ő pl. nem engedi, hogy tapogassák az árút, drágább is kicsit a többi piaci árnál, de azt kapok, amit kérek, Tőlé én nem vettem rossz dinnyét , garantált a minőség, akármit veszek.

Hentessel u.ez. Ha mégsem ismerős hentestől vásárolok valamiért, akkor amikor megkérdezik melyiket kérem, sosem mutogatok, hogy azt, nem a másikat.....

Én mindig mosolyogva azt mondom, hogy ő a szakember, válasszon nekem egyet nem szeretném otthon magamat szidni.Így szintén szépet szoktak választani. Mert a húst is olyan szépen tudják a vevő felé hajtogatni kitenni, közben meg a belső oldala ronda.

Ő is boldog, hogy elismerem a munkáját én is, hogy szépet kaptam. :) Mindenki jól jár.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook