Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miben adják ki a hamvakat? fórum

Miben adják ki a hamvakat? (tudásbázis kérdés)


2020. febr. 28. 12:18
Sziasztok! Anyukám 5 ève hunyt el. Hamvasztották,ès egy kis időre haza vittük az urnát. (Azóta már kihelyeztük temetőbe.) Nekünk a kiválasztott urnába tettèk,amit hermetikusan lezárták,illetve egy karton dobozba tettèk magát az urnát
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. febr. 20. 18:43
Igen.. Valóban az. Köszönöm szépen a válaszokat.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 20. 17:45
A lehető legdiszkrétebb.
2020. febr. 20. 16:19
A műanyag urna az azonosítóval benne egy fa urnában, amit korábban választottam, és még mindez benne egy szolid karton dobozban.... Így adták át.
2020. febr. 20. 12:01

Szerintem, ha valaki elolvasta a linket, amit hoztam, csak abban a műanyag, leforrasztott dobozban adják ki, ami hol urnabetét, hol szállító urna néven fut.

Benne van a kerámia lap is, az azonosítóval.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 20. 07:49
Abba teszik, amibe a hamvakat kérted. Egy erősebb szatyorban is elviheted, azért kell erős, mert nehéz.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 22:25

Nem írom le, mert nem akarom az érzéseidet megbántani. Itt minden benne van nagyjából.


[link]


Talán az nincs, de logikus: az ember csontozata kb. 2 kg, ennyi a hamvasztás utáni maradvány, azaz nehezebb, mint gondolnád. Én nem hamut kaptam, hanem granulátumot.

Mint olvashattad, urnabetétbe helyezik, amit lezárnak. Ez a szállító urna, nekem így mondta a vállalkozó.

2020. febr. 19. 22:16
Választottam hozzá fa urnát. De azt nem tudtam, hogy beleteszik e valamibe ezen kívül, vagy nekem kell vinni, valamint azt, hogy mit szokás vinni szállítani.
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 22:00
Egy leforrasztott műanyag "szállító" urnában (virágcserép-forma) adják ki a hamvakat, benne egy kerámia lapocskára vésett azonosítóval.
4. vivo44 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 21:39

Igen.

Vihetsz dobozt, vihetsz bármit, amit gondolsz, amiben diszkréten szeretnéd azt követően szállítani.

Onnantól csak is rajtad múlik, hogy miben.

2020. febr. 19. 21:34
Ezt tudom, de akkor nekem kell vinni egy dobozt? Mert ugye nem szeretném az urnát a kezembe vinni.
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 21:23

"A hamvasztás megtörténte után az elhunyt hamvait irodánkba szállítjuk ahol a hamvakat urnába helyezve átadjuk Önnek a keletkezett dokumentációval együtt."

Google a barátod...

2020. febr. 19. 21:08
Ha hamvasztás történik, a választott urnába kerülnek a hamvak. Azt csak úgy az ember kezébe adják, vagy dobozba teszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook