Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik, ha egy hitel felmondásra kerül? fórum

Mi történik, ha egy hitel felmondásra kerül? (tudásbázis kérdés)

15. **Kata** (válaszként erre: 10. - 6c5f346e46)
2009. dec. 13. 13:00

20.000 Ft a tartozásod végülis?

Amiatt nem fognak KHR (volt BAR) listára tenni!

Mennyit kell fizetned a behajtó cégnek?


Amúgy most behajtás vagy végrehajtás alá került a dolog? Mert hogy a kettő NAGYON NEM ugyanaz!!!!

14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 13. - Ginaanyus)
2009. dec. 12. 17:28

hát köszi...


nem nagyon izgat a BAR lista,ebben az életben úgysem kivánok hitelt felvenni egy fillért sem,elég volt a k.... bankokból,dőljön össze az összes...

13. ginaanyus (válaszként erre: 12. - 6c5f346e46)
2009. dec. 12. 17:25

Akkor feltétlenül keresd fel a szolgáltatót.

Csak ezt tudom javasolni.

Viszont arra készülj fel, hogy biztos BAR listára tesznek, mivel ez az összeg meghaladja a minimálbért.

Bár ha ebből már fizettél be akkor talán megúszod.

12. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - Ginaanyus)
2009. dec. 12. 17:21
nem tudok semennyit sem,csak kb 6000ftot havonta,igy sem elég a pénz semmire,sajna az utóbbi időben nagyon nem kaptam pénzt,mert táppénzen voltam,abból a havi 40000ftból meg megélni kevés,éhen halni meg sok..most amit meg kapok,abból meg nem tudom utolérni magam...mert nem hagyják....
11. ginaanyus (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2009. dec. 12. 17:12

Akkor azt javaslom, ne izgasd magad túlzottan.

A fő hogy fizess rendszeresen mindig valamennyi összeget.

Ezek a behajtó cégek szeretnek ijesztgetni.

Sőt van még egy javaslatom.

Én is jártam hasonló cipőben, s kimásztam belőle.

Menj be ahhoz a szolgáltatóhoz, ahová tartozol. Mondd, hogy számlát szeretnél befizetni. Biztos megnézik az egyenleged, azt is látni fogják, hogy már át adták behajtónak. De nyugodtan mondd, hogy Te náluk akarod rendezni a számlát. Esetleg azt is mondhatod, hogy a központtal megbeszélted. Fizess be annyit amennyit gondolsz. Azért ne túl keveset.

Ennek általában a szolgáltató örül, mert nem kell kifizetnie a behajtónak a díját.

Ha esetleg nem engedik hogy befizess, akkor addig ne gyere el, amíg írásba nem adják, hogy nem engedélyezték a számládra való befizetést.


Ha meg a behajtó keres, akkor nyugodtan mondd, hogy a szolgáltatóval megegyeztél.

Azért replikázik a behajtó, mert amit először be kellett volna fizetned, az az ő díja.


Kb 4 évvel ezelőtt jártam én is hasonló cipőben. A behajtó folyton leveleket küldözgetett, meg telefonon hívogatott mind addig, míg nem mondtam azt, hogy a szolgáltatóval rendezem a tartozást.


Ne felejtsd el: mindenhol legyél nagyon határozott. Ne keseregj, ne mutasd magad elesettnek. Azt hangsúlyozd, hogy Te igenis rendezni szeretnéd a tartozásod.

10. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - **Kata**)
2009. dec. 12. 17:02
telefon számla meg nem fizetése,20000ft miatt végrehajtásra került a dolog...egyébként olyat mondtak,hogy a fizumból vonják majd le,mivel most kismama vagyok,4 hónapos bébim van....de én ugy tudom,hogy ebből a jövedelemből nem is vonhatnak semmit
9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - Ginaanyus)
2009. dec. 12. 16:59
nem fizettem be a telefon számlát....szerződést szegtem ezzel és rám b...ták a kötbért, 74000ftot....felvettem a behajtó céggel a kapcsolatot,rendben is volt minden,de ott volt a bibi,hogy két ügyre bontották,egy 70000ftos és egy 4000ftos csekket kell rendeznem...azt mondták elsőnek a kisebbet rendezzem,meg is történt,de kiderűlt,rossz csekket adtam fel,és nem a 4000ftos ügyiratszámra adtam fel,hanem a 70000ftos ra...utána befizettem 6000ftot is,de ennek ellenére azt mondják,hogy beperelnek,mert nem fizettem...nem mindegy melyikkel kezdtem,fizettem vagy nem????fizettem,akkor meg mi van,majd a jövő hónapban kifizetem a 4000ft-ost...azt nem lehet,mondják ők...szóval ez van....
2009. dec. 12. 15:46
Milyen hitelről van szó? Autó -lízing vagy kölcsön? Személyi kölcsön -fedezettel vagy anélkül?
2009. dec. 12. 15:15

törvényben meg van határozva, hogy mit nem vihetnek el.

Olyan dolog, ami a mindennapokhoz nélkülözhetetlen azt nem vihetik. Vagyis családonként lehet 1 Tv, 1 hűtő, ágy, szekrény, tűzhely.

Viszont a nagyobb értékű dolgokat elvihetik. Csak az a bibi, hogy végre hajtásnál mindent alul értékelnek. Vagyis pl egy 100 ezer Ft-os értéknél beszámítanak kb. 40 ezer Ft-ot.

De mint írtam attól függ, hogy milyen típusú volt a hitel.

Ha felmondták, és átadták végrehajtónak, akkor még mindig van lehetőség egyezkedni a végrehajtó céggel. Ha hajlandóságot mutatsz a fizetésre, akkor lehet kérni részletfizetést.

Viszont ebben az esetben minden féle képpen be kell tartani a fizetési határidőket.

Én azt javaslom, hogy sürgősen kezdj levelezésbe. Ez azért ad egy kis időt.

6. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - 6c5f346e46)
2009. dec. 12. 13:55
A végrehajtásnál? Hát dehogy nem! Bármit, amit annyira taksálnak, mint a tartozásod.
5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Andrea0223)
2009. dec. 12. 13:44
és az miből áll?????ugy tudom már nem visznek el tárgyakat...
2009. dec. 12. 13:42
Szerintem ki kell fizetni a hátralévő kölcsönt,vagy végrehajtás kövekezik!
2009. dec. 12. 13:42
???????????
2009. dec. 12. 13:42
Az attól függ, milyen típusú a hitel.
2009. dec. 12. 13:36
??????????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook