Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi segíthett az állandó gázképződésemen? Mustármag-kúra? fórum

Mi segíthett az állandó gázképződésemen? Mustármag-kúra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. 1c92396beb (válaszként erre: 53. - Cucicsillag)
2012. jan. 17. 10:12

Én ide is megírhatom. Nem nagy dolog. A gyümiket általában jól összeturmixoltam, és úgy tettem oda főni. 3-4 órát főztem, majd a jól kimosott és kifertőtlenített beföttesüvegekbe raktam, és száraz dunsztban kidunsztoltam. Nem tettem bele semmiféle édesítőt, és tartósítószert.

Ennyi.:)

55. Cucicsillag (válaszként erre: 54. - 72a0a66022)
2012. jan. 17. 10:09
még én sem...
2012. jan. 16. 21:29
Én most járok a kúra 2.heténél, de sajnos még nem érzek változást!
53. Cucicsillag (válaszként erre: 52. - 1c92396beb)
2012. jan. 13. 13:12
ha megtudnád írni ezeknek a dzsemeknek a receptjét priviben akár, azt köszönöm...:)
52. 1c92396beb (válaszként erre: 49. - Cucicsillag)
2012. jan. 13. 13:09

Nyáron voltunk Lengyelországban, és ott kostoltam cukormentes mézet. Sötétbarna volt a színe.

Az a baj a mézzel, hogyha esetleg nem is cukrozzák, akkor is etetnek cukrot télen a méhekkel.

Annak idején amikor még élt falun a keresztapám, neki voltak méhei, és ő azokban a kaptárakban lévő méheknek, melyeknél a mézet otthonra hagyta meg nem adott cukrot. Az szintén barna volt, és semmi bajunk sem volt tőle.

Sajnos én azóta sem ettem Magyarországon ilyen mézet.

Amióta pcos vagyok, azóta nem fogyasztok cukros joghurtot sem, engem az is puffasztot. Meg különben is ki tudja mi van még benne.

Én a dzsemeket is teljesen cukormentesen és tartósítószer mentesen teszem el. Eddig az összes elállt és nagyon finom.:)Semmi bajom a gyomrommal.

51. MelisUK (válaszként erre: 27. - Egri maja)
2012. jan. 13. 12:25
Ezek igazán jó tanácsok! :)
50. MelisUK (válaszként erre: 21. - Lysiantus)
2012. jan. 13. 12:23
A joghurttól tényleg nem vagyok gázos, azt minden reggelihez eszek. :) És a tej se okoz gondot, ha pl pudingot készítek belőle, lehet, hogy a főzési folyamat végett. :)
49. Cucicsillag (válaszként erre: 46. - 1c92396beb)
2012. jan. 13. 09:09

Na, ezt kipróbálom.

Nem, mintha édesszájú volnék, mert egyáltalán nem. Max. a reggeli kv-ba 1 szem/nap és kész.

Gondolom, akkor a méz sem pálya?...

ill. a joghurtok, aminek van cukortartalma azzal mi a helyzet?

48. Cucicsillag (válaszként erre: 45. - Egri maja)
2012. jan. 13. 09:08

Hááát, nem tudom akkor nálam mi a helyzet, mert anno reggelre full lapos lett a hasam. Most pedig, ahogy felkelek (függőlegesbe kerül a testyem) máris elindul a lufizódás, ráadásul úgy,hogy nem ittam semmit sem még.

Egyelőre várok, pár nap alatt azért nem visz ki minden "nemodavalót"

2012. jan. 12. 18:51

Igen,vannak akiknél a cukros dolgok okoznak ilyen tűneteket,de vannak akiknél a fehér lisztes,élesztős ételek,vagy a tej,tejtermékek!

Mindenkinél más!

2012. jan. 12. 16:20
A cukros dolgok okozzák. Én miután abbahagytam mindenféle cukros dolog fogyasztását, ez is abbamaradt, még a bab sem okoz gázképződést.
2012. jan. 12. 16:08

Sziasztok!

A mustármagot én is úgy tudom,h nem kell szét rágni,csak lenyelni!Illetve,h székrekedés ellen ajánlott,mert tisztitja beleket!arról nem tudok,h puffadás ellen jó lenne,de remélem,aki használja,annak segiteni fog!Viszont azt már irtam,h a puffadás,hasmenés,ill.a székrekedés ételintolerancia,szóval vmilyen étel okozza,érdemes oda figyelni,h vajon mi okozhatja,mert akkor el lehet kerülni és a vele járó kellemetlen tűneteket is!:)

44. Dolores007 (válaszként erre: 43. - Cucicsillag)
2012. jan. 12. 14:29

Oké! :)

Sok sikert!

43. Cucicsillag (válaszként erre: 42. - Dolores007)
2012. jan. 12. 13:54

na, eddig az a tapasztalat, hogy nem érzek semmit sem. Várás van :)

Barinőm is akkor kezdte,mint én ,majd azt is írom, hogy rá miként hat/ott.

42. Dolores007 (válaszként erre: 41. - Cucicsillag)
2012. jan. 12. 13:37

Háhá, én cseles vagyok ám!

Majd ha valaki leírja a tapasztalatait, és használ a cucc, akkor kezdem el. ;))

41. Cucicsillag (válaszként erre: 40. - Dolores007)
2012. jan. 12. 11:36

Utánaolvastam megint, rágás nélkül írja.

Nem ég, csak mikor a reggeli(éhgyomrit) veszem be, na akkor van ám korgás...:)

Nálad hogy hat? ez az első kúrád vagy már többedik?

olyan,mint az enyém: reggel 1 ek, aztán étkezések előtt egy kávéskanálnyi, ugye?

40. Dolores007 (válaszként erre: 39. - Cucicsillag)
2012. jan. 12. 11:19

Nem, én is azt olvastam vhol, hogy egyben kell lenyelni... Csak kérdeztem, hátha vmi más "recepted" van. :D

Még adj neki egy pár hetet! Nem ég tőle a gyomrod?

39. Cucicsillag (válaszként erre: 38. - Dolores007)
2012. jan. 12. 11:11

izzzé, azt olvastam .h csak lenyelni kell :-S

Össze is kell rágni?

Monnyuk, nem érzékelem, h.bármi változás is lenne-eddig.

38. Dolores007 (válaszként erre: 37. - Cucicsillag)
2012. jan. 11. 16:29

Sörét! :DD

Csak lenyeled vagy össze is rágod?

37. Cucicsillag (válaszként erre: 34. - Dolores007)
2012. jan. 11. 09:16

Sziasztok!


Én tnap kezdtem egyelőre semmi hatását nem érzem.

Az érzés kb. olyan,mintha egy adag sörét lenne a számban:)

Remélem, hatni fog, sok jót olvastam róla.

Időnként beszámolok.

36. Dolores007 (válaszként erre: 35. - 72a0a66022)
2012. jan. 4. 15:04
Oké, várom! :)
35. 72a0a66022 (válaszként erre: 34. - Dolores007)
2012. jan. 4. 15:00
Most kezdem! Majd írok! :)
2011. dec. 31. 01:06
Nna, mi újság a mustárag-kúrával?
2011. dec. 20. 10:59

Sajnos ha innen nézzük a dolgot,akkor már semmi nem egészséges!De vmit ennünk kell!

A gyümölcs cukrot könnyebben megemészti a szervezetünk illetve a mézet is,mint a fehér cukrot!

Mindenki más alkat,más az idegrendszere,más-más hormonok befolyásolják a szervezetét,tehát mindenkinek más-más étel fogyasztása lenne ajánlott,ezért nem hat mindenkire pl:ugyan az a diéta vagy vkinek muszáj délelőtt ennie,másoknak nem,vki inkább fehérjével szeret táplálkozni,mások a szénhidrátot részesitik előnyben!Csak nem mindegy,mert nem mindenki tudja,h számára mi lenne az ideális!Az ételek nagyon sok mindent befolyásolnak:A bőrünk minőségét,az alkatunkat,a kedély állapotunkat és az egészségünket!Szóval nagyon összetett dolog!

Sajnos nehéz egészségesen táplálkozni vagy jó tanácsot adni,ami mindenkinek megfelel...mert nem vagyunk egyformák!:)

32. Dolores007 (válaszként erre: 31. - Egri maja)
2011. dec. 20. 10:47
Eszembe sincs veszekedni. Nem érdekel a végzettséged, az érdekel, amit írsz. Én csak tényeket írtam. Kár, hogy nem írtál rá semmit.
2011. dec. 20. 10:38

Kedves Dolores!

Nem szeretnék vitatkozni,kicsit unom már,h vki mindig belém köt és támad vmi miatt!

Ha nem értesz velem egyet semmi gond,ha vkit meg érdekel a véleményem,akkor úgy is megkeres!

Kozmetikus és alakformáló szakember végzettségem van,nem csak a hasamra ütők és hülyeségeket beszélek!

Segiteni szeretnék,nem pedig veszekedni több oldalon keresztül...

További szép napot mindenkinek!:)))

30. Dolores007 (válaszként erre: 27. - Egri maja)
2011. dec. 20. 10:20

Én is elég puffadós vagyok, de biztos, hogy nem fehér liszttől van, mert nem fogyasztok. Nem iszom tejet, csak néha zabtejet, mert kiüt a tej. A savanyított tejtermékektől - mértékkel - semmi bajom.

A reggeli nagyon fontos, üres tankkal nehezen indul az ember, és nem is egészséges, így nem szabad kihagyni, csak ha orvos javasolja. Az, hogy a teába cukrot, vagy mézet teszünk, valahol tök mindegy, ha problémád van a cukorral, akkor a mézzel is lesz, csak egy kicsit több ásványi anyag jut a szervezetedbe. Sőt, ha probléma van a cukorral, akkor a sok gyümölcstől is lesz. A gyümölcsök nem fogják méregteleníteni a szervezetet. Voltaképp milyen mérgekről is beszélünk??

2011. dec. 20. 10:16

Még annyit szeretnék hozzá fűzni,h sajnos ha vki már mindenre allergiás,semmilyen diéta nem segit neki,akkor vagy tényleg candidás vagy esetleg nehézfém túlterhelt a szervezete!Ezt érdemes megnézetni!Kérdés,h hogyan kerülnek ezek a szervezetünkbe?pl:Oltással,gyógyszerekkel illetve a levegőből!

Ha vkinek étel allergiája van,akkor annak már a bőrén is vannak tünetei esetleg a homlokon vagy a hátán.Candidánál pedig sajnos bőrgomba,ha már a nemi szervek tájékán vagy a végbél tájékán,akkor az már elég súlyos!

28. Dolores007 (válaszként erre: 19. - Genlips)
2011. dec. 20. 10:15

Nna, most van egy kis időm...


Nem gondoltam, hogy 2 hét elég egy Candida-diétából, csak -mivel a bőrgyógyász mondta, hogy az antihisztamin szedés miatt nem tudja kideríteni, hogy Candidám van-e - én abbahagytam, mert alig volt már erőm. Szopizik még a babám, és vészesen megcsappant a tejtermelés. Nem érdemes kínozni magam, ha nem veszem észre a változást.

Amúgy úgy tűnik, hogy múlik magától a kiütés.

Ezek szerint sosem fogom kideríteni, hogy mitől volt.

2011. dec. 20. 10:06

Sziasztok!

Étel intoleranciának nevezzük,ha vkinél vmilyen étel hasmenést,székrekedést vagy éppen puffadást okoz!Igen,vannak olyan K-betűs ételek vagy olyan magvak amik ezt okozzák,de legtöbbször tej vagy tejtermékek,fehér lisztes,élesztős vagy cukros ételek váltanak ki ilyen problémát!Sajnos nagyon gyakori!Érdemes megfigyelni,h kinél mi okozhatja!Az biztos,h egy kis diéta jót tesz a gyomornak pl:Délelőtt csak folyadékot(Teát,gyógyteát fogyasztani langyosan,cukor nélkül,esetleg egy kis citrommal és kevéske mézzel),ha vki nem birja ki délelőtt étkezés nélkül,akkor egyféle gyümölcsöt fogyaszthat.Ez méregteleniti a szervezetet,tehát egészséges!:)

Délután fogyasszon zöldséget(párolva vagy saláta formájában),szárnyas húsokat,halat,kerülve az olajos,panirozott ételeket!Lehet még leveseket is enni,ha vki keveset iszik,akkor kifejezetten ajánlott!Minden esetre,fontos a folyadék fogyasztás,kerülendő a szénsavas,cukros üditő,helyette szénsav mentes viz és tea,gyógytea!

Ha vki nem birja ki kenyér nélkül,akkor csak piritott formában!

Csak egy pár jó tanács!:)

Ha esetleg tudok segiteni vkinek,irjon nyugodtan,válaszolok!

Üdv:Maja

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook