Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úgy hallottam, ha nem közös megegyezéssel történik a válás, akkor a bíróság meghatározza, hogy kinek a hibájából történt. Tudtok erről? fórum

Úgy hallottam, ha nem közös megegyezéssel történik a válás, akkor a bíróság meghatározza, hogy kinek a hibájából történt. Tudtok erről? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 17. 23:39
Ma már nincs olyan, hogy valaki is hibás lenne! Olyan nincs, hogy valakinek a hibájából mondják ki a válást. El kell olvasni a Polgári Törvénykönyv idevonatkozó részét!
12. NOA
2009. máj. 19. 12:10

Először elválasztanak és azért jó a közös megeggyezés mert nincs szennyesteregetés.

Utána jön a vagyonmegosztás ez elhúzódhat évekig ha nem tudtok közösen megeggyezni.

2009. máj. 19. 10:32

Az én szüleim, már 3 éve pereskednek egy nyomorult kis másfél szobás lakáson.

Amiben persze az apám lakik, mivel önszántunkból hagytuk el a lakást.

Sajnos nem lehetett vele együtt élni,mert alkoholista.

Akkor az öcsém 16 éves volt.Mostmár betöltötte a 18 at úgyhogy a visszaköltözés reménye is szertefoszlott. Persze a bíróság annyit mondott hogy osszuk meg a lakást és éljünk addig külön háztartásban amég meg nem tudunk egyezni.

Persze hárman egy szobában igaz???Jah meg a verekedős alkoholisával...

érdekes ez a magyar igazságszolgáltatás...

Azóta anyukám albérletben él az öcsémmel és hónapról hónapra élnek...adósság adósság hátán...

Bocs hogy ezt ide írtam ,de muszáj kiadnom legalább itt magamból a dühömet...

Jah és együtt vették a lakást, kölcsönre + szocpolt vettek fel.

2009. máj. 19. 10:07
Nálam úgy volt,hogy már állt a ház,amikor összeházasodtunk,utána közösen rendeztük be.Született 2 gyerekünk.A vagyonmegosztásnál nekem fizetnie kellett a férjemnek,ún.lakáshasználatba vételi ellenértéket,vagyis a ház árát 4 felé osztották,és a rám eső részt kaptam.Sajnos akkor még nem tudtam a gyerekeimet is magammal vinni,csak később.Persze a berendezési tárgyakon is megosztoztunk.
9. **Rita** (válaszként erre: 8. - Csillagocska)
2009. máj. 18. 15:05
Ha a házasság alatt vásároltátok,akkor közösnek számít, hacsak a férjed nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét
2009. máj. 18. 14:36
Háth....ami nekünk van, azt mind közösen szereztük, a házasságunk alatt, ugyanis 19 éves házasok vagyunk.Csak minden a férjem nevére került, vagyis a vállalkozás nevére, amiben én is benne vagyok.
7. **Rita** (válaszként erre: 4. - Csillagocska)
2009. máj. 18. 08:44

Csak az közös amit házasságkötésetek után közösen vettetek, építettetek.

Ha Te vittél volna a házasságba pl, egy lakást azt hiszem ezerrel tiltakoznál az ellen hogy a fele válás után a férjedé legyen

6. c3194ec9c7 (válaszként erre: 4. - Csillagocska)
2009. máj. 18. 08:38

szó sincs róla.

Házasság kötés előtt lévő javak, kizárólag azé akinek a nevén van. Akár hány éves az együttélés.

5. **Rita** (válaszként erre: 4. - Csillagocska)
2009. máj. 18. 08:37

Rosszul tudod.

Ami házasság előtt saját vagyona volt az sose lesz közös vagyon

2009. máj. 18. 08:35
Ugyanis minden a férjem nevén van, de úgy tudom 15 évi házasság után már minden közös.
3. **Rita** (válaszként erre: 1. - Csillagocska)
2009. máj. 18. 08:32
Nem befolyásolja a vagyonmegosztást
2. d58b988bee (válaszként erre: 1. - Csillagocska)
2009. máj. 18. 08:31
Jobb a közös megegyezés, mert akkor egyszerűbb az egész. Nem tudtok megegyezni?
2009. máj. 18. 08:29
Úgy hallottam, ha nem közös megegyezéssel történik a válás, akkor a bíróság meghatározza, hogy kinek a hibájából történt. Aki hibás, az nem kap semmit. Tudtok erről valamit ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook