Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miben kell tartani a töpörtyűt, hogy friss maradjon? fórum

Miben kell tartani a töpörtyűt, hogy friss maradjon? (tudásbázis kérdés)


11. tzs65
2013. febr. 25. 18:56
Mi adagonként fagyasztóba is mentünk belőle. Zacskónként annyit, ami két nap alatt ketten megeszünk. Kivesszük, kienged és frissen ehető.Mi több disznót vágunk egyszerre, de nyáron szeretjük a tepertőt!
2013. febr. 25. 12:12
Anyósom papírzacskóba teszi, és a spejzben tárolja.
2013. febr. 25. 12:00
Mi papírzacskóban tartjuk a hűtőben.
2013. febr. 25. 11:47
Én bezacskózom, és elteszem a mélyhűtőbe disznóvágáskor. Mivel zsíros, nem fagy össze, annyit teszek le a hűtőbe mindig, amennyit pár nap alatt megeszünk. Így ki se szárad, meg se avasodik, bele se ununk, és nagyon sokáig eláll :-)
2013. febr. 25. 11:43

Én nem zárom és nem teszem a hűtőbe, ha kamra van, az a legjobb és nyitva, némi szalvétával, vagy papírtörölközővel letakarva.

MOndjuk nálunk nem marad meg sokáig és ennyit nem is veszek, mert képes és elfogy :DDDD

A lényeg, hűvös helyen legyen :)


Ha nem fogy elég gyorsan, akkor érdemes belőle krémet csinálni a reggelihez, vagy uzsonnához :)

Kétszer ledarálva, hagyományos darálón, vagy alaposan a gépivel :)

Bors, kevés só jöhet hozzá és kész a finomság :)

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Judit1960)
2013. febr. 25. 11:36

Tupperes cuccosban vagy vmi zarhato dobozban a hutoben:)

De a legjobb,ha gyorsan meghamizzatok!:))

2013. febr. 25. 11:27
Anyukám javaslatára duncos üvegbe teszem, a tetejére papírtörlőt teszek és csak utána zárom le kupakkal és rakom hűtőbe. Legutóbb három hétig finom volt.
2013. febr. 25. 11:26
Hol tartották öregjeink, amikor még hűtő sem volt? A kamrában kis bödönben, zsírral leöntve. Én nem csinálok belőle nagy faksznit. Zárható dobozban, hűtőben tartom.
2013. febr. 25. 11:23
Én légmentesen lezárom és a hűtőbe teszem. Bár nálunk jó, ha egy hétig megmarad. Nem tudom, hogy le lehet e fagyasztani belőle ledarálva pl. töpörtős poginak.
2013. febr. 25. 11:22
Hát szerintem zárható edényben és igen hűtőben!
2013. febr. 25. 11:20
Kaptam 2 kg friss töpörtyűt. Szeretném, ha friss, ropogós maradna, nem ereszkedne meg. Szerintetek miben tartsam? Zacskóban, hűtőben...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook