Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi számít német nyelvben alapszintnek? fórum

Mi számít német nyelvben alapszintnek? (tudásbázis kérdés)

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Pakung)
2013. júl. 3. 23:30
Jóvanna, nem beszélek A1-ül. :)
9. pakung (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2013. júl. 3. 20:33
ich Fich essen - már megbocsáss ,:P
2013. júl. 3. 20:14

Azt tudom, hogy német nyelvterületen az A2 szintnek megfelelő tudás a jelenidő, felszólító mód, Präteritum, Perfekt, alany-, tárgy- és részeseset, ill. az ezt vonzó előljárószók, meg talán a KATI szórendű összetett mondatok.

De linkelek egy honlapot, ott vannak tesztek, az alapján be lehet saccolni, kb. mennyi az annyi:

[link]

Oldalt vannak az Online Übungen felirat alatt a szintek és a hozzájuk tartozó feladatok.

Jah, még annyit, hogy egy általános érettségi a B1 szinten van, és ez (a megfelelő szókinccsel) már tökéletesen elég a kommunikációhoz. Egészen addig, míg bírósági levelet nem kap valaki... :)

De pl. az A1 szint az kb. szóban annyit vár el, hogy "ich essen Fisch".

7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Timmy0520)
2013. júl. 3. 20:06

Legalább... :)

Egy elég átlagos megyeszékhelyi szakközépiskolába jártam, és mégis majdnem az összes nyelvtani dolgot vettük, ami Zertifikat Deutsch B1 szintnek felel meg.

Az alapvető különbség mondjuk a szókincsben volt, mert az iskola elég keveset adott.

Én 1999-ben érettségiztem, igaz, nyelvből nem, de ami akkoriban az érettségin szerepelt (szóban és írásban), az már inkább középfok, ha csak a tudásszintet nézem.

2013. júl. 3. 18:53

Szora pontosan en sem tudom megmondani, de eszrevetelem szerint (es ez most nem csak a nemet nyelvre ertendo), ameddig az embernek el kell jutnia a kozepiskolai nyelvoktatas kovetelmenyeihez igazodva, az az alapszintnek legalabb megfelel.

Gondolom te is voltal kozepiskolas, szoval ezt nyilvan fel tudod merni.

5. katie_rose (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2013. júl. 3. 18:24
Amikor nem túl nagy a szókincsed és leginkább rövid és nem többszörösen összetett mondatokkal,de ki tudod fejezni magad. Illetve ha ugyanezen a szinten szólnak hozzád akkor megérted a nyelvet. :)
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 3. 18:07

Magyarul sem tudom leírni :DDD


Amikor kölcsönösen megértitek egymást.

2013. júl. 3. 18:04
Szakszavak nélkül értendő.
2013. júl. 3. 18:03
Amikor megtudod értetni magad, és megtudnak érteni amit mondanak.
2013. júl. 3. 17:52
Sziasztok! Kb Mennyi szót kell ismernie valakinek,hogy azt mondhatja hogy ő beszéli az alapokat!?Vagy esetleg mikor lehet ezt már kijelenteni,hogy igen én az alap nyelvet beszélem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook