Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem birok a kiscicámmal fórum

Nem birok a kiscicámmal (beszélgetős fórum)


2010. okt. 22. 13:13

Ohhh, ha odafigyelsz rá és folyamatosan kommunikálsz vele, akkor hatalmas nagy dumagép lesz belőle! :D


Mindkét cicámnál imádtam, ahogy duruzsoltak, válaszoltak, ha szoltam hozzájuk! Jelenleg kutyánk van, de imádom a macskákat is!

Az első cicám 17 évig volt családtag, a 2. cicám sajna csak 2 évig... de nagyon szerettem őket!

23. 04e95f637a (válaszként erre: 20. - 75596a56f2)
2010. okt. 22. 13:01

Hát ha látnád megzabálnád,olyan kis aranyos!Korom fekete,és csak a nagy zöld szemei vannak! :))

Ha beszélek hozzá,mindig válaszol(alvás közben is)!Hát mi jól összespanoltunk,az bizti! :)))))

2010. okt. 22. 12:57
Mint Garfield? :))))))))))
21. ebf2510f25 (válaszként erre: 16. - K.andyka)
2010. okt. 22. 12:44
Alig várom, hogy nagy lusta, kövér macska legyen...:-)
2010. okt. 22. 12:43

Mert demoon most Te vagy neki az anyukája! :D Biztos nagyon édi-bédi lehet! Egyébként nagyon kis ragaszkodóak tudnak ám lenni, szó szerint ki tudtok alakítani velük egy igazi szövetséget, és nem csak ők tanulnak, de szerintem sokat lehet tőlük is tanulni! Addig jó, míg bújik, amíg biztonságban érzi magát Nálad, akár a válladon is, mindegy neki, csak meglegyen a személyes kontaktus!

Tündériek szoktak lenni!

19. 04e95f637a (válaszként erre: 17. - 75596a56f2)
2010. okt. 22. 12:16
az enyém éjjel nappal bújik,már megbolondít vele!Éjjel "kitalálta",hogy a vállamon telepszik le!:))))
18. 04e95f637a (válaszként erre: 16. - K.andyka)
2010. okt. 22. 12:14
Hát fel!Az enyém állandóan ölben lenne,mindig sír,2 óránként eszik,és csak mellettem hajlandó elaludni!(pont most jött ide :D)
2010. okt. 22. 11:23

Tünemény a cicád K.andyka!


Nyugi, még szokja a helyzetet, Titeket, a környezetet! Kell egy kis idő míg a magáénak tudja, azt, ahol van! Most még nagyon sőt, rettenetesen játékos, egy idő után fog komolyodni, ezt majd a viselkedésén fogjátok tapasztalni, érezni. Ez egy átmeneti időszak, amikor még a személyisége is fejlődik. Ebben az időszakban a nevelésére kell figyelni, mert bár mint írtam öntörvényüek, azért vannak szabályok, amiket jobb, ha Ti diktáltok! :D


Bújos cica szerintem olyan 6 hónapos korától kezd majd igazán lenni, amikor már elkezdődik az ivarérés is!


Egyébként, ha úgy látod, hogy félős, ijedős, akkor igyekezzetek a hirtelen mozdulatokat elkerülni. Nagyobb türelem, szeretgetés, beszéd hozzá, és Ti magatok, akik nyugalmat és biztonságot árasztottok felé! :D

16. K.andyka (válaszként erre: 15. - Ebf2510f25)
2010. okt. 22. 11:05

jah,jah!

én is ezt mondom,hogy felér egy kisbabával.

2010. okt. 22. 11:01
Mi becsukjuk a szobaajtót éjszaka, ővé az előszoba, a fürdő és a folyosó. Ennyi élettér elég neki szerintem. Mindent elpakoltunk, amit tönkretenne, végül is, nincs vele több baj, mint egy kisbabával....:-))
14. K.andyka (válaszként erre: 12. - 75596a56f2)
2010. okt. 22. 10:59

hát azért még a függönyök és a szekrények,úgy mond szüzek azt még nem fedezte fel,csak este elég későn fekszünk le és néha úgy fel van túrázva,hogy annyira tekeri körbe,mind ha valami turbó gép:D

amúgy nagyon drága,mert nem sírós,legfeljebb ha éhes de akkor is alig lehet hallani,vagy most 1-2 napja fedeztem fel,hogy ha én a konyhába vagyok ő meg a szobába sírt utánam,hogy menjek be játszunk vagy van egy kis karácsonyfadísz(párom ötlete volt,hogy fényes,meg labda,)szereti is de elveri vagy olyan helyre megy ahonnan nem tudja kiszedni s sír hogy vegyük ki.

13. K.andyka (válaszként erre: 11. - 04e95f637a)
2010. okt. 22. 10:52

hat éjjel akkor alszik nagyjából az enyém is,de ma hajnalba páromnak is rájön a pisilés és azután kezdődik a szökdécselés.

amúgy még van egy bajom hogy fél,nem olyan kis bújós cica hanem olyan ugri-bugri,mindentől berezel.néha nem is lehet megfogni,mert szabály szerűen szívat minket.vajon majd meg szokja azt is és olyan kis bújós cica lesz?

2010. okt. 22. 10:49

Szerintem egy cicánál nem mérvadó, hogy kicsi vagy nagy, ha számára elérhető közegben van egy viárg tutti, hogy le fogja pofozni! :D Ez bizonyított tény!


Édesanyám első körben akkor kapot majdnem szívgörcsöt mikor az első cicánk a függönyön akrobatázott és felmászott rá. De volt úgy, hogy éjszaka felmászott a szekrény tetejére, és amikor felébredtem egy világító szempár nézett le rám a szekrény tetejéről. Egyébként egy idő után felveszi az életritmusotokat, és éjszaka nem lesz gond... max. hajnalban. Tudva levő, hogy a cicók imádnak hajnalban ébredni, hiszen akkor van a vadászidény! hihi De szerintem lehet ezt is kezelni!

11. 04e95f637a (válaszként erre: 8. - 75596a56f2)
2010. okt. 22. 10:44
óóó az én orchideám naponta 50x fekszik az asztalon miatta! :)
10. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - K.andyka)
2010. okt. 22. 10:43
Az enyém is 2 hónapos,és egy rosszcsont!Ugyan ezeket csinálja,de alszik éjjel,hajnalban viszont brutálisan rossz cicus!Már szét harapta a lábujjamat! :))))
2010. okt. 22. 10:41

hhhhhhmmmmmmmmm

az én cicám mindig belefekszik a virágcserépbe:(

letört mindent, minden virágot

2010. okt. 22. 10:40
egyébként ha a tálkájába egyszer legalább kissé belenyomtad az orrát, akkor tutti, hogy nem fogja megszentelni a virágföldet, max kikaparja, de nem akarlak elkeseríteni, ha elérhető közelségben van, akkor teljesen mindegy, hogy éjszaka vagy nappal van, ha kedve támad, akkor is meg fogja rendezni őket!
2010. okt. 22. 10:38
ha megoldható tedd a virágaidat magasabb szintre, ahová nem nagyon tud feljebb mászni. Ne ő uraljon Titeket, hanem Ti a macskát. Önnáló egyéniségek ez tény, de Ti vagytok a gazdik. Ha más megoldás nincs, akkor bizony várni kell egy csöppet, hogy komolyodjon.
2010. okt. 22. 10:33
hat minden játék be van szerelve.aludni is alszik,de ha megtaláltunk mozdulni szökik fel és futás kenni körbe.kizártuk már de a tálját is utána rakom,de félek,hogy a virágjaimat kikaparja és a tál helyett oda fog WC-ni.másképpen nincsen baj,mert nem síros vagy első perctől a tálba végzi a dolgát,napközben egyedül van otthon és nem csinál semmi rosszat,alszik eszik játszik a macijaival.csak az éjszakai alvással van baj,már egy hete kész zombik vagyunk.én éjjel meg sem merek mozdulni,mert félek felébred és akkor majd nem hagyná,hogy aludjunk:))
2010. okt. 22. 10:22

Sziasztok!


Ez egy átmeneti állapot! Kicsit türelemmel kell lenni hozzájuk. Ilyenkor még nagyon kölykök, és nagyon édesek! A másik lehetőség, hogy kizárjátok őket erre az időre a hálószobából, hogy Ti is tudjatok aludni. Általában 3-4 hónapos kortól kezdenek "komolyodni" bár akkor is van szöszmötölés éjszaka, de nem állandóan és nem folyamatosan! :D

A másik lehetőség a lábraugrás helyett, hogy valami madzagra valami plüss játékot akasszatok fel, még mindig jobb, hogy éjszaka arra ficánkol, mint a lábra! :D

2010. okt. 22. 10:21

Pont ezt akartam írni, mint koppanya, majd kinövi :)

Vagy kell neki jàtszótàrs.

2010. okt. 22. 10:20
nem akarlak elkeseríteni de nem fog menni, majd amikor már idősebb lesz magától abbahagyja
2010. okt. 22. 10:19

ez nagyon aranyos

jelenleg én is hasonló problémákkal küzdök és én sem tudok vele mit kezdeni

idővel megtanulja

2010. okt. 22. 10:17
lehet sokan nevetni fognak,de van egy 2 hónapos kis cicám van éjjel nem tudunk aludni,mert egész éjjel játszik:)szökik fel az ágyra,ha meg mozdulunk a lábujjainkkal, mindennel játszik.nem akarok durva lenni,de valahogy rá kéne vezetni,tanítani,hogy szokja meg éjjel ő is aludjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook