Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hízunk? fórum

Miért hízunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
59. Todzsó (válaszként erre: 57. - Talentum)
2012. márc. 9. 11:37
Szerinted amiket megpróbálsz elkerülni azokra nincs szüksége a szervezetednek, vagy csak a fogyás a lényeg?
2012. márc. 9. 11:29
én azért mert pajzsmirigyproblémám van, vagyis már nincs is pajzsmirigyem, de ott a hormonpótló gyógyszer, és azért is mert sok az édesség, kevés a mozgás.
2012. márc. 9. 11:18
Én igyekszem a tejterméket kihagyni az életemből. Fokozatosan kivezettem a lisztes dolgokat az étrendemből, és az édességet steviára, meg xukorra cseréltem. Krumplit, rizst ritkán eszem. Salátát párolt zöldséget, húst, sok halat és tojást eszek. zöldségekből lehet pürét készíteni, meg mártást. ja, gyümölcsöt is eszek:-), mozogni heti kétszer van időm, ez az egész testet átmozgató kardió is és erősítés.
2012. márc. 9. 10:51
al_F-A Te hogy csinálod?
2012. márc. 9. 10:49
Nekem ez egy szimpla szétválasztó diétának tűnik. A testkontroll is erre épül. Ez egy fogyókúra, hosszútávon nem fenttartható.
54. honeywald (válaszként erre: 51. - Todzsó)
2012. márc. 9. 09:12

persze figyelek. már nem ezt cisnálom, hanem eszem minden egészségeset, de most ujra szeretném ezt csinálni amint lesznek használható zöldségek a piacon, nem csak olyanok, amiket nátriummal nyomkodnak teli.

huuu maximum 20dkg hust eszem pl. de fokozaosan vetem vissza ezeket az adagokat és ezzel egyenesen nőtt a körítés mennyisége, a zöldségé. persze azt sem szabad tulzásba vinni.. de ha 4óránként eszel, tuti fogysz. mozgással meg gyorsabban érsz el eredményt

53. honeywald (válaszként erre: 52. - 39694c0c70)
2012. márc. 9. 09:10
igen igen. én minden reggel főzök mindenkinek ugy visszük a kaját el itthonrol. menza stb hizlalo :P
52. 39694c0c70 (válaszként erre: 50. - Honeywald)
2012. márc. 9. 09:06

A szétválasztó diéta persze igaz, de elég nagy odafigyelést igényel! És persze csak bizonyos körülmények megléte esetén lehet megcsinálni.

Egy menzán, üzemi étkezdében eléggé érdekes lehet az étel egyik felét (szénhidrát) a tányéron hagyni, majd 4 óra múltán visszatérni és megenni a meghagyott ételt. :))


A kenyértől nem puffadnál és nem is híznál, ha az igazi lenne és abból készülne csupán, ami abba való!

Az izmokkal kapcsolatban maximálisan igazad van!

51. Todzsó (válaszként erre: 50. - Honeywald)
2012. márc. 9. 08:46

Ezt mióta csinálod?

A mennyiségekre is figyelsz?

2012. márc. 9. 08:43

Saját tapasztalat:

- kenyér meg ilyen szaroktol felpuffadok és hizlalnak mint a diszno

- amikor elkezdtem az életmódváltásomat annyit tettem, hogy nem ettem fehérjét szénhidráttal együtt. vagy csak az egyik zöldséggel, és szigoruan 4óra elteltével ehettem ujra csak az egyikből zöldséggel vagy a másikbol. azöldség vagy gyümölcs a fehérje vagy szénhidrát vagy keményitő (krumpli is az) mellett 60-70%ban volt jelen a tányéron a maradék 40-30% a hus vag bármi más.

ez a szétválasztó diétának a lényege, nekem bevált mert a már szervezetem által is erősen tulsulynak vélt fölösleget sikerült leadnom 7kg-ot 2-3 honapon belül, mozgás nélkül

- nem mozogtam sosem rendszeresen, pedig amikor beteszek egy kardio aerobic vagy zumba dvd-t és cisnálom, jol érzem magam lelkiekben is, feldob, felvidít. dupla élvezet! :D


ezekután én már nem is bírok megenni szénhidrátot fehérjével együtt.. a felét sem mint eddig, mert megtelek secpec alatt ráadásul nem is esik már jól, sőt kifejezetten rossz, néha hányinger is elkap. mindezzel azt értem el, hogy most már eszem teljeskiörlésü kebyeret stb...egészségesen eszem, de nem diétázom. ami bitos: nem hízok.

jön a jó idő és még intenzivebbé kell tenni a napokat mozgás terén, és sokkal több idény zöldséget és gyümölcsöt kell fogyasztani.


legfontosabb tudnivaló: minél több izmod van, annál könnyebben fogysz. mint pl a férfiak is ezért fogynak könnyebben.

49. Todzsó (válaszként erre: 48. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 9. 08:23
Ez is igaz
2012. márc. 8. 23:08
Mert az energia nem vész el, csak átalakul.
47. 39694c0c70 (válaszként erre: 46. - Todzsó)
2012. márc. 8. 22:56
Igaz!
46. Todzsó (válaszként erre: 42. - 39694c0c70)
2012. márc. 8. 22:43
Az evési szokásainkat illetőleg igazad van. Azt hogy miért csináljuk ezt, az már más téma. Általában mindnkinek más oka van rá. Amíg ezeken nem változtatunk hiába a fogyókúra, vagy a csodszer, a siker ha van is, csak átmeneti. Természetesen vannak olyan kemény gyerekek akik képesek fitnesztermekben éhezve tölteni az életüket. Szerintem sokkal jobb megoldás az evésre, kényszerítő érzések, körülmények megértése, megszüntetése.
45. f16feffa10 (válaszként erre: 44. - Todzsó)
2012. márc. 8. 22:34
Így van. Valami óriási motiváció kéne hozzá, de az a helyzet, hogy ehhez én túlságosan is hedonista vagyok. Egyszer élek, nem akarok lemondani számomra jó dolgokról, de hiszem, hogy meg lehet találni az egészséges egyensúlyt. Nem akarom betegre zabálni magam, ugyanakkor élvezni szeretném az ízeket, az ételeket. Irreális célokat nem tűzök ki magam elé, most -5-nek is tudnék örülni.
44. Todzsó (válaszként erre: 40. - F16feffa10)
2012. márc. 8. 22:28
Az életmódváltás sokmindent takar. Az ember nem akar megváltozni gyökeresen, az anyagi helyzeted is ide tartozik, az életkörülményeid, a környezeted mindenféle hatásával együtt, stb. Ezek megváltoztatása mindenkit riaszt. Ha a szokásaid megváltoztatását érted alatta, arra ugyanúgy vonatkozik a figyelmed folyamatos fentartás.A fogyókúra valóban nem megoldás, mert hízás lesz a vége.
43. f16feffa10 (válaszként erre: 42. - 39694c0c70)
2012. márc. 8. 22:26
Na igen, ezek ismerős szituációk, mind közül talán csak a házigazdára nem vagyok tekintettel. :)
2012. márc. 8. 22:25

Sorolom.

- Nem mindig akkor eszünk, amikor éhesek vagyunk, hanem amikor "itt az ideje"

- A szíves kínálásnak nem vagyunk képesek ellenállni.

- Nem akarjuk a házigazdát megsérteni.

- Nem tudjuk, mikor jutunk ismét ételhez.

- Túl gyorsan eszünk, így később jelzi a szervezetünk, hogy jól lakott. (Amikorra már túlzabáltuk magunkat)

- Stb., stb.

41. f16feffa10 (válaszként erre: 40. - F16feffa10)
2012. márc. 8. 22:20
*sikeres kúrát
40. f16feffa10 (válaszként erre: 39. - Todzsó)
2012. márc. 8. 22:19

Ideig-óráig el lehet nyomni ezt a letargiát azzal, hogy más, kellemes dolgokra, örömforrásokra összpontosítunk, de őszintén szólva idővel ez is befuccsol.


Ami a fogyókúrát illeti, én marhára idegenkedem tőle, mert azóta híztam csak el igazán, amikor elkezdtem kipróbálni mindenféle "szuper diétákat". Akkor beindult a jojó effektus, és talán nem kell mondanom, a sikeres kútár sikeres visszahízás követte.


Tehát a kulcsszó az életmódváltás lenne, de ahhoz meg agymosáson kéne előtte átesnem. :)

39. Todzsó (válaszként erre: 35. - F16feffa10)
2012. márc. 8. 22:15

Sajnos az önuralom nem mindíg elég.(általában nem)

Amikor a fogyókúra hatására a lerakódott méreganyagok elkezdenek lebomlani, újra a véráramba kerülnek. Ennek hatására letargiás szomorú állapot lesz úrrá rajtunk. Ilyenkor, vagy érzelmileg felfokozott állapotban nincs önuralomra túl nagy esély.

38. f16feffa10 (válaszként erre: 37. - 39694c0c70)
2012. márc. 8. 22:06
Várom.
37. 39694c0c70 (válaszként erre: 35. - F16feffa10)
2012. márc. 8. 22:05

Miért eszünk többet, mint amennyire szükségünk van?

Több oka lehet.

Sorolom mindjárt.

36. 39694c0c70 (válaszként erre: 31. - Todzsó)
2012. márc. 8. 22:00
Szerintem mindannyiunknak! :))
35. f16feffa10 (válaszként erre: 31. - Todzsó)
2012. márc. 8. 21:56

Jelen! :(


Miért eszünk többet, mint amire szükségünk lenne?

Szerintem sokaknál ez csak egyfajta pótcselekvés, vagy egy rossz berögződés. Ott a sok finomabbnál finomabb étel, és bár jól laktunk már, de ebből vagy abból még nem is ettünk, jaj csak egy falatot, fér még belénk. Ismerős, nem?

Pedig csak egy kis önuralom, józan belátás kéne...

2012. márc. 8. 21:52
Mert lelki gondjaink vannak :(
33. f16feffa10 (válaszként erre: 1. - Todzsó)
2012. márc. 8. 21:51
Én azért, mert nem megfelelően táplálkozom, és emellett keveset is mozgok. Az étkezéseknél nem a mennyiséggel van a gond, sokkal inkább az azok közötti nassolással. :S
2012. márc. 8. 21:47
Még valami. A genetikát okolóknak más bünbakot kell keresniük. Valóban azonosítottak olyan gént, amit a hízásért tettek felelőssé, de sajnos ugyanolyan arányban fordul elő a kövér és a sovány emberekben is.
2012. márc. 8. 20:47

Megjöttem szia mindenkinek

Látom sokan rendelkeztek különböző magyarázatokkal, amik hellyel-közzel igazak is lehetnek. Különösen al_F-A meglátásai nagyon elgondolkodtatók. Vajon ha tudjuk hogyan kellene élnünk, miért kell fogyókúráznunk? Miért eszünk többet, ha tudjuk hogy több mint amire szükségünk van? A hozzászólók közül hányunknak van túlsúlya?

30. 39694c0c70 (válaszként erre: 29. - Bd55e3f068)
2012. márc. 8. 17:48
Így van! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook