Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi leszek, ha nagy leszek? fórum

Mi leszek, ha nagy leszek? (beszélgetős fórum)


2020. jún. 19. 15:54

Nem vagy egyedül. Én 32 vagyok, sosem tudtam, mivel szeretnék foglalkozni. Hamarosan megszerzem a diplomám, de még mindig nem vagyok benne biztos.

Mégis lenne egy tanácsom számodra. Ha úgy érzed, hogy valami akár csak egy kicsit is érdekel, akkor menj és csináld. Ne gyárts kifogásokat és ne akard megspórolni a "nehézségeket". Mindennek megvan az ára.

Ezenkívül pedig ha elvégzel bármit is, nem kell később egy életre elköteleződnöd mellette. Viszont a tudás mindig hasznodra válik majd. Sőt, az is lehet, hogy elindulsz egy úton és azon az úton fogod megtalálni a választ a kérdésedre.

9. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 14:19
Bűnügyi technikus? Bár ehhez kell rendőr tiszthelyettes szakképzés.
8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Ikres_anyu)
2020. jún. 16. 13:44

Bíróságokon nagyon jól el lehet vele helyezkedni. Sőt, lehet már csak ezzel vesznek fel, mert 2 régóta ott dolgozó ismerősnek is el kellett végeznie, már évekkel ezelőtt.

Biztosan hasznos sok helyre.

7. ikres_anyu (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2020. jún. 14. 19:31

Nem ismerem konkrétan a jogi assziszt képzést, de ugródeszkának jó lehet, amolyan kóstoló a kérdezőnek.

Ezzel már ügyvédi irodában el lehet helyezkedni és ha érdekli, jobban is belemászni.

2020. jún. 14. 19:26

Egyébként én is büntetőjoggal akartam foglalkozni fiatalkorom óta. Az volt az álmom, hogy büntetőbiró legyek :)

Be is iratkoztam a jogra, de ott meg rájöttem, hogy valójában a gazdasági része érdekel, párhuzamosan elvégeztem a közgázt is, és banki területen dolgozom 12 éve.

Aki jogra megy, a legtöbbeket a büntető érdekli, de aztán nagyon sokat fordulnak mègis a polgári terület felé, mert valójában az is nagyon szép.

2020. jún. 14. 19:19

A jognak csak a töredéke az izgalmas kriminológia, kriminalisztika. Nyugodtan meg lehet nézni a képzési tematikát. Szóval emiatt ne menjen a jogra.

Meg amúgy se, ilyen hozzáállással nem végzi el úgyse.

Inkább egy rendőri képzés.

4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Ikres_anyu)
2020. jún. 14. 19:10
Jogi asszisztens? 2 év.
2020. jún. 14. 19:01

Én diploma után helyezkedtem el, de vannak többen a munkahelyemen, akik érettségivel kezdtek, aztán megtetszett nekik és elkezdték a közszolgálatit vagy a jogot.

A helyedben belekóstolnék több munkába és ami érdekel abba az irányba indulni.

Esetleg személyiségtesztet kitölteni, milyen típusú ember vagy, milyen munka passzol neked.

Pl. ez:

[link]

2020. jún. 14. 18:55
Olvasatom szerint egy irányban nézelődsz,akkor minek a segitség?ja...akkor menjél hivatásos rendőrnek,az alapoknál kell kezdeni.Egyből rájössz a realitásra.
2020. jún. 14. 18:49
Sziasztok! Teljesen tanácstalan vagyok a jövő képemmel kapcsolatban. 21 éves vagyok, de az évek során nem keltette fel semmi igazán az érdeklődésem. Jövőre szeretnék egyetemre menni, de nem tudom, hova. El tudom magam képzelni valami bűnügyi képzésen, de a közszolgálati egyetem nekem túl keménynek tűnik, nem fizikálisan, hanem inkább lelkileg. A jog is érdekel, ott is inkább a bűnügyi ágazat (kriminalisztika például), de nem tetszik, hogy osztatlan képzés, nem vagyok benne biztos, hogy 5 évet (csúszásokkal lehet többet) képes lennék ott maradni, lehet nem vagyok elég elszánt hozzá. Már egy hónapja kétségbeesetten böngészem az összes egyetemi szak listáját, de nem találok olyat, ahol jog jelen lenne, de nem 5 évig kéne tanulnom, és ahol a bűnügyi képzés, de nem a közszolgálatin. Ha esetleg valakinek van valami tanácsa, hogyan lehetnék céltudatosabb, hogyan ismerhetném meg önmagam jobban és rátalálni arra a munkára, amit szívesen űznék a jövőmben, azt nagyon megköszönném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook