Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyás mustármaggal...... fórum

Fogyás mustármaggal...... (beszélgetős fórum)


1 2
31. c5d1635e99 (válaszként erre: 29. - 617beec66e)
2012. jún. 20. 16:33
Gyógynövényboltban,vagy gyógyszertárban vedd meg,sokkal olcsóbb.
2012. jún. 18. 19:31
A bolti drágább nagy kiszerelésben 10dkg-20dkg olcsóbb ,gyógynöv boltban keresd.
2012. jún. 18. 18:22
sziasztok! sima ,bolti mustármag is megfelel,vagy a gyógynövényboltban árusitott a jó? utóbbi sokkal drágább, lehet,hogy van különbség?
28. Zsókica21 (válaszként erre: 27. - Z anita)
2012. márc. 11. 17:01
A mustármag kúrát 6-8 hétig kell csinálni akkor fejti ki igazán a hatását.Reggel éhgyomorra 1ek.és utána 3 főétkezés előtt 1kk.
2011. aug. 8. 21:07
SZiasztok! Érdeklődni szeretnék hogy mennyi ideig lehet csinálni a mustár magos kúrát? Előre is köszönöm!
2010. dec. 27. 16:58

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a bolti mustárt mivel helyettesíthetem? az jó, ha csak szimpla mustármagot teszek mustár helyett az ételbe?

vagy létezik egészséges (nem túlcukrozott, túlecetezett) mustár?

Köszi

25. judyt640 (válaszként erre: 24. - 666angyalka)
2010. nov. 12. 15:33
Szia amikor szedtem a magot akkor rendesen volt székletem de sajnos nekem mindig oda kell rá figyelni,ha egy nap nincs akkor másnap valamit beveszek valami term szert.A legjobb az oxitarm volt az 6 hónap alatt teljesen kitisztitotta,csak az nagyon drága
24. 666angyalka (válaszként erre: 23. - Judyt640)
2010. nov. 12. 11:39
Kedves vagy, hogy válaszoltál. Remélem nálam is beindul a tisztulási folyamat. Egyébként Neked rendezte a dolgot a mustármag kúra? Tényleg olyan jó lett a közérzeted, ahogy írják? Valahol olvastam, h a vérnyomást is leviszi. Szerintem az már nálam folyamatban van, mert állandóan szédelgek, amúgy is alacsony a vérnyomásom.
23. judyt640 (válaszként erre: 20. - 666angyalka)
2010. nov. 11. 18:41
Szia én szedtem pont a székrekedés miatt ajánlotta egy term gyógyász.Én este 2 nagy evökanállal vettem be napközben nem.Nemvolt töle hasmenésem de idö kell még megindul a dolog.Segits magadnak egy szüztea kapszulával vagy mályva teával hogy beinduljon.Nemhiszem hogy ettöl fáj az epéd,aztmondták erösiti az emésztörendszert.Sok sikert.
2010. nov. 11. 08:20
Szia! Nem kell megőrölni egészben kell lenyelni 1-1 kanálkával, állítólag nagyon jó tisztító. A lenmagról is ezt olvastam, majd azt is kipróbálom, köszönöm az ötletet. Most egyelőre várom a mustármag állítólag áldásos hatását. Jó lenne, ha valakitől kapnék bíztatást, aki már szerzett jó tapasztalatot mustármag kúrával kapcsolatban!
2010. nov. 10. 22:02
és hogy néz ki egy iylen mag? nem kell szted megörölni, amugy emésztésre a lenmagot ajánlanám, a dmben lehet kapni előre összedaráltat!! Télleg csodás. Majd mesélj hogy megy:)
2010. nov. 10. 12:53
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalata van annak, aki már végig csinált egy mustármag kúrát? Én két napja "szedem" reggel, délben és este a kiskanál mustármagot. Mintha az epém egy kicsit fájdogálna tőle létezik? Meg szédelgek is, talán levitte az egyébként is alacsony vérnyomásomat? Mikor kell hatnia? Egyébként is "szorulós" vagyok, azért kezdtem el szedni hátha a rossz emésztésemet rendbe teszi, de két napja nem tapasztaltam még semmi hajtó hatást. Várom válaszotokat, ha valaki már szerzett ilyen irányú tapasztalatot. üdv.: angelika
19. idi29
2009. okt. 25. 15:21
Köszönöm, kipróbálom!
18. judyt640 (válaszként erre: 1. - Idi29)
2009. okt. 25. 15:19
Én egyszer egy term gyógyásznál voltam és Ö ajánlotta a mustármagot de nekem székrekedésre 3 evökanállal este lefekvés elött .Végülis azis fontos a fogyinál hogy kipucolódj belülröl .Énnekem nemokozott hasmenést tehát nyugodtan szedheted ártani nem fog és nemis drága biopatikában nagy zacsival is van.
17. Totesz (válaszként erre: 14. - Hideghegy)
2009. okt. 25. 13:43
Őszintén én még sosem mertem kipróbálni a 90 napos diétát. Igazándiból nekem se időm se pénzem külön főzni magamnak, nem is nagyon tudom hogy melyik étel mennyi kalóriát tartalmaz, vagy melyik sok szénhidrátot meg ilyesmik. Na meg hát 3 hónap....hosszú,hosszú. Én most tényleg a cukrot próbálom csökkenteni, meg hetente öt napot kb negyven percet járok kondizni, főként futok, meg hasizom erősítőket próbálok csinálni. Hát nem tudom kellene még valamit, lehet megpróbálom a 90 naposat...
2009. okt. 25. 13:06

Érdekes mert ha én elkezdek fogyózni akkor elég hamar beindul,ja aztán meg is áll és akkor ott egy helyben álldogál,na akkor vagyok pipa:-)


Egész életemben fogyóztam(nem ám,de elég sokat)csináltam a 90 napost,de nem csináltam végig,de használt mert ment le a fölösleg


Almaecetem nekem is van itthon,van hogy iszom belőle étkezés elött,az is hatásos


Most ez a mustármag is felkeltette az érdeklődésem,beillesztem majd keddtől...hasznosnak tűnik

15. ad65f28ec1 (válaszként erre: 14. - Hideghegy)
2009. okt. 25. 12:50

Most én is 90 naposozok. Nagyon jól bírom, jó receptek vannak, csak elég keveset (mondjuk úgy, még semmit nem) fogytam. :( Bár még csak az első hetekben járok, a végére kiderül.


Te csináltad már régebben is? Mennyit fogytál vele?


Jelenleg egy kis almaecettel "tuningolom" fel, az (állítólag) segíti a szervezet zsírbontását. Illetve keresgéltem (más okból) gyógynövényeket, és azt olvastam, hogy kökényvirág csökkenti az éhségérzetet. Ezt sajnos még nem tudom kipróbálni, pedig kíváncsi lennék rá.

14. hideghegy (válaszként erre: 12. - Totesz)
2009. okt. 25. 12:00

Pont most nyitottam egy topikot:-)

A 90 napos jó csak kicsit fel kellene tuningolni,mert én nehezen bírom ahogy le van írva,szerinted?

13. Totesz
2009. okt. 25. 11:59
Már meg is találtam...
12. Totesz (válaszként erre: 9. - Hideghegy)
2009. okt. 25. 11:58
És milyen fogyit kezdesz, ha szabad kérdeznem? Hátha nekem is jó lenne.
2009. okt. 25. 10:54
Es savasit, ha jol tudom.
10. idi29
2009. okt. 25. 10:26
Igazán nincs mit! :)
2009. okt. 25. 10:25
Keddtől kezdek egy fogyit ezt is bele fogom tenni,mármint a mustármagot,köszi az ötletet
2009. okt. 25. 10:21
Köszönöm! :)
2009. okt. 25. 10:18

Ezt találtam róla a neten.

A mustármag-csíra antibiotikus, vértisztító hatású, tisztítja a nyálkahártyát, és élénkíti a testet. Belsőleg alkalmazva a mustármag emésztetlenül halad át a szervezeten, ám közben a benne lévő anyagok kioldódnak, ezzel hatnak külső és belső panaszokra is. A mustármag megfelelően alkalmazva jót tesz az emésztésnek, fokozza az emésztőnedvek kiválasztását, felfúvódás és májpanaszok esetén is hatásos. Serkenti a vérkeringést és a vérképzést, szabályozza a vérnyomást, tisztító hatása révén bőrkiütések, pattanások ellen is hatékony, megfázásos, náthás időszakokban pedig enyhíti a köhögést és a hurutos problémákat. További kedvező hatásai közé tartozik, hogy a benne lévő sok A-vitaminnak köszönhetően a bőr, a haj és a köröm is egészségesebbé, erősebbé válik tőle, továbbá a látásnak is jót tesz. A mustármagból készült főzetet hólyaggyulladás esetén szokták alkalmazni. Külsőleg a porrá tört mustármagból készített pép borogatásként használható, ami a reumás panaszok mellett izületi gyulladások kezelésére is alkalmas. Általánosságban egy-egy mustármag-kúra 6-8 hétig tart, a napi adag pedig háromszor 1 kávéskanálnyi mag, rágás nélkül lenyelve.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Idi29)
2009. okt. 25. 10:13

Kizárólag mustármagot lehet enni, de azt is csak villával :-)

(bocs)

2009. okt. 25. 10:13
Én így hallottam, de sajnos a részleteket nem tudom. :(
2009. okt. 25. 10:10

Én ezt "sima" mustárról hallottam, hogy felpörgeti az anyagcserét, melegíti a szervezetet.

Nem tudtam, hogy a mustármag is jó erre.

2009. okt. 25. 10:01

Köszönöm!

És naponta mennyit szabad fogyasztani a mutármagból?

2009. okt. 25. 09:58

Szia

Ennyit tudok róla:)És hogy candidásoknak is szokták ajánlani...


A mustármag általános hatása, hogy a szervezet anyagcseréjét természetes úton szabályozza. A különböző helyeken lévő káros lerakódásokat elhárítja, ezért a vért tisztítja. Különböző zsírsavai szerepet játszanak az emésztőrendszer fertőtlenítésében.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook