Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tyúk megeszi a tojást mit lehet elene tenni?, fórum

Tyúk megeszi a tojást mit lehet elene tenni?, (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 7. 09:03

Tyúkhúsleves, pörkölt.

Ha maradna tojás, akkor nokedli is.

2012. máj. 30. 08:48

Sziasztok!

Minden fórumozónak szép napot kívánok.

Kérdésem, szemes kukoricát hányhetes kortól lehet

adni a jércéknek. Már probáltam adni, de nem eszik

meg.

25. salabakter (válaszként erre: 20. - C906e7f5a1)
2012. máj. 29. 09:49
Miért lenne állatkínzás?A csőr olyan,mint a köröm,az is fáj ha levágjuk?
2012. máj. 28. 21:29
Ez az étrend tökéletes a tyúkoknak.Én futort soha nem adok nekik.A tojáshajat én is oda adom nekik.De ha véletlen én is elejtem a tojást,rögtön odaugranak,megeszik,egyébként nem.Egyébként füves kertben vannak.De igazi tojás helyett lehet kerek kavicsot is tenni a fészekbe.
2012. máj. 28. 19:10

Nebula köszi a választ.

minden reggel fél liter kukorica dara ahhoz két evőkanál futor,2,5 dl szójadara és nevelőtáp.

ez a reggli menű, napközben csak tisztán dara.

Már arra is gondoltam, hogy azt az egy tojást véletlen törhették össze, mert a másik megvan.

Szerinted a kaja igy elegendő ebben az összállí-

tásban? Kiegészitésként főtkrumli és kukorica dara keveréke 2 naponként "uzsonnára"

2012. máj. 28. 09:44

A futorból eleget kanak?

Ha valamiből nagyon kevés van a szervezetben, akkor kell hozzá idő hogy elérje a megfelelő szintet.

2012. máj. 25. 13:51

Sziasztok!

Most először tartok jércéket. 10 hetes korukban vettem, most 16 hetesek. Minden nap kapnak kukoricadarát, futort, szójadarát,nevelőtápot.

Nagyon szépen fejlődnek. Az olba tettem 2 db tojoládát, had szokják és abba egy-egy bolti tojást.

Egy hét után ma reggelre az egyik tojás eltünk,

kicsi tojáshéj maradt. Kérdésem miért ették meg.

Naponta 2-3 alkalommal zöldet is kapnak.

Ha valaki tudja a választ köszönettel veszem.

20. c906e7f5a1 (válaszként erre: 14. - Salabakter)
2012. máj. 24. 08:04

Ez állatkínzás!

Az előző rossz tartási körülmények miatt van gond velük.

19. Méreg
2012. máj. 24. 07:57
Én Húsvét után 2 héttel vettem kitojt ketreces tyúkokat. Először mindenfelé tojtak. Aztán látták, hogy a házi tyúk hova tojik és utánozták őket.Miután a házi tyúkjaim elültek kotlósnak, már raktam be nekik műanyag ládát sok szalmával. Ebbe tojnak és így nem eszik meg. De ha véletlenül egy tojást meglátnak a kezemben,akkor abban a pillanatban rácsapnak, vagy valamiért leteszem az ajtójuk előtt,nyújtogatja a nyakát, hogy feltörhesse.tehát nálam a láda bevált. Ja és szerintem a tojáshéjat azért adjuk, hogy vastagabb legyen a tojás héja.Az enyémek is olyan vékonyak voltak eleinte, hogy az újjam majdnem belement mikor megfogtam. Én sem veszek többet kitojat tyúkokat, most tettem először is. Ha most kikelnek, ezekből tartok inkább tojni.
2012. ápr. 15. 11:18
légpuska...
2012. ápr. 15. 07:38
Pár éve én is vettem kitojt tyúkokat.Soha többet.Pontosan ilyen problémám volt nekem is.Voltak saját tyúkjaim is,azok tojásait is megették,nagyon vadak voltak.Azok is oda tojtak ahol éppen voltak.Kénytelen voltam őket elkeríteni.Meglátszik rajtuk,hogy ketrecbe nevelkedtek.mihelyt tudtam levágtam őket.Nem beszélve arról,"fiatal tyúkként" vettem,fél napi főzés után is rágós maradt.Nem veszek többet.
2012. ápr. 15. 07:00
Meg kell elözni és ellopni alóla a tojit:-)
2012. ápr. 14. 17:08
Takarmánymeszet kell adni nekik.
2012. ápr. 14. 15:36
Le szoktak vágni a csőréből a régi öregek,másképp nem szokik le róla!!
13. era06 (válaszként erre: 12. - Joli)
2012. ápr. 14. 15:26
Meg kell enni a tyúkot :-))
12. Joli
2012. ápr. 14. 15:18
Mivel lehet megakadályozni, hogy ne egye meg a tojást?
11. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 7. - Tündi7)
2009. szept. 14. 21:57
Az a 3. hozzászólás. :) Csak lerövidítettem. ;)
2009. szept. 14. 10:53

Állattenyésztés kérdés:

Tyúkjaim megeszik a tojásokat.

Mészport keverek, és még egy tálban is kapnak. Tojáshéjat nem adok nekik. A gyenge tél miatt még naponta kapnak zöldet. Különben búza-kukorica-árpa keveréket kapnak. Homokfürdőjük van, melybe murvát keverek. Havonta egyszer az itatóvízbe vitamint teszek. Már nem tudom mit csináljak, egész nap lesni kell amikor tojnak, hogy a tojást megmentsem.



Dr. Orosz Szilvia szakértő válasza (Állattenyésztés témakör):

• Elképzelhető, hogy nem ásványianyag-hiányuk van a tyúkoknak, hanem fehérje- vagy aminosavhiány jelentkezett az állományban. A fehérjeellátottságot szója-, repce- vagy napraforgódarával lehet általánosan javítani.

• Esetleg metionin és lizinkiegészítés is segíthet. Ezek az aminosavak nélkülözetlenek a tojótyúk szervezetének, szintetikus kiegészítés a megoldás általában (régebben biometin és biolizin készítményt alkalmaztunk). Pontos adagolás szükséges és kissé drága megoldás. Ha nem jár eredménnyel, akkor nem aminosavhiány volt a kiváltó ok.

• A havonta egyszeri vitaminkiegészítés kevés. Próbálja meg hetente adni a vitaminokat. Amennyiben két hét elteltével nincs változás, akkor más a kiváltó ok.

• A tyúkok vérmérsékletében is jelentős a különbség. A középnehéz testű, barnahéjú tojást tojó tyúkok és a húshibridek nyugodtabb vérmérsékletűek. A kistestű, leghorn-típusú hibridek rendkívül hisztérikusak és könnyebben kialakul náluk környezeti stresszhatásra ez a rossz szokás.

• A szakirodalom szerint sajnos a „tojásevés elleni védekezés leghatékonyabb módszere a tojások gyakori összeszedése”!

2009. szept. 14. 10:52
köszönöm akkor oda adom a tojás héját hátha nekem is hagynak abol a tojásbol majd::))
2009. szept. 14. 10:42

Az átálláshoz kell egy kis idő várj még velel add a tojás hélyát minden nap akár kétszer is.

hszt= hozzászólást jelent

2009. szept. 14. 10:40

Nem keltetem.Letolyt tyukok voltak most vettük egy hete őket.

Igy még szinte oda tojnak ahol rájuk jön.Ha ben tojnal a belső olban semmi baj nincs de ha kint akkor röktönk rájuk kapnak.

A tojás héját azt már én is probáltam.

de nem lehet hogy ezt miatt eszik meg??

3,hszt az mi csoda??

Probálok nekik minden jót oda adni zöldet kapnak.

Most még kapják a tojó tápot kukorica darával és búzát is esznek.

2009. szept. 14. 10:20
Mészhiány! A 3. hszt kell csinálni ilyenkor! ;)
2009. szept. 14. 10:19
biztosan megfelelően eteted őket?
2009. szept. 14. 10:18

A mamának voltak tyúkjai és ő figyelte a tyúkokat, így kamar összeszedte, hogy ne egye meg.

Ha felhasznált egy tojást, akkor a hélyát az ételükbe keverve adta a tyúkoknak.

2009. szept. 14. 10:17
Hát, mihamarabb kiszedni alóla ..... gondolom ...... vagy keltetnél? :o))
2009. szept. 14. 10:17

Szioasztok van egy pár tyukom letolytak most vettük.de néha van hogy megeszik a tojást mit lehetne tenni elene?,

van valakinek valami jo praktikája??

Várom köszi

2009. szept. 14. 10:16
Tyúk megeszi a tojást mit lehet elene tenni?,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook