Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? fórum

Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2008. jan. 30. 22:19
passz piros ez naon komoly :)))
2007. dec. 20. 14:42
Ha az evolúciót nézzük, akkor a tojás volt előbb, hiszen madarak még nem is léteztek, de (hüllő)tojás már igen!
2007. dec. 4. 06:25
Ezt nálam okosabb emberek sem tudták megmondani.
64. 5f7b4cf4b6 (válaszként erre: 62. - Buci bácsi)
2007. dec. 4. 06:19

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁllati jóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!

Grat :)))

63. 996d3b2ccc (válaszként erre: 62. - Buci bácsi)
2007. dec. 3. 08:57

buci bácsi Te egy "állat" vagy!

:-DDDDD


Még mesét, még még!

2007. dec. 2. 04:32

Nem is tudjátok Ti azt, hogy hogyan is van ez.

Én most csak itt, csak most, elmondom nektek a tutit!

A történet, még az idök kezdetére nyúlik vissza. Isten megteremté a világot, az összes növényt, az összes állatot, baktériumot és vírust. Mindezt hat nap alatt! Ma már tudjuk, hogy egy lényegesen egyszerűbb projektet sem lehet összehozni egy fél évnél hamarabb. No de ez a mi szempontunkból huszadrangú kérdés...

Tehát meg van teremtve a világ. A Paradicsom nevű kertben éldegél Ádám, Éva, valamint az összes állatok fajuk és nemük szerint, hogy sokasodjnak.

Az oroszlánok, tigrisek és más ragadozók füvet esznek, egyrészt azért, hogy ne haljanak ki a növényevők, másrészt mert még nincs feltalálva a fűnyíró. Itt éldegegél a tyúkocska, párjával a kakaskával. Éva anyánk minden reggel kukoricával eteti őket. Nem tengerivel, hiszen abban az időben még a kontinensek egybefüggőek voltak, akkor még úgy hívták, hogy Pangea. Akkor még Amerika is Magyarországhoz tartozott, ezért nem kellett a tengeren áthozni a kukoricát, mi a fenének is hívták volna tengerinek a kukoricát... Abban az időben a baromfiak úgy szaporodtak, hogy a kakas havonta egyszer megpetélte a tyúkocskát,majd az, 21 nap mulva világra hozta gyermekét. A kiscsírke a tyúkocskában össze volt hajtogatva háromszog alakúra mint manapság a Balatonnál a lekváros palacsinta. Egyszerűen kicsusszant a tyúkocskából,úgy hogy az szinte észre se vette. Így történt ez ezer éveken keresztül. Hanem egyszer hiba történt! Éva néni (merthogy már néni, hiszen ezer évekről beszélünk), nyitva felejtette a veteményes kert ajtaját. A tyúkocska kiment a zöldséges kertbe. Ott állt a Tudás fája is. A tyúkocska kapta fogta magát, felrepült a fára.(Akkor még tudott repülni, mert még nem volt akkora feneke mint a mai tyúkok nagyrészének!) Elkezdte csipegetni a Tudás fájának a termését. Már amit Éva meghagyott belöle. Ezért nem tudjuk biztosan, hogy milyen fa is volt tulajdonképpen a Tudás fája. Még csak egy mag sem maradt belőle...

Meglátta ezt az Úr. Ráripakodott a tyúkocskára: Neked is annyi eszed van mint a gazdaasszonyodnak? Te Tyúkeszű...(Innen a mondás..) Mától kezdve te is fájdalommal szűljed gyermeked. Kemény tikmonyt szüljél minden nap, mely nyílásodnak tízszerese! Később majd felőlem a nyelvújítók a 20. század elején nevezhetik tojásnak is... Annyi könnyítést adok, hogy ha tojsz 21-et, annyi napot pihenhetsz, de lázban égve a tojásaidon űlve.

Mindezt hallotta a kakaska. Elkezdett éktelenűl röhögni. Az Úr aki mindent lát és hall, maghallotta a kárörvendő kakasszót. Mától kezdve- mondá- minden áldott nap magadévá teszed a tyúkodat míg a világ világ lesz..! Megszeppent erre a kakaska. Nem is mert egy szót sem szólni az ítélet ellen. Híven teljesíti a reá rótt feladatot minden nap. Legfeljebb napkelte előtt, amikor gondolja, hogy a teremtő is alszik,akkor lázad a sorsa ellen, egy hangos "Nemakaroooom!" kiáltással.

Persze mindez régi történet. Azóta már a kontinensek is szétváltak. Újra felfedeztük Amerikát. Mostmár a kukorica lehet tengeri is. Csak egy a biztos: A tyúk is szenved az utódaiért mint az emberi fajnál az asszonyok. Talán mégis a kakas járt a legjobban...???!!!

2007. dec. 1. 02:52

A tojás!

Statisztikailag bizonyított tény, hogy a tojások nagyrészt az üzletek polcain teremnek!

2007. nov. 27. 10:50
Tojáshéj. :)))))
59. 996d3b2ccc (válaszként erre: 18. - Herkules)
2007. nov. 27. 04:32

herkules!

Tökéletesen megválaszoltad a kérdést!!!

Köszönöm!

A választ egy eddig megválaszolatlan kérdéshez kötötted, de logikus az észjárásod!

Gratula!

2007. nov. 19. 18:26
Ahogy volt földrajztanárom fogalmazott: "A válasz az, hogy a keltetőgép."
2007. nov. 19. 18:25
hm. nem tudom. talán egyik sem
2007. nov. 19. 08:31
Kiváncsi lennék rá???
55. Rockin
2007. nov. 18. 20:28
És Isten megteremté a tyúkot...nem a tojást, hanem a tyúkot. Az volt előbb:)
2007. okt. 17. 18:09

Jó poén :)

A "valódi kérdés" valahol arra vonatkozik, hogy a tyúkot megalkotó genom vagy a tyúktojást megalkotó genom volt-e előbb. A válasz: a tyúk-genom.


Mivel ha a tojást nem jól termékenyítik meg, akkor az bezápul, így triviálisan következik, hogy a tyúk előbb létezett, mint a klasszikus tyúktojás. Bár az is tény, hogy a tyúk tojásból kelt ki. De abban a tojásban már a genom hibás volt. Ezért alakult ki a "tyúk".


Tehát volt valami ami tojt egy "hibás" genomú de még nem tyúktojást, amiből kikelt a tyúk. A szelekció meg úgy döntött, hogy előnyös mutáció, így a tyúk tojhatta a már maga kis tyúktojásait :)


Az pedig nem igaz, hogy ezt nálunk okosabbak sem tudják. Ezt sem én találtam ki :)


SF

2007. okt. 17. 17:41
Mindenképpen a tyúk !
2007. okt. 13. 10:27
A tyúk
51. c5407291df (válaszként erre: 47. - Buci bácsi)
2007. szept. 2. 10:14
:DDDDDDDDDDDDD
2007. szept. 1. 15:21
A tyukostojásos mazsola. :))))))))))))))))
2007. szept. 1. 10:47
Szerinetem a tyúk
2007. aug. 30. 23:57
Szerintem a tyúk.
47. buci bácsi (válaszként erre: 45. - Gerna)
2007. aug. 30. 23:03

No persze, hogy hát persze! Az nagy dínótojás meg csak úgy kóválygott -mint az a bizonyos gólya másmilyen féle-fajta tojás a levegőben- évezredeken át a -273-fokos hidegben a súlytalanság állapotában, majd a légkörbe érve elérte a 3000 C- fokos (hogy a csudába kell írni, hogy C -fok?) hőmérsékletet, majd 30 000km/órás sebességgel belecsapódott a sivatag homokjába, majd kisvártatva a megrepedt héjú tojásból kibújt a kis dínó és azt mondta: De piszkos nagy szerencsém van, hogy homokra estem és nem egy bazi nagy sziklára, mert szétloccsant volna a tojásban lévő tojásom! (Ezóta érzékeny az ütésre a világ VALAMENNYI tojása!)Ezután szétnézett, kereste a mamáját és mivel nem találta, bánatában rögtön ki is pusztult!

A kérdés lényegére visszatérve, természetesen a tojás volt előbb. Tudományos kutatások igazolják ugyanis, hogy a magyar nép pl., sokkal korábban evett szalonnás tojásrántottát mint Újházy tyúklevest csipetkével! Úgy gondolom, ez döntő bizonyíték!...

46. gerna
2007. aug. 30. 21:35

Na látom, ezt már többen is írták!


(nehéz volt visszaolvasni, valahogy nagyon lassú)

45. gerna
2007. aug. 30. 21:31
Természetesen a TOJÁS. Mivel tojással szaporodó állatok (pl. dinók) sokkal előbb voltak, mint a tyúk.
2007. aug. 30. 21:24

Nos, én elmondom csak itt, csak most és csak Nektek a teljes igazságot.

Természetesen a tyúk volt előbb. Hogy miért?

Ez végtelenül egyszerű. Képzeljétek el, hogy ha Isten, mikor a világot teremtette, előbb tojást alkot. Akkor neki kellett volna ülnie rajta 21 napig..! Hát nem kényelmesebb volt ELŐBB a TYÚKOT megteremtenie...?

(Elnézés, ha valakinek megsértettem volna a vallási érzelmeit.)

2007. aug. 30. 08:32
Ezt nálunk sokkal okosabbak sem tudják!
2007. aug. 28. 10:45

tetszik nagyon a kérdés:)

szerintem sok sok évvel ezelőtt lett egy állat,(nevezzük tyúknak) ami tojt egy valamit. Az állat lett a tyúk, és amit tojt az meg a tojás.


De a tyúk szerintem egy teljesen más állatból alakult át.


Tehát a tyúk volt először, és ezt biztos helyről tudom :)

2007. aug. 27. 19:50
a tojás
40. LoLiNa
2007. júl. 27. 10:19
a kakas :-D
2007. júl. 6. 12:52
A tyuk.
2007. jún. 4. 19:42
A tojás sárgája.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook