Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miben különbözik a gyógypedikűrös a pedikűröstől? fórum

Miben különbözik a gyógypedikűrös a pedikűröstől? (tudásbázis kérdés)


5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Szilviy)
2010. ápr. 3. 14:59
Mivel gyógypedikűrös, mint olyan jelenleg még nincs, igen, elég.
2010. ápr. 3. 13:00
Igazából semmi komolyabb problémám nincs,csak bőrkeményedés, és azért szerettem volna elmenni gyógypedikűröshöz, mert azt gondoltam, hogy precízebb munkát végez.De akkor elég a sima pedikűrös?
2010. ápr. 3. 09:40

Magyarországon nincs olyan szakma, hogy gyógypedikűrös. Elvileg senkinek nem szabadna pl benőt körmöt kivágnia... mondom, elvileg.


Vírusos szemölcsöt amúgy csak és kizárólag orvos kezelhet!



A szakmán belül most folynak kísérletek arra, hogy a gyógypedikűrös képzést elindítsák, és magát a pedikűrt-manikűrt különválasszák a műkörömtől.

A podológus képzés elvileg 3 éve lesz, nagyon komoly képzés. Franciaországban pl. csak orvos lehet pedikűrös, tehát orvosi képzés kell hozzá!


Szóval! Amit ma az iskolában tanítanak, az a kozmetikai pedikűr. Tyúkszemet, enyhén benőtt körmöt, bőrkeményedést simán lehet kezelni.


A gyógypedikűrös feladata ennél sokkal komolyabb. Spange kezelés, lábdeformitások kezelése protézissel pl... stb.

Amúgy erre mindre van továbbképzés is már ma is.

2. Ekka
2010. ápr. 3. 08:20

Annyiban, hogy a gyógypedikűröshöz bőrkeményedés, berepedezett sarok, tyúkszem, vírusos szemölcs illetve benőtt lábköröm okozta gondokkal fordulnak.

Még a "sima" pedikűrös általában csak a körmöket szépítgeti.


Bár, ha engem kérdezel, nem értem a különbségtételt, mert annak idején én nem gyógypedikűrösként végeztem, de ugyanúgy tanultuk azokat a dolgokat, mint a gyógypedikűrös.. (igaz ez 6 éve volt)

Azóta különszedték v. mi???

2010. ápr. 3. 07:41
Miben különbözik a gyógypedikűrös a pedikűröstől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook