Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik akkor, ha valaki elfelejti az adóbevallást beadni határidőre? fórum

Mi történik akkor, ha valaki elfelejti az adóbevallást beadni határidőre? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 8. 12:09
Köszi a válaszokat :)
26. sajert (válaszként erre: 24. - Katka80)
2010. jún. 7. 15:37
Késedelmi kamaton kívül még inkasszózni is joga van, de általában magánembernél nem szokták (kivéve egyéni vállalkozó).
25. kisibi (válaszként erre: 24. - Katka80)
2010. jún. 7. 15:00

Büntetni nem büntetnek ha nem fizetted be az adódat, csak naponta a késedelmi kamat ketyeg.

Egy idő után pedig felszólító levél érkezik.

2010. jún. 7. 14:37
És akkor is bünti jár ha az adóbevallás be lett adva időben csak a befizetés nem lett még teljesítve?
23. kisibi
2010. jún. 7. 13:58

Sziasztok!

Én könyvelő vagyok, és az a tapasztalat, hogy az APEH nem büntet ilyen esetbe, de minél elöbb pótolni kell a hiányosságot. Először általában felszólítás érkezik, ha arra sem reagál az ügyfél, hát akkor büntessék is meg.

22. 13c32dc80a (válaszként erre: 1. - Depike)
2010. jún. 7. 11:17
A fiam első évben nem adta be, már nem elmlékszem, miért, és kapott egy fenyegető levelet év végén, hogy ha nem adja be 10 napon belül, 300.000 rugó. Lehet, hogy ha nem az első, akkor más az eljárás, szerintem azonnal pótolni kell, esetleg személyesen bemenni, hogy elmagyarázza, mi történt.
21. sajert (válaszként erre: 18. - Globus)
2010. jún. 7. 11:07

Az összes, adóbevalláshoz szükséges bizonylat, adatlap, igazolás maximum 02.15-ig rendelkezésre kell állni. Namost a beadási határidő május 20. Több mint 90 napja van rá a delikvensnek, hogy szabadság nélkül elkészítse és beadja.


Apeh nyilatkozott is, hogy azok adják be (jóval)korábban, akiknek visszaigénylésük van. Akiknek fizetni kell, azok hagyják az utolsó napokra.

20. Depike
2010. jún. 7. 10:52

Köszi mindenkinek, mondjuk én is meglepődtem, hogy egyáltalán nem hiányolta, hogy rajta kívül 6 ember aláírta a bevallást, ő meg nem...mindegy, ő már csak ilyen, no comment :-)).

Szerintem majd megoldja, én csak segíteni akartam neki, hogy kb. mire számíthat.

19. simple (válaszként erre: 2. - Depike)
2010. jún. 7. 10:44
Minden nap késés után az adózandó összeg bizonyos százaléka a büntetés. Pontosan mennyi azt nem tudom, de nagyon csekély.
18. globus (válaszként erre: 17. - Jomami)
2010. jún. 7. 10:37
Olyanról tudok, hogy büntetés kilátásba helyezésének terhe mellett AZONNAL ugrania kellett az adóhivatalba, kivéve egy nap szabadságot, nem kérdezték, hogy "mikor tetszik ráérni"? :)
17. jomami
2010. jún. 7. 10:33
Nekem nincs tudomásom arról hogy valakit meg büntettek volna ha lekési a határidőt.
2010. jún. 7. 10:30
Pénzbüntetés. Anyu is könyvelő. Amúgy midnenki más összeget kap a csekken.
15. sajert
2010. jún. 7. 10:19

Meg az, hogy őt senki se kérdezte meg, hogy aláírta-e a bevallását????


Könyörgöm, ez ugye vicc akart lenni?? Én a fiamat kérdezem, hogy kell-e pisilni, nem egy felnőtt nőt, hogy aláírta-e a bevallását...


Nem akarlak megbántani, főleg, mert nem is téged érint, csak az emberek butasága határtalan. Remélem még a tévéhez is fordul, hogy jajjjj, ez a gonosz Apeh megbüntetett, mivel lekéstem a határidőt.

Miért kell mindent az utolsó pillanatra hagyni, ááá hagyjuk, csak felmegy a vérnyomásom (mondjuk az jó lenne, mivel a béka segge alatt van:-)).

14. sajert
2010. jún. 7. 10:17

Adja be, és majd ha jön a bünticsekk esetleg, akkor majd kér méltányosságot (természetesen, ha rászorul).


A rossz helyen lévő aláírásról meg oldalakat tudnék írni... OLVASNI kell, ezt üzenem a kolléganődnek. Vagy ez lesz a tanulópénz.

13. Depike (válaszként erre: 12. - Globus)
2010. jún. 7. 09:58
A kolleganőm - szerintem - rossz helyen írta alá...nála ilyenek gyakran előfordulnak, aztán tegnap este hirtelen eszébe jutott, hgoy őt senki nem kérdezte meg májusban, hogy aláírta-e a bevallását. A könyvelő meg azt mondta neki, hogy ő azt választotta, hogy magának készíti el a bevallást... most pedig infarktus kerülgeti, hogy mennyi lesz a büntetés
12. globus (válaszként erre: 2. - Depike)
2010. jún. 7. 09:50
Formálisan, írásban nyilatkozni kell, amikor az adatokat megkapja, hogy ki készítse el. Nem hit kérdése, hanem mulasztás :)
2010. jún. 7. 09:46
Tavaly elfelejtettem, valamikor júliusban csináltattam meg. Nem volt semmi gond, 3-4 hét múlva postázták is a visszatérítést.
10. Depike (válaszként erre: 8. - Syria)
2010. jún. 7. 09:29
Hát, talán bejön, de az apeh-ot nem így ismerem...próbálkozik szerintem szegény, meg a könyvelő is biztos utánajár.
9. 3c0814215c (válaszként erre: 1. - Depike)
2010. jún. 7. 09:29
Felszólítást kap, és pótolhatja.
8. syria (válaszként erre: 1. - Depike)
2010. jún. 7. 09:27
Szerintem ha bemegy, és elmondja a félreértést méltányossági alapon megúszhatja a büntetést.
7. Depike (válaszként erre: 6. - Ariadna)
2010. jún. 7. 09:25
Köszi, majd mondom neki. Ő nem először adózik, de remélem nem lesznek szőrös szívűek az apeh-nél
6. ariadna (válaszként erre: 1. - Depike)
2010. jún. 7. 09:22

Szia!

Tavaly velem is ez történt. Kaptam egy felszólítást, hogy ha 10 napon belül nem pótolom, akkor 10 ezer büntit kell fizetnem. Mire ez a levél eljutott hozzám már vagy 20 nappal kicsúsztam a határidőből. Bementem az APEH-hoz és olyan kedvesek voltak, hogy még a kitöltésben is segítettek, és fizetnem sem kellett! Nem tudom, hogy közre játszott-e az, hogy akkor adóztam először. Szerintem amint tudsz menj be!

5. Depike (válaszként erre: 4. - FormáSan)
2010. jún. 7. 09:22
Budapesten lakunk, szimplán félreértették egymást... azt tudom, hogy lesz pénzbüntetés, de szegény nem tudja mennyit kell majd fizetnie...
2010. jún. 7. 09:14

ha olyan helyen lakik ahol árviz van esetleg, akkor semmi gond nem lesz!

De pénzbeni büntetés ami érte jár, hogy mennyi azt a fene sem tudja!

2010. jún. 7. 09:13
Én nem értek hozzá, de úgy tudom, hogy pénzbüntetés jár ilyenkor. HOgy mennyi, azt nem tudom.
2010. jún. 7. 09:10
Kolleganőmnek a könyvelők nem adták le az adóbevallását, mert azt hitték saját maga készíti el. Ez ma derült ki, várható valami szankció, vagy ha SOS pótolják, akkor megúszhatja? Egyébként ilyenkor mennyi a bünti?
2010. jún. 7. 09:09
Mi történik akkor, ha valaki elfelejti az adóbevallást beadni határidőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook